Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dlaczego Java ??? 
Autor Wiadomość
Post Dlaczego Java ???
Dlaczego Java? Mam wielką prośbę, żeby rozważyć przeniesienie czata na normalne IRC. Argumenty:

> IRC jest wszędzie, Java nie (np. Android nie obsługuje apletów Java)
> Nie może być tak, żeby nowi użytkownicy raczeni byli komunikatami o zagrożeniach bezpieczeństwa przed wejściem na czata, bo to niepoważnie wygląda (patrz viewtopic.php?f=41&t=35150 )
> W ogóle wygląda na to, że z tą Javą są same problemy (mi teraz np. NIC się nie pojawia, ani okienko czatu, ani nawet ostrzeżenia bezpieczeństwa) - proszę zobaczyć ile jest tematów p.t. "Nie mogę wejść na czata!!" - viewforum.php?f=41
> Wygląda na to, że Java w przeglądarkach internetowych stwarza zagrożenie bezpieczeństwa - patrz http://www.techsupportforum.com/forums/ ... 83721.html
> Do czatów IRC wydaje się być najbardziej naturalnym wyborem

Można prosić o odniesienie się do powyższych argumentów?


N sty 19, 2014 12:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Dlaczego Java ???
Może coś się zmieniło (z IRCa korzystałem ostatni raz kilkanaście lat temu, jak nie było innych możliwości rozmawiania w sieci), ale iRCa to trzeba było oddzielnie instalować (klienta znaczy, aplikację taką), a applety Javy są uruchamiane w przeglądarce, co jest wygodne dla 99% użytkowników.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn sty 20, 2014 0:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 12:04
Posty: 53
Post Re: Dlaczego Java ???
Generalnie wymaga to jakiegoś klienta, który obsługuje protokół IRC. Istnieją jednak możliwości uruchomienia go w przeglądarce. Np. korzystając z serwerów Freenode jest taka możliwość.

http://webchat.freenode.net/

Główny mankament takiego rozwiązania to to, że wówczas ta komunikacja będzie oddelegowana do zewnętrznego systemu/serwera (kwestie bezpieczeństwa, zakresu odpowiedzialności - pozostaje do rozstrzygnięcia czy jest to kluczowe).


Pn sty 20, 2014 13:38
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Java ???
Hm... webchat jest oparty o HTML i JavaScript, więc obsługa będzie naprawdę nie trudniejsza niż przy obecnej Javie - a wręcz łatwiejsza. Jedyny mankament że trzeba antybotową captchę wypełniać, ale oprócz tego to webchat pójdzie wszędzie, nawet tam gdzie nie ma apletów Java, no i nie będzie cyrków z okienkami bezpieczeństwa. A jak komuś webchat nie pasuje to zawsze może zainstalować chatzillę do firefoxa.

Szczerze mówiąc ja osobiście nie widzę problemów bezpieczeństwa z przeniesieniem tego na np. freenode. Nawet przeciwnie, bo jak się jakiś miś kwadratowy znajdzie chętny do floodowania czy bluzgania a nie będzie lokalnych opów na linii, to zawsze można będzie (chyba) chwycić staffów freenoda i go zbanują.

Raczej głównym mankamentem takiego rozwiązania jest to, że wtedy do czata nie będzie się wchodzić z konta na wiara.pl (rejestrecja będzie po stronie takiego freenode). Chociaż dla mnie i tak tym lepiej, bo żeby wejść na wiele czatów (również freenode), to w ogóle nie trzeba się tam rejestrować (chociaż można), więc koniec końców dostęp będzie większy. No ale teoretycznie ktoś mógł już na freenodzie pozajmować nicki z forum.wiara.pl...

Nie wspominając już o tym, że chyba można postawić własny serwer IRC, gdyby dla jakiejś przyczyny freenode całkowicie nie pasował?


Wt sty 21, 2014 19:11
Post Re: Dlaczego Java ???
Jest też absurdalne oraz niepoważne, żeby przeciętny użytkownik był zmuszony dokonywać jakiejś (dla niego) skomplikowanej i niezrozumiałej konfiguracji, na którą sam by w życiu nie wpadł, żeby móc w ogóle korzystać z czata - patrz druga połowa wątku viewtopic.php?f=41&t=35150


Pt sty 24, 2014 23:15
Post Re: Dlaczego Java ???
gaazkam, absurdalne i niepoważne to są Twoje pretensje. O tym jaki ma kształt witryna i z jakiego oprogramowania korzysta decyduje właściciel. Jeżeli chce korzystać z Javy to jest to jego wybór i Tobie nic do tego. Podporządkowujesz się i koniec, a jak się nie podoba z tej witryny nie korzystasz.


N sty 26, 2014 11:08
Post Re: Dlaczego Java ???
Tytuł działu brzmi: "Problemy i uwagi związane z czatem", więc chyba dozwala się mieć propozycje?

Poza tym akurat czat jest dla ludu, więc chyba głos ludu ma jakieś znaczenie. Akurat wydaje mi się, że w systemach web 2.0 podejście w stylu "jest jak my chcemy, a jak się nie podoba to to jest twój problem i niczyj więcej, nikt cię do korzystania nie zmusza" sprawdza się średnio.


N sty 26, 2014 16:56
Post Re: Dlaczego Java ???
Tyle, że czym innym są uwagi, a czym innym pretensje, które zawarłeś w swoim poprzednim postcie.


Pn sty 27, 2014 9:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 23:36
Posty: 18
Post Re: Dlaczego Java ???
Witam
U mnie całkowicie coś siadło z javą...wtyczki..niby wszystko jest a guzik..na czaty nie da się wejść, żadne;a to co piszecie powyżej jest dla mnie niezrozumiałe, czy ktoś byłby łaskaw prościej podsunąć rozwiązanie wejścia na czaty..?Proszę :-)


Cz lut 27, 2014 23:52
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Java ???
Żeby czat działał potrzebna jest odpowiednia wtyczka. Używam Firefoksa w Ubuntu 12.04, więc podawane zależności będą charakterystyczne dla tego systemu:

Odpowiednia wtyczka do czatu to IcedTea-Web plugin (konkretnie icedtea-7-plugin 1.2.3-0ubuntu0.12.04.3), z zależnościami:
openjdk-7-jre
icedtea-next (=1.2.3-0ubuntu0.12.04.3)
icedtea-next-common (=1.2.3-0ubuntu0.12.04.3)
libc6 (>=2.4)
libgcc1 (>=1:4.1.1)
libglib2.0-0 (>=2.31.8)
libgtk2.0-0 (>=2.8.0)
libstdc++6 (>=4.6)

Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli się zainstalowało system z domyślnymi opcjami i nie dokonywało jakiś bezmyślnych operacji z konta roota, to przy regularnej aktualizacji wszystko powinno działać bez zarzutu. I oczywiście działa:

Po pewnych problemach związanych zapewne z nieaktualnymi podpisami...
Obrazek

...pojawiło się okienko czatu, faktycznie z pustymi pokojami.
Obrazek

Do jednego z nich wszedłem...
Obrazek
...po czym wyszedłem, bo jak długo można rozmawiać samemu ze sobą?

Wszystkim, którzy mają nieprzezwyciężalne trudności proponuję zainstalowanie sobie bardziej sensownego systemu operacyjnego lub przynajmniej używanie Firefoksa.


Pt lut 28, 2014 17:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 23:36
Posty: 18
Post Re: Dlaczego Java ???
Dzięki za podjęcie tematu

ale te wyjaśnienia i wskazówki .to dla mnie zbyt wysokie loty.
bo nie wiem co znaczy firefox w ubuntu 12.04.
Używam firefoxa i wszystko było ok..az po prostu przestało takie być.
MOze wyjaśnie na przykładzie co sie aktualnie dzieje dzieje : chce wejść na czata katolika i wyskakuje mi taki komunikat
Application blocked by security setting

name POLchat
Location http:// www.czatkatolik.pl

your security setting have blocked an application frm running with an out – of – date or expired version of java

domyslam się ze chyba chodzi o mojego avasta..ale już podejmowałam wyłaczenie avasta...próby z innym antyvirusem AVG
ponad to odistanlowywałam kjava..sciągałam starsze : ^..nawet %..aż w koncu wróciłam tu do java 7...

no i jets jak jest.. hm..:-///


So mar 01, 2014 17:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 23:36
Posty: 18
Post Re: Dlaczego Java ???
dodam jeszcze to, ze gdy sciągam wtyczki java..lub aktualizacje to po załadowaniu ( niby..tak to rozumiem..) ostatecznie wyskakuje mi okienko z następującym pytaniem i informacją:

„This software has already been installed on your computer. Would you like to reisntall it..? i mam wybrac „ yes lub no.”
. gdy wybieram „ yes” wyskakuje kolejny komunikat, że „ ta aplikacja p[rawidłowa jest tylko dla produktów które są zainstalowane.”

Gdy wybieram „ no'” okienko znika i nic dalej się nie dzieje.... dojścia na czat jak nie było tak nie ma


So mar 01, 2014 18:10
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Java ???
NIE wyłączaj avasta, kiedy masz podłączony internet!! bo Ci może wirusowy syf wejść. Za te problemy winna jest tylko Java, nie Avast.

Punkt drugi. Wejdź na stronę https://www.java.com/pl/download/installed.jsp . Co CI się pojawia?


So mar 01, 2014 21:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 23:36
Posty: 18
Post Re: Dlaczego Java ???
weryfikacja wersji oprogramowania..


So mar 01, 2014 23:49
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Java ???
No to kliknij na ten duży czerwony przycisk, żeby się zweryfikowała...


N mar 02, 2014 0:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL