Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 8:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 245  Następna strona
 Jaki jest Prezydent Duda? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Histerię medialną inauguruje Robert Biedroń w "Kropce nad i":

[Andrzej Duda - przyp.] zapytany, czy homoseksualiści mogliby pracować w jego kancelarii, stwierdził zaś: "Chyba nie wyobraża pan sobie, że będę pytał ludzi, których chcę zatrudnić z kim i jak żyją? Choć oczywiście nie wyobrażam sobie, żeby mi ktoś półnagi paradował po kancelarii".

Robert Biedroń, komentując wypowiedź prezydenta elekta, powiedział w "Kropce nad i": - Jeżeli Andrzej Duda ma taki stereotyp geja, to proszę sobie wyobrazić, co on myśli o Żydach, Romach, Niemcach, Rosjanach.


Co zastanawiające, mnie nie przyszło na myśl, że Duda mówił w tym zdaniu konkretnie o homoseksualistach. Pomyślałem raczej, że przeszedł już do innego wątku. Kto tu zatem postrzega homoseksualistów przez pryzmat stereotypów?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr cze 03, 2015 23:37
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Nie bardzo to drugie zdane Dudy rozumiem, w kontekscie pytania o homoseksualistow. Moze skojarzyli mu sie z wizerunkiem, jaki sami promuja np na paradach rownosci?


Cz cze 04, 2015 7:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Soul33 napisał(a):
...
Co zastanawiające, mnie nie przyszło na myśl, że Duda mówił w tym zdaniu konkretnie o homoseksualistach. Pomyślałem raczej, że przeszedł już do innego wątku. Kto tu zatem postrzega homoseksualistów przez pryzmat stereotypów?


Uważam, że nie zrozumiałeś Biedronia. On nie polemizował z Dudą. On atakował człowieka o odmiennych poglądach.
Zwróć uwagę, że Biedroń nie atakował poglądów Dudy. On atakował Dudę. Atakował człowieka, którego nie toleruje.

Jeśli chodzi o sens wypowiedzi Dudy, to masz całkowita rację. Zawarł w niej tolerację ludzi i rygoryzm oficjalnych zachowań. Dobrze, że zwróciłeś na to uwagę.

Retoryczne pytania:
Jaki procent naszej populacji odróżnie atak na człowieka, od polemiki z jego poglądami?
Jak wiele osób nie odróżnia oceniania człowieka, od oceniania jego czynów?

To jest, chyba największą przyczyną, agresji międzyludzkiej.


Cz cze 04, 2015 8:02
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
andej napisał(a):
Należysz do PiS

??
andej napisał(a):
i na nich plujesz?

W którym miejscu pluję na PiS? Potrafisz wskazać czy palnąłeś sobie tak bez sensu?
andej napisał(a):
I jak to jest, że ufasz tylko Jarosławowi Kaczyńskiemu.

??
andej napisał(a):
Wdzięcznym byłbym za podanie wyników wyborów w których PiS wygrywa na jesieni br. wybory parlamentarne. Skąd wiesz, że wygrają?

Napisałem jeśli, rozumiesz co znaczy wyraz jeśli?
andej napisał(a):
Coś mi umknęło.

Zgadza się, umknęła ci umiejętność czytania ze zrozumieniem.


Cz cze 04, 2015 11:33
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Przecież to antypisowcy promowali hasło "za-Dudą-stoi-Kaczyński" i powtarzali, że Duda będzie "marionetką" w ręku Kaczyńskiego, niezależnie zupełnie od tego, że z chwilą wyboru na prezydenta Kaczyński utracił możliwość sterowania nim.

Dlaczego? Chodzi o to, że wywieranie wpływu na osoby sprawujące najwyższe urzędy jest fizycznie niemożliwe czy coś w tym stylu?
Johnny99 napisał(a):
Eee tam. Po pierwsze, w I turze Duda uzyskał o cały milion głosów mniej, niż Kaczyński w 2010 r. Tylko tyle zostało z genpatów, czyli tych, którzy robią to, co Kaczyński każe. Oni nikomu nie zapewnią zwycięstwa i tak jest od 8 lat. A prawdopodobnie jest ich nawet mniej, bo przecież Kaczyński przez całą kampanię był "schowany".

To bez znaczenia. Proponuję pewien eksperyment myślowy. Duda wspomagany przez Szydło startuje w tegorocznych wyborach jako kandydat niezależny bez poparcia ze strony Jarosława Kaczyńskiego. Czy Twoim zdaniem w takiej sytuacji wygrałby te wybory?
Johnny99 napisał(a):
Takich, którzy rozważą głos na PiS w najbliższych wyborach - może być coraz więcej, jeżeli tylko Kaczyński nadal pozostanie z boku. Aparat pisowski doskonale to wie.

Sam Kaczyński też o tym wie, co nie znaczy wcale, że traci wpływy w partii.
Johnny99 napisał(a):
Przestań wreszcie traktować Kaczyńskiego jak Nadczłowieka

Znowu ten Nadczłowiek. Wystarczy zakwestionować lansowaną w ostatnim czasie przez środowiska pisowkie teorię o tym, że Duda to całkowicie niezależny mąż stanu, od razu człowiek staje się „piewcą wielkości pana prezesa” albo zwolennikiem tezy o nadczłowieczeństwie Kaczyńskiego. Skąd takie histeryczne reakcje? Czy kontrolowanie sytuacji we własnej partii to Twoim zdaniem atrybut Nadczłowieka?
Johnny99 napisał(a):
Kaczyński powiedział to samo w wywiadzie dla GP:

No tak grunt pali się Kaczyńskiemu pod nogami, usuwają go na boczny tor, a on się jeszcze z tego śmieje w zaprzyjaźnionej gazecie. Ten wywiad prawie mnie przekonał, że w PiS-em trzęsie już Duda do spółki z Beatą Szydło :-D .
Johnny99 napisał(a):
Zwracam uwagę, że Kaczyński mógłby łatwo wybrnąć z tego pytania, mówiąc coś w rodzaju: "w Polsce jest tradycja, że premierem zostaje lider partii, która wygrała wybory, nie sądzę, by Pan Prezydent Duda (oby żył wiecznie) zamierzał od niej odstąpić". W ten sposób, całkowicie nieinwazyjnie z zewnętrznego punktu widzenia, wysłałby jasny komunikat: "ty mi tu Andrzej nie podskakuj, dobrze wiesz, kogo desygnować na premiera jeżeli wygramy wybory". Ale z jakiegoś powodu niczego takiego nie mówi.

Gdyby rzeczywiście rozgrywała się walka o władzę w partii pewnie wyszedłby od Kaczyńskiego taki komunikat. Moim zdaniem toczy się jednak inna walka, o to aby na fali popularności wykorzystać Dudę jako lidera, który pociągnie kampanię wyborczą do parlamentu.


Cz cze 04, 2015 11:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
mauger napisał(a):
...
W którym miejscu pluję na PiS? Potrafisz wskazać czy palnąłeś sobie tak bez sensu?
...

Sorry, przecież zawsze pronisz PiSu i zawsze wyrażasz się z szacunkiem (należnym każdemu człowiekowi) pisząc na temat tej partii i jej zwolenników.

mauger napisał(a):
...
Napisałem jeśli, rozumiesz co znaczy wyraz jeśli?
andej napisał(a):
Coś mi umknęło.

Zgadza się, umknęła ci umiejętność czytania ze zrozumieniem.


Już się kajam. Rzeczywiście umknęło mi słowo "jeśli". I dziękuję za diagnozę. A może po prostu jestem debilem?


Cz cze 04, 2015 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Soul33 napisał(a):
Histerię medialną inauguruje Robert Biedroń w "Kropce nad i":


To jest identyczne podejście do wypowiedzi Dudy, jakie obowiązuje od lat w stosunku do Kaczyńskiego - nie ma znaczenia, co tak naprawdę powiedział, ważne, co z tego zrozumieli ci, którzy i tak doskonale wiedzą, co Kaczyński naprawdę myśli.

mauger napisał(a):
Dlaczego? Chodzi o to, że wywieranie wpływu na osoby sprawujące najwyższe urzędy jest fizycznie niemożliwe czy coś w tym stylu?


Dlatego, że ma mandat pochodzący z bezpośrednich wyborów i jest w praktyce nieodwoływalny.

Cytuj:
Duda wspomagany przez Szydło startuje w tegorocznych wyborach jako kandydat niezależny bez poparcia ze strony Jarosława Kaczyńskiego. Czy Twoim zdaniem w takiej sytuacji wygrałby te wybory?


Oczywiście, że by ich nie wygrał, ale co z tego?

Cytuj:
Sam Kaczyński też o tym wie, co nie znaczy wcale, że traci wpływy w partii.


Owszem, oznacza. Kaczyński może hołdować Dudzie nieszczerze, ale nie może odwrócić skutków tego hołdowania. W polityce słowa mają, wbrew pozorom, olbrzymie znaczenie. Rzucone na potrzeby kampanii zdanie: "nie będę premierem", którego podobno nigdy nikt nie brał na poważnie, ciągnie się za Kaczyńskim do dzisiaj.

Cytuj:
Znowu ten Nadczłowiek. Wystarczy zakwestionować lansowaną w ostatnim czasie przez środowiska pisowkie teorię o tym, że Duda to całkowicie niezależny mąż stanu, od razu człowiek staje się „piewcą wielkości pana prezesa” albo zwolennikiem tezy o nadczłowieczeństwie Kaczyńskiego. Skąd takie histeryczne reakcje? Czy kontrolowanie sytuacji we własnej partii to Twoim zdaniem atrybut Nadczłowieka?


Histeryczną nazwałbym raczej sugestię, że skoro tylko ktoś raz trafi pod wpływ Kaczyńskiego, to nie ma już żadnej możliwości, by się z tego wpływu wyzwolił, czy choćby tylko zechciał wyzwolić. Dla was to wszystko jest jasne jak słońce: wystartował Duda - to znaczy że Kaczyński go wyznaczył, Duda wygrał - to znaczy że Kaczyński mu pozwolił, Kaczyński zechce być premierem - Duda prędzej złoży urząd, niż mu to utrudni, PiS z Kaczyńskim ciągle przegrywa, a schowawszy go, wreszcie zwyciężył - ale mimo to 100% aparatu pisowskiego prędzej pójdzie na dno z Kaczyńskim, niż przejmie władzę, stołki i rady nadzorcze bez niego itp. Kaczyński to dla was coś w rodzaju wszechpotężnej ikony - tak, jak dla wyznawców PiS, tyle, że dla nich jest to ikona Dobra, a dla was - Zła. Dlatego właśnie w sytuacji, gdy pierwszy raz od lat pojawiły się okoliczności pozwalające na to, by frakcja antykaczystowska odebrała mu PiS, wy próbujecie za wszelką cenę dowieść, że jest to niewyobrażalne, nieomal fizycznie niewykonalne. Ba, pewnie w ogóle nie wierzycie, że jakakolwiek taka frakcja w PiS istnieje - to przecież jasne jak słońce, że Kaczyński jest jedynym politykiem w Polsce, a może i na świecie, który nie ma w swojej partii żadnej wewnętrznej opozycji. I kto tu histeryzuje?

Cytuj:
No tak grunt pali się Kaczyńskiemu pod nogami, usuwają go na boczny tor, a on się jeszcze z tego śmieje w zaprzyjaźnionej gazecie.


On się wcale nie śmieje - on gra na utrzymanie jakiej takiej pozycji. Duda osiągnął sukces, więc teraz gorączkowo próbuje się pod niego podczepić: podkreśla, jak to osobiście go wymyślił, jak to właściwie sam jeden organizował mu kampanię itp.itd. Ale już samo to stawia go na podrzędnej pozycji - bo przecież to on musi się podczepiać. I już nic nie może na to poradzić, co chyba rozumie i stąd te wypowiedzi. Na pewno rozważa powtórzenie wariantu z Marcinkiewiczem - ale teraz będzie o wiele trudniej, bo wyznaczony premier z PiS będzie już drugim politykiem, który "wygrał" dzięki temu, że Kaczyński został odsunięty. Będzie więc starał się wybić na niezależność jeszcze bardziej, niż Marcinkiewicz (a przypominam, że Marcinkiewicz został wywalony, bo bez wiedzy Kaczyńskiego spotkał się potajemnie z Tuskiem - o którym to tajnym spotkaniu Tusk zresztą natychmiast powiadomił media, żeby wywołać kryzys rządowy), a jednocześnie nie będzie miał przeciwko sobie prezydenta, który od początku nie mógł się pogodzić z tym, że premierem nie jest jego brat bliźniak.

Moim zdaniem, Kaczyński ma tylko jedną szansę powrotu do dyktatu nad PiS: musiałby wyjść z cienia, wrócić do nawijania o Smoleńsku, rozliczaniu i nagradzaniu Macierewicza orderem orła białego, wicepremierem i ministrem obrony narodowej - i pomimo tego wygrać wybory, najlepiej zdobywając większość konstytucyjną. Wówczas istotnie Duda nie będzie w stanie mu przeszkodzić w zrobieniu tego, co mu się podoba, a PiS wróci pod jego bezwzględne władanie. Ale jak prawdopodobny wydaje ci się ten wariant?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 05, 2015 6:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Duda powiedział dzisiaj w Radiu Kraków, że jego zdaniem Beata Szydło "nadawałaby się doskonale do roli premiera"..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 05, 2015 10:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Marcinkiewicz był typową marionetką. Ostatecznie siłę charakteru najlepiej pokazał, gdy jakieś bardzo młode dziewczę okręciło go wokół palca.

Natomiast Duda robi wrażenie uczciwego, pracowitego i poważnego. Kaczyński miał na szukanie go wiele miesięcy. I może wybrał go z innych powodów, niż Marcinkiewicza, który miał być tylko listkiem figowym.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt cze 05, 2015 11:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Soul33 napisał(a):
Marcinkiewicz był typową marionetką. Ostatecznie siłę charakteru najlepiej pokazał, gdy jakieś bardzo młode dziewczę okręciło go wokół palca.


Tylko na początku. Ostatecznie gdyby był posłuszną marionetką cały czas, Kaczyński nie miałby powodu go wyrzucać. Polecam wywiad-rzekę z nim "Marcinkiewicz. Kulisy władzy", w której opowiada, jak budował swoją niezależność. To nie jest wcale takie proste zachowywać ciągłą nieformalną podległość komuś, mając realną i formalną władzę. Trzeba do tego m.in. nie mieć żadnych osobistych ambicji. A Duda je ma - inaczej nie wypowiadałby się tak, jak się wypowiada. Przecież nie mógł nie wiedzieć, co mówi, kiedy powiedział, że Szydło byłaby świetnym kandydatem na premiera. Z zadanego wprost pytania mógł się wymigać równie łatwo, jak Kaczyński: "to za wcześnie, zobaczymy, nie wszystko zależy ode mnie, poczekajmy do wyborów, w Polsce mamy tradycję, że premierem zostaje taki i owaki, a ja nie zamierzam zrywać z tradycjami" itp. itd. Ale tego nie zrobił.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 05, 2015 12:47
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
andej napisał(a):
Sorry, przecież zawsze pronisz PiSu i zawsze wyrażasz się z szacunkiem (należnym każdemu człowiekowi) pisząc na temat tej partii i jej zwolenników.

Czyli jeżeli nie bronię PiS i nie piszę o nim z należytym szacunkiem to znaczy, że na niego pluję? To bardzo symptomatyczne co napisałeś. Poza tym, potrafisz wskazać gdzie wypowiadam się o kimś bez szacunku należnemu każdemu człowiekowi, czy po prostu po raz kolejny tak ci się napisało trochę bez pomyślunku?
Johnny99 napisał(a):
Dlatego, że ma mandat pochodzący z bezpośrednich wyborów i jest w praktyce nieodwoływalny.

I to wystarczy? Uważasz, że taki Komorowski był z tych samych powodu całkowicie niezależnym prezydentem? Tusk ani środowisko PO nie potrafiło wywierać na niego wpływu?
Johnny99 napisał(a):
Oczywiście, że by ich nie wygrał, ale co z tego?

Ano to z tego, że Duda świetnie zdaje sobie sprawę komu zawdzięcza swój niespodziewany awans. Nie zawdzięcza go ani swojemu geniuszowi politycznemu, ani silnej pozycji w partii, ani mozolnie budowanemu zapleczu tylko decyzji prezesa. Myślisz, że Duda ma w sobie coś z Brutusa i przy pierwszej okazji wbije Kaczyńskiemu nóż w plecy? Można dużo zarzucać Dudzie, ale moim zdaniem przynajmniej sprawia wrażenie (być może mylne) człowieka, któremu nie obce są jakieś skrupuły i zasady.
Johnny99 napisał(a):
Owszem, oznacza. Kaczyński może hołdować Dudzie nieszczerze, ale nie może odwrócić skutków tego hołdowania. W polityce słowa mają, wbrew pozorom, olbrzymie znaczenie. Rzucone na potrzeby kampanii zdanie: "nie będę premierem", którego podobno nigdy nikt nie brał na poważnie, ciągnie się za Kaczyńskim do dzisiaj.

A Kaczyński pewnie bardzo przeżywa jak mu to ktoś wypomina :-D .
Johnny99 napisał(a):
wystartował Duda - to znaczy że Kaczyński go wyznaczył

To jest przecież fakt.
Johnny99 napisał(a):
PiS z Kaczyńskim ciągle przegrywa, a schowawszy go, wreszcie zwyciężył - ale mimo to 100% aparatu pisowskiego prędzej pójdzie na dno z Kaczyńskim, niż przejmie władzę, stołki i rady nadzorcze bez niego itp.

PiS z Kaczyńskim na czele wygra w ostatnich wyborach samorządowych (na poziomie sejmików wojewódzkich), kandydat wystawiony i popierany przez Kaczyńskiego wygrywa z niemal murowanym faworytem w wyborach prezydenckich. Naprawdę pisowski aktyw ma powody martwić się o to, czy prezes wie jak poprowadzić ich do kolejnego zwycięstwa? Szczególnie teraz gdy główny rywal do władzy – PO leży na deskach po knockoucie i dopiero próbuje się pozbierać. Myślisz, że w PiS-ie dominuje przekonanie, że to wszystko wyłączna zasługa Dudy i Szydło i teraz jest najlepsza pora odsunąć Kaczyńskiego?
Johnny99 napisał(a):
Ba, pewnie w ogóle nie wierzycie, że jakakolwiek taka frakcja w PiS istnieje - to przecież jasne jak słońce, że Kaczyński jest jedynym politykiem w Polsce, a może i na świecie, który nie ma w swojej partii żadnej wewnętrznej opozycji.

Skąd takie absurdalne przypuszczenie? Rany, znowu jakiś atak histerii :roll: .
Johnny99 napisał(a):
Moim zdaniem, Kaczyński ma tylko jedną szansę powrotu do dyktatu nad PiS: musiałby wyjść z cienia, wrócić do nawijania o Smoleńsku, rozliczaniu i nagradzaniu Macierewicza orderem orła białego, wicepremierem i ministrem obrony narodowej - i pomimo tego wygrać wybory, najlepiej zdobywając większość konstytucyjną. Wówczas istotnie Duda nie będzie w stanie mu przeszkodzić w zrobieniu tego, co mu się podoba, a PiS wróci pod jego bezwzględne władanie. Ale jak prawdopodobny wydaje ci się ten wariant?

W ogóle nie wydaje się prawdopodobny. Kaczyński chce wygrać, a nie przegrać. Smoleńsk był dobry, kiedy trzeba było zwierać własne szeregi bez bliskiej perspektywy sięgnięcia po władzę. Teraz już nie jest do niczego potrzebny. Obecnie Kaczyński chcąc rządzić musi liczyć się z aktualnymi nastrojami wśród wyborców. Najlepszym rozwiązaniem (i moim zdaniem na takie się chyba zdecydował) jest płyniecie na fali sukcesu Dudy. Kluczem będzie utrzymanie jak największej części elektoratu, który głosował na niego w drugiej turze. Trzeba więc zrobić z Dudy twarz tej kampanii, opowiadać nawet takie bzdury, że to on będzie wyznaczał premiera, po to, aby wśród ludzi wyrobić przekonanie, że oddając głos na PiS, głosuje się powtórnie na Dudę i zmiany. Moim zdaniem to może przynieść Kaczyńskiemu sukces.


Pt cze 05, 2015 17:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
mauger napisał(a):
andej napisał(a):
Sorry, przecież zawsze pronisz PiSu i zawsze wyrażasz się z szacunkiem (należnym każdemu człowiekowi) pisząc na temat tej partii i jej zwolenników.

Czyli jeżeli nie bronię PiS i nie piszę o nim z należytym szacunkiem to znaczy, że na niego pluję? To bardzo symptomatyczne co napisałeś. Poza tym, potrafisz wskazać gdzie wypowiadam się o kimś bez szacunku należnemu każdemu człowiekowi, czy po prostu po raz kolejny tak ci się napisało trochę bez pomyślunku?
...

Masz rację. Sprawdziłem kilka poprzednich wypowiedzi. Przepraszam. Rzeczywiście się zapędziłem. Dostrzegłem drzazgę, nie zauważając belki. Mea culpa. Obiecuję, że będę się starać nie popełniać podobnego błędu w przyszłości. Wybacz mi.


So cze 06, 2015 12:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Przecież to antypisowcy promowali hasło "za-Dudą-stoi-Kaczyński" i powtarzali, że Duda będzie "marionetką" w ręku Kaczyńskiego, niezależnie zupełnie od tego, że z chwilą wyboru na prezydenta Kaczyński utracił możliwość sterowania nim.


Ciekawe, ze w takim razie sam Kaczyński wystawiając Dudę do wyborów i pozwalając mu wygrać, jakoś wg J99 nie przewidział, że utraci możliwość sterowania nim. Johnny99 to przewidział, a Kaczyński nie przewidział :)

Chyba, że Kaczyński nie jest jednak głupszy od Johnnego99 i taką możliwość przewidział odpowiednio się przed nią zabezpieczając. Wystarczy że Kaczyński wie o Dudzie coś, czego nie wie opinia publiczna i może to coś ogłosić...

Cytuj:
Elektorat PiS właśnie dostał alternatywę - Dudę. I jest to lepsza alternatywa, bo zwycięska. Poza tym, patrz wyżej. Takich, którzy "ufają tylko Kaczyńskiemu" jest i będzie coraz mniej. Takich, którzy rozważą głos na PiS w najbliższych wyborach - może być coraz więcej, jeżeli tylko Kaczyński nadal pozostanie z boku. Aparat pisowski doskonale to wie.


Hmm, aparat o tym wie, a Kaczyński o tym nie wie? :roll:

Cytuj:
Przestań wreszcie traktować Kaczyńskiego jak Nadczłowieka, któremu prezydent musi "przyklaskiwać", nie wiadomo dlaczego.


Hmm.. Nawet niektórym arcybiskupom wydawało się, że nie muszą "przyklaskiwać" PISowi i popatrz - jeden ustąpił ze względu na zły stan zdrowia, drugi nagle umarł w Rzymie... :(


Cytuj:
zarówno wyznawcom PiS, jak i antypisowcom wydaje się, że Kaczyński trzęsie cały państwem. A on właśnie traci kontrolę nawet nad własną partią.


Nawet gdyby to była prawda, to problemem nie jest i nigdy nie był Kaczyński personalnie. Problemem jest i pozostaje PIS i jego elektorat. Ktokolwiek zastąpi Kaczyńskiego na stanowisku Wielkiego Wodza, Duda, Szydło, Pipsztułkiewicz, czy Zwobździanowicz będzie prowadził dokładnie taką samą politykę i zachowywał się dokładnie tak samo jak Kaczyński bo tego właśnie oczekuje pisowski elektorat.

Cytuj:
ma [Duda -p] mandat pochodzący z bezpośrednich wyborów i jest w praktyce nieodwoływalny.


Abp Wielgus miał mandat pochodzący z nominacji papieskiej i też mu się wydawało, że jest w praktyce nieodwoływalny... :(

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pn cze 08, 2015 11:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Bardzo interesujące są te doniesienia z najbliższego otoczenia Kaczyńskiego. Z zewnątrz wydaje się być człowiekiem, który wie czego chce i zna cel do którego dąży. A tu panowie wyjaśniają, że jest zgoła inaczej. A Kaczyński dopiero od internautów dowiaduje się, co myśli na różne tematy.


Cz cze 11, 2015 9:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
https://youtu.be/hAvd7kX1BfQ
śpiewająca odpowiedź na zadane w tytule tematu pytanie

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 24, 2015 18:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 245  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL