Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Kozioł napisał(a):
amaranta napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Wrzucę i swoje drwa do tego ogniska, niech zapali nas wstydem.

Czytam ten wątek i nie wiem o co tu chodzi. Tyle hipokryzji na raz w tak krótkim wątku jeszcze nie widziałem. Sam jestem hipokrytą ale dawno nie wbiłem się na takie wyżyny. Dbacie o "czystość" a wyzywacie jak przekupki. Mówicie o miłości, wspominacie Ewangelię i płoniecie "świętym oburzeniem", wytykacie błędy innym (nie ważne domniemane czy rzeczywiste, zamierzone czy nie), krytykujecie innych a utyskujecie ze inni krytykują waszych idoli, domagacie się specjalnego traktowania :|, chyba wręcz wywyższenia :shock:

Nie będę tu rzucał biblią, wycierał gęby Jezusem i Ewangelią. Zrobię to katolicką wersją katechetyczną dekalogu: pod nr. 8 znalazłem "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.". :evil:


Popieram :)

A zdajesz sobie sprawę, że mój wybuch ostatecznie sprowokował twój ostatni post?


A zdajesz sobie sprawę z tonu mojego "popieram" ? :)


Wt wrz 10, 2013 10:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Kozioł, nie jestem w stanie poprzeć hipokryty i hipokryzji :) Dlatego zostawiłam słowo popieram z uśmiechem :D


Wt wrz 10, 2013 10:36
Zobacz profil
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Po czym sama sobie zaprzeczyłaś kolejną falą hipokryzji ? (Czyżbyś sama jej nie widziała? Nie! To byłoby jeszcze potworniejsze!)

Ładne dziś południe, idę na spacer z psem. Jest bardziej szczery od nas.
EOT.


Wt wrz 10, 2013 10:38

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Kozioł napisał(a):
Po czym sama sobie zaprzeczyłaś kolejną falą hipokryzji ? (Czyżbyś sama jej nie widziała? Nie! To byłoby jeszcze potworniejsze!)

Ładne dziś południe, idę na spacer z psem. Jest bardziej szczery od nas.
EOT.


Przedstawiłeś się jako hipokryta i to jest mojej poparcie i tego dotyczyło. Teraz potwierdzasz, że uczłowieczyłeś psa. Czyżbyś był wyznawcą teorii, że człowiek pochodzi od małpy?

P.S. Wypowiedzią swoją potwierdziłeś zasadę, że każdy sądzi według siebie. Hipokryta we wszystkich widzi hipokrytę. Amen i miłego dnia.


Wt wrz 10, 2013 10:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Chodzi o to, że każdy człowiek jest grzeszny. Bez winy jest tylko i wyłącznie Matka Boska (wg. nauki KK) oraz Jezus Chrystus. Nikt poza tym.

Swoją drogą, ciekawe jak interpretujesz przytoczone słowa ewangelii o owocach w świetle powyższego faktu.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt wrz 10, 2013 11:08
Zobacz profil
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
amaranta napisał(a):
Alus napisał(a):
Pomawianie kapłanów o herezje i sianie ateizmu jest dobrym owocem?? :o


Czy Ty rozumiesz zdanie, że ks. Tomasz wykazał błędy, które mogą spowodować i powodują zamieszanie w umysłach ludzi wierzących. Zostało to zbagatelizowane, wyśmiane i sprowadzone do nieistotnych skrótów myślowych. Wnioskuję wrażliwość ks. Tomasza właśnie na te myślowe skróty. Jako kapłan ma do tego prawo a nawet obowiązek. Zauważ do czego doprowadziło wypaczenie słowa MIŁOŚĆ. To Bóg jest Miłością - tak mówi Pismo Święte. Do tego worka MIŁOŚĆ wrzucono wszystko. Jakie mamy tego efekty? Dziś idzie się dalej - niszczy się rodziny, sakrament małżeństwa. Potrzeba nam takich kapłanów, którzy będą tego bronić. A jak Tobie takich kapłanów nie potrzeba, to zwyczajnie tego nie czytaj i będziesz miał problem z głowy.

Żaden ksiądz nie ma prawa oskarżać, jeśli nawet zawadzają mu skróty myślowe, innych duchownych o świadome działanie na rzecz ateizmu.
Każdy osobiście może nie lubić TV Religia, ale to nie znaczy, aby tworzyć mitologię i pomówienia.


Wt wrz 10, 2013 11:25

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Alus napisał(a):
Żaden ksiądz nie ma prawa oskarżać, jeśli nawet zawadzają mu skróty myślowe, innych duchownych o świadome działanie na rzecz ateizmu.
Każdy osobiście może nie lubić TV Religia, ale to nie znaczy, aby tworzyć mitologię i pomówienia.


Każdy ksiądz ma wręcz obowiązek zwracać uwagę na zagrożenia. Według Ciebie to mitologia i pomówienia, według znawców i teologów stosowanie skrótów myślowych to duże zagrożenie.


Wt wrz 10, 2013 11:37
Zobacz profil
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Dodam ku przestrodze - wszyscy, którzy tak boją się TVN winni szerokim łukiem omijać świątynię opatrzności Bożej - mnóstwo kasy w jej budowę włożył śp. J. Wejchert.....a nuż i tam zasiedliło się diabelstwo :D


Wt wrz 10, 2013 11:37

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Soul33 napisał(a):
Chodzi o to, że każdy człowiek jest grzeszny. Bez winy jest tylko i wyłącznie Matka Boska (wg. nauki KK) oraz Jezus Chrystus. Nikt poza tym.

Swoją drogą, ciekawe jak interpretujesz przytoczone słowa ewangelii o owocach w świetle powyższego faktu.


W Dziejach Apostolskich mamy znamienne wydarzenie, kiedy to św. Piotr został "przywołany" do porządku przez św. Pawła. Wspomniany św. Piotr zaparł się także Chrystusa, ale zatrzymał się i wyznał miłość. Zrozumiał swój błąd.
Każdy ma prawo do błędów i do grzechu, rzecz w tym, aby człowiek potrafił się przyznać do nich. I jeśli to jest publiczne to wycofać się z nich. Tylko tyle i aż tyle.


Wt wrz 10, 2013 11:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4100
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Moi Drodzy!
Proszę o powrót do głównego tematu :)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Wt wrz 10, 2013 13:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Powiem tylko tyle: jeśli ktoś słowo "siostra" uważa za tytuł, odwraca jego logikę i logikę życia konsekrowanego. A siostra Małgorzata jest osobą konsekrowaną. I tu nie ma niczego do prostowania. Wspólnota w której żyje i w której złożyła śluby nie wymaga ich od każdego członka, dlatego nie może być uważana za zakon. Tu leży cała różnica.

Nawiasem mówiąc: Wspólnota Chleb Życia to nie jest instytut świecki. To stowarzyszenie publiczne wiernych i to ono jest tą formą "bliską, ale nie tożsamą". Instytut świecki jest formą życia konsekrowanego. Składa się w nim śluby. Natomiast przynależność do niego niekoniecznie oznacza życie we wspólnym domu, jak to dzieje się w przypadku zakonów.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr wrz 11, 2013 9:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL