Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
 Ekumenizm potępiony 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lis 29, 2009 19:33
Posty: 569
Post Re: ekumenizm potępiony
Jaśniej?
Proszę, ale będzie niewyraźnie:
Nie na tym polegają błedy tradycjonalistów.
;)

_________________
pozdrawiam
Barnaba (dawniej Marek MRB)
www.analizy.biz


Śr maja 29, 2013 9:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
Barnaba napisał(a):
Jaśniej?
Proszę, ale będzie niewyraźnie:
Nie na tym polegają błedy tradycjonalistów.
;)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ręce i majtki opadają, przed taką ''mądrością''

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Śr maja 29, 2013 14:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
Może do niektórych coś dotrze?

http://www.youtube.com/watch?v=WXb6ytshFX0

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt wrz 03, 2013 7:04
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
Jaki obraz Boga mają ludzie, którzy uważają, że wszystkie klęski żywiołowe na świecie czy nieuleczalne choroby dotykające nawet maleńkie dzieci są karą zesłaną przez Najwyższego za ich postępki?


Wt wrz 03, 2013 8:15

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
MARIEL napisał(a):
Jaki obraz Boga mają ludzie, którzy uważają, że wszystkie klęski żywiołowe na świecie czy nieuleczalne choroby dotykające nawet maleńkie dzieci są karą zesłaną przez Najwyższego za ich postępki?

Pan Bóg przemawia przez znaki.Były międzyreligijne modlitwy w Asyżu o pokój a zamiast niego mamy coraz bardziej krwawe konflikty zbrojne.
I. Wyklinamy wszystkich odstępców od wiary chrześcijańskiej i wszystkich heretyków razem i każdego z osobna, jakiegokolwiek są imienia i do jakiejkolwiek sekty należą, i tych, co im wiarę dawają, co ich u siebie przyjmują, co ich popierają i ogółem wszystkich, co ich biorą w obronę.
(Papież Pius IX, Konstytucja Apostolicae Sedis z dnia 12 października 1869).

Nie wprzęgajcie się w jarzmo z niewiernymi. Cóż bowiem za uczestnictwo sprawiedliwości z nieprawością? Albo co za łączność światła z ciemnością? Lub co za ugoda Chrystusa z Belialem? Albo co za udział wiernego z niewiernymi? I co za zgoda Kościoła Bożego z bałwanami?
(Św. Paweł Apostoł, 2 Kor. VI, 14-16).

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt wrz 03, 2013 9:03
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
Cytuj:
31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". 41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego». Mt 25,31-46


Najpierw zawsze chodzi o czlowieka. Takze przesladowanego przez ... Kosciol


Wt wrz 03, 2013 9:16
Post Re: ekumenizm potępiony
Endek napisał(a):
MARIEL napisał(a):
Jaki obraz Boga mają ludzie, którzy uważają, że wszystkie klęski żywiołowe na świecie czy nieuleczalne choroby dotykające nawet maleńkie dzieci są karą zesłaną przez Najwyższego za ich postępki?

Pan Bóg przemawia przez znaki.Były międzyreligijne modlitwy w Asyżu o pokój a zamiast niego mamy coraz bardziej krwawe konflikty zbrojne.

Że Pan Bóg przemawia przez znaki to ja wiem, ale sugerowanie że konflikty zbrojne, czy katastrofy naturalne są następstwem tamtych modlitw to chyba lekkie nadużycie, nie?
Swoją drogą takich znaków Pan Bóg używa?
http://alexjones.pl/pl/aj/aj-swiat/aj-p ... chemicznej

Ps. A ta anatema ni przypiął, ni przyłatał. Żeby być odstępcą, trzeba najpierw być katolikiem, który z religijnych przywódców na filmie wcześniej nim był?
Ten z piórami na głowie, czy ten w pomarańczowej szacie..No i kto im "daje wiarę" no bez przesady, naprawdę...
Edit: Własnie: ten film to chyba raczej w dialogu międzyreligijnym powinien być umieszczony, a nie w ekumenizmie...


Wt wrz 03, 2013 9:22

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
Kael napisał(a):

Najpierw zawsze chodzi o czlowieka. Takze przesladowanego przez ... Kosciol


Pierwszy jest Bóg.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt wrz 03, 2013 9:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
MARIEL napisał(a):

Ps. A ta anatema ni przypiął, ni przyłatał. Żeby być odstępcą, trzeba najpierw być katolikiem, który z religijnych przywódców na filmie wcześniej nim był?
Ten z piórami na głowie, czy ten w pomarańczowej szacie..No i kto im "daje wiarę" no bez przesady, naprawdę...
Edit: Własnie: ten film to chyba raczej w dialogu międzyreligijnym powinien być umieszczony, a nie w ekumenizmie...

Oczywistym jest, że anatema nie dotyczyła będących i tak poza Kościołem. Swoja drogą, dokonałaś ciekawego spostrzeżenia, że katolików tam nie bylo? Czyżby klątwa zadziałała?

Można się zaprzeć wiary wprost i niewprost. Wprost zapiera się człowiek wiary, gdy się bez ogródki wypiera wiary słowami; niewprost zaś zapiera jej się, gdy pełni takie uczynki, które albo ze swej natury albo ze zwyczaju są wyrazem fałszywej religii np. klękanie przed bałwanem, udział w religijnych obrzędach heretyków (communio in sacris cum haereticis vel infidelibus) itp.
(Bp Konrad Martin, Katolicka nauka obyczajów, Wyznanie wiary – professio fidei).

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt wrz 03, 2013 10:20
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
Endek napisał(a):
Swoja drogą, dokonałaś ciekawego spostrzeżenia, że katolików tam nie bylo? Czyżby klątwa zadziałała?

Nie. To Ty dokonałeś takiego spostrzeżenia a teraz chciałbyś z tym polemizować.


Wt wrz 03, 2013 11:09

Dołączył(a): Śr lut 26, 2014 23:04
Posty: 15
Post Re:
Hackworth napisał(a):
Cyryl napisał(a):
Typowe integrystyczne wstecznictwo,zaściankowość i ciasnota umysłowa.
Poprzedni papież w Asyżu wyprzedził was o stulecia.


Cyrylu, od kilkudziesięciu lat wstecznictwo i zaściankowość to w potocznym pojeciu cechy chwalebne, powód do dumy. Czymś wstydliwym jest raczej postępowość, kojarzona z socjalizmem, postmodernizmem, New Age i osobnikami pokroju Daniela Cohn-Bendit i Adama Michnika.

Spotkanie ekumeniczne w Asyżu (1986) to dość niezręczny epizod pontyfikatu JP2, podobnie jak incydent z całowaniem Koranu.

Nam nie zależy na ekumenizmie, dialogowaniu ani wspólnych zdjęciach z "biskupkami", mułłami i szamanami. To tylko narzędzia, których celem jest wzajemne wyrzeczenie się przemocy w stosunkach miedzy religiami i przygotowanie innowierców do przyjęcia wiary chrześcijańskiej, zaś chrześcijan odłączonych - do powrotu do Koscioła.


Skąd wiecie, co miał w sercu JPII całując Koran?
MOże pomyślał : Jezu napełnij swoją Łaską wszystkich szukających Prawdy, szczerze szukających, objaw im Siebie....
.my widzimy zdjęcie, a Bóg popatrzył na SERCE....


So mar 01, 2014 0:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: ekumenizm potępiony
Myślę, że kryzys związany z różnicami między "posoborowiem" a "tradycjonalizmem" jest bardzo poważny. Sam mam przez to wielki zamęt w głowie, mogę doświadczać strasznych rozterek duchowych. W wyniku tego wielkiego kryzysu osoba może się bać, że grzeszy np. wtedy, gdy uczestniczy w Mszy w zdecydowanej większości kościołów w Polsce, ponieważ niektórzy tradycjonaliści uważają, że ta Msza jest sprawowana przez heretyków, z którymi nie wolno się modlić. Kryzys związany z "zamieszaniem tradycjonalistycznym" (kojarzący się ze strasznymi, bardzo problematycznymi podziałami) jawi mi się nawet jako coś większego niż kryzys związany z modernizmem.

Jednym z argumentów za odrzuceniem poglądów FSSPX czy (tym bardziej) sedewakantystów (a oni nie są jednorodną grupą) może być właśnie strach przed byciem schizmatykiem czy nawet heretykiem. Poza tym nielogicznie wygląda mi teoria, według której właśnie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat prawdziwy Kościół miałby paść ofiarą spisku czy być "podmieniony" i stać się heretycki. Osobiście nie zgodziłbym się na pocałowanie świętej księgi innej religii czy spotkanie ekumeniczne w Asyżu, gdyż, mimo tego, że JP II został kanonizowany, takie postępowanie wygląda mi na niezgodne z prawdą, według której jest tylko jedna prawdziwa wiara. Ale nawet św. Piotr zaparł się Chrystusa...

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn mar 21, 2016 17:49
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
niewazny12 napisał(a):
Piotr zaparł się Chrystusa...

A Jezus jadł z celnikami.


Pt maja 13, 2016 20:29

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: ekumenizm potępiony
niewazny12 napisał(a):
Myślę, że kryzys związany z różnicami między "posoborowiem" a "tradycjonalizmem" jest bardzo poważny. Sam mam przez to wielki zamęt w głowie, mogę doświadczać strasznych rozterek duchowych. W wyniku tego wielkiego kryzysu osoba może się bać, że grzeszy np. wtedy, gdy uczestniczy w Mszy w zdecydowanej większości kościołów w Polsce, ponieważ niektórzy tradycjonaliści uważają, że ta Msza jest sprawowana przez heretyków, z którymi nie wolno się modlić. Kryzys związany z "zamieszaniem tradycjonalistycznym" (kojarzący się ze strasznymi, bardzo problematycznymi podziałami) jawi mi się nawet jako coś większego niż kryzys związany z modernizmem.

Zapewniam Cię, że równie mocny zamęt w głowie mają również protestanci. Od czasu drugiego soboru.
Myślę, że najbardziej właściwe w dzisiejszych czasach jest czytanie Słowa Bożego. Oraz bliska relacja z Jezusem, który jest żywym Bogiem.


So wrz 17, 2016 16:07
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
Piotrek_ napisał(a):
Zapewniam Cię, że równie mocny zamęt w głowie mają również protestanci. Od czasu drugiego soboru.

Czego konkretnie dotyczy ów zamęt?
Piotrek_ napisał(a):
Myślę, że najbardziej właściwe w dzisiejszych czasach jest czytanie Słowa Bożego. Oraz bliska relacja z Jezusem, który jest żywym Bogiem.

Protestanci nawet znają na pamięć i to nie spowodowało jednakowej doktryny wśród nich.


So wrz 17, 2016 19:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL