Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 26, 2014 12:18
Posty: 24
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
ARHIZ, ale lawirujesz. Jakie funkcje społeczne?
Porównajmy Jezusa i Muhammada. Porównajmy nawet jako proroków. Jaki był życiorys i przekaz Jezusa a jaki Muhammada? Zostało już wcześniej wykazane w przystępny sposób. I dalej nie rozumiesz?


Cz cze 05, 2014 8:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
A jaka jest przewaga Mahometa nad "Jezusem" z Polski: https://www.youtube.com/watch?v=zmYgDAfKx-w
chyba raczej ten "Jezus" z Polski ma przewagę bo nikogo nie morduje.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz cze 05, 2014 8:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Pisałem o apokryfach, bo to jedyne pisma, gdzie można coś znaleźć... chyba.

Ja myślałem, że każdy z proroków ma jedną i tę samą funkcję społeczną - nawracać ludzi i nauczać. Jezus w politykę się nie wdawał, co jasno określił, a Muhammad w religię się nie wdawał (po prostu ją sobie zmyślił), ale za to w politykę jak na bardziej.


So cze 21, 2014 8:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Tylko są prorocy i fałszywi prorocy

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 21, 2014 9:40
Zobacz profil
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Polecam wszystkim debaty prowadzone przez ABN o tytule Jezus czy Mahomet.

Prowadza to chrzescijanie z krajow arabskich plus znawcy tematu - przez to ze znaja jezyk arabski sa naprawde bardzo wartosciowe bo czasem niestety mamy do czynienia z podrasowywaniem tlumaczen zarowno Koranu jak i tradycji by byly strawniejsze dla zachodniego audytorium :(

https://www.youtube.com/results?search_query=abn+sat+jesus+or+mohammed

cos tam wczeniej mi wpado w oko na temat wstrzemiezliwosci "proroka" - niewiarygodne ze ktos jest w stanie wciskac takie glodne kawalki...naprawde nie rozumiem jak to jest mozliwe w swiecie tak zglobalizowanym gdzie nawet jak ktos nie zna obcego jezyka to moze jakos z pomoca translatora sobie poradzic, dotrzec do oryginalow.

Ludzie chyba bardziej sprawdzaja biuro podrozy przed wykupieniem wycieczki niz nowa religie... :razz:

SAHIH MUSLIM, Ksiega 2, #3432

Abu Said al-Khudri doniosl ze podczas bitwy pod Hunain "prorok" wyslal armie do Autas napotkal wroga i walczyl z nim.Pokonawszy go i wziawszy jencow towarzysze "proroka" obawiali sie uprawiac seksu z brankami poniewaz ich mezowie byli politeistami, Wtedy Allah, najwyzszy, zeslal wers ' (zabronione sa wam... -dop.teresekobiety zamezne oprocz tych, ktore posiada wasza prawica (4:24) ( to znaczy ze jest to dla nich dozwolone gdy zakonczy sie okres Idda)

Idda- czyli 3 miesiace czekanie na miesiaczke majace wykazac czy kobieta jest w ciazy
pzeciez to jest ohydne..

Ohydny jest Alla jesli w ogole istnieje, ohydny jest "prorok' ktory zezwala na cos takiego - widac ze ci kompani maja wiecej sumienia - bo powstrzymywali sie przed tym seksem - moze z obawy o jakies ' czary'.

I nie dajcie sie nabrac ze ktos podstawi wam zaraz opis w wojen Jozuego,,,ze ST

Musimy zrozumiec ze zasadnicza roznicza jest ze Koran i te tradycje maja charakter preskryptywny- obowiazuja do teraz.

Kazdy kto czytal Pana Wolodyjowskiego wie co wyrabiali Tatarzy - jak porywali kobiety gwalcili je i sprzedawali.
Do dzisiaj w A Saudyjskiej jest spore zjawisko gwalcenia sluzacych - oni maja do tego prawo nadane przez Allaha....

I choc gwaltow dokonuje sie na calym swiecie to tutaj dzieje sie to w majestacie religii!!!


N lip 20, 2014 19:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 02, 2014 10:19
Posty: 109
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
https://www.youtube.com/watch?v=0cP2ytdSW8c


So sie 02, 2014 10:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 09, 2014 11:44
Posty: 6
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Andy72 napisał(a):
A jaka jest przewaga Mahometa nad "Jezusem" z Polski: https://www.youtube.com/watch?v=zmYgDAfKx-w
chyba raczej ten "Jezus" z Polski ma przewagę bo nikogo nie morduje.

Przewaga jest przede wszystkim taka, że Jezus ponad wszelką watpliwość istniał. Czego nie mozna powiedzieć o Mahomecie ;-)


Śr gru 10, 2014 1:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Czyżbyś zgadzała się ze Svenem Kalischem, który twierdzi, że Mahomet to postać mityczna i faktycznie nigdy nie istniał?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr gru 10, 2014 2:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Annula napisał(a):
Przewaga jest przede wszystkim taka, że Jezus ponad wszelką watpliwość istniał. Czego nie mozna powiedzieć o Mahomecie ;-)


?

Przecież jest raczej odwrotnie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr gru 10, 2014 8:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
SZkoda, że nie ma np. na You tube debat prowadzonych przez polskich katolików np. duchownych z wyznawcami islamu oraz specjalistami od Koranu. To by poszerzyło wiedzę przeciętnego Polaka o tej kwestii.


N gru 14, 2014 14:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Ks. Dariusz Oko mówi prawdę o islamie!
Witam
Niezwykle ważny i inspirujący jest wykład Ks.Prof. Oko o islamie i jego zagrożeniach dla ludzkiej wolnośći i godnośći każdego człowieka, nie tylko katolika.
https://www.youtube.com/watch?v=cJky1OH9bmQ&t=1579s
Czekam na Waszą dyskusję. :)


N mar 01, 2020 1:31
Zobacz profil
Post Re: Ks. Dariusz Oko mówi prawdę o islamie!
A moglbys te tezy ks Oko tu strescic? Z uzasadnieniem, prosze.
Ja unikam filmikow na youtubie jako zrodla wiedzy, no i nie bede ogladac 2 godzin.


N mar 01, 2020 7:43
Post Re: Ks. Dariusz Oko mówi prawdę o islamie!
Kael napisał(a):
A moglbys te tezy ks Oko tu strescic? Z uzasadnieniem, prosze.
Ja unikam filmikow na youtubie jako zrodla wiedzy, no i nie bede ogladac 2 godzin.

Allah chce żeby zabijać i gwałcić niewiernych - tak ks Oko odczytuje Koran, a św Jan Paweł II zwraca sie do muzułmanów "Drodzy muzułmanie, moi Bracia, chciałbym doda, że my, chrześcijanie, podobnie jak wy, podstawę i wzór miłosierdzia odnajdujemy e samym Bogu, w Bogu, któremu wasza Ksiega daje bardzo piękne imię al-Rahman, podczas gdy Biblia nazywa Go al-Rahun - MIŁOSIERNY.
Ks Oko ma zasadniczy problem - za późno sie urodził - w czasach inkwizycji odegrałby znaczącą rolę, czym przeszedłby do historii.


N mar 01, 2020 11:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Ks. Dariusz Oko mówi prawdę o islamie!
Kael napisał(a):
A moglbys te tezy ks Oko tu strescic? Z uzasadnieniem, prosze.
Ja unikam filmikow na youtubie jako zrodla wiedzy, no i nie bede ogladac 2 godzin.

Zacznij gdzieś od ok 20 minut, bo wcześniej są różne dywagacje którye nie mają nic wspólnego z islamem. Generalne wnioski: islam nie jest religią pokoju; Koran nie może być Słowem Boga; Mahomet prześladował m.in. okradał i mordował pogan i Żydów oraz gwałcił i zniewalał kobiety. Niewierni to podludzie. Ks. Oko uzsadania to w opraciu o wersety Koranu i historię islamu i jego podbojów.


N mar 01, 2020 12:27
Zobacz profil
Post Re: Ks. Dariusz Oko mówi prawdę o islamie!
Czyli ks Oko mowi prawde o Mahomecie, ktory zyl jeszcze kilkaset lat przed "swietymi" rycerzami z wypraw krzyzowych, ktorzy w imie Boga chrzescijan i w "obronie" Ziemi Swietej, robili dokladnie to samo, takze wobec innych chrzescijan?

I uwazasz, ze kazdy muzulmanin, jak kazdy czciciel wypraw krzyzowych, to potencjalny gwalciciel i morderca? Np nasi, polscy Tatarzy tez?

Wiem, ze przerysowuje, ale mam awersje do ludzi, ktorzy wszedzie widza zlo i szatana a Ewangelia interesuje ich najmniej. Kiedy ks Oko wyjasnial Kazanie na Gorze na konkretnych przykladach? Moze taki filmik znajdziesz?


N mar 01, 2020 14:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL