Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Korzenie... 
Autor Wiadomość
Post Re: Korzenie...
Wlasnie olijula: to Bog zadecyduje.
Tyle, ze jezeli ktos uzna, ze przeciez dal sie ochrzcic i wyznal, ze Jezus jest Panem, wiec zbawienie ma pewne i "grzeszyc nie moze" (takie kwiatki tez juz byly), a nikt mu nie przypomni, ze nie chodzi o "Panie, Panie" i nawet wypedzanie zylch duchow moca Jezusa nie zapewni mu zbawienia, to moze to sie zle skonczyc.
Ale jezeli chodzi niektorym tylko o dobre samopoczucie i poklepywanie sie po plecach, bo slowa prawdy to "wywolywanie klotni", to po co w ogle dyskutowac?


Pt mar 14, 2014 12:08

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Korzenie...
Ale to chyba jest oczywiste, że chodzi o czystość i szczerość serca a nie o puste klepanie czy wykonywanie pewnych rytualnych czynności.


Pt mar 14, 2014 14:12
Zobacz profil
Post Re: Korzenie...
Nie olijula. Ocenic wlasne serce jest bardzo trudno. Chodzi takze o czyny. Polecam np 1 List sw Jana.


Pt mar 14, 2014 14:38
Post Re: Korzenie...
Cytuj:
Zarówno katolik jak i prawosławny czy protestant może należeć do Kościoła Chrystusowego


Cytuj:
A czy ktoś mówi inaczej? Około 50 lat temu już to zdefiniował SWII. Wyważasz otwarte drzwi.

Wielu mówi inaczej - w tym wątku, jak i wątku "ja, ty, on chrześcijanin" wielu katolików dowodziło, że protestanci nie należą do Kościoła Chrystusowego.
I nie pomogło cytowanie deklaracji SWII.


Pt mar 14, 2014 19:44
Post Re: Korzenie...
medieval_man napisał(a):
Na przyszłość proszę o argumenty. Wykaż, że KK nie ma monopolu.

Widzę już nowy nurt. Własna opinia niezgodna z opinią medievala musi być potwierdzona dowodami.
medieval_man napisał(a):
olijula napisał(a):
Zarówno katolik jak i prawosławny czy protestant może należeć do Kościoła Chrystusowego

A czy ktoś mówi inaczej? Około 50 lat temu już to zdefiniował SWII. Wyważasz otwarte drzwi.
Wskazałem na tym forum, że opinia KK jest tu dwuznaczna. Z jednej strony protestanci wg KK są "ludem bożym", z drugiej strony mogą byc co najwyzej w jakis sposób związani z Kościolem Chrystusa. Nie odmawia się protestantom miana chrześcijanina ale odmawia się pełnego udziału, współtworzenia Kościoła.

Na tym forum, także w tym wątku katolicy odmawiają protestantom nawet miana chrześcijan.

Edit: katolicy serwują tu to samo "lekarstwo", które ty przełknąć nie mogłeś. I tyle na temat twojej symetrii.


Ostatnio edytowano So mar 15, 2014 14:16 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So mar 15, 2014 14:12
Post Re: Korzenie...
Alus napisał(a):
Wielu mówi inaczej - w tym wątku, jak i wątku "ja, ty, on chrześcijanin" wielu katolików dowodziło, że protestanci nie należą do Kościoła Chrystusowego.
I nie pomogło cytowanie deklaracji SWII.

Setki lat "nieomylnego" nauczania KK jedna deklaracja nie zmienisz. Tym bardziej, że za deklaracją ledwo jakiekolwiek czyny widać.


So mar 15, 2014 14:15
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Korzenie...
Kozioł napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Na przyszłość proszę o argumenty. Wykaż, że KK nie ma monopolu.

Widzę już nowy nurt. Własna opinia niezgodna z opinią medievala musi być potwierdzona dowodami.

Do czego tak naprawdę dążysz?
Każda opinia musi byc jakoś potwierdzona.
Na forum nie wystarczy napisać "Kozioł pisze bzdury". Trzeba to poprzeć argumentami.
Dlatego tak nie napisałem.
;)
Kozioł napisał(a):

Wskazałem na tym forum, że opinia KK jest tu dwuznaczna. Z jednej strony protestanci wg KK są "ludem bożym", z drugiej strony mogą byc co najwyzej w jakis sposób związani z Kościolem Chrystusa. Nie odmawia się protestantom miana chrześcijanina ale odmawia się pełnego udziału, współtworzenia Kościoła.

Jesli nawet tak jest, to czy protestanci nie czynią podobnie?
A gdzie Krk odmawia protestantom przynależności do Kościoła?
Kozioł napisał(a):

Na tym forum, także w tym wątku katolicy odmawiają protestantom nawet miana chrześcijan.

Na tym forum protestanci osadzają papieża i katolików w piekle.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So mar 15, 2014 16:48
Zobacz profil WWW
Post Re: Korzenie...
medieval_man napisał(a):
Kozioł napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Na przyszłość proszę o argumenty. Wykaż, że KK nie ma monopolu.

Widzę już nowy nurt. Własna opinia niezgodna z opinią medievala musi być potwierdzona dowodami.

Do czego tak naprawdę dążysz?
Każda opinia musi byc jakoś potwierdzona.
Na forum nie wystarczy napisać "Kozioł pisze bzdury". Trzeba to poprzeć argumentami.
Dlatego tak nie napisałem.
;)

Ja natomiast mogę napisać, ze moderator z ciebie jak ... nie będę przeklinał. Ale argumenty są zbywane, pomijane, ignorowane. Dlatego pisać o tym nie będę.

medieval_man napisał(a):
Kozioł napisał(a):

Wskazałem na tym forum, że opinia KK jest tu dwuznaczna. Z jednej strony protestanci wg KK są "ludem bożym", z drugiej strony mogą byc co najwyzej w jakis sposób związani z Kościolem Chrystusa. Nie odmawia się protestantom miana chrześcijanina ale odmawia się pełnego udziału, współtworzenia Kościoła.

Jesli nawet tak jest, to czy protestanci nie czynią podobnie?
A gdzie Krk odmawia protestantom przynależności do Kościoła?

Zapraszam do dyskusji w wątku Ja, ty, on chrześcijanin. Ja widzę jasno: protestanci nie sa wg KK w Kościele, sa z nim w jakiś sposób jakąś nicią związani.

medieval_man napisał(a):
Kozioł napisał(a):

Na tym forum, także w tym wątku katolicy odmawiają protestantom nawet miana chrześcijan.

Na tym forum protestanci osadzają papieża i katolików w piekle.
Bądź tu symetryczny, nie stosuj filozofii Kali. O nic więcej nie postuluję. Albo obie grupy (?) dopuszczasz do dyskusji, albo (o zgrozo) banujesz obie.


N mar 16, 2014 7:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2013 19:19
Posty: 78
Post Re: Korzenie...
Wróćmy może do kwestii korzeni.
Skoro stosujemy analogię drzewa, to nie może istnieć drzewo złożone z samego korzenia i gałęzi - musi być pień.
Dlatego pytałem o czas pomiędzy pierwszymi wiekami a reformacją.
Jak to protestanci widzą/tłumaczą?


N mar 16, 2014 21:01
Zobacz profil
Post Re: Korzenie...
Jeżeli chcesz jakiegoś porównania, to porównaj Kościół do kręgu wokoło ogniska. W centrum Bóg, w centrum Jezus, a ludzie wokoło się zmieniają i wymyślają coraz to nowe teorie na temat ognia, coraz to nowe zasady siadania, sposoby siedzenia, trzymania rąk, dopuszczania do kręgu, wykluczania z kręgu. A mogą po prostu się wszyscy w tym cieple serca ogrzewać, bo miejsca w kręgu dla nikogo nie brak.


Pn mar 17, 2014 10:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Korzenie...
Cz Kościół, według Ciebie, Kozioł... jest czymś całkowicie odrębnym od Boga? Od Jezusa?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn mar 17, 2014 11:21
Zobacz profil WWW
Post Re: Korzenie...
medieval_man napisał(a):
Cz Kościół, według Ciebie, Kozioł... jest czymś całkowicie odrębnym od Boga? Od Jezusa?

Z czego to wnosisz?


Pn mar 17, 2014 11:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Korzenie...
Co jest ważniejsze? To co lączy, czy to co dzieli?


Pn mar 17, 2014 11:40
Zobacz profil
Post Re: Korzenie...
andej napisał(a):
Co jest ważniejsze? To co lączy, czy to co dzieli?

Chyba proste - to co łączy.
A łączy nas wszystkich Chrystus.


Pn mar 17, 2014 11:52

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Korzenie...
No właśnie i o to chodzi :-) Ten piękny wspólny mianownik jest najważniejszy i to na Nim powinniśmy się skupić....


Pn mar 17, 2014 12:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL