Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So mar 30, 2024 3:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Pytanie do protestantów - jedność czy podział? 
Autor Wiadomość
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Ja przecież wyraziłem juz swoje zdanie.
Jest ono całkowicie zbieżne z tym co naucza KrK.

Dla mnie to Kosciół katolicki posiada "pełnie prawdy". Wcale jednak nie oznacza to, ze pozostałe Kościoły sa całkowicie be, a ich członkowie sa skazani na wieczne potepienie. Absolutnie nic takiego nie sugeruję i nawet nie wyobrażam sobie by cos takie mogło miec miejsce.

Wszyscy modlimy sie o jedność chrześcijan....cos mi sie wydaje, ze jednak różnie tę jednośc pojmujemy.
Ja modlę sie o to by tzw "bracia odłączeni" powrócili na łono Kościoła katolickiego. Tak widzę jedność.
Wiem, że wielu ( w tym i papież) dokonuje jakichś ekwilibrystycznych wyjasnień, które maja sie nijak do oficjalnego nauczania Kościoła.
Jakaś "jednośc w rózności" :o Co to za ustrojstwo? Coś w rodzaju szamponu i odżywki w jednym? Jako chwyt reklamowy dobre, ale realistycznie patrząc to z prawdą nic wspólnego ni ma...
Jak zmieszamy sól z cukrem to nie wyjdzie nam żadna nowa doskonała substancja tylko syf nie do przełknięcia :D (tylko nie bierzcie tych porównań dosłownie!!! )


Cz sty 24, 2013 7:50

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
humalog napisał(a):
Jakaś "jednośc w rózności" :o Co to za ustrojstwo?


Zapewne chodzi o rozróżnienie tego co naprawdę istotne i przystawek.

humalog napisał(a):
Jak zmieszamy sól z cukrem to nie wyjdzie nam żadna nowa doskonała substancja tylko syf nie do przełknięcia :D


Tym niemniej do wielu potraw używa się jednego i drugiego jednocześnie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sty 24, 2013 9:00
Zobacz profil
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Cytuj:
Zapewne chodzi o rozróżnienie tego co naprawdę istotne i przystawek.

Jeżeli stwierdzimy, że Deklaracja "Dominu Iesus" stworzona na podstawie dokumentów SW II jest tylko przystawką.....to tak szczerze mówiąc po co nam ta cała organizacja w postaci Koscioła Rzymskokatolickiego, po co nam te sobory, po co nam te papieże?
Niech każdy robi to co chce, a każdy biskup rządzi sie swoimi prawami i według swoich pomysłów na terenie własnej diecezji nie zważając na to co twierdzą skostniałe struktury watykańskie.

Rozwalmy więc ten Kościół i niech sie potworzą jakieś lokalne z których każdy będzie szedł swoją drogą.

Tak własnie jest w przypadku Kościołów protestanckich.....każdy idzie swoją drogą.

Cosik mi sie wydaje, że w KrK też sa takie krety co chcą pójść właśnie TĄ drogą.....i co najgorsze te krety mieszaja ludziom w głowach.


Cz sty 24, 2013 9:25

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
humalog napisał(a):
po co nam te papieże?


Właśnie...?

humalog napisał(a):
Rozwalmy więc ten Kościół i niech sie potworzą jakieś lokalne z których każdy będzie szedł swoją drogą.


Jeśli będzie prowadziła do tego samego miejsca - w czym problem?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sty 24, 2013 9:31
Zobacz profil
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Cytuj:
Jeśli będzie prowadziła do tego samego miejsca - w czym problem?


W czym?
Ano w tym, że nie bedzie już "Jednego Apostolskiego Koscioła".....ale tysiace błądzących po omacku zgromadzeń prowadzonych przez miejscowych guru....


Cz sty 24, 2013 10:01

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Lepszy guru rzymski? W tych tysiacach zgromadzeń jedne moga błądzić, inne nie. Te, kóre nie pobłądzą, mogą pomagać tym, co pobłądzą itd. Gorzej, kiedy pobłądzi jedno globalne odgórnie strowane...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sty 24, 2013 10:06
Zobacz profil
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Tak sie składa, że "rzymski guru" jak ty go zwiesz, nie pobłądzi ponieważ ma to obiecane przez samego Jezusa Chrystusa.
Ja wiem, że to dla Ciebie nie jest żaden argument, ale to już naprawdę Twój problem nie mój.

Ja wierzę w Kościół, którego Głową jest Chrystus i wierzę także w to, ze Pełnię Prawdy posiada Kościół katolicki....

Ty jako ateuszek w to nie wierzysz. Zastanawiam sie zatem jaki ci przyswieca cel w tym by zabierać głos w sprawach, które zupełnie cie nie powinny obchodzić.


Cz sty 24, 2013 10:24

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
humalog napisał(a):
Tak sie składa, że "rzymski guru" jak ty go zwiesz, nie pobłądzi ponieważ ma to obiecane przez samego Jezusa Chrystusa.


Jezus Chrystus wypowiadał się kiedykolwiek na temat biskupstwa Rzymu? Chyba przeoczyłem.


humalog napisał(a):
Ty jako ateuszek w to nie wierzysz. Zastanawiam sie zatem jaki ci przyswieca cel w tym by zabierać głos w sprawach, które zupełnie cie nie powinny obchodzić.


Zawsze to jakiś pretekst do podyskutowania z sympatycznym katolisiem :)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sty 24, 2013 10:31
Zobacz profil
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Pozostaje być wdzięcznym, że się jest prawosławnym i nie ma się dylematów typu "guru lokalny" czy "guru rzymski". Prawosławie pokazuje, że jednak da się utrzymać jednak jedność wiary bez centralnego sterowania.


Cz sty 24, 2013 10:37

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Ano, niezgorszy przykład.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sty 24, 2013 10:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Szatan zrobił i robi wszystko, aby ludzi odłączać od źródła zbawienia - ciała Jezusa. Wielu dało się zwieść.

J6.53 Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki".

J17.20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.

Łk22.19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: "To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!" 20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: "Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.

Drodzy Bracia Protestanci - powróćcie do domu.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Cz sty 24, 2013 12:13
Zobacz profil
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
zefciu napisał(a):
Pozostaje być wdzięcznym, że się jest prawosławnym i nie ma się dylematów typu "guru lokalny" czy "guru rzymski". Prawosławie pokazuje, że jednak da się utrzymać jednak jedność wiary bez centralnego sterowania.

Udaje się utrzymać jedność? To dlaczego jedni chrzczą konwertytów, a inni nie? Dlaczego jeden batiuszka uznaje sakramenty w Kk, a inny nie uznaje? To taki pierwszy lepszy przykład z brzegu.
W KK nie ma problemu z zadnym guru, bo takowych nie ma. Guru jest w sektach.


Cz sty 24, 2013 15:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Helenka napisał(a):
zefciu napisał(a):
Pozostaje być wdzięcznym, że się jest prawosławnym i nie ma się dylematów typu "guru lokalny" czy "guru rzymski". Prawosławie pokazuje, że jednak da się utrzymać jednak jedność wiary bez centralnego sterowania.

Udaje się utrzymać jedność? To dlaczego jedni chrzczą konwertytów, a inni nie? Dlaczego jeden batiuszka uznaje sakramenty w Kk, a inny nie uznaje? To taki pierwszy lepszy przykład z brzegu.
W KK nie ma problemu z zadnym guru, bo takowych nie ma. Guru jest w sektach.


A dlaczego w jednym kościele Msza na 9. a w drugim na 11? Nie ma jedności!


Cz sty 24, 2013 15:47
Zobacz profil
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
pudlasz napisał(a):
A dlaczego w jednym kościele Msza na 9. a w drugim na 11? Nie ma jedności!

Odpowiedź i pytanie na odpowiednim poziomie :(


Cz sty 24, 2013 15:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Helenka napisał(a):
pudlasz napisał(a):
A dlaczego w jednym kościele Msza na 9. a w drugim na 11? Nie ma jedności!

Odpowiedź i pytanie na odpowiednim poziomie :(


Dokładnie pytanie i odpowiedź pudlasza na tym samym poziomie, na którym Ty sama je zadałaś. szczególnie, że od kilku stron postów nie przyjmujesz nic do wiadomości, z tego, co różne osoby Ci wyjaśniają, tylko w kółko powtarzasz te same frazy. Jest jakaś różnica (mniejsza w czym) - nie ma jedności. To jakaś mantra?

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Cz sty 24, 2013 17:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL