Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So mar 30, 2024 8:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Czy święci popełniali grzechy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 10, 2016 7:28
Posty: 1
Post Czy święci popełniali grzechy?
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Ostatnio obejrzałam piękny film o życiu św. Rity, który bardzo mnie poruszył i zainspirował. Miałam wrażenie, że Rita została w nim ukazana jako zwyczajna osoba, doskonale znająca troski i pragnienia kobiecego serca. Popełniała błędy, a nawet złorzeczyła Bogu, ale zawsze do Niego powracała i gorąco się modliła. Przyznam szczerze, że zawsze wydawało mi się, że święci to ludzie, którzy po doznaniu łaski ze strony Boga byli już tak idealni, że nie było w nich miejsca na grzech, nie popełniali błędów i z niczego nie musieli się spowiadać. Zawsze ich podziwiałam, ale jednocześnie wydawali mi się bardzo odlegli i trochę nierealni. Tymczasem przypomniałam sobie, że nawet św. Jan Paweł II regularnie przystępował do spowiedzi.

Jak to jest? Czy można zostać świętym nawet, jeśli popełnia się grzechy i nie zawsze ma się udaną relację z Bogiem?


N kwi 10, 2016 7:40
Zobacz profil
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
Kazdy czlowiek grzeszy, a swieci byli nieraz wielkimi grzesznikami.
Nie bedziemy grzeszyc dopiero w niebie.
http://www.teologia.pl/m_k/kkk1si08.htm

Cytuj:
KKK 827 "A podczas gdy Chrystus, «święty, niewinny, niepokalany», nie znał grzechu, lecz przyszedł dla przebłagania jedynie za grzechy ludu, Kościół obejmujący w łonie swoim grzeszników, święty i zarazem ciągle potrzebujący oczyszczenia, podejmuje ustawicznie pokutę i odnowienie" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 8; por. dekret Unitatis redintegratio, 3; 6). Wszyscy członkowie Kościoła, łącznie z pełniącymi w nim urzędy, muszą uznawać się za grzeszników (Por. 1 J 1, 8-10). We wszystkich kąkol grzechu jest jeszcze zmieszany z dobrym ziarnem ewangelicznym aż do końca wieków (Por. Mt 13, 24-30). Kościół gromadzi więc grzeszników objętych już zbawieniem Chrystusa, zawsze jednak znajdujących się w drodze do uświęcenia:


KKK 828 Kanonizując niektórych wiernych, to znaczy ogłaszając w sposób uroczysty, że ci wierni praktykowali heroicznie cnoty i żyli w wierności łasce Bożej, Kościół uznaje moc Ducha świętości, który jest w nim, oraz umacnia nadzieję wiernych, dając im świętych jako wzory i orędowników (Por. Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 40; 48-51). "W ciągu całej historii Kościoła w okolicznościach najtrudniejszych święte i święci byli zawsze źródłem i początkiem odnowy" (Jan Paweł II, adhort. apost. Christifideles laici, 16). Istotnie, "świętość Kościoła jest tajemniczym źródłem i nieomylną miarą jego apostolskiego zaangażowania oraz misyjnego zapału" (Jan Paweł II, adhort. apost. Christifideles laici, 17).


N kwi 10, 2016 8:16
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
KwiatPaproci napisał(a):
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Ostatnio obejrzałam piękny film o życiu św. Rity, który bardzo mnie poruszył i zainspirował. Miałam wrażenie, że Rita została w nim ukazana jako zwyczajna osoba, doskonale znająca troski i pragnienia kobiecego serca. Popełniała błędy, a nawet złorzeczyła Bogu, ale zawsze do Niego powracała i gorąco się modliła. Przyznam szczerze, że zawsze wydawało mi się, że święci to ludzie, którzy po doznaniu łaski ze strony Boga byli już tak idealni, że nie było w nich miejsca na grzech, nie popełniali błędów i z niczego nie musieli się spowiadać. Zawsze ich podziwiałam, ale jednocześnie wydawali mi się bardzo odlegli i trochę nierealni. Tymczasem przypomniałam sobie, że nawet św. Jan Paweł II regularnie przystępował do spowiedzi.

Jak to jest? Czy można zostać świętym nawet, jeśli popełnia się grzechy i nie zawsze ma się udaną relację z Bogiem?


Spowiedz jest potrzebna kazdemu, nawet Swietym.
Po spowiedzi dusza jest jak biala koszula i wtedy widac na niej nawet najdrobniejsze pylki kurzu.
Kazdy nawet najdrobniejszy grzech jest wyrazniej widoczny jak te pylki kurzu i wtedy tym bardziej chcesz je usunac, a im bardziej je usuwasz tym jest bielsza i bardziej widac coraz drobniejsze .


N kwi 10, 2016 8:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
Świętość to stan kochania Boga całym sercem, duszą oraz umysłem + jak wyżej to co napisali koledzy forumowicze. W Niebie dopiero się nie grzeszy wcale.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N kwi 10, 2016 19:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 10, 2016 19:54
Posty: 1
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
święci upadali ze słabości, z różnych względów ale w ich upadkach nie było złość wobec Boga. Bóg często dopuszcza i pozostawia słabości u swoich przyjaciół, aby buli pokorni.
Pamiętaj!!! Jedynym, prawdziwym grzechem jest niewiara w Chrystusa i Jego Kościół, odrzucenie spowiedzi, żalu i ufności. Kto szczerym sercem podąża za Chrystusem (spowiada się, powstaje, walczy..) to trudno mówić o grzechu. To raczej kondycja ludzkiej natury, byleby się nie zniechęcał i zawsze szukał Miłosierdzia.


N kwi 10, 2016 20:02
Zobacz profil
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
Święci grzeszyli, nawet bardzo ciężko. Nie byli "swiętoszkami" bezgrzesznymi (gdyby tacy istnieli, to po co by umierał Jezus?).
Pierwszym swiętym chrześcijańskim jest Dyzma, złoczyńca ukrzyżowany razem z Jezusem (a nie krzyżowano za byle co)

Święci grzesznicy a grzeszni święci - artykuł na katolik.pl (zapis czatu z księdzem profesorem Janem Kracikiem).


N kwi 10, 2016 20:16

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
haire napisał(a):
Pamiętaj!!! Jedynym, prawdziwym grzechem jest niewiara w Chrystusa i Jego Kościół


Pewnie, przykładowo pedofilia albo ludobójstwo to przy tym pikuś. To nie są prawdziwe grzechy.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N kwi 10, 2016 20:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
Jak nie wierzysz, to nie łożysz na utrzymanie i zbytek kleru, a tego nie można przebaczyć. Morderstwo, ludobójstwo... wszystko można rozgrzeszyć i wszystko Ci Bóg wybaczy. Niewiary.... nigdy.


N kwi 10, 2016 20:53
Zobacz profil
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
beata50 napisał(a):
Jak nie wierzysz, to nie łożysz na utrzymanie i zbytek kleru, a tego nie można przebaczyć. Morderstwo, ludobójstwo... wszystko można rozgrzeszyć i wszystko Ci Bóg wybaczy. Niewiary.... nigdy.


A ktoz to cie zmusza do lozenia na utrzymanie i zbytek kleru?
Czy ktos odmowil ci np. Komunii Sw. bo nie dalas na tace?


Pn kwi 11, 2016 15:58

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
Wszyscy chcemy czy nie chcemy to i tak musimy utrzymywać tę instytucję. Samo wynagrodzenie katechetów kosztuje 1,2 mld zł rocznie. Kształcenie teologów, różne przywileje i nawet nie ma dokładnych danych na ten temat.


Pn kwi 11, 2016 16:33
Zobacz profil
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
beata50 napisał(a):
Wszyscy chcemy czy nie chcemy to i tak musimy utrzymywać tę instytucję. Samo wynagrodzenie katechetów kosztuje 1,2 mld zł rocznie. Kształcenie teologów, różne przywileje i nawet nie ma dokładnych danych na ten temat.


A czy wiesz ile kasy idzie na utrzymanie wielu darmozjadow i leni w urzedach panstwowych?
Ja nie chce ich utrzymywac, wiec mozna powiedziec ze moja czesc z podatkow idzie na kosciol, a twoja na utrzymanie zbednych urzednikow.


Pn kwi 11, 2016 16:55

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re : Czy święci popełniali grzechy?
Ja też nie chce ich utrzymywać.


Pn kwi 11, 2016 16:56
Zobacz profil
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
beata50 napisał(a):
Jak nie wierzysz, to nie łożysz na utrzymanie i zbytek kleru, a tego nie można przebaczyć. Morderstwo, ludobójstwo... wszystko można rozgrzeszyć i wszystko Ci Bóg wybaczy. Niewiary.... nigdy.

Jeśli nie wierzysz w Boga i to deklarujesz duchownemu, to co ma Ci wybaczać?


Pn kwi 11, 2016 20:25

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
Duchowny, kto mówi o duchownym. Tu mowa jest o Bogu. Możesz być mordercą jak św. jezuita José de Anchieta, który twierdził: ''Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje'', Jego zbrodnie biskup Las Casas tak opisywał:
[quote]„Robili oni też szerokie szubienice, takie, że stopy prawie dotykały ziemi, na każdej z tych szubienic wieszali na cześć i chwałę Zbawiciela i dwunastu apostołów, po trzynastu Indian, potem podkładali drewno, rozniecali ogień i palili wszystkich żywcem”.[/quote

Jeśli jednak nie uwierzysz w Boga, to nie dostaniesz się do Nieba, choćbyś w całym życiu swoim nikogo nie skrzywdził, choćbyś ludzi kochał i czynił dobro, to jak nie uwierzysz (nie będziesz łożył na utrzymanie kleru i biskupów) to do piekła bracie. Twój wybór.


Ostatnio edytowano Pn kwi 11, 2016 21:04 przez beata50, łącznie edytowano 1 raz



Pn kwi 11, 2016 20:57
Zobacz profil
Post Re: Re : Czy święci popełniali grzechy?
beata50 napisał(a):
Ja też nie chce ich utrzymywać.


Wiec protestuj przed urzedem, albo najlepiej w urzedzie.


Pn kwi 11, 2016 21:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL