Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 8:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 245  Następna strona
 Jaki jest Prezydent Duda? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Dzisiaj w południe Prezydent Elekt w Pałacu Wilanowskim od przewodniczącego PKW odbierze dokument potwierdzający jego wybór na Prezydenta RP. Andrzej Duda do 6 sierpnia będzie prezydentem elektem, mam nadzieję, że będzie to najlepszy prezydent po 1945 roku.


Pt maja 29, 2015 9:03
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Proste - nie ma i nie wie. Duda miał sromotnie przegrać, co wyklarowałoby sytuację - owszem, PiS z Kaczyńskim przegrywa, ale bez Kaczyńskiego przegrywa jeszcze bardziej. Nie ma więc dla niego alternatywy.
Nie było takiej możliwości, żeby przegrywał jeszcze bardziej, bo najwierniejsi genetyczni patrioci i tak zagłosują za kandydatem PiSu. Duda nie miał żadnej cechy, która miałaby ich odstraszyć (jak to się stało w przypadku kandydatki SLD - ciekawego pomysłu, ale przesadzonego). A miał takie, które mogły przyciągnąć ludzi spoza środowiska.
Cytuj:
Aha.
https://youtu.be/djV11Xbc914
Cytuj:
Hm?
https://youtu.be/GM70S7buwGc?t=6s
Jeszcze jakieś nieartykułowane dźwięki masz w zanadrzu w tej dyskusji?
gita napisał(a):
mam nadzieję, że będzie to najlepszy prezydent po 1945 roku.
Podejrzewasz, że przebije nawet Bieruta?


Pt maja 29, 2015 9:28

Dołączył(a): N kwi 12, 2015 14:26
Posty: 80
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
gita napisał(a):
Dzisiaj w południe Prezydent Elekt w Pałacu Wilanowskim od przewodniczącego PKW odbierze dokument potwierdzający jego wybór na Prezydenta RP. Andrzej Duda do 6 sierpnia będzie prezydentem elektem, mam nadzieję, że będzie to najlepszy prezydent po 1945 roku.

A ilu to prezydentów (pomijając rząd na uchodźstwie) było od 1945 do 1989, że trzeba aż zacząć liczenie od 1945?


Pt maja 29, 2015 10:18
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Marud napisał(a):
gita napisał(a):
Dzisiaj w południe Prezydent Elekt w Pałacu Wilanowskim od przewodniczącego PKW odbierze dokument potwierdzający jego wybór na Prezydenta RP. Andrzej Duda do 6 sierpnia będzie prezydentem elektem, mam nadzieję, że będzie to najlepszy prezydent po 1945 roku.

A ilu to prezydentów (pomijając rząd na uchodźstwie) było od 1945 do 1989, że trzeba aż zacząć liczenie od 1945?

Nie trzeba, ale MOŻNA!


Pt maja 29, 2015 10:54
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Można również odpowiadać na pytania. Można nie drzeć ryja. Wiele rzeczy można, a gita ich nie czyni.


Pt maja 29, 2015 11:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
gita napisał(a):
Andrzej Duda do 6 sierpnia będzie prezydentem elektem, mam nadzieję, że będzie to najlepszy prezydent po 1945 roku.

I ja chociaż na niego nie głosowałem szczerze mu tego życzę. A jeżeli jesienią wygra PiS, to także będę im życzył aby ich rządy okazały się dobre, mądre, kompetentne, uczciwe i przyniosły korzyści jak największej liczbie Polaków.

_________________
pajacyk.pl


Pt maja 29, 2015 11:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
Nie było takiej możliwości, żeby przegrywał jeszcze bardziej, bo najwierniejsi genetyczni patrioci i tak zagłosują za kandydatem PiSu.


Oczywiście że była i na dodatek się częściowo zrealizowała - przecież w pierwszej turze Duda dostał mniej głosów niż Kaczyński w 2010 r. Od strony PiS wynik był dokładnie taki, jaki zapewne przewidywał Kaczyński. Nie przewidział jednak, że od strony PO wszystko się tak dramatycznie rypnie.

Cytuj:
Duda nie miał żadnej cechy, która miałaby ich odstraszyć


Owszem, miał i faktycznie tak się stało - patrz wyżej. Przede wszystkim, nie był Kaczyńskim: odcinał się od PiS, nie zapowiadał twardego rozliczenia Smoleńska itp. To były zresztą elementy tej samej gry, na odcięcie Kaczyńskiego i wszystkiego, co się z nim kojarzy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 29, 2015 12:04
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Oczywiście że była i na dodatek się częściowo zrealizowała - przecież w pierwszej turze Duda dostał mniej głosów niż Kaczyński w 2010 r.
Co oznacza, że genetyczni patrioci wymierają.
Cytuj:
Owszem, miał i faktycznie tak się stało - patrz wyżej. Przede wszystkim, nie był Kaczyńskim: odcinał się od PiS, nie zapowiadał twardego rozliczenia Smoleńska itp. To były zresztą elementy tej samej gry, na odcięcie Kaczyńskiego i wszystkiego, co się z nim kojarzy.
Na kogo zatem zagłosowali ci których "odstraszył"?


Pt maja 29, 2015 12:14
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
gita napisał(a):
Dzisiaj w południe Prezydent Elekt w Pałacu Wilanowskim od przewodniczącego PKW odbierze dokument potwierdzający jego wybór na Prezydenta RP. Andrzej Duda do 6 sierpnia będzie prezydentem elektem, mam nadzieję, że będzie to najlepszy prezydent po 1945 roku.

Uroczystość wręczenia aktu transmitowana była w tvpinfo.
Prezydent Elekt Andrzej Duda kolejny raz pokazał kompetencje i klasę. Z takiego Prezydenta Polacy będą dumni. :brawo:


Pt maja 29, 2015 12:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
Na kogo zatem zagłosowali ci których "odstraszył"?


200 tys. głosowało na Brauna i Kowalskiego, pozostali zapewne w większości na Kukiza (zakładając, że z tej ok. 1/3 jego wyborców, którzy wcześniej nie głosowali na PO, połowa w 2010 r. głosowała na Kaczyńskiego).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 29, 2015 12:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Czy Duda zareaguje na złośliwe pozbawienie go emerytury brukselskiej i odprawy, a także gaży europoselskiej?
Sikorski pospiesznie wygasił mandat Dudy. Teraz Duda w świetle prawa nie jest już europosłem. I nie jest jeszcze prezydentem. Gdyby Sikorski poczekał do 2 lipca, Duda miałby świadczenie. A tak, od paru dni jest bezrobotny i pozostanie takim do 6 sierpnia.


Pt maja 29, 2015 13:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Działanie Sikorskiego było bezprawne. Po pierwsze, KW nie przewiduje żadnego "wygaszania" mandatów przez marszałka Sejmu. Marszałek Sejmu jedynie stwierdza, w drodze postanowienia, "utratę" mandatu przez europosła. Po drugie, KW ogranicza to stwierdzenie explicite wyłącznie do przypadku, gdy europoseł zostaje wybrany na posła do Sejmu lub senatora. Tak jasnego przepisu nie można interpretować rozszerzająco. Sytuacji, gdy europoseł zostaje wybrany na prezydenta RP KW w ogóle nie przewiduje (zresztą prawo w ogóle nie reguluje prawnego usytuowania "prezydenta elekta" - tę istotną lukę zauważono już wcześniej, ale nic z nią dotąd nie zrobiono). Jedyną możliwością jest tu analogiczne zastosowanie art. 364 ust. 2a w zw. z par. 2a - w tym przypadku jednak Duda "utraciłby" mandat dopiero z chwilą zaprzysiężenia, czyli 6 sierpnia, ponieważ dopiero wtedy "obejmie" urząd.

Duda ma czas do jutra na odwołanie się od postanowienia Sikorskiego do Sądu Najwyższego. Mam nadzieję, że to zrobi.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 29, 2015 13:32
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
200 tys.
Czyli niewiele
Cytuj:
głosowało na Brauna i Kowalskiego
No owszem. Ale przecież w pierwszej turze można było sobie na taki luksus pozwolić. W drugiej i tak zagłosowali na Kaczyńskiego.


Pt maja 29, 2015 14:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
...
W drugiej i tak zagłosowali na Kaczyńskiego.


Szpila wbita. Punkcik zdobyty. Wprawdzie szpila, ni z gruchy, ni z pietruchy i zupełnie bez sensu, ale się udało. Gratulują. Na każdym kroku trzeba okazywać pogardę osobom myslącym inaczej. Na tym polega demokracja. Nieprawdaż? I tolerancja też!


Pt maja 29, 2015 14:40
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Działanie Sikorskiego było bezprawne. Po pierwsze, KW nie przewiduje żadnego "wygaszania" mandatów przez marszałka Sejmu. Marszałek Sejmu jedynie stwierdza, w drodze postanowienia, "utratę" mandatu przez europosła. Po drugie, KW ogranicza to stwierdzenie explicite wyłącznie do przypadku, gdy europoseł zostaje wybrany na posła do Sejmu lub senatora. Tak jasnego przepisu nie można interpretować rozszerzająco. Sytuacji, gdy europoseł zostaje wybrany na prezydenta RP KW w ogóle nie przewiduje (zresztą prawo w ogóle nie reguluje prawnego usytuowania "prezydenta elekta" - tę istotną lukę zauważono już wcześniej, ale nic z nią dotąd nie zrobiono). Jedyną możliwością jest tu analogiczne zastosowanie art. 364 ust. 2a w zw. z par. 2a - w tym przypadku jednak Duda "utraciłby" mandat dopiero z chwilą zaprzysiężenia, czyli 6 sierpnia, ponieważ dopiero wtedy "obejmie" urząd.

Duda ma czas do jutra na odwołanie się od postanowienia Sikorskiego do Sądu Najwyższego. Mam nadzieję, że to zrobi.

To nie tylko problem Dudy, ale również 16 pracowników jego biur poselskich. Z dnia na dzień stali się bezrobotnymi.


Pt maja 29, 2015 14:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 245  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL