Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 430 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona
 Hej sokoły 
Autor Wiadomość
Post Hej sokoły
U sąsiadów za miedzą się dzieje, może by choć wspomnieć...

Tomasz Sulima napisał(a):
Od wczoraj mnisi Pieczerskiej Ławry w Kijowie, o. Gabriel, o. Melchizedek i o. Efrem stoją na ul. Hruszewskiego w Kijowie. Trzymając krzyż i ikony rozdzielają strony obecnego konfliktu na Ukrainie - protestujących oraz siły porządkowe "Berkut". Tym samym próbują zatrzymać agresję i przelew krwi. Deklarują, iż na miejsce przybyli w intencjach pokojowych a nie dla wsparcia którejkolwiek ze stron.
Mimo iż zachęcano ich do stanięcia "po stronie narodu", ojcowie postanowili odpowiedzieć modlitwą i śpiewem paschalnego troparionu "Chrystus Zmartwychwstał". Według doniesień strony pravoslavie.ru zamieszki przez ten czas ustały. Mnisi ogłosili iż pozostaną do momentu pokojowego rozwiązania konfliktu. Przez ten czas będą nawoływać do zgody oraz pokuty.


Obrazek
Tekst i zdjęcie -> http://www.areopag21.pl/prawoslawny_are ... jowie.html

Piękna postawa i dowód na to, że mnisi prawosławni cieszą się w swoim społeczeństwie niesłabnącym autorytetem, można by się przecież spodziewać że w gorączce konfliktu polecą w ich stronę koktajle Mołotowa, a tu proszę - zamieszki przez ten czas ustały.

____________

Tymczasem media donoszą, że nasz Sejm przyjął uchwałę o możliwych sankcjach personalnych wobec osób odpowiedzialnych za użycie siły na Ukrainie.

"Sejm RP stoi na stanowisku, że w razie kontynuowania polityki przemocy, społeczność międzynarodowa może zastosować sankcje personalne wobec osób bezpośrednio odpowiedzialnych za użycie siły. Sejm apeluje o rozważenie kroków na arenie międzynarodowej zmierzających do pociągnięcia do odpowiedzialności osób, których działania doprowadziły do tragicznych w skutkach wydarzeń na Ukrainie"

Nie wiem o jakie sankcje personalne może chodzić?


Pt sty 24, 2014 9:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hej sokoły.
Pewnie o jakieś zakazy wjazdów. Tylko ciekawe dla kogo?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt sty 24, 2014 12:06
Zobacz profil
Post Re: Hej sokoły.
Johnny99 napisał(a):
Tylko ciekawe dla kogo?

Rzeczywiście o zakazy wjazdów chodzi, chociaż wg. mnie takie "sankcje" to może sankcje w odczuciu tych, co je nakładają (ale z drugiej strony jakie inne sankcje mogliby nałożyć, aby to nie uderzyło w cały naród)

"Rząd Kanady ogłosił we wtorek, że w odpowiedzi na gwałtowne starcia milicji ukraińskiej z demonstrantami w Kijowie wprowadza zakaz wjazdu dla wyższych rangą przedstawicieli władz Ukrainy. Nie podano nazwisk ani liczby osób objętych sankcjami.
"Zabronimy, ze skutkiem natychmiastowym, wjazdu do Kanady głównym przedstawicielom władz Ukrainy, którzy byli odpowiedzialni za prześladowanie i tłumienie głosu sprzeciwu" - powiedział we wtorek po południu (czasu lokalnego) minister ds. obywatelstwa i imigracji Chris Alexander. Jego wypowiedź przekazała telewizja CBC na stronie internetowej.

[...]
W zeszłym tygodniu ambasada USA na Ukrainie powiadomiła, że osoby odpowiedzialne za użycie przemocy wobec uczestników protestów zostaną pozbawione amerykańskich wiz. Nazwisk tych osób nie podano."

http://info.wiara.pl/doc/1866263.Sankcj ... dz-Ukrainy
_____________

"O godz. 10 czasu polskiego parlament ma wznowić przerwane we wtorek obrady. Rada Najwyższa Ukrainy anulowała w tym dniu tzw. ustawy dyktatorskie, ograniczające m.in. prawo obywateli do wieców, a prezydent Wiktor Janukowycz przyjął dymisję rządu premiera Mykoły Azarowa. P.o. premiera będzie dotychczasowy pierwszy wicepremier Serhij Arbuzow.

Noc na środę spędziło na Majdanie Niepodległości kilka tysięcy ludzi. Późnym wieczorem we wtorek na scenie wystąpił tam jeden z liderów opozycji Jurij Łucenko, który podkreślił, że demonstranci odnieśli zwycięstwo doprowadzając do odwołania przez parlament "faszystowskich przepisów".
http://info.wiara.pl/doc/1866303.Spokojna-noc-w-Kijowie

Dodatkowo po dymisji Azarowa zapowiedział:
"Nie zebraliśmy się tu, by zmienić ludzi u władzy, tylko zmienić system władzy" - wyjaśnił. "Nie odejdziemy z Majdanu, póki nie będzie zlikwidowana dyktatura Janukowycza"

Wygląda na to, że musiałby ustąpić sam Janukowycz, aby protesty na Ukrainie ustały, żadne dymisje rządów tu nie pomogą...


Śr sty 29, 2014 8:11
Post Re: Hej sokoły.
MARIEL napisał(a):
Wygląda na to, że musiałby ustąpić sam Janukowycz, aby protesty na Ukrainie ustały, żadne dymisje rządów tu nie pomogą...

Tak, bo na Ukrainie trwa właśnie bezpardonowa walka o władzę. Obie strony nie cofną się przed zastosowaniem rozwiązań siłowych, więc perspektywy przed tym krajem rysują się na razie ponure. Janukowycz czuje się niezbyt pewnie dlatego idzie na ustępstwa. Czy jest jednak na tyle słaby, aby być zmuszonym oddać władzę? Czas pokaże.

Tak na marginesie to jeszcze nie tak dawno na forum przedstawiano wizje o wszechwładnej Rosji, która rządzi i dzieli w całej Europie, a tu okazuje się, że nawet na Ukrainie ciężko im cokolwiek przeforsować. Niedługo może okazać się, że ostatnimi sojusznikami Moskwy w Europie będą Łukaszenka na Białorusi i Orban na Węgrzech.


Śr sty 29, 2014 17:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hej sokoły.
Ale na czym miałaby polegać ta "wszechwładność"? Że Putin pstryknie palcem i już na Ukrainie zmieni się władza? Niektórzy mają dziwne rozumienie pojęcia "siły" w polityce międzynarodowej. Kim Dzong Un robi sobie w swoim kraju co chce, choć wydawałoby się, że trudno wskazać przywódcę słabszego od niego (niedawno komentatorzy poważnie zastanawiali się, czy byłby w stanie prowadzić jakąkolwiek walkę, skoro jego żołnierze są na to.. zbyt wygłodzeni). Parę dni temu w Brukseli Putin był w doskonałym humorze, wskazując, jak świetnie rozwija się współpraca Rosji i UE. Reguł w polityce międzynarodowej jest multum - jedna z nich brzmi: "nie chcemy kłopotów". Dyktatura w Korei Płn. nie zostanie więc obalona, bo następnym krokiem musiałoby być zjednoczenie półwyspu, co oznaczałoby dla Korei Płd. ciężar nie do uniesienia. Putin będzie respektowany, bo tylko on może wywalić na swoją prywatną imprezę (popularnie zwaną "zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Soczi") więcej, niż wydano na wszystkie poprzednie igrzyska razem wzięte, bez żadnych konsekwencji. Może sobie pozwolić na zachowania, na które demokratyczni i respektujący różne Konwencje i Karty przywódcy europejscy (jeszcze) sobie pozwolić nie mogą. A my nie chcemy kłopotów.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 29, 2014 18:21
Zobacz profil
Post Re: Hej sokoły.
mauger napisał(a):
Janukowycz czuje się niezbyt pewnie dlatego idzie na ustępstwa. Czy jest jednak na tyle słaby, aby być zmuszonym oddać władzę?


Ja jego dotychczasowe działania odbieram raczej jako mydlenie oczu, na jakieś ustępstwa iść musi, więc przyjmuje dymisję rządu (są to straty do odrobienia). Myślę, że Janukowycz mimo tej całej sytuacji czuje się dość pewnie, ale niewykluczone że to się zmieni.
Do tej pory politycy europejscy wypowiadali się raczej dyplomatycznie (apele o pokojowe rozwiązanie konfliktu i takie tam), ale wprowadzone sankcje i choćby ostatnia wypowiedź Merkel, w której już nie tylko popiera "pokojowe rozwiązanie konfliktu", ale mówi o uzasadnionych postulatach opozycji, podkreśla odwagę uczestników, którzy nie chcą się odwrócić od Europy wskazują na skłanianie się bardziej ku racjom opozycji.
mauger napisał(a):
Tak na marginesie to jeszcze nie tak dawno na forum przedstawiano wizje o wszechwładnej Rosji, która rządzi i dzieli w całej Europie, a tu okazuje się, że nawet na Ukrainie ciężko im cokolwiek przeforsować.

Pierwsze pogłoski o reakcji Rosji były takie, jakoby chcieli wycofać się z umowy o pożyczkę dla Ukrainy. Jednak we wtorek zdecydowali się obwieścić, że nie wycofają się automatycznie po przejęciu władzy przez opozycję, a jedynie poczekają na rozwój wypadków.
Kto by pomyślał jeszcze jakiś czas temu pewnie postawiliby ultimatum ;)


Śr sty 29, 2014 18:51
Post Re: Hej sokoły.
Poczekają....tylko podniosą ceny gazu i zażądają spłaty zadłużenia....


Śr sty 29, 2014 19:10
Post Re: Hej sokoły.
Pasmatrim uwidim. Coś mi się zresztą wydaje, że długo czekać nie będziemy. Ludzie są już bardzo zmęczeni.


Śr sty 29, 2014 19:15
Post Re: Hej sokoły.
Czy obrywa się nam za zaangażowanie polskich polityków na Ukrainie?

"Raport przygotowywany przez rosyjskie służby weterynaryjne po listopadowej wizycie w polskich zakładach mleczarskich i mięsnych skutkuje odebraniem większości podmiotów prawa do eksportu na terytorium Federacji Rosyjskiej. To zaskakująca wiadomość, bo we wcześniejszym dokumencie, który widniał na stronie internetowej tamtejszych służb weterynaryjnych, oceny były bardzo pozytywne - powiedział w audycji "Najbliżej Siedlec" na antenie Polskiego Radia RDC poseł PSL i właściciel zakładów mięsnych Krzysztof Borkowski.[...]

W ocenie Krzysztofa Borkowskiego decyzja rosyjskich służb ma charakter polityczny i związana jest z zaangażowaniem naszego kraju w sytuację na Ukrainę. Zdaniem polityka PSL powinniśmy zachować w tej sprawie większy dystans."


Dziennik.pl


Cz sty 30, 2014 12:35
Post Re: Hej sokoły.
Johnny99 napisał(a):
Ale na czym miałaby polegać ta "wszechwładność"?

Też nie bardzo wiem, bo to nie ja głoszę takie tezy. Natomiast ktoś kiedyś pisał, że Rosja jest tak wszechwładna, że może sobie, przy cichej aprobacie Zachodu, całkowicie bezkarnie zamordować prezydenta innego kraju wraz z najwyższymi urzędnikami państwowymi i dowódcami wojskowymi. Więc może o to chodzi?
MARIEL napisał(a):
Ja jego dotychczasowe działania odbieram raczej jako mydlenie oczu, na jakieś ustępstwa iść musi, więc przyjmuje dymisję rządu (są to straty do odrobienia). Myślę, że Janukowycz mimo tej całej sytuacji czuje się dość pewnie, ale niewykluczone że to się zmieni.
Do tej pory politycy europejscy wypowiadali się raczej dyplomatycznie (apele o pokojowe rozwiązanie konfliktu i takie tam), ale wprowadzone sankcje i choćby ostatnia wypowiedź Merkel, w której już nie tylko popiera "pokojowe rozwiązanie konfliktu", ale mówi o uzasadnionych postulatach opozycji, podkreśla odwagę uczestników, którzy nie chcą się odwrócić od Europy wskazują na skłanianie się bardziej ku racjom opozycji.

Ja myślę, że trochę pali mu się grunt pod nogami. Zaczyna tracić poparcie oligarchów (Achmetow), protesty na południu Ukrainy też musiały być dla niego przykrą niespodzianką. Czy naciski ze strony polityków zachodnich mają wpływ na Janukowycza? Myślę, że tak. Wbrew pozorom Janukowycz nie jest jakaś rosyjską marionetką. Sądzę,że opcję prozachodnią cały czas brał poważnie pod uwagę. Dokonał zwrotu w stronę Moskwy, ponieważ zwyczajnie zaproponowała większe pieniądze i korzyści (przynajmniej w krótkiej perspektywie). Tragizm całej sytuacji polega na tym, że UE wcale nie zamierza przyjmować Ukrainy w swoje szeregi w jakiejś dającej się przewidzieć przyszłości. A jeśli już do tego dojdzie to warunki akcesji mogą być zupełnie inne niż te które miała Polska. Szczególnie w kwestiach taki jak otwarcie rynków pracy, wysokość dotacji i unijnych funduszy. Po ostatnim kryzysie Unia może na długie lata ograniczyć swoją hojność.
MARIEL napisał(a):
Pierwsze pogłoski o reakcji Rosji były takie, jakoby chcieli wycofać się z umowy o pożyczkę dla Ukrainy. Jednak we wtorek zdecydowali się obwieścić, że nie wycofają się automatycznie po przejęciu władzy przez opozycję, a jedynie poczekają na rozwój wypadków.

Słyszałem opinię, że Putin aby nie psuć sobie wizerunku, będzie czekał z ostrzejszą interwencją do zakończenia igrzysk w Soczi. Pożyjemy zobaczymy.
Cytuj:
"Raport przygotowywany przez rosyjskie służby weterynaryjne po listopadowej wizycie w polskich zakładach mleczarskich i mięsnych skutkuje odebraniem większości podmiotów prawa do eksportu na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Widzę, że Rosja wraca do starych sprawdzonych metod :-D .


Cz sty 30, 2014 14:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hej sokoły.
mauger napisał(a):
Natomiast ktoś kiedyś pisał, że Rosja jest tak wszechwładna, że może sobie, przy cichej aprobacie Zachodu, całkowicie bezkarnie zamordować prezydenta innego kraju wraz z najwyższymi urzędnikami państwowymi i dowódcami wojskowymi. Więc może o to chodzi?


I to dla ciebie by oznaczało, że jest wszechwładna?

Cytuj:
Słyszałem opinię, że Putin aby nie psuć sobie wizerunku, będzie czekał z ostrzejszą interwencją do zakończenia igrzysk w Soczi. Pożyjemy zobaczymy.


A cicha aprobata Zachodu będzie?

Cytuj:
Widzę, że Rosja wraca do starych sprawdzonych metod :-D .


Może i tutaj Zachód jakoś ostro protestuje?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lut 13, 2014 11:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Hej sokoły.
MARIEL napisał(a):
Pasmatrim uwidim. Coś mi się zresztą wydaje, że długo czekać nie będziemy. Ludzie są już bardzo zmęczeni.

Hej Maryś chyba "поживем - увидим " czyli pożyjemy - zobaczymy. Zapewne władze Ukrainy liczą na to, że zwlekając i przedłużając negocjacje-przeczekają problem :(


Pt lut 14, 2014 17:12
Zobacz profil
Post Re: Hej sokoły.
Jeśli wierzyć doniesieniom, Janukowicz kazał strzelać do protestujących. Zabito już prawie 70 majdanowców. Rannych jeszcze więcej. I co teraz?

http://www.tvn24.pl/raporty/protesty-na-ukrainie,736


Cz lut 20, 2014 20:53
Post Re: Hej sokoły.
Jeśli wierzyć radiu TokFM, nastąpiła zmiana na jakimś wysokim stanowisku w armii i do Kijowa jedzie pociąg z czterdziestoma wagonami wojska. No i albo te czterdzieści wagonów zmieni front, względnie odmówi użycia broni, albo będziemy mieli coś na kształt Budapesztu AD. 1956.

I trudno żeby było inaczej, skoro kultura polityczna tych ludzi polega na tym, że rywala po obaleniu wsadza się do więzienia. Dopóki to się nie zmieni, dopóty Ukraina będzie się pęzić od Majdanu do Majdanu.


Cz lut 20, 2014 22:32
Post Re: Hej sokoły.
ErgoProxy napisał(a):
albo te czterdzieści wagonów zmieni front, względnie odmówi użycia broni, albo będziemy mieli coś na kształt Budapesztu AD. 1956.

Albo będzie jeszcze inny zaskakujący zwrot akcji. Serwis donosi, że pierwsza grupa Milicji przeszła na stronę Majdanu.
http://info.wiara.pl/doc/1892984.Milicj ... ne-Majdanu
Co jeśli przejdą wszyscy, a wojsko pozostanie posłuszne władzy?... Chociaż z tym posłuszeństwem to zdania są podzielone;
Piekło napisał(a):
[Janukowycz] nie ma posłuchu w wojsku, oficerowie nie darzą go specjalnym szacunkiem, nie sądzę więc, by udało mu się zrealizować wariant krwawy; (...) on na pewno nie ma już władzy nad częścią sił zbrojnych stacjonujących na Ukrainie zachodniej"


Pt lut 21, 2014 10:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 430 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL