Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 8:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Kaczyński mówił o strefach, gdzie obowiązuje prawo szariatu.
A w/w artykuł wyraźnie mówi o obowiązującym w tych strefach prawie szwedzkim.


Zapewne nie miał na myśli formalnego obowiązywania - chyba łatwo się tego domyślić.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt lis 13, 2015 8:37
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Johnny99 napisał(a):
Alus napisał(a):
Kaczyński mówił o strefach, gdzie obowiązuje prawo szariatu.
A w/w artykuł wyraźnie mówi o obowiązującym w tych strefach prawie szwedzkim.


Zapewne nie miał na myśli formalnego obowiązywania - chyba łatwo się tego domyślić.

Nie dorównam ci w fachowości zrozumienia co autor miał na myśli.


Pt lis 13, 2015 8:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
W strefach no go teoretycznie obowiązuje prawo państwowe. Ale tylko de jure. De facto obowiązuje prawo lokalnej społeczności.

Oczywistą oczywistością (cytat z klasyka) jest takie rozumienie.


Pt lis 13, 2015 10:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
a co w TVP info ? ano posluchajmy jak metny nurt czyli relikt poprzedniej wladzy prowadzi wywiad z ministrem kultury .
http://de.swoopshare.com/file/fce95949b ... a.mp3.html


Pn lis 23, 2015 9:27
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dariusz-555 napisał(a):
a co w TVP info ? ano posluchajmy jak metny nurt czyli relikt poprzedniej wladzy prowadzi wywiad z ministrem kultury .
http://de.swoopshare.com/file/fce95949b ... a.mp3.html

Oglądałam wczoraj,dlatego na forum salon24, napisałam notkę:"Dzieci resortowe atakują"


Pn lis 23, 2015 10:39
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A zamachu na wolne media:“To sie skonczy“ zaden fan prezesa i jego swity nie dojrzal....

Jezeli minister nie zna Konstytucji kraju, w ktorym jest ministrem, to raczej sie na swoje stanowisko w demokracji nie nadaje.
Ale widac albo narod przejrzy na oczy zanim bedzie dyktatura, albo wszyscy poza krewnymi i mymi krolika, musza dostac po lapach. Oby nie bylo za pozno na powrot do normalnosci.


Pn lis 23, 2015 13:07
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
A zamachu na wolne media:“To sie skonczy“ zaden fan prezesa i jego swity nie dojrzal....

Jezeli minister nie zna Konstytucji kraju, w ktorym jest ministrem, to raczej sie na swoje stanowisko w demokracji nie nadaje.
Ale widac albo narod przejrzy na oczy zanim bedzie dyktatura, albo wszyscy poza krewnymi i mymi krolika, musza dostac po lapach. Oby nie bylo za pozno na powrot do normalnosci.

Naród nigdy nie przejrzy.
Tylko ci, co łyknęli obiecanki-cacani mogą przejrzeć.....o czym właśnie mówi prof Staniszkis.


Pn lis 23, 2015 13:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
A zamachu na wolne media:“To sie skonczy“


Jakim zamachu na wolne media?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lis 23, 2015 13:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
A zamachu na wolne media:“To sie skonczy“ zaden fan prezesa i jego swity nie dojrzal....



Nie bardzo rozumiem sens powyższego zdania.

Czy jest to sugestia, że fan prezesa szykuje zamach na wolne media? Zapewne w ramach zemsty, za to, że z nadzieją oczekują zmian i w większości popierają niepoprawna politycznie partię?


Pn lis 23, 2015 14:14
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
8 lat - to aż tak długo, aby zapomnieć :o
Jedyna różnica, to fakt że IV RP media przejęła w ciągu 1 nocy, tydzień po zaprzysiężeniu rządu.
Aktualnie - kilka tygodni później.
Ale oczywiście nie będzie to 'zamach na publiczne media", ale oczywiście "odzyskanie publicznych mediów przez Naród".


Pn lis 23, 2015 15:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A dlaczego "oczywiście" jest to "zamach na publiczne media", a nie jest to "oczywiście" "odzyskanie mediów publicznych przez Naród"?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lis 23, 2015 15:09
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dla wszystkch, ktorzy maja oczy szeroko zamkniete:

Cytuj:
W trakcie programu doszło do spięcia między prowadzącą Karoliną Lewicką, a prof. Glińskim. – To program propagandowy, tak jak wasza stacja uprawia propagandę i manipulację od kilku lat. I to się skończy, poniewż tak telewizja publiczna funkcjonować nie powinna – powiedział wicepremier.

http://www.tvp.info/22751639/wicepremie ... informacji

Jezeli pytania premierowi (wice) nie pasuja, to jest to propaganda i to sie musi skonczyc.
Bo media publiczne maja chwalic rzad - ale tylko pisowski i niszczyc wszystkich innych.
Taka propaganda to nie propaganda, tylko sama prawda (gitowska).


Pn lis 23, 2015 15:17
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Johnny99 napisał(a):
A dlaczego "oczywiście" jest to "zamach na publiczne media", a nie jest to "oczywiście" "odzyskanie mediów publicznych przez Naród"?

Wedle optyki Narodu jest to oczywiście odzyskanie, dla pozostałego elementy polskojęzycznego jest to zamach.
Choć o niewielkim znaczeniu w dobie internetu.
Młodsze pokolenie nie siedzi przed TV, wszystkie informacje czerpie z netu.
Dorośli mają jeszcze media komercyjne. :-D
Jedynie w dobie PRL media publiczne z założenia miały kształtować poglądy, choć z mizernym efektem :-D ....wydarzenia 1980r i pozostałych lat niezbicie tego dowiodły..


Pn lis 23, 2015 16:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):

Wedle optyki Narodu jest to oczywiście odzyskanie, dla pozostałego elementy polskojęzycznego jest to zamach.

Słusznie. Masz rację. Istotnie Polacy nareszcie mają szansę na odzyskanie części mediów.


Alus napisał(a):

Choć o niewielkim znaczeniu w dobie internetu.
Młodsze pokolenie nie siedzi przed TV, wszystkie informacje czerpie z netu.

Dlatego wybory wygrał PiS.


Pn lis 23, 2015 20:25
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
To teraz prawdziwi Polacy te media upanstwowia? I zrobia cenzure, jak za starych dobrych czasow? I beda finansowac z podatkow, jak i inne rozliczne wyborcze obiecanki?
To gratuluje polskim podatnikom. Tak trzymac !


Pn lis 23, 2015 20:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL