Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Do jo_tka:
Wczytałam się w Twój komentarz i nasuwają mi się następujące stwierdzenia:
- z uporem maniaka wracasz do tego tematu i na siłę chcesz powiedzieć, że czarne jest białe a białe jest czarne. Jeśli cytujesz punkty czy to Prawa Kanonicznego czy innych dokumentów, to zacytuj i zostaw bez komentarza. Każdy ma swój rozum i potrafi czytać. Ty natomiast chcesz wymusić na czytelniku odpowiednią interpretację;
- brzmią mocno Chrystusowe słowa (myślę, że znane wszystkim) "wasza mowa niech będzie...". To stwierdzenie kończy się ważnym podkreśleniem, że wszystko inne pochodzi od diabła;
- wystarczyło stwierdzić - Małgorzata Chmielewska NIE JEST SIOSTRĄ ZAKONNĄ, bo w świetle Prawa Kanonicznego i zacytowanych przez Ciebie zdań NIE JEST!;
- a Ty ciągle piszesz "siostra";
- chcesz więc robić ludziom wodę z mózgu? Czy też jesteś wysłannikiem...

I ostatnie pytanie: gdzie jest ksiądz odpowiedzialny za ten portal? Kto odpowiada za te kłamstwa i pomówienia, które tutaj są zamieszczane? Ludzie pragną wyjaśnienia osoby kompetentnej a nie jakiegoś tam moderatora, który wysnuwa własne wnioski, narzucając je innym!


Pn wrz 09, 2013 17:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Proponuję wszystkim zainteresowanym działalnością Małgorzaty Chmielewskiej, aby przeczytali ten artykuł:
http://weekend.pb.pl/2851755,27619,seks ... -zakonnicy


Pn wrz 09, 2013 17:23
Zobacz profil
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
No, i? Coz takiego poruszajacego jest w tym artykule? Czego nowego dowiadujemy sie o siostrze Malgorzacie?

@amaranto vel niewiadomoco: nie lubisz siostry< Malgorzaty bo ciebie jej radykalizm zyciowy w oczy kluje i przypomina, ze mozna wiecej robic dla innych? Twoja sprawa. Nie zyczysz sobie zeby ciebie nazywac bratem/siostra(?)? Tez ci wolno.
Nie ma zakazu zwracania sie do kogos siostro, jezeli ten ktos tak sobie zyczy. wiem, z eniektore pielgniarki sobie nie zycza byc nazywane siostra, ale chyba jeszcz enie ma okreslenia zastepczego.

A Jot_ka wyjasnila tak, zeby watpilwosci nie bylo.
To ty zaciemniasz i szukasz wszedzie zla, zamiast dobra. Wybitnie po faryzejsku i nie po chrzescijansku.


Ostatnio edytowano Pn wrz 09, 2013 17:37 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn wrz 09, 2013 17:32

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Kael napisał(a):
No, i? Coz takiego poruszajacego jest w tym artykule? Czego nowego dowiadujemy sie o siostre Malgorzacie?


To nie umiesz czytać? To zakonnica zajmuje się takimi sprawami? O nic więcej tu nie chodzi - o jedno zdanie - nie jest zakonnicą. Finito.


Pn wrz 09, 2013 17:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
amaranta napisał(a):
Do jo_tka:
Wczytałam się w Twój komentarz i nasuwają mi się następujące stwierdzenia:
- z uporem maniaka wracasz do tego tematu i na siłę chcesz powiedzieć, że czarne jest białe a białe jest czarne. Jeśli cytujesz punkty czy to Prawa Kanonicznego czy innych dokumentów, to zacytuj i zostaw bez komentarza. Każdy ma swój rozum i potrafi czytać. Ty natomiast chcesz wymusić na czytelniku odpowiednią interpretację;
- brzmią mocno Chrystusowe słowa (myślę, że znane wszystkim) "wasza mowa niech będzie...". To stwierdzenie kończy się ważnym podkreśleniem, że wszystko inne pochodzi od diabła;
- wystarczyło stwierdzić - Małgorzata Chmielewska NIE JEST SIOSTRĄ ZAKONNĄ, bo w świetle Prawa Kanonicznego i zacytowanych przez Ciebie zdań NIE JEST!;
- a Ty ciągle piszesz "siostra";
- chcesz więc robić ludziom wodę z mózgu? Czy też jesteś wysłannikiem...

I ostatnie pytanie: gdzie jest ksiądz odpowiedzialny za ten portal? Kto odpowiada za te kłamstwa i pomówienia, które tutaj są zamieszczane? Ludzie pragną wyjaśnienia osoby kompetentnej a nie jakiegoś tam moderatora, który wysnuwa własne wnioski, narzucając je innym!


jo_tka pisze "siostra", a nie "siostra zakonna" i nikogo w bląd nie wprowadza
blogoslawiony Karol de Foucauld nazywał się bratem mimo, że nigdy do żadnego zakonu nie należał

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Pn wrz 09, 2013 17:42
Zobacz profil
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
@amaranto vel niebianski_anioleczku vel maly_kwiatek vel niewiadomoco.
Czepiasz sie tych, ktorzy cos robia dla innych, zeby zagluszyc wlasne sumienie.
Szkoda mi ciebie.


Pn wrz 09, 2013 17:45

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
@Kael jeśli już to postawę faryzejską przyjmujesz Ty. To co pisałeś o wyjaśnieniu Jo_tki jest wyraźnym potwierdzeniem o braku logiki. Jo_tka cytuje a wmawia, że jest napisane coś innego. Chodzi o jedno ważne stwierdzenie, które miliony ludzi w Polsce wprowadza w błąd. Kobieta, mężczyzna ubrani w strój przypominający habit zakonny tytułowani jako siostra, ojciec, brat utożsamiani są z zakonnikiem. Mam nadzieję, że wiesz iż są różne Kościoły. W kościele polsko-katolickim też są księża i biskupi. W kulturze polskiej ksiądz, biskup jest kojarzony z duchownym Kościoła rzymskokatolickiego. Każdy prawdziwy ksiądz innego Kościoła nie chcąc ludzi wprowadzać w błąd przedstawia się ksiądz Kościoła takiego i takiego.

P.S. Perfidią jest zarzucanie mi, że występuję pod kilkoma nickami, bo nie występuję i moderatorzy mogą to sprawdzić.


Pn wrz 09, 2013 17:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
jesienna napisał(a):
jo_tka pisze "siostra", a nie "siostra zakonna" i nikogo w bląd nie wprowadza
blogoslawiony Karol de Foucauld nazywał się bratem mimo, że nigdy do żadnego zakonu nie należał


Przeczytaj inne wcześniejsze wypowiedzi jo_tki, w których stwierdza, że Małgorzata Chmielewska jest zakonnicą. Sprawdź na wikipedii i w wielu artykułach jest mówione o niej, jako siostrze zakonnej. To miejsce powinno być miejscem prawdy, więc jeśli wprowadza się ludzi w błąd, to gdzie jest prawda? I tylko chodzi o prawdę, nie o oczernianie czy złe pisanie o Małgorzacie Chmielewskiej (nic do niej nie mam). Niech robi co chce i jak chce, ale nie jako zakonnica.


Pn wrz 09, 2013 17:52
Zobacz profil
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
A sama siostra Malgorzata mowi o sobie, ze jest zakonnica? Mowi o sobie tak:

Cytuj:
Jestem siostrą w Katolickiej Wspólnocie Chleb Życia. Żyję razem z moimi siostrami i braćmi, którym po ludzku się nie powiodło. A przede wszystkim staram się żyć z Chrystusem. Co z tego wynika? Zapraszam - zobacz....


http://siostramalgorzata.blogspot.de/

Ludzie widac sa niedoksztalceni w Prawie Kanonicznym i dopisuja sobie, ze jak siostra, to zakonnica. A ile ona moze tlumaczyc to, co jot_ka zacytowala i odkrecac czyjes wymysly?

amaranta napisał(a):
@Kael jeśli już to postawę faryzejską przyjmujesz Ty. To co pisałeś o wyjaśnieniu Jo_tki jest wyraźnym potwierdzeniem o braku logiki. Jo_tka cytuje a wmawia, że jest napisane coś innego. Chodzi o jedno ważne stwierdzenie, które miliony ludzi w Polsce wprowadza w błąd. Kobieta, mężczyzna ubrani w strój przypominający habit zakonny tytułowani jako siostra, ojciec, brat utożsamiani są z zakonnikiem. Mam nadzieję, że wiesz iż są różne Kościoły. W kościele polsko-katolickim też są księża i biskupi. W kulturze polskiej ksiądz, biskup jest kojarzony z duchownym Kościoła rzymskokatolickiego. Każdy prawdziwy ksiądz innego Kościoła nie chcąc ludzi wprowadzać w błąd przedstawia się ksiądz Kościoła takiego i takiego.


Juz ci podano przyklad Karola de Foucauld, blogoslawionego. A ty dalej swoje....
Siostra Malgorzata nigdy i nigdzie nie twierdzila, ze jest ksiedzem, albo biskupem.
A byle pielegniarka powinna sie tlumaczyc, ze nie jest siostra skrytka (takowe ZAKONNICE, ale dla twojej zmylki, bez habitu tez sa) i ze ma prawo zwyczajowe, byc nazywana siostra. A jej bialy fartuch to NIE habit.

P:S A ty, to nie zbanowany chwilowo niebianski_anioleczek? To przepraszam, widac masz tylko podobyn styl...


Ostatnio edytowano Pn wrz 09, 2013 18:04 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn wrz 09, 2013 17:55

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Kael napisał(a):
A sama siostra Malgorzata mowi o sobie, ze jest zakonnica? Mowi o sobie tak:

Cytuj:
Jestem siostrą w Katolickiej Wspólnocie Chleb Życia. Żyję razem z moimi siostrami i braćmi, którym po ludzku się nie powiodło. A przede wszystkim staram się żyć z Chrystusem. Co z tego wynika? Zapraszam - zobacz....


http://siostramalgorzata.blogspot.de/


Nigdzie nie spotkałam się ze stwierdzeniem Małgorzaty Chmielewskiej prostującej wypowiedzi ludzi, którzy zwracali się do niej "siostro" rozumiejąc pod tym słowem siostra zakonna. Napisałam, że w wikipedii też widnieje jako siostra zakonna - do tej pory nie ma sprostowania. Wątek na tym forum dotyczący tego małego szczegółu przewija się przez kilka stron. Moderatorzy wpierają, że jest zakonnicą a z księdza, który to zanegował zrobili głupka. O czym to świadczy? Może najwyższy czas zakończyć tę dyskusję prostym stwierdzeniem "Przepraszamy!" - oczywiście ma to paść ze strony moderatorów. Osobiście znam tego księdza i od forumowiczów tego portalu, którzy są moimi przyjaciółmi dowiedziałam się, że tak tutaj został potraktowany. Przyszłam, by to sprawdzić i jestem zniesmaczona postawą odpowiedzialnych! Za prawdę tak "zgnoić " człowieka? Ludzie!


Pn wrz 09, 2013 18:01
Zobacz profil
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Gdzei zgnoic? Zadanie pytania to gnojenie? No to ow ksiadz (?) ma problem, jezeli uwaza, ze ksiadz ma zawsze racje.


Ostatnio edytowano Pn wrz 09, 2013 18:14 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn wrz 09, 2013 18:05

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Kael napisał(a):
Juz ci podano przyklad Karola de Foucauld, blogoslawionego. A ty dalej swoje....
Siostra Malgorzata nigdy i nigdzie nie twierdzila, ze jest ksiedzem, albo biskupem.
A byle pielegniarka powinna sie tlumaczyc, ze nie jest siostra skrytka (takowe ZAKONNICE, ale dla twojej zmylki, bez habitu tez sa) i ze ma prawo zwyczajowe, byc nazywana siostra. A jej bialy fartuch to NIE habit.

P:S A ty, to nie zbanowany chwilowo niebianski_anioleczek? To przepraszam, widac masz tylko podobyn styl...


Rzecz jest w tym, że spotkałam na swojej drodze mnóstwo ludzi, którzy uważają Małgorzatę Chmielewską za zakonnicę. Sama bardzo się zdziwiłam, gdy mój ksiądz podczas lekcji religii a było to 2 lata temu powiedział nam, że tak nie jest. Klasa oburzyła się i niewiele brakowało a podnieślibyśmy bunt przeciwko księdzu. Jeden z lektorów ochłodził nasze zapędy i obiecał, że dokładnie to sprawdzi. Jak się okazało, jego wujek jest księdzem profesorem katolickiej uczelni. Był on więc dla nas autorytetem. Przeprosiliśmy naszego katechetę. Dobrze jest, gdy sprawy nazywane są po imieniu. Dziś jest wielu przebierańców i są wypaczane treści słów. Na portale, które są uznawane za katolickie przychodzą osoby często poszukujące. Jeśli więc tutaj nie będzie się dbało o prawdę a będzie się rozmydlało pojęcia, to będzie się w ten sposób niszczyło wiarę. Ja również wraz z moją grupą przyjaciół obejrzeliśmy audycję, o której była mowa na tym forum. Nasze odczucia są przeciwne odczuciom moderatorki tego portalu a bardzo zbliżone do zdań księdza Tomasza. Może to wynika z tego, że po tamtej "awanturze" z katechetą zawiązaliśmy grupę religijną i poprosiliśmy innego księdza w parafii, aby się nami zajął. I jeszcze raz powtórzę: prawda i tylko prawda nas wyzwoli a nie rozmydlanie pojęć.
Smutne jest, gdy ktoś w ciemno zarzuca komuś złe intencje, oszustwo, zmianę nicków. Przyjmuję jednak przeprosiny :)


Pn wrz 09, 2013 18:14
Zobacz profil
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Bardzo dobrze, ze szukacie prawdy. Same odczucia niekoniecznie sa obiektywne, a druga strona tez moze miec racje.

I traktowanie kazdej innej opinii jako atak na osobe, badz "gnojenie", jak ty to nazywasz, szukaniu prawdy nie sluzy. Przyklad z ksiedzem katecheta powinien ciebie czegos nauczyc.


Pn wrz 09, 2013 18:17

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Kael napisał(a):
Gdzei zgnoic? Zadanie pytania to gnojenie? No to ow ksiadz (?) ma problem, jezeli uwaza, ze ksiadz ma zawsze racje.


Bądź obiektywny. Przeczytaj wszystko jeszcze raz - łącznie z linkami do działów, do których zostały przeniesione niektóre wypowiedzi. Dla mnie profesor historii, lekarz itp są fachowcami w swej dziedzinie. Ksiądz chyba jest fachowcem w swojej dziedzinie. A jeśli ktoś nie uważa go za księdza, to niech nie podejmuje dyskusji. Jeśli masz wykształcenie filozoficzno-teologiczne i skończyłeś seminarium albo inną katolicką uczelnię (UKSW, KUL) i masz doktorat to możesz podejmować dyskusję w tej dziedzinie. Jeśli nie to zwyczajnie zamilcz, bo się na tym nie znasz. Oczywiście możesz wtedy dyskutować, gdy pytasz a nie stwierdzasz swoją mądrość.


Pn wrz 09, 2013 18:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Kael napisał(a):
Bardzo dobrze, ze szukacie prawdy. Same odczucia niekoniecznie sa obiektywne, a druga strona tez moze miec racje.

I traktowanie kazdej innej opinii jako atak na osobe, badz "gnojenie", jak ty to nazywasz, szukaniu prawdy nie sluzy. Przyklad z ksiedzem katecheta powinien ciebie czegos nauczyc.


Tak, nauczyło mnie. Wiem, że nie wolno tak postępować. mam jednak nadzieję, że i Ty wyciągniesz wnioski i czegoś się nauczysz :)


Pn wrz 09, 2013 18:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL