Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 430 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona
 Hej sokoły 
Autor Wiadomość
Post Re: Hej sokoły
Jesteś za stara i ślepa na to, co się dzieje, jesteś też głucha i nie słyszysz krzyków. Ale przede wszystkim nie chcesz pomóc nikomu, dopóki nie przyniesie ci to zysku - biedni Ukraińcy nie dostrzegają, że nie tylko UE, ale cały świat kieruje się jedynie zyskiem :(


Pt lut 21, 2014 10:48
Post Re: Hej sokoły
Alus napisał(a):
cały świat kieruje się jedynie zyskiem :(

"Dziękujemy Ci, Polsko. Słyszymy Cię i kochamy"... To chyba słowa skierowane do zwykłych ludzi (nie politykierów), którzy oprócz zysku własnego (jeszcze mi trochę wiary w człowieka zostało i myślę, że nie wszyscy tylko zysk mają na oku) mają też na uwadze dobro swojego sąsiada.


Pt lut 21, 2014 11:00
Post Re: Hej sokoły
MARIEL napisał(a):
Alus napisał(a):
cały świat kieruje się jedynie zyskiem :(

"Dziękujemy Ci, Polsko. Słyszymy Cię i kochamy"... To chyba słowa skierowane do zwykłych ludzi (nie politykierów), którzy oprócz zysku własnego (jeszcze mi trochę wiary w człowieka zostało i myślę, że nie wszyscy tylko zysk mają na oku) mają też na uwadze dobro swojego sąsiada.

Ale postawy za wolność naszą i waszą nie przyjmie żaden Anglik, Niemiec czy Francuz.


Pt lut 21, 2014 12:28

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Hej sokoły
Alus napisał(a):
MARIEL napisał(a):
Alus napisał(a):
cały świat kieruje się jedynie zyskiem :(

"Dziękujemy Ci, Polsko. Słyszymy Cię i kochamy"... To chyba słowa skierowane do zwykłych ludzi (nie politykierów), którzy oprócz zysku własnego (jeszcze mi trochę wiary w człowieka zostało i myślę, że nie wszyscy tylko zysk mają na oku) mają też na uwadze dobro swojego sąsiada.

Ale postawy za wolność naszą i waszą nie przyjmie żaden Anglik, Niemiec czy Francuz.

O tak oni są zdecydowanie ponad rzeczywistością :mrgreen:


Pt lut 21, 2014 15:50
Zobacz profil
Post Re: Hej sokoły
No to co, chłopcy i dziewczęta - będzie wojna?


So mar 01, 2014 17:08
Post Re: Hej sokoły
Na Ukrainie, prawie na pewno :(

Z bandytami trudno rozmawiac kulturalnie. Niestety, tam liczy sie tylko sila np pieniadza.
biorac pod uwage ilu Rosjan ma konta np w Szwajcarii, to moze ich zamrozenie plus zakaz wjazdow na narty i zakupy na Zachod cos by sprawil?


So mar 01, 2014 17:11
Post Re: Hej sokoły
Tam się sytuacja zmienia jak w kalejdoskopie... Wygląda na to, że Rosjanie zdecydowali się przestać udawać, że ich ta cała sytuacja nie strzyka.


So mar 01, 2014 17:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hej sokoły
Dla Rosji wojna nigdy się nie skończyła. Szkoda tylko, że Zachód postanowił udawać, że tak nie jest - że Rosja to taki "normalny" kraj, który tak samo jak my pragnie przede wszystkim pokoju itp.itd. Teraz może się zreflektuje?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So mar 01, 2014 17:18
Zobacz profil
Post Re: Hej sokoły
Tylko, że zachowawcze działania mogą już właśnie nie wystarczyć... Cały czas myślę, że nam na Ukrainę bliżej niż pozostałym krajom unijnym. Jak w razie otwartego konfliktu zachowa się polski rząd?

Interia.pl napisał(a):
W imieniu prezydium Rady Federacji wniosek prezydenta [o interwencję - M.] poparł wiceprzewodniczący izby Jurij Worobiow. Przedstawiając sytuację na Ukrainie powiedział, że "bojownicy z Majdanu byli szkoleni na Litwie i w Polsce; teraz chcą rozszerzyć swoje wpływy na wschodzie Ukrainy i Krymie"


So mar 01, 2014 17:22
Post Re: Hej sokoły
Johnny99 napisał(a):
Dla Rosji wojna nigdy się nie skończyła. Szkoda tylko, że Zachód postanowił udawać, że tak nie jest - że Rosja to taki "normalny" kraj, który tak samo jak my pragnie przede wszystkim pokoju itp.itd. Teraz może się zreflektuje?

Oby....ale równie dobrze może okazać się, że koncerny zbrojeniowe zwietrzą intratny interes i zablokują skuteczną reakcję UE, USA, ONZ, NATO.
Albo panowie politycy zwyczajnie prześpią, przebimbają problem.
Tym bardziej, że historia Gruzji, Czeczeni, niezbicie wskazuje jak im wisiał problem mordów Rosjan.
Ale ta ewentualna wojna może przynieść bolesne reperkusje całej Europie.


So mar 01, 2014 17:36
Post Re: Hej sokoły
jakaś sierota obrzygana w Moskwie napisał(a):
bojownicy z Majdanu byli szkoleni na Litwie i w Polsce; teraz chcą rozszerzyć swoje wpływy na wschodzie Ukrainy i Krymie

Bidusie łudzą się chyba, że w Brukseli i Waszyngtonie wiedzą, kto pierwszy zdobył Moskwę przed Napoleonem - i że tym sposobem posieją zamęt i rozprzężenie we "wrażych" szeregach.

Johnny99 napisał(a):
Dla Rosji wojna nigdy się nie skończyła. Szkoda tylko, że Zachód postanowił udawać, że tak nie jest - że Rosja to taki "normalny" kraj, który tak samo jak my pragnie przede wszystkim pokoju itp.itd. Teraz może się zreflektuje?

Pod Narwą, kiedy Karol Któryśtam, król Szwedzki, Gocki i Wandalski rozbił już (liczniejszą) armię rosyjską, kazał swoim saperom naprawić most dla Rosjan, żeby mieli którędy uciekać. W przeciwnym razie cała ta zdesperowana masa mogła się rzucić do ostatniego ataku i dzielnych Szwedów zwyczajnie zadeptać.

Tak było drzewiej. Dzisiaj Putin ma rakiety balistyczne...

MARIEL napisał(a):
Jak w razie otwartego konfliktu zachowa się polski rząd?

Co może zdziałać sam poza przyjęciem uchodźców? Armia polska jaka jest, każdy widzi. Jeśli NATO zdecyduje się na demonstrację siły, to może otworzymy granice i lotniska dla Niemców i Francuzów, ale chyba mi kaktus wyrośnie...


So mar 01, 2014 17:51
Post Re: Hej sokoły
Tusk napisał(a):
Nie wszyscy jeszcze w Europie zdają sobie sprawę z sytuacji i najwyższym poziomie ryzyka. Będę apelował o zwołanie jak najszybszej rady europejskiej i północnoatlantyckiej.

Rada się może i zbierze (żeby nam totalnego lekceważenia nie okazać ;) ), tylko ciekawe co ustali.
Dla jakiejś tam Ukrainy choćby nawet i z Polską nie zaryzykują zbrojnego konfliktu z Rosją.


So mar 01, 2014 18:16
Post Re: Hej sokoły
Ka mysle, ze tak jak watazkow arabskich najbardziej zabolaloby Rosje zablokowanie pieniedzy i podrozy. No ale Europe grzeje rosyjski gaz...


So mar 01, 2014 18:31
Post Re: Hej sokoły
...może oficjalny ignor dla szczytu G8 też by pomógł (szkoda że do niego jeszcze kupa czasu, przez kilka miesięcy może wiele się wydarzyć), tylko że Unia i Stany musiałyby go zastosować ramię w ramię :roll:


So mar 01, 2014 19:05
Post Re: Hej sokoły
Ignorancja G8 w przypadku interwencji Rosji na Ukrainie, została już zapowiedziana.
Wcześniej zapewne zostanie odwołana olimpiada paraolimpijska w Soczi, która ma się rozpocząć za 8 dni.


So mar 01, 2014 19:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 430 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL