Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2907 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194  Następna strona
 Swieta Rita 
Autor Wiadomość
Post Re: Swieta Rita
Codzienna modlitwa zawierzenia do św. Rity
O, najszlachetniejsza święta Rito, słyszę wokół, jak wszyscy wzywają twe piękne imię. Wszyscy się do ciebie uciekają. Pragnę i ja zaliczać się do liczby twoich czcicieli. Od tego dnia obieram sobie ciebie na mą szczególną opiekunkę i pośredniczkę. Tobie przedstawiać będę moje potrzeby duchowe i doczesne, a ty, jak czuła matka, troskliwie wysłuchiwać będziesz moje modlitwy. Niech łaska Boża pomoże mi pokochać Jezusa Ukrzyżowanego tak jak ty. Wstawiaj się za mną, bym naśladował wszystkie twoje cnoty w oderwaniu od świata, jego złudnych dóbr i zwodniczych przyjemności, a w miłości Boga i bliźniego.
Wybłagaj mi posłuszeństwo, czystość, pokorę, ducha cierpliwości i poddania się woli Bożej. Miej na sercu również moje doczesne potrzeby. Niech Bóg raczy obdarzyć mnie wszystkim, co konieczne, abym osiągnął mój ostateczny cel. A jeśli to jest zgodne z wolą Najwyższego, wyproś mi wszystkie te dobra doczesne, które mogą mi być do tego przydatne i niezbędne. Amen.


Śr kwi 30, 2014 10:58

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Swieta Rita
czyżbyś miał kłopot zawodowy Piotrze ? oby nie .
u mnie to jest tak ze św Ritą : Jej modlitwy za mnie do Najwyższego odczuwam , Mistrz udziela mi pomocy , jednak z własnymi poprawkami .


Śr kwi 30, 2014 14:07
Zobacz profil
Post Re: Swieta Rita
Dariuszu nie mogę sobie poradzić z powstającymi zaległościami w pracy zawodowej. Dopadło mnie jakieś dziwne lenistwo. Tak jakby wypalenie zawodowe. Praca nie sprawia mi przyjemności jak na początku. Nie czuję satysfakcji z tej pracy.


Śr kwi 30, 2014 14:15

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Swieta Rita
ukazał się modlitewnik "modlitwy w trudnych chwilach , za wstawiennictwem Maryi i Świętych Pańskich" .
tu fragment do św Rity
http://de.swoopshare.com/file/a03570a34 ... n.jpg.html


Śr kwi 30, 2014 18:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Swieta Rita
halo halo , czy tu są jeszcze czciciele świętej Rity ? pojutrze zaczynamy wielką nowennę by 22 maja ją zakończyć i przypieczętować litanią do tejże świętej . Alleluja i do przodu .


Pn maja 12, 2014 9:39
Zobacz profil
Post Re: Swieta Rita
Myśl św.Rity


Załączniki:
10339743_860146140667291_5040773094660879111_n.jpg
10339743_860146140667291_5040773094660879111_n.jpg [ 69.7 KiB | Przeglądane 14533 razy ]
Śr maja 21, 2014 20:17

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Swieta Rita
a już myślałem że ostałem się jako jedyny wojownik pod sztandarem świętej Rity . jutro Jej Wielki Dzień .
kto żyw , rusza do Krakowa błagać o orędownictwo u Najwyższego za pośrednictwem patronki spraw beznadziejnych .

fragment Psalmu 4 - "ludzie , jak długo jeszcze będziecie znieważać Pana ? " , i Psalmu 5 - " Panie , wysłuchaj jęku mojego błagania , niegodziwcy są bez szans przed Tobą , Ty wytracisz kłamców ? "


Śr maja 21, 2014 20:50
Zobacz profil
Post Re: Swieta Rita
BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH
O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona.

Amen.


So maja 24, 2014 22:33

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Swieta Rita
oczywiście że skuteczna . 22 maja , po skończonej Litanii do św Rity w Toruniu przedstawiłem świadectwo uratowania mnie z wypadku . na przedniej szybie miałem nalepke św Rity . Biskup Jasnogórski W. Depo , 22 maja pod koniec Apelu Jasnogórskiego wspomniał tę wielką Świętą . Alleluja i do przodu .


N maja 25, 2014 18:37
Zobacz profil
Post Re: Swieta Rita
O, Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych, spraw, abym w walce, którą toczę ze światem, była zawsze po stronie świata. Swojego.
O, święta Rito od Rzeczy Niemożliwych, pozdrów słońce, pozwól znieść oddech życia, dodaj różom czerwieni.

O, święta Rito do Rzeczy Niemożliwych, pozwól mi nie hodować żalu, nie oczekiwać zbyt wiele, stać się magnolią lub drzewem, w ostateczności kamieniem i zacząć od nowa lub trwać tylko, trwać.

Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych, niech czerwona róża rozrasta się we mnie, zalewa Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych, pozwól mi przyjmować bieg wydarzeń i nie naginać ich do swoich pragnień. Pozwól mi doświadczyć, że wszystko ma swoje miejsce i czas. Pozwól mi być dobrą matką, skoro już nie mogę być dobrą córką.

Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych, Ty wiesz wszystko o salamandrach, płomieniach i niegrzecznej dziewczynce, która chodzi, gdzie chce. Nie pozwól jej zabłądzić. Pozwól znaleźć ścieżkę, na której spotka spokój.

Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych, pozwól mi wybaczać innym i sobie, bo świat niekoniecznie jest sprawiedliwy, dobro często nie popłaca, a za nieszczęścia nie ma rekompensaty.

Pozwól mi wierzyć, że żyję w świecie, któremu sama nadaję znaczenie.
Pozwól mi być silną, aby umieć żyć ze swoją bezsilnością i naiwnością.
Pozwól mi nie tracić energii na podtrzymywanie iluzji.
Pozwól mi być, kim jestem i robić, co robię.
Pozwól mi wziąć za to odpowiedzialność.
Pozwól mi być dobrą.
Pozwól mi wierzyć.
Mieć nadzieję.
Kochać.

Święta Rito, święta Rito od Rzeczy Niemożliwych, święta Rito od Rzeczy Niemożliwych, spraw, by nie sprawdziły się proroctwa Oriana Fallaci, spraw, by jej krzyk nas uratował.

Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych, pozwól mi wierzyć, że tylko miłość stwarza od początku świat. Pozwól mi śnić sen o zapachu skoszonej łąki.

Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych, uwolnij mnie o przeszłości, bo każdy ma prawo do tajemnicy.

Święta Rito, Rito od Rzeczy Niemożliwych, pomóż mi znosić fizyczny ból, którego znosić nie potrafię i pomóż mi nie napisać o mojej chorobie ani wiersza, ani książki.

Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych, pozwól mi otwierać drzwi i wchodzić w nie bez lęku. Pozwól mi zbierać biedronki i wypuszczać je do nieba.


Źródło: Marta Fox, "Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych".


Cz maja 29, 2014 12:11
Post Re: Swieta Rita
.


Załączniki:
28_1.jpg
28_1.jpg [ 70.78 KiB | Przeglądane 14472 razy ]
Cz maja 29, 2014 15:49

Dołączył(a): Wt sie 24, 2010 23:17
Posty: 13
Post Re: Swieta Rita
Witam, odkurzę wątek, gdyż szmat czasu temu (blisko 4 lata), dzieliłem się tutaj swoim problemem i razem z kilkoma osobami modliłem do św. Rity. Krótko pisząc: szczęśliwie nie mam już problemów beznadziejnych i nie muszę zawracać głowy św. Ricie, choć nie zapominam dziękować jej za wstawiennictwo, którego udzieliła mi te 4 lata temu. Nie mogę o niej zapomnieć, tym bardziej, że dziwnym trafem od jakiegoś czasu w moim lokalnym kościele znajduje się rzeźba ją przedstawiająca:). Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że problemy, które przeżywałem wtedy (i pośrednio dyskusja w tym wątku) przyczyniły się do pogłębienia mojej wiary i myślę (mam nadzieję), że uczynienia mnie lepszym człowiekiem.
Muszę szczerze dodać, że tamte wydarzenia zostawiły u mnie pewną bliznę, jednak gdy o tym myślę, staram się by owocowało to pozytywnie. Zresztą, gdy głębiej się nad tym zastanawiam, dochodzę do wniosku, że gdyby nie to co mi się przytrafiło byłbym teraz w zupełnie innym miejscu, z pewnością gorszym. Nie mniej dziękuję św. Rito, że pomogłaś mi zachować spokój ducha w tamtym trudnym czasie.
Na koniec pozdrawiam te kilka osób, które modliły się również za mnie: Anula, Tarczynka, Toska, Betka i Dariusz - dziękuję i nie zapomnę wspomnieć o Was w mojej dzisiejszej wieczornej modlitwie:).


Pn wrz 08, 2014 0:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Swieta Rita
dzięki "młody-s" za powyższy piękny wpis i świadectwo zarazem .
trzymaj się , Alleluja i do przodu i miłej niedzieli .


N wrz 21, 2014 12:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 03, 2010 17:26
Posty: 130
Post Re: Swieta Rita
Witajcie
nigdy bym nie przypuszczała, że mnie to będzie dotyczyło, niestety, moja sprawa rozwodowa jest w sądzie. Nic nie dało się uratować. Jest naprawdę bardzo źle. Dawno się nie modliłam do Świętej Rity, ale potrzebuję tego. Potrzebuję wsparcia "z góry". Każdy dzień jest coraz czarniejszy. Dzisiaj poszłam do kościoła nie na mszę, ale aby "porozmawiać " z Panem Bogiem. Prosiłam o jakiś znak, że będzie lepiej. Wiem, że jeśli taka jest Jego wola to moje życie tak ma wyglądać. Ale ja już nie chcę cierpieć. Co mam zrobić? Poradźcie...


N wrz 28, 2014 16:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: Swieta Rita
ogromnie Ci współczuję...
tak trudno cokolwiek doradzać przez internet...
może w Twojej okolicy znajdzie się ktoś realny, kto Cię wysłucha w Twoim cierpieniu i choćby wspólnie się z Tobą pomodli?

<przytulam>

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


So paź 11, 2014 18:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2907 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL