Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2015 15:42
Posty: 48
Post Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... &_ticrsn=5

Odrzegwam trochę kotleta. Taki wpis znalazłem na wp chcąc się zalogować na maila. Nie śledze specjalnie tego co robi Franciszek raz tylko widzialem wiadomosci na tvp, w których papież mówił coś w stylu że księża i ogolnie duchowni powinni żyć skromnie, a świta traktując to jako dobry żart smiejąc się biła bravo.

Ogolnie z mediów typu tvp słyszy się, że Franciszek zajmuje się rzeczami nieistotnymi np. ten telefon do kiosku zamiast rzeczami ważnymi np. konflikt w syrii.

Ale pisze to wszystko tylko po to, żeby zadać pytanie: Czy Papieża nie można krytykować tylko dlatego, że jest papieżem? gdzie jest granica krytyki, która można przekroczyć? W ogole czy istnieja jeszcze prawdziwe autorytety?

_________________
Jeżeli błądzę, bo jestem głupcem, to nie gniewaj się na mnie Boże tylko uczyń mnie mądrym.


Cz lut 26, 2015 15:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta.
A kto powiedział że papieża nie można krytykować? Pytanie tylko która krytyka jest uzasadniona,a która nie. Powoływanie się na TVN jest tutaj trochę zabawne. Od kiedy media mają w ogóle jakieś pojęcie o religii, osobie papieża i tym czym powinien się zajmować? A co do autorytetów,to przecież każdy ma swojego. Ja bym zadał inne pytanie - czy są jeszcze ludzie dla których bycie autorytetem wynika z mądrości, czy raczej tego że owy autorytet mówi to co chcemy usłyszeć?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lut 26, 2015 16:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2015 15:42
Posty: 48
Post Re: Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta.
WIST napisał(a):
A kto powiedział że papieża nie można krytykować?

To czemu jak ziemkiewicz nawał papieża idiotą według mnie trochę racji mając, to wywołało to taką fale krytyki i oburzenia?


WIST napisał(a):
Powoływanie się na TVN jest tutaj trochę zabawne. Od kiedy media mają w ogóle jakieś pojęcie o religii, osobie papieża i tym czym powinien się zajmować


Nie wiedzą, ale informują czym papież się zajmuje.

WIST napisał(a):
A co do autorytetów,to przecież każdy ma swojego. Ja bym zadał inne pytanie - czy są jeszcze ludzie dla których bycie autorytetem wynika z mądrości, czy raczej tego że owy autorytet mówi to co chcemy usłyszeć?

Nie rozumiem. Autorytet to osoba, którą szanujemy za coś niekoniecznie za mądrość.

To co napisałeś świadczy, że według ciebie nie ma autorytetów, bo ludzie to pozerzy, którzy tylko pięknie opowiadają np. o Bogu. Tak naprawdę tego nie praktykując.
Smutne, ale może prawdziwe?

Pozdrawiam Mateusz Handzlik.

_________________
Jeżeli błądzę, bo jestem głupcem, to nie gniewaj się na mnie Boże tylko uczyń mnie mądrym.


Cz lut 26, 2015 17:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta.
Cytuj:
To czemu jak ziemkiewicz nawał papieża idiotą według mnie trochę racji mając, to wywołało to taką fale krytyki i oburzenia?

Bo można krytykować krytykującego? Bo nazywanie papaieża idiotą to za mocne słowa? Kto krytykował? Cała Polska, i jej 38 milionów obywateli? Nie, jakaś grupa ludzi. Czy to o czymś świadczy? Niezbyt. Nie za bardzo zatem rozumiem w czym jest tutaj rzecz. Sprawa jest skomolikowana, nie da się jej zamknąćw pytaniu czy zasadnym jest krytyka autorytetu, skoro pjęcie krytyka ma wielu użytkowników, a autorytet wiele znaczeń dla każdego. Jesteś na forum, miejscu gdzie możesz krytykować co chcesz, byle mądrze i za pomocą argumentu.

Cytuj:
Nie wiedzą, ale informują czym papież się zajmuje.

Jak możnarzetelnie informować, nie mając pojęcia o temacie?

Cytuj:
Nie rozumiem. Autorytet to osoba, którą szanujemy za coś niekoniecznie za mądrość.

Odnośnie papieża, mowa o mądrości, nie o zdolnościach pływackich czy ogólnie sportowych. Chcesz dyskutować o absolutnie wszystkich możliwych autorytetach? Również o autorytetach w dziedzinie hodowli motyli? Chyba jednak chodzi o konkretną kategorię autorytetu. Inna sprawa że nie każda kategoria ma sens. Jakim autorytetem jest sportowiec, dla człowieka który się sportem w ogóle nie interesuje? Autorytet rozumny, myślący, mówiący o moralności jest autorytetem globalnym, bo każdy człowiek myślący zajmuje się tymi sprawami. Oczywiście w tym momencie wyłączamy z tego grona nie myślących, dla których myślenie to strata czasu.

Nie napisałem nic o tym że nie ma autorytetów. Napisałem że ptań wartych zadania jest kilka. Napisałem też że nie ma znaczenia czy ktoś jest autorytetem dla wielu. Ostatecznie stwierdzić o kimś że jest autorytetem każdy musi sam. Nadany tytuł automatycznie tego nie czyni.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lut 26, 2015 17:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2015 15:42
Posty: 48
Post Re: Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta.
No ale sam sobie przeczysz. Skoro papieża można krytykować to znaczy, że można nazwać go idiotą kiedy mówi nie mądrze. A potem stwierdzasz, że to za mocne słowo. Taka sprzeczność albo zle ciebie zrozumialem

A skąd wiesz że media typu TVN nie znają się na tym, co robi papież. jestes wyznawcą ojca rydzyka?


Uważam, że autorytet nie powstaje przez to, że ludzie go nim namaszczą. Autorytet to coś niezależnego od opinii innych. Bycie autorytetem to bycie kimś niezwykłym i opinia innych na jego temat nie ma znaczenia.

Pozdrawiam Mateusz Handzlik.

_________________
Jeżeli błądzę, bo jestem głupcem, to nie gniewaj się na mnie Boże tylko uczyń mnie mądrym.


Cz lut 26, 2015 17:20
Zobacz profil
Post Re: Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta.
WIST napisał(a):
A kto powiedział że papieża nie można krytykować? Pytanie tylko która krytyka jest uzasadniona,a która nie. Powoływanie się na TVN jest tutaj trochę zabawne. Od kiedy media mają w ogóle jakieś pojęcie o religii, osobie papieża i tym czym powinien się zajmować? A co do autorytetów,to przecież każdy ma swojego. Ja bym zadał inne pytanie - czy są jeszcze ludzie dla których bycie autorytetem wynika z mądrości, czy raczej tego że owy autorytet mówi to co chcemy usłyszeć?

Coś waść masz alergię na TVN :) ....nie doczytałam żadnej wzmianki w tekście o rzeczonej stacji.
Autor "krytyki" papież to idiota, sam dla siebie jest niekwestionowanym autorytetem.
"Gorliwy katolik" w niesakramentalnym związku małżeńskim, broni Kościół przed herezją papieża Franciszka nie potępiającego "odstępców" jakimi są homoseksualiści żyjący w podobnie grzesznych związkach.
Pomieszanie z poplątaniem.


Cz lut 26, 2015 17:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2015 15:42
Posty: 48
Post Re: Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta.
Ale że ktoś jest idiotą nie znaczy, że nie może mówić mądrze?

Czyż kłamca nie może mówić prawdy?

Czy ktoś kto żyje tak jak wspomniałeś nie może mówić słusznie jak żyć po mimo, że tego nie praktykuje? :-D

Ja uważam, że jeżeli robi to w dobrej wierze to może :-)

Pozdrawiam Mateusz Handzlik.

_________________
Jeżeli błądzę, bo jestem głupcem, to nie gniewaj się na mnie Boże tylko uczyń mnie mądrym.


Cz lut 26, 2015 17:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta.
Cytuj:
No ale sam sobie przeczysz. Skoro papieża można krytykować to znaczy, że można nazwać go idiotą kiedy mówi nie mądrze. A potem stwierdzasz, że to za mocne słowo. Taka sprzeczność albo zle ciebie zrozumialem

Nie przeczę sam sobie. Nie jest powszechnie przyjętą i akceptowaną normą, nazywanie ludzi którzy się mylą, w subiektywnym pojęciu autora tych słów, idiotami. Świadczy to jedynie o braku krytycyzmu wobec własnych przekonań. Jak ktoś się myli to się mówi że myli się z danego powodu, a nie jest idiotą. To kwestia poziomu kultury. Słowo idiota jest dla mnie zarezerwowane dla ludzi wybitnie kaleczących inteligencję. Ty też nie prezentujesz wysokiego poziomu, skor nazywasz dotą każdego z kim się nie zgadzasz.

Cytuj:
A skąd wiesz że media typu TVN nie znają się na tym, co robi papież. jestes wyznawcą ojca rydzyka?

Widzę że lubisz prowokować. Ja jednak nie mam chęci bawić się w dziecinne zabawy. Jako że nie wiesz, to śpieszę z wyjaśnieniem, że świat nie jest czarno biały, że nie każdy kto krytykuje TVN, musi być automatycznie zwolennikiem o. Rydzyka. A skąd wiem? Bo jak już słucham co ogólnie media podają nam o religii, wierze i katolicyzmie, to nieraz dostrzegam jak niski poziom wiedzy reprezentują dziennikarze.

Cytuj:
Uważam, że autorytet nie powstaje przez to, że ludzie go nim namaszczą. Autorytet to coś niezależnego od opinii innych. Bycie autorytetem to bycie kimś niezwykłym i opinia innych na jego temat nie ma znaczenia.

Mylisz się. Kto zatem ma stwierdzić że ktoś jest autorytetem? Brak logiki w Twojej wypowiedzi.

Alus napisał(a):
Coś waść masz alergię na TVN :) ....nie doczytałam żadnej wzmianki w tekście o rzeczonej stacji.

Nie mam alergii na TVN. Odnoszę się do wypowiedzi PrawdziwaPrawda. Media, w osobach swych dziennikarzy, często zdają się nie mieć pojęcia o temacie o jakim piszą, albo celowo w przekręcają wszystko. Tak jest również w innych tematach, w tym np wojskowych, gdzie nieraz bzdury które wypisują świadczą o braku profesjonalizmu. Dziennikarz powinien zanim coś napisze, sprawdzić i przygotować się, ale wolą gonić za sensacją. A może za to im płacą, dają minimum czasu na przygotowanie reportażu czy artykułu. Tak czy tak zawód wysokiego zaufania społecznego, a niejeden szasta tym zaufaniem niczym Onet.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lut 26, 2015 18:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2015 15:42
Posty: 48
Post Re: Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta.
To podaj jakieś fakty, bo rozmowa kto buduje 20 linijkowy post używając słow "jakieś", "niski poziom" czyli stawiajac konkretne zarzuty bez podania do czego się odnosi nie najlepiej o tobie świadczy.

WIST napisał(a):
Mylisz się. Kto zatem ma stwierdzić że ktoś jest autorytetem? Brak logiki w Twojej wypowiedzi.


No oczywiście, że ludzie. Ale oni tylko stwierdzają. Autorytet to osoba, która jest niezwykła bez ich opinii.

_________________
Jeżeli błądzę, bo jestem głupcem, to nie gniewaj się na mnie Boże tylko uczyń mnie mądrym.


Cz lut 26, 2015 18:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta.
Mam podać wszystkie artykuły i ich uzasadnienie na przestrzeni ostatnich kilku lat? Niestety nie potrafię i nie mam czasu na wyszukiwanie tych artykułów. Zresztą nie musisz mi wierzyć. Jest mi to zbędne. Jeśli masz odmienną opinię to rozumiem że dla Ciebie media są miłującymi prawdę przekaźnikami owej prawdy. Przykre że można tak myśleć bo sam sobie szkodzisz. A co źle o mnie świadczy? Świadomość że żadne media nigdy nie były obiektywne i jedynie prawdomówne? A może wszystkie te rewelacje o tym jak papieże mieli zmieniać naukę Kościoła, bo jeden i drugi powiedział np że samo bycie homoseksualistą to nie grzech? wiedząc że to żadna nowa nauka, ale przekonanie Kościoła od dawna, śmiesznym jest to co media wypisują. Ile to razy mieliśmy do czynienia z rewelacjami jakie miały obalać wiarę Kościoła, powoływanie się na apokryfy, zrównywanie ich z ewangeliami, co świadczyło o totalnej nieznajomości obydwu terminów. Już nie wspomnę o innych dziedzinach życia, gdzie dziennikarze mylą pojęcia i szerzą złą opinię o... Oczywiście nie każdy i nie zawsze, ale o tym też pisałem wyraźnie podkreślając że moja opinia dotyczy niektórych dziennikarzy i ich reportaży. Problem w tym że to już wymaga krytycznego podejścia. "TVN powiedział..." - to właśnie napisałeś. A ja napisałem że jeden TVN to za mało ab mieć pewność że tak się właśnie sprawy mają. To źle o mnie świadczy że nie wierzę we wszystko ślepo? Pomyśl następnym razem co piszesz.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lut 26, 2015 18:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2015 15:42
Posty: 48
Post Re: Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta.
To źle o tobie świadczy, że piszesz, że Coś Ci się nie podoba, a nie potrafisz podać dlaczego?

Media nie są obiektywne, ale informują, bo pełnią role informacyjną - a to jak już przyjmiesz owe informacje i jak je potraktujesz i jakie wnioski z nich wyciągniesz zależy od ciebie.

Pozdrawiam Mateusz Handzlik

_________________
Jeżeli błądzę, bo jestem głupcem, to nie gniewaj się na mnie Boże tylko uczyń mnie mądrym.


Cz lut 26, 2015 18:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta.
Czyli zgadasz że że media nie są skarbnicą obiektywowej wiedzy, a mimo to potrzebujesz na to ode mnie argumentów.

Natomiast podałem konkrety, ale nie mam obowiązku spamiętać każdego artykułu który czytałem, wyszukiwać go specjalnie dla Ciebie. Możesz nie wierzyć, średnio mnie to obchodzi.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lut 26, 2015 18:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2015 15:42
Posty: 48
Post Re: Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta.
A czym według ciebie jest obiektywna wiedza?

_________________
Jeżeli błądzę, bo jestem głupcem, to nie gniewaj się na mnie Boże tylko uczyń mnie mądrym.


Cz lut 26, 2015 18:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta.
W moim rozumieniu będzie to taki reportaż, którzy uwzględni wszystkie punkty widzenia i to przez kogoś kto zaznajomił się z tematem. Pamiętam dobrze jak przyleciały do Polski nasze F-16. Ile to dziennikarze rozpisali się o ich awaryjności. Ale tylko ci wojskowi, bynajmniej nie chwalący jedynie tego co do nas przychodzi zza granicy, potrafili używać poprawnie terminu usterka i awaria opisując co się faktycznie stało. Wiadomo jednak nie od dziś że mało kogo interesuje pozytywna opinia o czymś. Karmi się ludzi bzdurami, które oni dalej powtarzają. To jest właśnie jeden z wielu przykładów jak nie należy bezkrytycznie traktować żadnych przekazów.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lut 26, 2015 18:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2015 15:42
Posty: 48
Post Re: Czy papież to idiota? # ziemkiewicz pyta.
aha

_________________
Jeżeli błądzę, bo jestem głupcem, to nie gniewaj się na mnie Boże tylko uczyń mnie mądrym.


Cz lut 26, 2015 18:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL