Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn mar 04, 2024 15:35Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 142  Następna strona
 Smoleńsk 10.04.2010 
Autor Wiadomość
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Kael napisał(a):
No nie. W lesie kabackim rozbil sie samolot, ktory mial leciec z Warszawy do NY. Po starcie rozlecial sie silnik, przecial kable, spowodowal pozar. Kapitan zawrocil do Warszawy i prawie dociagnal do lotniska. Jeszcze nie ladowal jak ten w Smolensku, wiec pewnie mial wieksza predkosc niz bezposrednio przy ziemi.
Poza tym w 1980 roku przy samym ladowaniu na Okeciu rozbil sie samolot z Anna Jantar, ktory lecial z NY regularnie.

Masz rację, pomyliłam katastrofy.


So lip 19, 2014 8:10
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Obecnie zestrzelony samolot, za czym stoi Rosja, jest konsekwencją działalności Tuska i postawy EU wobec zamachu Smoleńskiego. Ekspansja Rosji dzieje się przy współpracy z zachodem który tylko udaje oburzenie kiedy tak naprawdę jest to cicha współpracą z Rosją i przyzwolenie. Tak samo kiedy Rosja wejdzie do Polski będzie to konsekwencją współpracy Tuska i polityków zachodu. Zachód do tego właśnie zachęca Rosję, do dalszej ekspansji, a pewne jest że ona nie zatrzyma się tylko na Ukrainie.


So lip 19, 2014 17:26

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
A mógłbyś objaśnić, w jakim celu Rosja miałaby obecnie zestrzeliwywać ów samolot?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lip 19, 2014 17:57
Zobacz profil
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
JedenPost napisał(a):
A mógłbyś objaśnić, w jakim celu Rosja miałaby obecnie zestrzeliwywać ów samolot?

Bez celu....bo Rosja tak ma....


So lip 19, 2014 18:13
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Na forum bodajże lotniczy.pl [edit: tutaj, lotnictwo.pl] była kiedyś dyskusja na temat katastrofy smoleńskiej. Nie zauważyli tam nic szczególnie podejrzanego. Warunki były bardzo złe, a piloci zeszli zbyt nisko. Katastrofa jakich wiele.

Jakiś czas temu odszukałem ten wątek, aby zobaczyć, czy czegoś nowego nie napisali.
Od dwóch lat cisza. Widocznie nie pojawiły się żadne godne uwagi informacje. Dyskusja wre wszędzie, tylko nie wśród znawców lotnictwa (chyba, że w mediach ktoś powie coś kontrowersyjnego, aby trafić do prasy lub na wizję). Sam ten fakt już powinien o czymś świadczyć.


Moim zdaniem lepiej przyjrzeć się działaniom Rosji na Ukrainie. Podstawą ich działań jest ciągłe dążenie do destabilizacji kraju. Sianie zamętu i jednoczesne utrudnianie możliwości wyklarowania sytuacji oraz nieustanny chaos informacyjny.
Można zatem spodziewać się, że podobne metody działań - tylko na nieporównywalnie mniejszą skalę - Putin stosuje w Polsce. I katastrofa samolotu pod Smoleńskiem daje ku temu doskonałą okazję. Najlepszą, jaka się Rosji trafiła.

Rosja ma dobry wywiad odziedziczony po ZSRR, a Putin jest fachowcem akurat w jednej dziedzinie - organizacji wywiadu. Dlatego słusznym jest podejrzenie, że rosyjski wywiad dąży do podkręcenia konfliktów i podziałów w polskim społeczeństwie. I właśnie szerzenie tezy o zamachu połączone z chaosem informacyjnym jest całkowicie zbieżne z interesem Rosji.

Jak powiedział ekspert z Hameryki, mr. Cieszewski: "nasza brzoza jest już czwarta" oraz: "a to zależy, komu chce się wierzyć". Bardzo pomógł wyklarować sytuację.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N lip 20, 2014 17:14
Zobacz profil
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Soul33 napisał(a):
I właśnie szerzenie tezy o zamachu połączone z chaosem informacyjnym jest całkowicie zbieżne z interesem Rosji.

Soul pisać takie rzeczy pozbawione elementarnej logiki, przeciwko zdrowemu rozsądkowi i oderwane od rzeczywistości. Interesy Rosji są w Polsce egzekwowane u łrze elity politycznej, biznesmenów i w głównych massmediach, a to czy Ty czy ja uważamy że tam był zamach lub nie to się dla interesów Rosji nie liczy. I jeżeli tam są egzekwowane to i widać właśnie tam jak te interesy Rosji się mają i jak wyglądają. A wyglądają chociażby tak że głównych mediach gdzie interesy Rosji są egzekwowane praktycznie tezy zamachu nie ma, a jeżeli jest to tylko tak aby za wszelką cenę zamachowi zaprzeczać. Główne media są zaprogramowane od początku do propagandy że zamachu nie było. Tak właśnie jest egzekwowany interes Rosji w głównych sprzedajnych mediach. Gdyby massmedia roztrząsały tezę zamachu, gdyby głosiły że w Smoleńsku był zamach to by znaczyło że Rosja w Polsce jest bardzo słaba, nie ma wpływów, a o polityce ekspansji mogła by zapomnieć to by pokazywało jak słaby państwem jest Rosja. Tak nie jest i nie było, Rosja ma bardzo rozbudowaną siatkę w Polsce która egzekwuje jej interesy na szczytach, włącznie z głównymi mediami. Dlatego główne media od początku zaprzeczały zamachowi, prowadziły rozbudowaną na wielką skalę propagandę anty zamachową, wręcz wykpiwały od początku do końca zamach. Tak właśnie wygląda interes Rosji realizowany w massmediach.
Soul33 napisał(a):
Na forum bodajże lotniczy.pl była kiedyś dyskusja na temat katastrofy smoleńskiej. Nie zauważyli tam nic szczególnie podejrzanego. Warunki były bardzo złe, a piloci zeszli zbyt nisko. Katastrofa jakich wiele.

Jakiś czas temu odszukałem ten wątek, aby zobaczyć, czy czegoś nowego nie napisali.
Od dwóch lat cisza. Widocznie nie pojawiły się żadne godne uwagi informacje. Dyskusja wre wszędzie, tylko nie wśród znawców lotnictwa (chyba, że w mediach ktoś powie coś kontrowersyjnego, aby trafić do prasy lub na wizję). Sam ten fakt już powinien o czymś świadczyć.

A może ten fakt powinien świadczyć o Twojej naiwności. Tak jak główne media od początku były zaprogramowane do szerzenia propagandy zaprzeczania zamachowi, tak interesy Rosji są egzekwowane w innych miejscach. Oczywiste jest że w kwestii Smoleńska coś takiego jak lotnicze fora będą pod szczególnym nadzorem i pod lupą, bo tam mogli by się zbyt swobodnie wypowiadać fachowcy i to mogło by być ryzykowne. Dlatego to co piszesz o tym forum jest identyczne z tym jak interesy Rosji są egzekwowane w głównych mediach, czyli zamachu nie było, a temat jest martwy. Temat zamachu wśród fachowców jest tematem tabu, a wyłamywanie się wymaga odwagi i jest wysoce ryzykowne, włącznie z seryjnym samobójcą którego nie bez przyczyny wielu się przestraszyło.


N lip 20, 2014 21:38
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Poprawka: wspomniany wątek był jednak tutaj, na lotnictwo.net.pl. Został zamknięty, bo ciągle próbowano mielić dawno wyjaśnione kwestie. Miał być otwarty, gdy pojawią się nowe godne uwagi informacje.

quas napisał(a):
w głównych mediach (...) praktycznie tezy zamachu nie ma, a jeżeli jest to tylko tak aby za wszelką cenę zamachowi zaprzeczać.

No właśnie. Tezy o zamachu nie forsuje się w głównych mediach, bo jest po prostu bzdurna. A w interesie Rosji jest potęgowanie chaosu i rozniecanie konfliktów w Polsce. Dlatego temat trzeba rozkręcać np. na blogach, czy poprzez różnych "ekspertów".

A jeśli agentura działa, to można być niemal pewnym, że działa po obu stronach:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Divide_et_impera

quas napisał(a):
lotnicze fora będą pod szczególnym nadzorem

Wyżej podlinkowałem prawie 120 stron dyskusji. Możesz analizować do woli.
My tutaj też staramy ograniczać szerzenie np. poglądów antykatolickich, gdy przekraczają granice absurdu (i podobnie jest w innych kwestiach).

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N lip 20, 2014 23:15
Zobacz profil
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Soul33 napisał(a):
No właśnie. Tezy o zamachu nie forsuje się w głównych mediach, bo jest po prostu bzdurna.

Bo główne media są od tego by kłamać każdego dnia, robić ludziom każdego dnia wodę z mózgu, są od prowadzenia propagandy, informacje w massmediach to dezinformacja, a rzeczywistość przedstawiana w massmediach nie ma nic wspólnego z tym co się dzieje na świecie i prawdziwymi regułami, przyczynami, celami... Tak jak massemdia łżą każdego dnia tak i robią w w temacie Smoleńska. Więc skoro łże media tak bardzo usilnie od samego początku zaangażowały się w ogromną propagandę przekonywania ludzi że zamachu nie było, w interesie Tuska i Rosji...to tym bardziej świadczy to o tym że łrzą jak zwykłe, tak jak robią to każdego dnia.

,,Dr Lada Roslycky, analityk wywiadu, doradca prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, była gościem w telewizji CBC. Powiedziała, że rządowy samolot Tu-154M został zestrzelony. Tezę potwierdza mec. Szonert-Binienda

To szokujące, jeśli przyjmiemy całą debatę nad katastrofą smoleńską w Polsce, informacje. Oto w kanadyjskiej telewizji CBC dr Lada Roslycky analityk wywiadu, doradca prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, powiedziała wprost, że rządowy samolot Tu-154M z Prezydentem Polski śp. Lechem Kaczyńskim został zestrzelony. "Rola Rosji w konflikcie na Ukrainie jest bardzo silna. Jej działania łamią wszelkie prawo międzynarodowe.Oprócz tego jest bardzo smutne podobieństwo między tym co się stało z malezyjskim samolotem na Ukrainie, a maszyną ze Smoleńska, kiedy to polskie demokratyczne władze zostały zestrzelone. Wtedy to Rosjanie prowadzili tak zwane śledztwo. Widzimy pomiędzy tymi wydarzeniami wiele podobieństw. To Rosjanie, rosyjscy terroryści, wojskowi wytrenowani w Rosji w ciągu czterech dni zniszczyli i cięli części samolotu. Zdecydowanie pozycja Putina będzie teraz słabsza. Czas, aby społeczność międzynarodowa uznała go za terrorystę, a to co się dzieje na Ukrainie za wojnę terrorystyczną".

Wypowiedź dr Roslycky skomentowała dla portalu niezalezna.pl mec. dr Maria Szonert-Binienda, która powiedziała, że to wypowiedź odważna. W zachodnich mediach tego typu stwierdzenie jeszcze się nie ukazało". "Wypowiedź kanadyjskiej ekspertki jest odważna, ponieważ w mediach zachodnich tego typu stwierdzenia jeszcze się nie ukazało. Wiadomo, że jest wystarczająco dużo informacji i dowodów na eksplozje w tupolewie. Ale jeżeli mówimy o eksplozji to zawsze musimy brać pod uwagę usterkę techniczną. Więc niewątpliwie wypowiedź pani Lady Roslycky, która uwzględnia kontekst w którym miała miejsc katastrofa smoleńska. I myślę, że ten kontekst pozwala na tak odważne stwierdzenie –zauważyła w rozmowie z niezalezna.pl mec. Binienda.

"W zachodnich mediach. W amerykańskich i kanadyjskich, temat smoleński i nie pojawiał się do tej pory. Zmieniła to katastrofa malezyjskiego samolotu na Ukrainie. Od tego czasu zaczęły pojawiać się wzmianki, ale bardzo ostrożnie. I to są takie dopiero pierwsze, początkowe, próby podejścia do tematu smoleńskiego w mediach amerykańskich" - mówi mec. Binienda. I dodaje: "Niestety jest bardzo mało informacji na temat katastrofy smoleńskiej w języku angielskim. I na ogół większość osób szuka informacji na Wikipedii, w internecie. Lecz temat smoleński na Wikipedii jest praktycznie kontrolowany przez stronę rządową rosyjską i polską. W związku z tym informacji na temat osiągnięć, nazwijmy to, zespołu parlamentarnego i niezależnych ekspertów na Wikipedii bardzo trudno znaleźć. Dlatego mamy dwie strony internetowe po angielsku na temat Smoleńska. Jedna to jestsmolenskcrash.eu. A drugi to smolenskcrashnews.com. I to są strony, dające podstawowe źródła na temat katastrofy smoleńskiej po angielsku. Niemniej, jest to kropla w morzu potrzeb dot. rozpowszechnienia wiedzy o katastrofie smoleńskiej. I dlatego w tej chwili należy podejmować wysiłki, aby tę wiedzę, która jest w języku polskim, innych językach słowiańskich, można było przetransferować na język, szczególnie angielski, oraz inne języki zachodnie".

Coraz wyraźniej widać, że katastrofa smoleńska prezydenckiego samolotu zaczyna być powoli, krok po kroku odkłamywana. Jeśli okaże się, że był to zamach/zestrzelenie i stoi za tym Putin (co bardzo prowdopodobne) Polska musi szykować się na poważny konflikt z Rosją.''

http://www.fronda.pl/a/tupolew-prawdopo ... 39936.html


So lip 26, 2014 10:45
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Łykamy ściemę, o ile nam pasuje do światopoglądu, hm? Ukraińcom polskie wsparcie jest do niepodległego istnienia koniecznie potrzebne, więc szykują sobie po prostu alternatywny wariant przyjaznych stosunków na wypadek, gdyby Kaczyński jednak te wybory wygrał. Jeśli wygra je Tusk, więcej o "zestrzeleniu" z ich ust nie usłyszymy. Ot i arkana wielkiej polityki, dla małego quasa widać zbyt skomplikowane.


So lip 26, 2014 13:09
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
ErgoProxy napisał(a):
Łykamy ściemę, o ile nam pasuje do światopoglądu, hm? Ukraińcom polskie wsparcie jest do niepodległego istnienia koniecznie potrzebne, więc szykują sobie po prostu alternatywny wariant przyjaznych stosunków na wypadek, gdyby Kaczyński jednak te wybory wygrał. Jeśli wygra je Tusk, więcej o "zestrzeleniu" z ich ust nie usłyszymy. Ot i arkana wielkiej polityki, dla małego quasa widać zbyt skomplikowane.

Kolejna bajka oderwana od rzeczywistości. Ukrańcy mówią o zamachu Smoleńskim bo być może da im to profity za rok jak PIS wygra wybory lub za 5 lat, lub nigdy, a teraz przez rok bedą szkodzić rządzącej PO i Tuskowi, bo za rok może wygra PIS. Więc już rok przed wyborami mówią to co podoba się PIS a nie podoba się PO. Obudz się, za rok to dla Ukrainy będzie mogło być za puźo, a ty wypisujesz jakieś kompletne bzdury że podlizują się PISowi bo może za rok lub kiedyś tam wygra, jednocześnie szkodząc obecnej władzy PO..


So lip 26, 2014 13:50
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
...ale zdajesz sobie sprawę, że gadanie o zamachu właśnie napędza elektorat Platformie?

Popatrz, jakie cwaniaki: i Kaczyński syty, i Tusk cały...


So lip 26, 2014 14:33
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
ErgoProxy napisał(a):
...ale zdajesz sobie sprawę, że gadanie o zamachu właśnie napędza elektorat Platformie?

To bzdura propagandowo wymyślona przez PO. Ile to razy widziałem w proPlatformianych mediach jak nie dopuszczano do głosu pisowców mówiących o Smoleńsku. Zapraszano tak gości aby wszyscy zakrzykiwali pisowca chcącego mówić o Smoleńsku. 4 na jednego razem z dziennikarzami aby zakrzykiwać głoś PIS o Smoleńsku. Uporczywe utrudnianie wypowiedzi, zakrzykiwanie, wtrącanie się w zdanie..... to wszystko było aż rażące jak media, dziennikarze współgrali z PO aby PIS nie mógł mówić o Smoleńsku. Więc jak by tak było, że gadanie PISu o Smoleńsku ich pogrąża, a PO razem z mediami nie bali się tego głosu, bo by widzieli że PIS przez to się pogrąża, nie było by takich sytuacji w proplatformerskich mediach. Ich paniczny strach na mówienie PIsu o Smoleńsku był widoczny od pierwszych dni przez 4 lata.
ErgoProxy napisał(a):
Popatrz, jakie cwaniaki: i Kaczyński syty, i Tusk cały...

Jeżeli by tak patrzeć przez pryzmat tego bzdurnego propagandowego zdania PO które napisałeś wyżej najwidoczniej wierząc tej propagandzie, to i pod tym względem jest to wniosek bzdurny.

Ta bzdurna platformerska propaganda mówi że mówienie PISu o zamachu w Smoleńsku, PIS pogrąża a PO napędza elektorat. Tyle że tyczy się to tylko PISu. Mówienie przez inne państwa że w Smoleńsku dokonano zamachu i takie głowy płynące z obcych państw będą pogrążały tylko Platformę i jej szkodziły. Wystarczy trochę się zastanowić.


So lip 26, 2014 16:17
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Przez wielu ludzi Kaczyński jest postrzegany jako paranoik. Dlatego opozycja może rzucać się jak na lep na każdy przejaw zachowań, które mogą robić takie wrażenie. Bo dobrze wiedzą, że Kaczyński na tym traci, a wtedy pojawia się szansa, że oni zyskają.

Politycy bardziej opanowani niż Kaczyński od początku starają się znaleźć ludzi od brudnej roboty, aby móc robić zadymę samemu na tym nie tracąc. W ostatnich czasach Kaczyński wydaje się lepiej panować nad sobą. To zapewne sprzyja zyskiwaniu poparcia w sondażach.


quas napisał(a):
główne media są od tego by kłamać każdego dnia

Błąd. Media są przede wszystkim od tego, by działać we własnym interesie - czyli zarabiać pieniądze (to musi stanowić priorytet, w innym wypadku w końcu by upadły). Każdy inny punkt widzenia może prowadzić do błędnych wniosków.

Jeździsz tutaj po głównych mediach. A jak myślisz, media niszowe, a konkretnie właściciele tych mediów, to jakie mają cele?


quas napisał(a):
przekonywania ludzi że zamachu nie było, w interesie Tuska i Rosji...

Teza o zamachu nie jest popularna na zachodzie. Dlatego propagowanie tej tezy w efekcie ogranicza się do Polski. I właśnie skutek tej propagandy - dzielenie Polaków na wrogie sobie obozy - jest całkowicie zgodny z dążeniami Rosji. Polecam cały tekst artykułu z Wiki, który podałem wcześniej, w skrócie opisujący historię stosowania zasady rządź i dziel na terenach RP w czasach okupacji niemieckiej i pod zaborami.


quas napisał(a):
Dr Lada Roslycky, analityk wywiadu, doradca prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki

Warto mieć na uwadze w czyim interesie działa doradca prezydenta Ukrainy. Obecnie bardzo istotne jest dla nich uwiarygodnienie oskarżenia o zestrzelenie samolotu przez stronę rosyjską. Katastrofa smoleńska jest zatem oczywistym, mimo że słabym, punktem zaczepienia dla aktualnej polityki zagranicznej Ukrainy.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So lip 26, 2014 18:29
Zobacz profil
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
,,10 kwietnia 2010 r. polski samolot Tu-154 przeleciał przynajmniej kilka metrów nad tzw. smoleńską brzozą – wynika z profesjonalnej ekspertyzy, która od 2011 r. znajduje się w posiadaniu prokuratury wojskowej. Do treści opinii dotarła „Gazeta Polska”.''

http://niezalezna.pl/59740-gazeta-polsk ... nad-brzoza


Śr wrz 24, 2014 19:45
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
A czy to w ogóle robi jakąś różnicę?

Dany jest samolot o długości 47 m i masie ponad 60 ton.
Znajduje się na wysokości 11-14 m.
Z dala od lotniska.

I teraz zagadka: co tam robi?
- normalnie sobie leci
- spada i zaraz się rozbije
?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr wrz 24, 2014 23:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 142  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL