Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna strona
 Prawdziwe oblicze WOŚP 
Autor Wiadomość
Post Prawdziwe oblicze WOŚP
"Wracając do tematu eutanazji – owszem, przyznaję się do rozterek i do ludzkiego odruchu popadania w skrajności" - to odpowiedź Jerzego Owsiaka na apel przedstawicieli czterech klubów poselskich, którzy opublikowali list otwarty do twórcy WOŚP. W swojej odpowiedzi podtrzymał wypowiedziane wcześniej opinie o eutanazji. Tymczasem autorzy listu otwartego prosili w nim Jerzego Owsiaka, aby odwołał swoje słowa wyrażające aprobatę dla eutanazji.

Owsiak w swojej odpowiedzi zdaje się nie zauważać tego problemu. Pisze: "Życie dla mnie i dla nas wszystkich jest wartością najwyższą i jest celem działań od samego początku. Tym samym moje prywatne opinie i tak jak na początku napisałem – dylematy, rozterki i wątpliwości – nie mają żadnego, absolutnie żadnego przełożenia na credo działań Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która o każdą minutę życia ludzkiego pragnie walczyć do samego końca".


Trudno zgodzić się w tym punkcie z opinią lidera WOŚP. Prywatne rozterki i dylematy mogą nie mieć przełożenia na mechanizmy społeczne pod warunkiem, że pozostają one w sferze prywatnej. W momencie wypowiedzi medialnej jakiej na temat eutanazji udzieliła tak znana i opiniotwórcza osoba jak Jerzy Owsiak, jego opinia przestaje już być jedynie prywatną wątpliwością.


Pn sty 07, 2013 1:22
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Pomijajac mnozenie tematow, nawet GN zauwazyl juz, ze Owsiak nie nawoluje do eutanazji.

http://info.wiara.pl/doc/1414144.Parlam ... -Owsiakowi

A mielenie w kolko macieju jednego zdania bez uwzglednienia kontekstu i calej reszty wypowiedzi jest ... manipulacja.


Pn sty 07, 2013 8:34
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Kto chce zobaczyć prawdziwe oblicze WOŚP niech się przejdzie na pierwszy z brzegu oddział dziecięcy i noworodków gdzie dominuje czerwień serduszek WOŚP.


Pn sty 07, 2013 8:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
A co jest złego w popieraniu prawa do eutanazji? Oczywiście w wykonaniu nie chrześcijanina, nie muzułmanina. Niech ktoś mi wyjaśni.

_________________
pajacyk.pl


Wt sty 08, 2013 0:09
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
tanie_wino napisał(a):
A co jest złego w popieraniu prawa do eutanazji? Oczywiście w wykonaniu nie chrześcijanina, nie muzułmanina. Niech ktoś mi wyjaśni.


Popełnij " eutanazję" w stosunku do bliskiej Ci osoby - będziesz wiedział - co jest w tym złego


Wt sty 08, 2013 3:18
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Magdalena_i napisał(a):
Popełnij " eutanazję" w stosunku do bliskiej Ci osoby - będziesz wiedział - co jest w tym złego

W dalszym ciagu nie widze w tym nic złego, jesli tylko najblizsza osoba wyraża takie pragnienie.
Zreszta ja tez chciałbym miec mozliwośc dokonania eutanazji na sobie samym w pewnych okolicznosciach


Wt sty 08, 2013 3:32
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
dick69 napisał(a):
Magdalena_i napisał(a):
Popełnij " eutanazję" w stosunku do bliskiej Ci osoby - będziesz wiedział - co jest w tym złego

W dalszym ciagu nie widze w tym nic złego, jesli tylko najblizsza osoba wyraża takie pragnienie.
Zreszta ja tez chciałbym miec mozliwośc dokonania eutanazji na sobie samym w pewnych okolicznosciach



Człowiek ma prawo żyć - pomimo wszystko i bez względu na wszystko
Nie wolno człowiekowi odbierać nadziei i życia - pomimo wszystko i bez względu na wszystko.
Nie pisz , że też chciałbyś mieć taką możliwość , bo nie masz pojęcia jak się zachowasz w danej chwili, pomimo cierpienia czy bólu - każdy człowiek chce żyć i każdy ma pragnienie " nadziei"
Prawo do eutanazji jest pierwszym krokiem ludzkości ku samozagładzie.
Prawo do eutanazji jest krokiem wprowadzającym granice ludzkiego życia, segregację wiekową której początek właśnie stanowi " ulga w cierpieniu".


Wt sty 08, 2013 3:48

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Magdalena_i napisał(a):
Człowiek ma prawo żyć - pomimo wszystko i bez względu na wszystko

Problem w tym, czy ma obowiązek żyć - pomimo wszystko i bez względu na wszystko

Magdalena_i napisał(a):
Nie pisz , że też chciałbyś mieć taką możliwość , bo nie masz pojęcia jak się zachowasz w danej chwili, pomimo cierpienia czy bólu - każdy człowiek chce żyć i każdy ma pragnienie " nadziei"

Co innego deklarować, że w sytuacji X chciałbym skorzystać z eutanazji, a co innego domagać się możliwości skorzystania z eutanazji w sytuacji X. Właśnie dlatego, że nie mam pojęcia, jak się zachowam w danej chwili, nie chcę definitywnie odbierać sobie żadnej możliwości.


Wt sty 08, 2013 9:16
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Magdalena_i napisał(a):
Człowiek ma prawo żyć - pomimo wszystko i bez względu na wszystko Nie wolno człowiekowi odbierać nadziei i życia - pomimo wszystko i bez względu na wszystko.Nie pisz , że też chciałbyś mieć taką możliwość , bo nie masz pojęcia jak się zachowasz w danej chwili, pomimo cierpienia czy bólu - każdy człowiek chce żyć i każdy ma pragnienie " nadziei"Prawo do eutanazji jest pierwszym krokiem ludzkości ku samozagładzie.Prawo do eutanazji jest krokiem wprowadzającym granice ludzkiego życia, segregację wiekową której początek właśnie stanowi " ulga w cierpieniu".

Czytając takie posty odnoszę wrażenie, że niektórzy wyobrażają sobie, że prawo do eutanazji oznacza obowiązkowe uśmiercanie osób w pewnym wieku lub stadium choroby. Po kolejny potwierdza się, że najbardziej boimy się czegoś, czego nie znamy.


Wt sty 08, 2013 12:16
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
mauger napisał(a):
Magdalena_i napisał(a):
Człowiek ma prawo żyć - pomimo wszystko i bez względu na wszystko Nie wolno człowiekowi odbierać nadziei i życia - pomimo wszystko i bez względu na wszystko.Nie pisz , że też chciałbyś mieć taką możliwość , bo nie masz pojęcia jak się zachowasz w danej chwili, pomimo cierpienia czy bólu - każdy człowiek chce żyć i każdy ma pragnienie " nadziei"Prawo do eutanazji jest pierwszym krokiem ludzkości ku samozagładzie.Prawo do eutanazji jest krokiem wprowadzającym granice ludzkiego życia, segregację wiekową której początek właśnie stanowi " ulga w cierpieniu".

Czytając takie posty odnoszę wrażenie, że niektórzy wyobrażają sobie, że prawo do eutanazji oznacza obowiązkowe uśmiercanie osób w pewnym wieku lub stadium choroby. Po kolejny potwierdza się, że najbardziej boimy się czegoś, czego nie znamy.



Odebrałeś to co napisałam na swój własny sposób - nigdzie nie napisałam , że "prawo do eutanazji oznacza obowiązkowe uśmiercanie osób" jeśli uważasz że tak właśnie napisałam to poproszę o przykład.
Pisałam - " prawo do eutanazji jest" PIERWSZYM KROKIEM " do wyznaczania granicy ludzkiego życia.


Wt sty 08, 2013 14:44
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Magdalena_i napisał(a):
Odebrałeś to co napisałam na swój własny sposób - nigdzie nie napisałam , że "prawo do eutanazji oznacza obowiązkowe uśmiercanie osób" jeśli uważasz że tak właśnie napisałam to poproszę o przykład.

Uważam, że z tego co napisałaś można odnieś takie wrażenie. Tyle.
Magdalena_i napisał(a):
Pisałam - " prawo do eutanazji jest" PIERWSZYM KROKIEM " do wyznaczania granicy ludzkiego życia.

Konkretnie to pisałaś, że jest pierwszym krokiem ludzkości ku samozagładzie. Co to oznacza? Myślisz, że w przyszłości eutanazja może być obowiązkowa?


Wt sty 08, 2013 15:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 14:55
Posty: 185
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
To prawda, i nie tylko to. Kiedy to wszystko się odbywa i są różnego rodzaju zbiórki m.in. w większych miastach, przyjeżdża TVN24 i przez prawie cały dzień transmisja na żywo. O tak, świat jest taki cudowny i miłosierny i każdy chce nawzajem sobie pomagać. Nauczyłam się już choć trochę rozróżniać, co kto robi faktycznie i od siebie, prawdziwie, a kto jest ustawiony. Mija dwadzieścia lat od czasu założenia i wciąż popularność nie gaśnie. Nie twierdzę, że nie pomogło to nikomu nigdy, zapewne niejednemu, a nawet ktoś z dalszej mojej rodziny otrzymał pomoc. Jednak to nie znaczy, że wszystko tam jest absolutnie naturalne i prawdziwe. Nie odrzucam tezy, że Owsiak należy do stowarzyszenia Wielkiego Brata

_________________
Powtarzanie rzeczy oczywistych jest obowiązkiem inteligentnych ludzi - G. Orwell


Wt sty 08, 2013 15:29
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
mauger napisał(a):
Magdalena_i napisał(a):
Odebrałeś to co napisałam na swój własny sposób - nigdzie nie napisałam , że "prawo do eutanazji oznacza obowiązkowe uśmiercanie osób" jeśli uważasz że tak właśnie napisałam to poproszę o przykład.

Uważam, że z tego co napisałaś można odnieś takie wrażenie. Tyle.
Magdalena_i napisał(a):
Pisałam - " prawo do eutanazji jest" PIERWSZYM KROKIEM " do wyznaczania granicy ludzkiego życia.

Konkretnie to pisałaś, że jest pierwszym krokiem ludzkości ku samozagładzie. Co to oznacza? Myślisz, że w przyszłości eutanazja może być obowiązkowa?



Pojęcie " obowiązkowa" nijak tutaj nie pasuje.
Myślę , że w przyszłości eutanazja "rozmyje" granicę .
W przyszłości może już nie być , iż jest ulgą dla cierpienia ,może stać się " segregacją" silnych i słabych jednostek.


Wt sty 08, 2013 15:37
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Ale właśnie nie da się przeprowadzić takiej „segregacji” bez wprowadzania obowiązku. Przecież słabe jednostki nie będą się zgadzały na eutanazję tylko dlatego, że ktoś je uważa za słabe.


Wt sty 08, 2013 15:52
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Nie da się?
Już dzisiaj da się ocenić który człowiek jest " nieświadomy"
Już dzisiaj da się ocenić który człowiek nie wybudzi się ze śpiączki
Już dzisiaj nie pyta się " nienarodzonych " dzieci czy chcą żyć ( już dzisiaj decydujemy za te istnienia)
Dzisiaj człowiek w śpiączce , człowiek " nieświadomy" , człowiek oddany na łaskę innych - nie odpowie Ci - " ja chcę żyć" - " chcę mieć nadzieję, że mam szansę żyć"

Jeśli "dodasz " do tego co napisałam eutanazję - powstaje prawo decydowania za innych.Dokonywania za nich wyboru.
Redukcja słabszych jednostek na poczet tych silniejszych.
W przyszłości - może nikt nie pytać o zgodę...

Tak jak dzisiaj nie pyta nikt w przypadku aborcji - " czy Ty dziecko - chcesz żyć"


Wt sty 08, 2013 16:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL