Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:15



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 596 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona
 Nowe dokumenty TW Bolek 
Autor Wiadomość
Post Re: Wdowa po Kiszczaku chce sprzedac dokumenty TW Bolek
medieval_man napisał(a):
Na przykład okaże się, że Kiszczak był agentem Wałęsy....

:buja: :clever:

Coś w tym jest, gdyż wdowa twierdzi, że Wałęsa dzięki jej mężowi-Kiszczakowi dostał Nagrodę Nobla.


Śr lut 17, 2016 21:53
Post Re: Wdowa po Kiszczaku chce sprzedac dokumenty TW Bolek
gita napisał(a):
W teczkach Kiszczaka są również papiery na niektórych sędziów, a więc ten wyrok mnie nie dziwi
Czyżby? Na cały 5-cio osobowy skład sędziowski?


Śr lut 17, 2016 21:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wdowa po Kiszczaku chce sprzedac dokumenty TW Bolek
No uznał, i co?

Zobaczymy, co w tych teczkach jest (o ile ktoś je ujawni). Aczkolwiek ostatnia aktywność Wałęsy może sugerować, że może w nich być coś ciekawego. Nawiasem mówiąc, ciekawe, kiedy spełni obietnicę i pozwie IPN (pozew przeciwko Cenckiewiczowi zapowiada od lat i jakoś dotąd go nie złożył, mimo próśb samego zainteresowanego).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lut 18, 2016 8:14
Zobacz profil
Post Re: Wdowa po Kiszczaku chce sprzedac dokumenty TW Bolek
Największym grzechem Wałęsy jest jego niewyobrażalna pycha,która nie pozwoliła mu się przyznać do współpracy z SB, a jeśli mówił o kontaktach z nimi, to jako gracz, który ogrywał SBeków.
Platformie był potrzebny, gdyż pluł na PiS i Kaczyńskich i każdy kto to robił stawał się w czasach rządów PO-PSL "autorytetem".
Teraz roztrząsane są powody jakimi kierowała się wdowa po Kiszczaku proponując IPNowi sprzedaż dokumentów TW Bolek. Ja przypuszczam, ze jednak motyw finansowy miał znaczenie. W tej chwili otrzymuje 80% SBeckiej emerytury, a pojawiły się pogłoski, że SBeckie emerytury będą zdegradowane do minimum.
To mogło być głównym powodem, że wdowa po Kiszczaku z propozycją sprzedaży teczek zgłosiła się do IPN.


Cz lut 18, 2016 9:15

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Wdowa po Kiszczaku chce sprzedac dokumenty TW Bolek
piosenkarka Maryla Rodowicz tak wspomina dawne czasy - przyszlam do Kiszczaka prosic o pozwolenie na paszporty dla muzykow z mojego zespolu a on tak - dawac ich tu , bedziemy im wyrywac paznokcie .

szef gestapo Heinrich Miller moglby sie wiele nauczyc od towarzysza Czeslawa .


Cz lut 18, 2016 22:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wdowa po Kiszczaku chce sprzedac dokumenty TW Bolek
gita napisał(a):
Największym grzechem Wałęsy jest jego niewyobrażalna pycha,która nie pozwoliła mu się przyznać do współpracy z SB, a jeśli mówił o kontaktach z nimi, to jako gracz, który ogrywał SBeków.


Wałęsa podawał już wszystkie możliwe wersje swoich relacji z SB, od "a co to jest SB?" aż do "tak, współpracowałem, ale to była taka gra, wykiwałem ich koncertowo!". Nie przyznał się nigdy jedynie do tego, że jego działania skrzywdziły konkretnych ludzi (co mu zarzuca Cenckiewicz, zresztą wymieniając skrzywdzonych z imienia i nazwiska).

Cytuj:
Teraz roztrząsane są powody jakimi kierowała się wdowa po Kiszczaku proponując IPNowi sprzedaż dokumentów TW Bolek.


To akurat bez znaczenia. Ciekawsze jest, po co Kiszczak te dokumenty tyle lat trzymał. Znaczy, tego się domyślić łatwo, tylko wnioski byłyby bardzo niepoprawne politycznie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt lut 19, 2016 10:05
Zobacz profil
Post Re: Wdowa po Kiszczaku chce sprzedac dokumenty TW Bolek
Johnny99 napisał(a):
Ciekawsze jest, po co Kiszczak te dokumenty tyle lat trzymał.
Po to samo, po co ludzie ze służb w rozmaitych krajach odchodząc wynoszą papiery. Żeby mieć "ubezpieczenie".

Johnny99 napisał(a):
tylko wnioski byłyby bardzo niepoprawne politycznie.
Jak na przykład ten, że po zmianie ustroju Kiszczak został dwukrotnie skazany.


Pt lut 19, 2016 11:02
Post Re: Wdowa po Kiszczaku chce sprzedac dokumenty TW Bolek
Po jednej stronie mamy mlodego robotnika z rodzina, ktory probuje po swojemu przechytrzyc system. Po wprowadzeniu stanu wojennego spedza miesiace w izolacji.

Po drugiej stronie intelektualiste z tytulem doktora bez zadnych zobowiazan. Po wprowadzeniu stanu wojennego spi spokojnie w domowych pieleszach.

Nad tym wszystkim fruwa bezpieka, ktora zastrasza, klamie, falszuje, wygrywa jednych przeciw drugim. I wykorzystuje slynne teczki ktore sama spreparowala, zniszczyla badz nie itp itd.

A komu wierza Polacy?
I kogo osadzaja? Na jakiej podstawie? Wlasnej bezczynnosci i przekonania, ze jesli ich bezpieka nie ciagala na rozmowy to maja czyste rece? A kazdy ktory musial a takie rozmowy chodzic to "skazony" TW?
Jaka miara mierzycie, taka wam odmierza.
Moze te "czyste rece" wlasnie wspieraly socjalizm i utrzymywaly ten zbrodniczy system przy wladzy?

Walesa nie jest swiety. A kto z tych, ktorzy go odadzaja jest - reka do gory.


GDY WIEJE WIATR HISTORII,
LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST
TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.


Pt lut 19, 2016 11:46
Post Re: Wdowa po Kiszczaku chce sprzedac dokumenty TW Bolek
Kael napisał(a):
Jaka miara mierzycie, taka wam odmierza.

:brawo:


Pt lut 19, 2016 11:52
Post Re: Wdowa po Kiszczaku chce sprzedac dokumenty TW Bolek
Johnny99 napisał(a):
[quote="gita".


Johnny99:
Wałęsa podawał już wszystkie możliwe wersje swoich relacji z SB, od "a co to jest SB?" aż do "tak, współpracowałem, ale to była taka gra, wykiwałem ich koncertowo!". Nie przyznał się nigdy jedynie do tego, że jego działania skrzywdziły konkretnych ludzi (co mu zarzuca Cenckiewicz, zresztą wymieniając skrzywdzonych z imienia i nazwiska).

Cytuj:
Teraz roztrząsane są powody jakimi kierowała się wdowa po Kiszczaku proponując IPNowi sprzedaż dokumentów TW Bolek.

Johnny99:
To akurat bez znaczenia. Ciekawsze jest, po co Kiszczak te dokumenty tyle lat trzymał. Znaczy, tego się domyślić łatwo, tylko wnioski byłyby bardzo niepoprawne politycznie.[/quote]

Mój komentarz:
Może i bez znaczenie, ale taki jest tytuł tego wątku.
Ostatnia wersja Wałęsy, to winien jest jakiś żyjący jeszcze SPRAWCA.


Pt lut 19, 2016 11:54
Post Re: Wdowa po Kiszczaku chce sprzedac dokumenty TW Bolek
Najlepsze, że niektórzy muszę przepraszać za nadinterpretację - red. Ziemiec na bazie konferencji prezesa IPN ogłosił w Wiadomościach, że autentyczność dokumentów i podpisu potwierdził grafolog.
Potwierdził owszem autentyczność - czyli dokumenty są esbeckie, a czy to podpis Wałęsy dopiero grafolodzy będą badać.
Prof Dudek zmuszony został do dementi wypowiedzi red Gmyza o taśmach z Magdalenki.

Może Wałęsa i coś podpisał, a może to fascynacja podróbkami autorstwa T. Maraszkiewicza funkcjonariusza bezpieki sporządzone na rzecz sztokholmskiej nagrody Nobla, które esbecja wysłała w 1982 r (dokumenty są w posiadaniu Komitetu utajnione na 50 lat).
Nadzór nad tą operacją osobiście sprawował Kiszczak.


Pt lut 19, 2016 13:09
Post Re: Wdowa po Kiszczaku chce sprzedac dokumenty TW Bolek
Alus napisał(a):
Najlepsze, że niektórzy muszę przepraszać za nadinterpretację - red. Ziemiec na bazie konferencji prezesa IPN ogłosił w Wiadomościach, że autentyczność dokumentów i podpisu potwierdził grafolog.
Potwierdził owszem autentyczność - czyli dokumenty są esbeckie, a czy to podpis Wałęsy dopiero grafolodzy będą badać.
Prof Dudek zmuszony został do dementi wypowiedzi red Gmyza o taśmach z Magdalenki.

Może Wałęsa i coś podpisał, a może to fascynacja podróbkami autorstwa T. Maraszkiewicza funkcjonariusza bezpieki sporządzone na rzecz sztokholmskiej nagrody Nobla, które esbecja wysłała w 1982 r (dokumenty są w posiadaniu Komitetu utajnione na 50 lat).
Nadzór nad tą operacją osobiście sprawował Kiszczak.

To, że Wałęsa kolaborował w latach 1970-76 i otrzymywał za to pieniądze twierdząc, że wygrywał w Toto-Lotka jest mniej ważne.
Ważniejsza jest jego kompromitująca prezydentura, szczególnie od roku 1992.


Pt lut 19, 2016 13:41
Post Re: Wdowa po Kiszczaku chce sprzedac dokumenty TW Bolek
gita napisał(a):
Alus napisał(a):
Najlepsze, że niektórzy muszę przepraszać za nadinterpretację - red. Ziemiec na bazie konferencji prezesa IPN ogłosił w Wiadomościach, że autentyczność dokumentów i podpisu potwierdził grafolog.
Potwierdził owszem autentyczność - czyli dokumenty są esbeckie, a czy to podpis Wałęsy dopiero grafolodzy będą badać.
Prof Dudek zmuszony został do dementi wypowiedzi red Gmyza o taśmach z Magdalenki.

Może Wałęsa i coś podpisał, a może to fascynacja podróbkami autorstwa T. Maraszkiewicza funkcjonariusza bezpieki sporządzone na rzecz sztokholmskiej nagrody Nobla, które esbecja wysłała w 1982 r (dokumenty są w posiadaniu Komitetu utajnione na 50 lat).
Nadzór nad tą operacją osobiście sprawował Kiszczak.

To, że Wałęsa kolaborował w latach 1970-76 i otrzymywał za to pieniądze twierdząc, że wygrywał w Toto-Lotka jest mniej ważne.
Ważniejsza jest jego kompromitująca prezydentura, szczególnie od roku 1992.

W żadnym z miłościwie nam panujących nie dostrzegłam orła, sokoła.


Pt lut 19, 2016 14:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Wdowa po Kiszczaku chce sprzedac dokumenty TW Bolek
https://www.youtube.com/watch?v=gFn3itSS1-Y


Pt lut 19, 2016 19:26
Zobacz profil
Post Re: Wdowa po Kiszczaku chce sprzedac dokumenty TW Bolek
Awa napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=gFn3itSS1-Y

Całą prawdę o Wałęsie zna jedynie Bóg.


So lut 20, 2016 8:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 596 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL