Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 1:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 245  Następna strona
 Jaki jest Prezydent Duda? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Poczekamy (do jesieni?) i zobaczymy.
Jak do tej pory proby reform w PiS konczyly sie jaki proby reform w Kosciele prawoslawnym: wywalenien reformatorow.

Cud odlaczenie PiSu od prezesa moze byc spektakularny...


Śr cze 03, 2015 7:24
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Kael napisał(a):
Jak do tej pory proby reform w PiS konczyly sie jaki proby reform w Kosciele prawoslawnym: wywalenien reformatorow.
Chodzi Ci o takie reformy jak arianizm, ikonoklazm, lub kastracje? Czy do jakichś innych reform pijesz?


Śr cze 03, 2015 7:26
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
O, przepraszam. To staroobrzedowcy opuscili prawoslawie. Masz racje...
To moze prezes PiS opusci? :x


Śr cze 03, 2015 7:38
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
mauger napisał(a):
Mariel napisał(a):
Szkoda, że pełnienie oficjalnych funkcji w przypadku premiera i prezydenta akurat łączy się z realną władzą.

Owszem. Nie uważasz jednak, że jeszcze większą władzę ma ten kto nie pełni oficjalnej funkcji, a trzyma w garści premiera i prezydenta?
Ja się odniosłam do Twoich słów że Kaczyński nigdy nie miał ambicji by pełnić oficjalne funkcje. A co do trzymania w garści, to się oczywiście okaże po 6 sierpnia kto kogo trzyma. Zżera mnie ciekawość kogo partie wiodące wskażą na premiera :)
Wytypowanie tej osoby to będzie także pierwszy ważny sprawdzian dla prezydenta elekta.
Platforma już ma naprawdę bardzo sensownego człowieka, ciekawe czy wykorzystają jego potencjał czy przebimbają wybory trzymając się Kopacz.

Kael, wszystkim by to na zdrowie wyszło, tylko że takiego natychmiastowego odejścia nie ma co się spodziewać. Raczej stopniowego pozbawiania, lub co daj Boże zrzekania się wpływów na rzecz nowych twarzy. Nie mają za bardzo czasu by się nad tym zastanawiać, albo pójdą za ciosem i zaczną się reformować, albo zaczną pękać jak Platforma. W najnowszych sondażach traci nie tylko PO, także PiS notuje 8 proc. spadek poparcia na rzecz Petru i Kukiza.


Śr cze 03, 2015 8:42
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Antypisowcy mają jedną cechę wspólną z wyznawcami PiS - uważają Kaczyńskiego za Nadczłowieka, który wszystko może, jego Słowo natychmiast staje się ciałem, a na dodatek, że cały aparat pisowski nie marzy o niczym innym, jak tylko o tym, by wszystko działo się tak, jak chce Prezes, bez względu na wszystko.

Dziwna obserwacja. Niczego takiego nie zauważam.
Johnny99 napisał(a):
Kto w PiS pójdzie w bój za Beatę Szydło? Ci, którzy chcą wreszcie rządzić i obsadzać spółki Skarbu Państwa, zamiast trwać bez końca w opozycji w poczuciu moralnej wyższości. Bo Szydło wygrała, a Kaczyński od 8 lat przegrywa. Na dodatek wygrała działając po swojemu. Co oznacza, że wie, jak wygrywać, w przeciwieństwie do Kaczyńskiego.

Duda miał szansę wygrać tylko i wyłącznie dlatego, że wybrał go i udzielił mu poparcia Jarosław Kaczyński. Bez tego, samodzielnie Duda i Szydło mogliby walczyć o wynik nie z Komorowskim, ale z Braunem czy Tanajno. Każdy to w PiS-ie wie. Może jacyś działacze chętnie poszliby za Beatą Szydło, tak jak poszli za Ziobro czy Kluzik-Rostkowską. Problem w tym, że elektorat pisowski ufa tylko jednemu człowiekowi - Jarosławowi Kaczyńskiemu. Dopóki tak będzie, to on rozdaje karty.
Johnny99 napisał(a):
Nawet Kaczyński to dostrzegł, podkreślając kilkukrotnie, że teraz to Duda wyznacza premiera i w ogóle może wszystko, co chce.

To jest raczej naigrawanie się z Dudy. Wiadomo, że premiera wyznacza szef zwycięskiej partii. Dlaczego miałoby być teraz inaczej? Jeśli wygra PiS o tym kto będzie premierem zadecyduje Kaczyński, a Duda ochoczo temu przyklaśnie.
Mariel napisał(a):
Ja się odniosłam do Twoich słów że Kaczyński nigdy nie miał ambicji by pełnić oficjalne funkcje.

Jeśli tylko była taka możliwość zawsze wystawiał swojego brata. Dlatego Lech był w swoim czasie prezesem NIK, ministrem sprawiedliwości, prezydentem Warszawy, a Jarosław trzymał się z boku.


Śr cze 03, 2015 10:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
mauger napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Antypisowcy mają jedną cechę wspólną z wyznawcami PiS - uważają Kaczyńskiego za Nadczłowieka, który wszystko może, jego Słowo natychmiast staje się ciałem, a na dodatek, że cały aparat pisowski nie marzy o niczym innym, jak tylko o tym, by wszystko działo się tak, jak chce Prezes, bez względu na wszystko.

Dziwna obserwacja. Niczego takiego nie zauważam.
...

A czy zauważasz wieloletnią nagonkę na PiS? Czy zauważasz zaangażowanie mediów tzw. publicznych w niszczenie przeciwników PO? Czy zauważasz nienawiść do przeciwników PO ze strony GW, TVN i Niesiołowskiego? Odnoszę wrażenie, że stosunek do uwagi J99 wynika z selektywnej percepcji.

mauger napisał(a):
...
Każdy to w PiS-ie wie. Może jacyś działacze chętnie poszliby za Beatą Szydło, tak jak poszli za Ziobro czy Kluzik-Rostkowską. Problem w tym, że elektorat pisowski ufa tylko jednemu człowiekowi - Jarosławowi Kaczyńskiemu.
...

Coś mi umknęło. Należysz do PiS i na nich plujesz? Wiesz, jak każdy w PiSie, ale nie należysz do działaczy chcących iść za Szydło. Dlaczego?
I jak to jest, że ufasz tylko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Dziwne, większość osób nie widzi go na żadnym ważnym stanowisku państwowym. Nie widzi zupełnie niezależnie od dostrzegania jego zalet. On jest po prostu NIEMEDIALNY.

mauger napisał(a):
...
To jest raczej naigrawanie się z Dudy. Wiadomo, że premiera wyznacza szef zwycięskiej partii. Dlaczego miałoby być teraz inaczej? Jeśli wygra PiS o tym kto będzie premierem zadecyduje Kaczyński, a Duda ochoczo temu przyklaśnie.
...

Wdzięcznym byłbym za podanie wyników wyborów w których PiS wygrywa na jesieni br. wybory parlamentarne. Skąd wiesz, że wygrają? Skąd wiesz, że Duda jest marionetką Kaczyńskiego? Sorry, już wiem: wiesz jak każdy w PiSie. Czy możesz zdradzić więcej takich szczegółów dotyczących PiSu?

mauger napisał(a):
...
Jeśli tylko była taka możliwość zawsze wystawiał swojego brata. Dlatego Lech był w swoim czasie prezesem NIK, ministrem sprawiedliwości, prezydentem Warszawy, a Jarosław trzymał się z boku.

A tym razem ma zamiar odstąpić od reguły wziąć lejce i bat w swoje ręce?


Śr cze 03, 2015 11:14
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Od reguly? To nie on zapewnial, ze nie bedzie premierem, jesli jego brat zostanie prezydentem?
Tak "swiete" sa slowa prezesa...


Śr cze 03, 2015 11:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
mauger napisał(a):
Dziwna obserwacja. Niczego takiego nie zauważam.


Przecież to antypisowcy promowali hasło "za-Dudą-stoi-Kaczyński" i powtarzali, że Duda będzie "marionetką" w ręku Kaczyńskiego, niezależnie zupełnie od tego, że z chwilą wyboru na prezydenta Kaczyński utracił możliwość sterowania nim. Jakoś zupełnie to antypisowców nie przekonuje - przecież to Kaczyński! KACZYŃSKI! On na pewno będzie to potrafił!

Cytuj:
Duda miał szansę wygrać tylko i wyłącznie dlatego, że wybrał go i udzielił mu poparcia Jarosław Kaczyński.


Eee tam. Po pierwsze, w I turze Duda uzyskał o cały milion głosów mniej, niż Kaczyński w 2010 r. Tylko tyle zostało z genpatów, czyli tych, którzy robią to, co Kaczyński każe. Oni nikomu nie zapewnią zwycięstwa i tak jest od 8 lat. A prawdopodobnie jest ich nawet mniej, bo przecież Kaczyński przez całą kampanię był "schowany".

Cytuj:
Problem w tym, że elektorat pisowski ufa tylko jednemu człowiekowi - Jarosławowi Kaczyńskiemu. Dopóki tak będzie, to on rozdaje karty.


I co, do kiedy tak będzie? Na wieki? Kaczyński - Wieczny Prezes? Nadczłowiek? Elektorat PiS właśnie dostał alternatywę - Dudę. I jest to lepsza alternatywa, bo zwycięska. Poza tym, patrz wyżej. Takich, którzy "ufają tylko Kaczyńskiemu" jest i będzie coraz mniej. Takich, którzy rozważą głos na PiS w najbliższych wyborach - może być coraz więcej, jeżeli tylko Kaczyński nadal pozostanie z boku. Aparat pisowski doskonale to wie.

Cytuj:
To jest raczej naigrawanie się z Dudy. Wiadomo, że premiera wyznacza szef zwycięskiej partii. Dlaczego miałoby być teraz inaczej? Jeśli wygra PiS o tym kto będzie premierem zadecyduje Kaczyński, a Duda ochoczo temu przyklaśnie.


Premiera desygnuje prezydent. Przestań wreszcie traktować Kaczyńskiego jak Nadczłowieka, któremu prezydent musi "przyklaskiwać", nie wiadomo dlaczego. W twojej wizji Kaczyński wymyśla sobie, że będzie premierem - i natychmiast cała reszta: prezydent, partia, Szydło, kandydaci na ministrów, Sejm (który przecież musi mu udzielić wotum zaufania) padają na kolana, krzycząc: "tak jest, Panie Prezesie!". Przecież Kaczyński nie był już w stanie nawet zrealizować swojego zamiaru pokazania się publicznie przed debatą. Nie po to frakcja antypisowska wstała z kolan żeby wygrać wybory, by, po ich wygraniu, na powrót na nie paść. O tym właśnie mówię - zarówno wyznawcom PiS, jak i antypisowcom wydaje się, że Kaczyński trzęsie cały państwem. A on właśnie traci kontrolę nawet nad własną partią.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr cze 03, 2015 11:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Kaczyński powiedział to samo w wywiadzie dla GP:

Kto będzie szefem kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy?

– Nie wiem.

– A czemu Pan nie wie?

– A skąd mam wiedzieć?

– Bo to Pan decyduje?

– Oczywiście, wszystkim rządzę! (śmiech). Jakbym tak zdecydował, to słońce zachodziłoby na wschodzie.

– Ale Beata Szydło jednak nie odejdzie do kancelarii?

– Nie wiem”.

"– To on [Duda] będzie podejmował decyzje kluczowe nie tylko dla kształtu swej kancelarii, lecz także dla przyszłego rządu.

– No właśnie – mówi Pan, że nie wie, czy będzie premierem.

– Nie wiem.

– Ale jak to – nie chce Pan?

– Prezydent Andrzej Duda zdecyduje, kto będzie premierem. Proszę jego pytać.


Warto zauważyć - on to mówi nie w jakiejś TVP, tylko w Gazecie Polskiej, czyli właśnie u genpatów, którym spokojnie mógłby powiedzieć wszystko, co mu się podoba, a oni i tak by mu przyklasnęli.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr cze 03, 2015 12:11
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
No i przesadził. Bo przecież w różne historyjki da się jakoś na upartego uwierzyć. Ale nie w taką, że Kaczyński nie wie, kogo z PiSu Duda chciałby mianować na premiera.


Śr cze 03, 2015 12:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Kael napisał(a):
Od reguly? To nie on zapewnial, ze nie bedzie premierem, jesli jego brat zostanie prezydentem?
Tak "swiete" sa slowa prezesa...


Licznik. Zróbmy licznik. Który to już raz ten sam argument. Sprzed lat. Coraz bardziej przekonuje mnie J99, że Kaczyński jest "ponadczasowy", "niezmienny jak potezna skała", a może nawet "wszechmocny". Z tym, że J99 w ten sposób interpretuje Twoje tezy.

Jeszcze jedno. Uważam, że J99 nie jest zwolennikiem Dudy, ani Kaczyńskiego. Jest przeciwnikiem eurokomunistycznego monopolu PO. J99 dostrzega zalety i wady wyżej wymienionych i ich partii. A największym błędem J99 jest to, że nie widzi wad tylko z jednej strony, ale z obu. Jego (w miarę) obiektywne spojrzenie budzi sprzeciw wszystkich wierzących jedyną słuszną partię.
To zaciekli przeciwnicy wbijają J99 w rolę obrońcy jednej z opcji politycznych. Nie miejcie do niego pretensji, że nie pozwolił sobie założyć klapek na oczy.


Śr cze 03, 2015 12:53
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
A masz jakies fakty na poparcie tezy, ze Kaczynski sie zmienil w ciagu ostatnich 10 lat? Np ze oddal przywodztwo PiSu w mlodsze, lepsze rece? Cokolwiek poza slowami?

To, ze nie wierze prezesowi nie oznacza, ze mam jakas “jedynie sluszna partie“. No ale tak wyglada kultura polityczna dyskusji w Polsce: nie jestes z nami? To jestes tam, gdzie stalo ZOMO. ..

Ale prezydent Duda ma zjednoczyc Polakow. Moze tak, jak Orban Wegrow? Zycze sukcesow!


Śr cze 03, 2015 13:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Kael napisał(a):
A masz jakies fakty na poparcie tezy, ze Kaczynski sie zmienil w ciagu ostatnich 10 lat? Np ze oddal przywodztwo PiSu w mlodsze, lepsze rece? Cokolwiek poza slowami?

To, ze nie wierze prezesowi nie oznacza, ze mam jakas “jedynie sluszna partie“. No ale tak wyglada kultura polityczna dyskusji w Polsce: nie jestes z nami? To jestes tam, gdzie stalo ZOMO. ..

Ale prezydent Duda ma zjednoczyc Polakow. Moze tak, jak Orban Wegrow? Zycze sukcesow!


To miło, że pytasz. Jednek odpowiem niezbyt na temat. Wyjawię, że niezbyt interesuje mnie proces zmian Kaczyńskiego. Zupełnie go nie znam. A jeśli mam jakąś opinię, to wyąłcznie na podstawie doniesień mediów.
Ad rem.
1. Człowiek, który nie zmienił się w ciągu 10 lat jest totalnym idiotą lub jest martwy.
2. Czy oddanie przywództwa jest warunkiem sine qua non uznania procesu zmian?
3. Czy młodsze, to zawsze lepsze (ogólnie wierzę, cchę wierzyć, że tak)?
4. Tak, właśnie staram się walczyć z takim stanem rzeczy. Mój przeciwnik nie jest czarny, a ja nie jestem biały. [Na dodatek, nie podobają mi się wszystkie partie wodzowskie. Czyli cały nasz świat polityczny.]
5. Też życzę Dudzie jednoczenia wokół wartości. Życzę tego Dudzie i każdemu innemu, kto chcieć będzie podjąć się inicjpwania takiego procesu. Na razie Duda jest pierwszy, który zaproponował coś takiego. Chwalę go za to.
6. Orban dla Węgrów? Masz na myśli podatek od supermarketów? Za ograniczanie dojenia? Czy za stosunek do Putina? Jest zbyt wiele aspektów (jak dla mnie), abym odważył się na jednoznaczną opinię.
7. Czy już się narodził, ten który wszystkich pogodzi?


Śr cze 03, 2015 13:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
Ale nie w taką, że Kaczyński nie wie, kogo z PiSu Duda chciałby mianować na premiera.


Dlaczego mielibyśmy w to nie uwierzyć? Zapewne sam Duda tego jeszcze nie wie.

Zwracam uwagę, że Kaczyński mógłby łatwo wybrnąć z tego pytania, mówiąc coś w rodzaju: "w Polsce jest tradycja, że premierem zostaje lider partii, która wygrała wybory, nie sądzę, by Pan Prezydent Duda (oby żył wiecznie) zamierzał od niej odstąpić". W ten sposób, całkowicie nieinwazyjnie z zewnętrznego punktu widzenia, wysłałby jasny komunikat: "ty mi tu Andrzej nie podskakuj, dobrze wiesz, kogo desygnować na premiera jeżeli wygramy wybory". Ale z jakiegoś powodu niczego takiego nie mówi.

Kael napisał(a):
A masz jakies fakty na poparcie tezy, ze Kaczynski sie zmienil w ciagu ostatnich 10 lat? Np ze oddal przywodztwo PiSu w mlodsze, lepsze rece?


Nie ma wątpliwości, że Kaczyński nigdy nie odda przywództwa w PiS z własnej woli. Ale to nie znaczy, że nie zostanie do tego zmuszony. Naprawdę nie jest Nadczłowiekiem. Nie z takimi już niezadowolone aparaty sobie radziły.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr cze 03, 2015 14:02
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Dlaczego mielibyśmy w to nie uwierzyć?
Wy sobie możecie wierzyć w co chciecie. Jeśli się uprzesz, by dowieść iż każde słowo spływające z dzioba Kaczyńskiego przyjmujesz bezrefleksyjnie, to wierz w co chcesz.
Cytuj:
Zwracam uwagę, że Kaczyński mógłby łatwo wybrnąć z tego pytania, mówiąc coś w rodzaju: "w Polsce jest tradycja, że premierem zostaje lider partii, która wygrała wybory, nie sądzę, by Pan Prezydent Duda (oby żył wiecznie) zamierzał od niej odstąpić". W ten sposób, całkowicie nieinwazyjnie z zewnętrznego punktu widzenia, wysłałby jasny komunikat: "ty mi tu Andrzej nie podskakuj, dobrze wiesz, kogo desygnować na premiera jeżeli wygramy wybory". Ale z jakiegoś powodu niczego takiego nie mówi.
No i ja się nie dziwię, że nie mówi, bo w sferze werbalnej Kaczyński, cały PiS i wszystkie jego internetowe avatary nieustannie od dłuższego czasu tworzą wizję, jaki to Duda jest niezależny. Więc naturalnym jest, że Kaczyński od tej narracji nie odchodzi, skoro jest sam jej autorem. Problem w tym, że teraz posunął się w niej za daleko.


Śr cze 03, 2015 14:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 245  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL