Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Mój Marsz Niepodległości 2014 
Autor Wiadomość
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Johnny99 napisał(a):
Ja bym ich powyłapywał. Aż tak dużo ich znowu nie było. Sądzę, że to właśnie Policja powinna zrobić.

Wtedy podniósłby się larum ze strony wszystkich mediów, partii, o niszczeniu demokracji przez partię rzadzącą.
Jednym z zasadniczych "argumentów" usprawiedliwiających chuliganów prezentowana od lat przez narodowców jest ponoć prowokacja w postaci obecności policji.


Pt lis 14, 2014 11:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Kael napisał(a):
A ty jak zatrzymywalbys tych, ktorzy czynni sprzeciwiaja sie zatrzymaniu?
Tak jak w USA, paralizatorem?


Być może - są różne sposoby, choć paralizator jest akurat ryzykowny :roll:

Cytuj:
Wtedy podniósłby się larum ze strony wszystkich mediów, partii, o niszczeniu demokracji przez partię rzadzącą.


A gdyby babcia miała wąsy..

Poza tym nie sądzisz chyba, że policyjni dowódcy, nakazując podwładnym stać i spokojnie patrzyć na awanturujących się chuliganów, kierowali się tym, by przypadkiem potem ktoś nie oskarżył partii rządzącej o niszczenie demokracji? :| Aż tak by byli upolitycznieni i zależni od partii rządzącej? :roll:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Ostatnio edytowano Pt lis 14, 2014 12:08 przez Johnny99, łącznie edytowano 1 raz



Pt lis 14, 2014 12:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 13, 2014 7:26
Posty: 99
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Demokracja w Polsce, lol. :)
Jesteśmy bardziej ograniczani i kontrolowani niż w czasach Stanu Wojennego. Wszystko co piszesz na Internecie, wszystko co mówisz przez telefon komórkowy może zostać podsłuchane. Prokuratura co rusz ogranicza wolność prasy ale to temat na dużo, dużo dłuższą dyskusję.

Co do Policji - w Polsce jeśli kogoś zatrzymują muszą podać swoje imię, nazwisko, komendę i podstawę prawną zatrzymania oraz pouczyć o możliwości złożenia skargi na czynności funkcjonariuszy. Oczywiste, że jest to niemożliwe w sytuacji kiedy wyłapują rzucających w nich petardami ale podchodząc do grupek studentów, spokojnie idących ulicą z flagami - muszą działać zgodnie z prawem a nie kłaść ich na ziemię, nie podać żadnej z powyższych informacji oraz niszczyć im telefony komórkowe (można nagrywać działania policji) - a takich sytuacji była cała masa.

_________________
Serdecznie zapraszam na wartościowe serwisy:
Piosenki Religijne » Pieśni Patriotyczne
» Piosenki Dla Dzieci » Piosenki Harcerskie » Kolędy


Pt lis 14, 2014 12:07
Zobacz profil
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
DarekM napisał(a):
Demokracja w Polsce, lol. :)
Jesteśmy bardziej ograniczani i kontrolowani niż w czasach Stanu Wojennego. Wszystko co piszesz na Internecie, wszystko co mówisz przez telefon komórkowy może zostać podsłuchane. Prokuratura co rusz ogranicza wolność prasy ale to temat na dużo, dużo dłuższą dyskusję.

Podobnie jak w całym współczesnym świecie.
Ale nikt w Polsce nie ogranicza dostępu do netu, jak usiłował to robić Orban i reżimy islamskie.
Gdyby komuniści dysponowali internetem czy komórkami, budowaliby coraz to więcej więzień dla nieposłusznych wobec "jedynej prawej władzy"


Pt lis 14, 2014 12:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 13, 2014 7:26
Posty: 99
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Orban chciał wprowadzić większe podatki za Internet a pomysły organiczania wolności w Internecie typu ACTA nie są jego inicjatywą... A to, że Internet jest miejscem, gdzie można prawie każdego znaleźć po tym co pisze, gdzie się loguje to chyba sprawa oczywista.
Nie wiem co robią reżimy islamskie ale wiem, że "swój własny" Internet, niezależny od USA chce rozwinąć Rosja a Chiny blokują np. facebooka czy google.

_________________
Serdecznie zapraszam na wartościowe serwisy:
Piosenki Religijne » Pieśni Patriotyczne
» Piosenki Dla Dzieci » Piosenki Harcerskie » Kolędy


Pt lis 14, 2014 14:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 11:37
Posty: 382
Post Marsz Niepodległości 2015 - iść czy nie iść?
Byłem na MN 2013 i 2014. W tym roku zamierzam iść na lokalne obchody, ale może znów się skuszę na MN. Niestety mam negatywny stosunek do całej imprezy i „dokonań” szefów partii nazywającej się Ruch Narodowy. MN powstał po to, aby łączyć ludzi, którzy wyznają ideę narodową z całej Polski. Tak było w 2011 roku. Dziś MN to wiec RN i okazja do lansu dla Zawiszy, Bosaka, Winnickiego, Tumanowicza i Kowalskiego. Przed marszem przemówienia przedstawicieli zagranicznych partii nacjonalistycznych, po marszu to samo. Oni jednak nadal twierdzą, że MN jest dla wszystkich patriotów niezależnie od wyznawanej opcji politycznej (PiS, PO, RN, KNP, Brauna, JKM, a nawet Związku Ufoludków). Kiedyś popierałem RN i mnie to waliło. Chcę zająć się głównie przebiegiem MN. Niech to będzie manifest społeczny do organizatorów tego spędu. Nie oglądam TVN. To wszystko widziałem na własne oczy.

Aby dotrzeć na MN, muszę pół dnia tłuc się autobusem. Znajomi odradzali. Nawet obiecali kupić najładniejsze kwiaty na mój pogrzeb. Z przekazu internetowego wiedziałem, że na samym MN jest bezpiecznie. Zamierzałem jechać już w 2012 roku, ale nie zarezerwowałem na czas autobusów i mógłbym spać na dworcu. Nie jeżdżę ze zorganizowaną grupą, gdyż takie autokary są często zawracane i przetrzepywane. Wszyscy na zewnątrz i dłonie na maskę! Aby nie czuć się jak bandyta, wolę jechać autobusem kursowym. Stać mnie na to. Niestety Pendolino jeszcze nie jeździ.

Biegnę na autobus, bo wyjeżdża z innego przystanku niż na bilecie. Ze mną ok. 20 osób jedzie na marsz. Poznać ich po koszulkach z żołnierzami wyklętymi i kotwicą. Jestem pod PKiN. Stoi dużo ludzi. Widać grupy kibiców z różnych części Polski. Większość zachowuje się na poziomie, ale niektórzy co chwilę rzucają petardami hukowymi, palą czarne race - totalna dziecinada - chyba gimbaza, a nie dojrzali ludzie. Ze sceny pod PKiN leci muzyka patriotyczna przerywana przemówieniami Zawiszy, Winnickiego i spółki. Czas na oficjalne przemowy gości. Po nich ruszamy. Idziemy, stoimy, idziemy, stoimy - wszyscy myślą, że coś się dzieje i tłum woła „Kto nie skacze, ten z policji”. Ludzie machają nam z okien wieżowców. Krzyczymy: „Gdzie są flagi?”. Słychać bijatyki w bocznych uliczkach, ale marsz idzie dalej. Atmosfera świetna do momentu podpalenia budki. Wtedy do akcji wchodzi Policja. Chce nas zmiażdżyć! To już nie marsz patriotyczny, a szkoła przetrwania. Jest nas 500 osób. Pozostali są już pod pomnikiem Dmowskiego, reszta w tyle za kordonem, a większość już wraca do domu. Na Agrykoli bez większych ekscesów, ale petardy hukowe dalej wybuchają. Tam odbywa się wiec polityczny. Pytam, jak dotrzeć do dworca. Strażnik nie zaleca wychodzić, bo policja blokuje, a on sam miasta nie zna. Nie zdążam na autobus powrotny, jadę o 22:45, bo ma wolne miejsca. Na marszu są także niezależne inicjatywy, np. duża biało-czerwona flaga (niestety na mecie ma wypalone 4 dziury), muzyk z gitarą wykonujący utwory Kaczmarskiego i dziewczynami do śpiewu. To wszystko mam nagrane.

Pomimo wątpliwości jadę także w 2014 roku. Inna trasa, w końcu bez zamieszek. Tym razem na marsz (tym samym autobusem!) jadę tylko ja, a wewnątrz max 10 osób. No nic, może jadą ze zorganizowanymi grupami. Nic bardziej mylnego. O 13:30 pustki. Odwołano marsz!? Nawet sceny nie ma. O 15:00 są przemówienia z TIR-a. Ruszamy o 15:45. Idzie dużo ludzi, ale nie tyle samo, co rok temu. Tradycyjnie race i petardy, a nawet więcej petard. Jest jak na wojnie. Oni podrzucają je w górę i wybuchają w powietrzu. Kiedyś nie trafią i dojdzie do tragedii. Z TIR-a leci No Smoki - Bóg Honor Ojczyzna i Złe Psy - Urodziłem się w Polsce. Potem Tumanowicz oznajmia - my jedziemy i spotkamy was pod stadionem, a teraz bawcie się sami. Od teraz inicjatywa należy do kiboli. Pierwszy raz czuję się jak na marszu antypolicyjnym lub w drodze na mecz derbowy. Wymieszani cywile z kibolami na całej długości. Transparentów miast ani organizacji nie widzę. Wszyscy skandują „Zawsze i wszędzie Policja je.... będzie”. Są wśród nich normalni ludzie, studenci, ale stanowią mniejszość. Pod koniec mostu stajemy na pół godziny. Niektórzy odpalają przeglądarki w smartfonach i wchodzą na stronę TVN24. Inni piją piwo. Do Wisły lecą wypalone race i puszki. W końcu organizatorzy znajdują obejście i idziemy po krzakach na błonia Stadionu Narodowego. Tam odbywa się wiec, jakiego nie powstydziliby się nawet PiS i PO łącznie z lansowaniem kandydata na fotel prezydenta Warszawy. Jedynie koncert zespołu metalowego Irydion ratuje ten marsz, ale zostaje nieliczna grupka fanów. Przed sceną pogo, a na wale jeden chłopak kładzie się krzyżem - chyba z pobudek patriotycznych.

Mam mieszane odczucia. Co z tego, że większość przychodzi świętować, jeśli część osób przyjeżdża bić się z Policją? Na swoich stronach piszą „Będziemy podpalać system”. Mogę się zgodzić tylko z tym, że „Marsz, który przejdzie sobie z punktu A do punktu B nie ma większego sensu”, ale to dowód, że trzeba zmienić formułę, a nie dymić. Niestety media lubią sensacje, a kiedy pokażą tłum palący race, co przeciętny Polak myśli o jego uczestnikach? Trzeba znać się na kibicach, aby wiedzieć, że race to jeszcze nie zadymy.

Oto osiągnięcia działaczy RN:

1. Naród zaczął budzić się. Patriotyzm stał się modny, marsze żołnierzy wyklętych przyciągały tłumy, wzrosło zainteresowanie polską historią. RN skłócił środowiska aż sam uległ podziałom i na tym zyskała lewica. Pytam byłych uczestników MN, czy idą w tym roku. Nikt! Nawet ci, którzy mieszkają w Warszawie.

2. Nie umieli przekonać więcej niż 2% społeczeństwa. Co z tego, że mają program? Każdy kojarzy ich z zadymami na MN, zakłócaniem wykładów, kibolami, bo tak przedstawiają ich media. Ci, którzy chodzą na MN i myślą samodzielnie, też odwracają się od nich.

3. W efekcie cały ruch narodowy jest dziś słaby, bo jego zwolennicy zwątpili, że da się coś zrobić bez polityki, bez udziału agresywnych kiboli, manipulacji ze strony TVN (zadymy) i RN (nie, to TVN kłamie).

Coś tu jeszcze napiszę, ale na razie skomentujcie część pierwszą manifestu.

_________________
.:: KTO RANO WSTAJE, TEN PODPIS DOSTAJE ::.


So lis 07, 2015 14:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Istnieją "dwie twarze" Marszu Niepodległości.
Telewizja pokazuje wyłącznie zadymy a tego nie pokazała telewizja publiczna
https://www.youtube.com/watch?v=W50axHsdM9w

Polacy zaczynają się budzić i przecieram oczy ze zdumienia widząc tylu młodych patriotów.
https://www.youtube.com/watch?v=Fv7qvSNU7VM

W głębi serca też pragnę w jakiś lokalnych uroczystościach uczcić święto Niepodległości mojej Ojczyzny.


N lis 08, 2015 11:14
Zobacz profil
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
https://www.youtube.com/watch?v=0q49HE7l5FQ


N lis 08, 2015 12:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 11:37
Posty: 382
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Teraz możecie pokazywać MN 2011, kiedy RN rozbił te środowiska. Pod stadionem może wystąpić nawet Maryla Rodowicz z tekstem „Ale to już było i nie wróci więcej”. Może się skuszę, jeśli pogoda dopisze, ale na 80% zostanę w mieście i pójdę na lokalne obchody. Ludzie myślą samodzielnie i widzą, że połowa osób to kibole. Nie chcą z nimi maszerować. Dlatego szedłbym tam sam, bo nikt ze znajomych nie chce iść w tym spędzie. Gwiazdami wieczoru będą Irydion i Basti. Na sam koncert szkoda jechać. A może coś zwiedzić po marszu? Które muzea lub wydarzenia są czynne dłużej niż do 17:00?

_________________
.:: KTO RANO WSTAJE, TEN PODPIS DOSTAJE ::.


Pn lis 09, 2015 0:20
Zobacz profil
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
akacja napisał(a):
Istnieją "dwie twarze" Marszu Niepodległości.
Telewizja pokazuje wyłącznie zadymy a tego nie pokazała telewizja publiczna
https://www.youtube.com/watch?v=W50axHsdM9w
Że muzyczka patetyczna dołączona? Do tłumu z flagami ONR, nacjonalistycznej partii inspirowanej faszyzmem?

akacja napisał(a):
Polacy zaczynają się budzić i przecieram oczy ze zdumienia widząc tylu młodych patriotów.
https://www.youtube.com/watch?v=Fv7qvSNU7VM
Zaiste, patriotyzm, sam tytuł tego nagrania o nim świadczy: "Oni się boją rewolucji, oni się was boją !". Kolejne flagi ONR i ujęcia "bohaterskich" bandytów "rewolucji" atakujących policję.

akacja napisał(a):
W głębi serca też pragnę w jakiś lokalnych uroczystościach uczcić święto Niepodległości mojej Ojczyzny.
Dużo kamieni będzie?


Wt lis 10, 2015 6:56

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
No i Marsz Niepodległości 2015 odbył się bez poważniejszych incydentów
http://fakty.interia.pl/polska/news-mar ... Id,1920281

Wyobraźcie sobie, że parodziesięciotysięczna kolumna ludzi musiała przejść dość spory kawałek, który zajął im 3 godziny. To nie takie proste.
W tym roku było spokojnie, a incydenty były nieliczne. Więc udało się.
To zadymiarze i prowokatorzy z zewnątrz nakręcali burdy, a TVN nie informował pełnej prawdy o tym marszu. Bo chodziło o ośmieszenie patriotycznej manifestacji.
Jak widzę tych młodych ludzi z białoczerwonymi flagami i szalikami to wzruszenie bierze za serce.
Ze Polska w sercach jeszcze jest.


Śr lis 11, 2015 19:32
Zobacz profil
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
A dokładnie informowała TV Republika - nie oglądałaś podanego linku?
Jeśli chodzi o hasło "Polska dla Polaków, to przeczytaj co naucza KK -Ad gentes divinitus 15 (treść podałam w wątku "Przegląd prasy. Aktualności".


Śr lis 11, 2015 19:38
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
akacja napisał(a):
TVN nie informował pełnej prawdy o tym marszu
Patryjotka akacja! Taki to wasz patryjotyzm, że nawet poprawnie po polsku mówić nie potraficie.

akacja napisał(a):
Jak widzę tych młodych ludzi z białoczerwonymi flagami i szalikami to wzruszenie bierze za serce
Patryjotka, która nie wie, że flaga Polski jest biało-czerwona, a nie w kolorze pośrednim pomiędzy bielą a czerwienią (różowa). Taki to wasz patryjotyzm.

I mnie też coś dziś wzruszyło:
"Członkowie neofaszystowskiej partii Forza Nuova odwiedzili w czwartek polski Sejm. Zaprosili ich tam organizatorzy Marszu Niepodległości..."


Śr lis 11, 2015 19:43

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Alus napisał(a):
A dokładnie informowała TV Republika - nie oglądałaś podanego link

Podany link wysłany 8.11.2015 więc nie dotyczy Marszu Niepodległości 2015.
Przed tym marszem w wyborach rozgromiono PO, więc zadymiarzy z PO zakłócających przebieg marszu nie było.
Cytuj:
Jeśli chodzi o hasło "Polska dla Polaków, to przeczytaj co naucza KK -Ad gentes divinitus 15 (treść podałam w wątku "Przegląd prasy. Aktualności".

Jedno z haseł tego marszu, "Nie islamska, nie laicka tylko Polska katolicka" czyli nawiązanie do 1000 letniej tradycji narodu polskiego Chrztu Polski.
To co jest pragnieniem serca by nie przyjmować lewackich wzorców z Zachodu, ale być wiernym chrześcijańskim korzeniom Ojczyzny.


Śr lis 11, 2015 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Mój Marsz Niepodległości 2014
Tu relacja z Marszu Niepodległości 2015
http://marszonline.pl/

Chciałam zwrócić uwagę, że oglądając to, co jakiś czas słychać informacje porządkowe.

Powtórzę to: kilkudziesięciotysięcznej kolumnie ludzi udało się przejść wyznaczoną trasę.
I należy wyobrazić sobie z czym wiąże się zgromadzenie tak wielkiej ilości ludzi. Przypomnę tylko o tragedii w czasie tegorocznej pielgrzymki do Mekki, gdy ludzie zaczęli się tratować, czy o panice jaka wybuchła w czasie otrzęsin w czasie studenckiej imprezy w Bydgoszczy.
Jak widać: w dzisiejszym dniu się udało.

I jeszcze raz powtórzę: w zeszłych latach była prowokacja osób z poza marszu aby tą manifestację skompromitować.


Śr lis 11, 2015 20:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL