Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Mój Marsz Niepodległości 2014 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 13, 2014 7:26
Posty: 99
Post Mój Marsz Niepodległości 2014
Rozpocznę od tego, że Marsz Niepodległości jest dla mnie stałym punktem 11 listopada, świętowania niepodległości i radości spędzanej w patriotycznej atmosferze wśród osób o bliskich mi poglądach. Jest to dla mnie na tyle ważne, że mogę spędzić te 7 godzin w pociągu ze Szczecina aby dojechać do Warszawy. Takich osób jak ja - jadących do stolicy z całej Polski i z zagranicy są co roku dziesiątki tysięcy, oprócz nas - przyjezdnych, w Marszu uczestniczą setki warszawiaków, rodziny z dziećmi, kombatanci, studenci, profesorowie, normalni pracujący ludzie, którzy pragną wyrazić swoją miłość do ojczyzny, swoje przywiązanie do wartości krzyczanych podczas Marszu; Bóg, Honor, Ojczyzna! oraz śpiewając pieśni patriotyczne. Niestety są wśród Marszu również tacy, którym bardzo daleko do honorowych zachowań a o Bogu to może słyszeli jak mieli 8 lat, a ojczyzna wstydzi się, że wydała ich na świat.

Obrazek

Kim byli Ci, którzy robili zadymę?

Nie ukrywajmy, że spora grupa z nich to nie byli lewacy ani poprzebierani policjanci - to byli zwykli kibole, którzy od małego chodzą na mecze, ale od małego mają wpajane, że nie mecz się liczy ale rozróba po nim, że nie ważne kto wygra, ważne aby coś zdemolować. Różnią się od tych kiboli, którzy zamiast niszczyć tworzą świetne oprawy meczów, organizują akcje pomocy kombatantom czy sprzątają groby polskich bohaterów. Przez cały Marsz byłem blisko głównej jego kolumny, nagrywałem wybiegających z niego zadymiarzy i specjalnie przysłuchiwałem się ich rozmowom między sobą. Tekst jednego z nich do pozostałych: "Przyjechałeś tu na Marsz? Czy się napier**lać?", po czym włożyli kominiarki i pobiegli przed siebie. Tak jak mówili organizatorzy Marszu Ci ludzie nie są związani z Ruchem Narodowym, moim zdaniem to ci zadymiarze nawet zbytnio nie wiedzą kim jest Ruch Narodowy a gdyby spotkali np. Krzysia Bosaka to by się zaśmiali "co to za typ?"

Zdecydowanie nie można ich porównywać do tysięcy spokojnych ludzi manifestujących niepodległość. Te osoby nie mają honoru, byłem świadkiem jak zamaskowany typ bije pięścią po twarzy młodą, ładną dziewczynę ze Straży Marszu a później ucieka w długą... Kiedy dodać do tego demolowanie swojej stolicy, wyrywanie znaków, niszczenie mienia publicznego możemy dojść do wniosku, że tych ludzi należałoby od razu zamknąć... ale komu zależy na tym aby jednak co roku oni byli na Marszu?

Kto zyskuje na Marszu Niepodległości?

Właściwie wszystkie najważniejsze media w Polsce chciały pokazać zadymy, dziennikarze specjalnie ustawiali się w miejscach, gdzie do nich mogło dojść. Przemówienia, śpiewanie "Mazurka" czy "Roty" przez tłumy z biało-czerwonymi flagami zupełnie ich nie obchodziło. Czekali tylko na zniszczenia i walki z policją. Na negatywnym przekazie z Marszu Niepodległości zależało głównie oponentom politycznym Ruchu Narodowego i szeroko pojętej prawicy (pomimo tego, że PiS odłączył się już kilka lat temu od idei Marszu Niepodległości). Co roku chcą pokazać, że polska prawica to banda szympansów, która nie szanuje własnej stolicy i przejeżdża do niej wyżywać się na policji i mieniu publicznym. Co roku Hania Gronkiewicz "Kamienica" Waltz po Marszu może się użalać nad biedną stolicą i przekonywać społeczeństwo, że policja dobrze się spisała... A czy w tym roku Policja spełniła swój obowiązek? Czy może Piosenki ze Stanu Wojennego nabiorą na nowo swojej mocy...

Po WIĘCEJ zapraszam: Relacja z Marszu Niepodległości 2014 (zdjęcia, filmy)

_________________
Serdecznie zapraszam na wartościowe serwisy:
Piosenki Religijne » Pieśni Patriotyczne
» Piosenki Dla Dzieci » Piosenki Harcerskie » Kolędy


Pt lis 14, 2014 10:35
Zobacz profil
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
To znaczy policja powinna nic nie robic, zeby bylo "patriotycznie"?
Co by DarekM zrobil lepiej niz pani Grnkiewicz-Waltz? Zabronil w ogole marszow 11.listopada? Zamknal stolice dla przyjezdnych? No, co konkretnie?


Pt lis 14, 2014 10:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Ja bym ich powyłapywał. Aż tak dużo ich znowu nie było. Sądzę, że to właśnie Policja powinna zrobić.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt lis 14, 2014 10:49
Zobacz profil
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Toz chyba wlasnie powylapywala? 215 czy jakos tak?


Pt lis 14, 2014 10:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Kael napisał(a):
Toz chyba wlasnie powylapywala? 215 czy jakos tak?


No tak, kiedy już zniszczyli, co było do zniszczenia..

Choć też nie przesadzajmy. Media podały, że szkody wyceniono na.. 90 tys. zł. Przecież to śmieszne - tyle to pewnie HGW miesięcznie wydaje na restauracje. Więc czy w ogóle jest o czym mówić?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt lis 14, 2014 10:59
Zobacz profil
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
To miala ich wylapac profilaktycznie? Za wyglad? Wiesz jaki bylby wtedy krzyk?


Pt lis 14, 2014 11:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Kael napisał(a):
To miala ich wylapac profilaktycznie? Za wyglad? Wiesz jaki bylby wtedy krzyk?


Nie wiem, jaki? Zresztą, wcześniej podawano, że Policja znanych sobie kiboli nachodzi po mieszkaniach w całej Polsce na długo przed Marszem.. wtedy jakoś krzyku nie było (oczywiście, poza mediami "niezależnymi"), choć to faktycznie było wątpliwe działanie. A jeszcze na dodatek nieskuteczne.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt lis 14, 2014 11:04
Zobacz profil
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
A moze wylapala, ale nie wszystkich? Masz jakies oficjalne informacje, ze nikt nic zawczasu nie zrobil?

No i pytanie do "krytyka" DarkaM pozostaje: co on by zrobil lepiej.


Pt lis 14, 2014 11:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 13, 2014 7:26
Posty: 99
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Kael napisał(a):
To miala ich wylapac profilaktycznie? Za wyglad? Wiesz jaki bylby wtedy krzyk?



Tak właśnie wyłapywali na początku - około 100 osób wylądowało na dołku na około 10-12 godzin za race, wygląd (koszulki z krzyżem celtyckim) i nie mogli uczestniczyć w Marszu.

A co policja powinna zrobić? W sytuacji kiedy około 200-300 wybiegło z Marszu na kilkaset metrów, rzucać w policje trzeba było ich odciąć od marszu, spałować, zamknąć...
polecam mój filmik jak to wyglądało: https://www.youtube.com/watch?v=KblH9YqJVTI

_________________
Serdecznie zapraszam na wartościowe serwisy:
Piosenki Religijne » Pieśni Patriotyczne
» Piosenki Dla Dzieci » Piosenki Harcerskie » Kolędy


Pt lis 14, 2014 11:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Kael napisał(a):
A moze wylapala, ale nie wszystkich?


A dlaczego nie wszystkich?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt lis 14, 2014 11:22
Zobacz profil
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Bo nie ma tajnych list wszystkich idiotow? @Johnny99, juz ci DarekM napisal: czesc pozamykala profilaktycznie. Myslisz, ze malo jest "bohaterow z Koziej Wolki"?

Za rok moze juz zamkna profilaktycznie 300.


Pt lis 14, 2014 11:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Do tego, by kogoś w takich okolicznościach zatrzymać, wystarczy, że zwyzywa policjanta. Owszem, być może byli tacy, co to najpierw rozwalali przystanki, a dopiero potem wyzywali policjantów, ale.. chyba jednak nie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt lis 14, 2014 11:28
Zobacz profil
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
I byloby jak z poslem Wiplerem: krzyk o policyjnym ograniczaniu swobod obywatelskich, bo on sie tylko na policjanta "zdenerwowal".


Pt lis 14, 2014 11:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Nie widzisz różnicy między zatrzymaniem a pobiciem?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt lis 14, 2014 11:42
Zobacz profil
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
A ty jak zatrzymywalbys tych, ktorzy czynni sprzeciwiaja sie zatrzymaniu?
Tak jak w USA, paralizatorem?


Pt lis 14, 2014 11:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL