Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 4:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 430 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  Następna strona
 Hej sokoły 
Autor Wiadomość
Post Re: Hej sokoły
Zagubił się car Rosji w w tłumaczeniu - to nie rosyjscy żołnierze, tylko przebierańcy, którzy w pierwszym sklepie zakupili mundury - czyli swobodnie można przebierańcom dać w mordę i pogonić z Krymu :D


Wt mar 04, 2014 13:05
Post Re: Hej sokoły
Johnny99 napisał(a):
Ale tak poza tym, to rząd tymczasowy niech się lepiej weźmie do roboty, bo coś o tym ostatnio cicho - a w tym, że obecne władze nie mają właściwej legitymacji, to akurat Rosja ma rację (kwestia impeachmentu Janukowicza też nie jest rozwiązana).

Ciekawe, że najwięcej n.t. bezprawnego działania mają zawsze ci, którzy lubią działać poza prawem (to tak a propos agresora, nie J99 ;))
Co do prośby Janukowycza o interwencję właśnie wypowiedział się przewodniczący parlamentu Ukrainy
http://fakty.interia.pl/raport-zamieszk ... Id,1310995


Wt mar 04, 2014 13:16
Post Re: Hej sokoły
Aha, i Putin stwierdził, że "ludzie którzy atakowali w Kijowie" byli szkoleni "w bazach zagranicznych Polski i Litwy". Polski i Litwy. Ktoś ma jeszcze wątpliwości co do rosyjskiego myślenia w kategoriach Rzplitej podnoszącej swój obmierzły łeb?


Wt mar 04, 2014 13:25
Post Re: Hej sokoły
Tak, też zwróciłam uwagę choć nie oglądałam wystąpienia tylko czytam streszczenie. To już drugi raz Putin i i otoczenie wskazują paluchem na wkład Polski w to co się wydarzyło na Ukrainie. Czyżby już próba zrzucenia odpowiedzialności za ofiary tych wydarzeń? Bo przecież można było rozwiązać to pokojowo, tylko trzeba było Rosjan do negocjacji wcześniej zaprosić.


Wt mar 04, 2014 13:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hej sokoły
ErgoProxy napisał(a):
Johnny, zluzuj trochę. Putin właśnie powiedział, że "po przewrocie na Ukrainie powstało nowe państwo". Nie idź pod rękę z kagiebistą, bardzo Ciebie proszę.


Właśnie w tym rzecz, że Rosja wciąż ma argumenty. Tylko co można z tym zrobić? Rosja ostro domaga się realizacji porozumienia z 21 lutego (o tym, że jej przedstawiciel go akurat nie podpisał jakoś zapomniała, nawiasem mówiąc :-D ) - bo przewidywało ono, że nowe wybory mogą się odbyć nawet w grudniu. Tyle czasu Rosji potrzeba, by przygotować podstawionych kandydatów. Putin niedwuznacznie potwierdził oczywistość - Janukowycz okazał się d*** wołową, która do niczego się nie nadaje. Nie ma rady, trzeba znaleźć kogoś na jego miejsce, a do tego czasu destabilizować sytuację. To się Rosji udaje - trudno mniemać o rzeczywistych nastrojach ukraińskich Rosjan, bo nie można wykluczyć, że wszystkie dotychczasowe rozróby, antymajdanowe protesty, nawoływania: "Moskwo, ratuj nas!" - są dziełem podstawionej agentury, ukraińscy Rosjanie w rzeczywistości wcale się nie uaktywnili. To jednak wystarczy; jak zauważył jeden z komentatorów, żeby przeprowadzić ogólnokrajowe wybory, potrzebny jest spokój i możliwość panowania nad sytuacją, także na Wschodzie i na Krymie. We wczorajszej Wyborczej jeden z polityków opozycji stwierdził, że rząd jest w kropce: jeżeli zorganizuje wybory teraz (np. w maju), to Rosja będzie je zakłócać prowokacjami, gdy zaś rząd spróbuje przywrócić porządek, podstawieni Rosjanie znowu zaczną krzyczeć, że są mordowani, gwałceni, uciskani i zniewalani, więc ratuj Moskwo! Putin po tuskowemu rozłoży ręce "nocojamogę? Konstytucja mi nakazuje ratować!".. tymczasem chodzą plotki, że facet, który zawiesił ruską flagę na krymskim parlamencie jest w rzeczywistości.. mieszkańcem Moskwy :roll: Jest to zwyczajna, typowa dla Rosji prostacka chuliganerka, jednak wystarczy ona, by skutecznie uniemożliwić przeprowadzenie wyborów (zwłaszcza na Krymie trudno je sobie dzisiaj wyobrazić), a więc i "ulegitymizowanie się" władzy. Rozwiązaniem mogłaby być co najwyżej bardzo zdecydowana akcja Zachodu, objęcie wyborów patronatem ONZ itp. Na razie jednak jakoś się do tego Zachód nie pali. W ogóle już dawno nikt o wyborach nie wspomniał :(

Cytuj:
Polski i Litwy. Ktoś ma jeszcze wątpliwości co do rosyjskiego myślenia w kategoriach Rzplitej podnoszącej swój obmierzły łeb?


Litwa też wnioskowała o zwołanie Rady Północnoatlantyckiej i pewnie za to jej się oberwało. Gdyby wnioskowała np. Słowacja, to by Putin powiedział o bazach na Słowacji :roll:

No ale jest jeszcze drugi powód - w końcu, między Polską i Litwą jest obwód kaliningradzki i na pewno już się zbroimy, żeby go zbrodniczo napaść :roll:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt mar 04, 2014 13:36
Zobacz profil
Post Re: Hej sokoły
Co zmieni patronat ONZ? Jakiekolwiek "patronaty" czy inne "misje OBWE" zakończą się co najwyżej pustym stwierdzeniem, że doszło do naruszenia procedur i wyniki wyborów są niewiarygodne. Z chuliganem nie rozmawia się apelując do jego praworządności (facepalm). Toteż pozostaje wojna nerwów i gospodarek: komu pierwszemu zabraknie resury, ten będzie musiał de facto uznać racje przeciwnika. Zachód to wie i prawdopodobnie ogłosi pomocy finansową dla Ukrainy, zarówno USA jak i UE.


Wt mar 04, 2014 13:49
Post Re: Hej sokoły
Cytuj:
Putin po tuskowemu rozłoży ręce

Kurka wodna. To nie czas na nasze lokalne wojenki.


Wt mar 04, 2014 14:00

Dołączył(a): Śr lis 30, 2011 16:59
Posty: 17
Post Re: Hej sokoły
jak na ukraine wjada amerykansko-europejskie pieniadze, to granica NATO przesuwa sie na granice ukrainsko-rosyjska. Obecnie konczy sie na granicy polsko-ukrainskiej. Szale przewazyli ukrainscy, "nielojalni", oligarchowie a tupniecie najlepszego klienta, pani anieli, doktor fizyki, dopelnilo to, co rozpoczal korpus dyplomatyczny sikorskiego.

Ta konferencja z grozacym palcem putinem, to bardziej dla poddanego ludu cyrk. (Polska i litwa agresorzy, co sie wtoczyli do moskwy. Ruscy pamietaja)

Majdan, jesli byl sponsorowany, to wlasnie przez ukrainskich oligarchow. Widac to po reakcji wojska, ktore wzielo strone majdanowcow. Dlaczego oligarchowie wzieli strone europejska? Wysiudali proputinowska wladze? Hajs od putina sie nie zgadzal? Obama, ktory niby wygasil wplywy w europie, cos zaproponowal? Albo to naturalne procesy erodujace wplywy rosyjskie. Sypie sie putin, a oligarchowie przeliczyli, ze na trzymaniu z europa lepiej wyjda niz z rosja.


Ostatnio edytowano Wt mar 04, 2014 14:58 przez byczydzien, łącznie edytowano 1 raz



Wt mar 04, 2014 14:49
Zobacz profil
Post Re: Hej sokoły
ErgoProxy napisał(a):
Cytuj:
Putin po tuskowemu rozłoży ręce

Kurka wodna. To nie czas na nasze lokalne wojenki.

Czyżbyś nie wiedział, że całe zamieszanie wokół Ukrainy to wina Tuska :D


Wt mar 04, 2014 14:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hej sokoły
ErgoProxy napisał(a):
Co zmieni patronat ONZ? Jakiekolwiek "patronaty" czy inne "misje OBWE" zakończą się co najwyżej pustym stwierdzeniem, że doszło do naruszenia procedur i wyniki wyborów są niewiarygodne. Z chuliganem nie rozmawia się apelując do jego praworządności (facepalm). Toteż pozostaje wojna nerwów i gospodarek: komu pierwszemu zabraknie resury, ten będzie musiał de facto uznać racje przeciwnika. Zachód to wie i prawdopodobnie ogłosi pomocy finansową dla Ukrainy, zarówno USA jak i UE.


Tylko że do tego też potrzeba stabilnej władzy..

Cytuj:
Kurka wodna. To nie czas na nasze lokalne wojenki.


Jakie nasze lokalne wojenki?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt mar 04, 2014 15:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hej sokoły
Do Rzeczy chyba miało nosa:

"Mając na uwadze ciężką i niebezpieczną sytuację (w regionie) proszę o rozpatrzenie możliwości uznania Naddniestrza za niepodległe państwo z możliwością późniejszego wejścia w skład Federacji Rosyjskiej" - podkreślił w piśmie do MSZ FR deputowany do Dumy Państwowej, pełnomocnik frakcji LDPR ds. polityki zagranicznej Roman Chudiakow.

"Powinniśmy wyciągnąć pomocną dłoń do wszystkich, którzy wiążą swoje nadzieje z Rosją" - dodał Chudiakow, cytowany przez agencję Interfax.


http://www.tvn24.pl/partia-zyrinowskieg ... 219,s.html

Destabilizu, destabilizu.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt mar 04, 2014 15:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hej sokoły
A teraz ruski Minister Kultury apeluje do rosyjskich biur podróży, żeby.. starały się wysyłać rosyjskich turystów na Krym :-D Analizy gospodarcze dotarły? :-D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt mar 04, 2014 15:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Hej sokoły
ErgoProxy napisał(a):
No ale to rodzi pytanie o postawę Pekinu, który jednak zdążył się z Moskwą porozumieć.


A bogać tam! Od kiedy to Chiny miałyby wspierać ruchy separatystyczne gdziekolwiek na świecie! Chiny umyły ręce od tej awantury.

Cytuj:
Na razie Miedwiediew kazał wybudować most do Kercza, przez cieśninę między Morzem Czarnym i Azowskim.


No skoro kazał, to most (i łącze energetyczne) na pewno jest. 8) Albo zaraz będzie :D

Cytuj:
Nie idź [Johnny99-p] pod rękę z kagiebistą, bardzo Ciebie proszę.


Cytuj:
To nie czas na nasze lokalne wojenki.


Mylisz się. Dla PIS każdy czas, jak widać, jest dobry, aby zaszkodzić Polsce, a pomóc Rosji :-( A tak się zżymają, kiedy pilaster twierdzi, ze PIS ma interesy Polski w głębokiej pogardzie, chętnie natomiast wspiera interesy Rosji. :-(

A teraz widać jak na dłoni... :roll:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt mar 04, 2014 15:57
Zobacz profil
Post Re: Hej sokoły
Johnny99 napisał(a):
Destabilizu, destabilizu.

Tak się zastanawiam, do jakiego stopnia Putin jest po prostu małpio złośliwy, na zasadzie: "wy" weszliście do Iraku, to ja też sobie wejdę pod zmyślonym pretekstem gdzie uznam za stosowne. Czy nasz kagiebista równa do najgłupszego prezydenta w historii USA?

pilaster napisał(a):
Od kiedy to Chiny miałyby wspierać ruchy separatystyczne gdziekolwiek na świecie! Chiny umyły ręce od tej awantury.

No to slawa Bohu. Putin jest z tym pasztetem sam. Jak to ktoś podsumował na Twitterze: G1.

Alus napisał(a):
Czyżbyś nie wiedział, że całe zamieszanie wokół Ukrainy to wina Tuska?

pilaster napisał(a):
Dla PIS każdy czas, jak widać, jest dobry, aby zaszkodzić Polsce, a pomóc Rosji.

...ale ja naprawdę bardzo proszę o pokój. Zawieszenie broni chociaż.


Wt mar 04, 2014 17:36
Post Re: Hej sokoły
Ziew. Słuchajcie, jest tu ktoś biegły w ruszczyźnie? Ciekawi mnie, na ile ta koncepcja Nierosji jest fantazmatem, a na ile ma pokrycie w rzeczywistości. (Kto nie rozczytuje bukw, niech sobie przewinie na sam dół, tam jest taka mapka geostrategiczna.)


Śr mar 05, 2014 7:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 430 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL