Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jubileusz 500-lecia Reformacji a Kościół rzymskokatolicki 
Autor Wiadomość
Post Re: Jubileusz 500-lecia Reformacji a Kościół rzymskokatolick
czytelnikBiblii napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Reformacja była jednym z większych dzieł szatana, któremu udało się skłonić ludzi do rozłamów i odstępstwa od prawidłowej wiary i nauczania.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Luter, jeżeli nie żałował tego co zrobił, to Królestwa Bożego nie odziedziczył. Oczywiście z punktu widzenia diabła zrobił dobry początek

Czy każdemu katolikowi... każdemu księdzu katolickiemu... każdemu biskupowi... każdemu prymasowi... a może i samemu papieżowi... powiesz w twarz, że uczestnicząc w kościelnych uroczystościach związanych z rocznicą Reformacji (na pewno takie będą i na pewno w nich będą brać udział katolicy, zwykli i duchowni), bierze udział we wspominaniu "jednego z większych dzieł szatana"?!

Najpierw wskaż takie uroczystości w Kościele katolickim, a potem zadawaj pytania tego typu.



Ciekawe, że znowu pominąłeś wszystkie moje wypowiedzi, które dotyczą między innymi tego, że adwentyzm to owoc kolejnego rozłamu. Sumienie musi jednak się mocno odzywać. :D


Cz wrz 29, 2016 11:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Jubileusz 500-lecia Reformacji a Kościół rzymskokatolick
Nie pisałem o katolickich, wewnątrz kościelnych, uroczystościach, ale o ekumenicznych, w których Twoi współwierzący brać będą udział - czy im w oczy powiesz to, co tu piszesz?!

Widzę, że chcesz we mnie wzbudzić jakieś poczucie winy... Bezskutecznie, kolego, bo widzę to w kategorii błogosławieństwa, a nie odstępstwa, że powstał KADS!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz wrz 29, 2016 11:57
Zobacz profil WWW
Post Re: Jubileusz 500-lecia Reformacji a Kościół rzymskokatolick
czytelnikBiblii napisał(a):
Nie pisałem o katolickich, wewnątrz kościelnych, uroczystościach, ale o ekumenicznych, w których Twoi współwierzący brać będą udział - czy im w oczy powiesz to, co tu piszesz?!

Zmieniłeś zdanie? Wcześniej napisałeś tak:
Cytuj:
(...)uczestnicząc w kościelnych uroczystościach związanych z rocznicą Reformacji

Zdecyduj się na coś.

Aha... Jak takiego katolika spotkam, to mu to powiem.

Cytuj:
Widzę, że chcesz we mnie wzbudzić jakieś poczucie winy... Bezskutecznie, kolego, bo widzę to w kategorii błogosławieństwa, a nie odstępstwa, że powstał KADS!

No to przykre, że nie potrafisz (nie chcesz?) dostrzec faktu, iż KADS jest efektem kolejnego rozłamu. No, ale to nie dziwi w świetle faktu, że św. Paweł przekazał prostą i konkretną naukę na temat tego, że ci, którzy dopuszczają się rozłamów, królestwa Bożego nie odziedzicza. Gdybyś pozwolił sobie na dostrzeżenie faktu, że KADS jest efektem rozłamu, musiałbyś dokładnie przemyśleć, kto doprowadził do jego powstania. Odpowiedź zaś, która wynika z porównania tego wydarzenia z treścią Pisma Świętego, nie prowadzi do miłych wniosków.


Cz wrz 29, 2016 12:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Jubileusz 500-lecia Reformacji a Kościół rzymskokatolick
Kolego Yarpenie, pisząc "kościelnych" miałem na myśli organizowanych w kościołach- a czy to będą luterańskie, czy katolickie wspólnoty, to już czas pokaże...
No to trzymam za słowo, że prymasowi Polski, albo biskupowi lub wikaremu wygarniesz w twarz, że bierze (o ile będzie) udział w diabelskiej sprawie!! Jak byś mógł, to nagraj jego reakcję, albo przynajmniej ją potem opisz; dzięki.
[czy każdy katolik na forum tak myśli jak kolega?].

Temat dotyczy 500 lat Reformacji, a nie adwentyzmu, więc nie będę odpowiadał na Twoje zaczepki [może tylko zaznaczę, że nie wierzę, aby Paweł miał coś przeciwko oczyszczaniu Kościoła z zepsutych nauk i osób - miał np. za złe Koryntianom, że byli w tym opieszali... Nadszedł po wiekach odstępstwa czas, gdy Bóg przez Marcina Lutra spowodował sporą reformę, która była konieczna po prostu...]

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz wrz 29, 2016 12:36
Zobacz profil WWW
Post Re: Jubileusz 500-lecia Reformacji a Kościół rzymskokatolick
Cytuj:
Kolego Yarpenie, pisząc "kościelnych" miałem na myśli organizowanych w kościołach- a czy to będą luterańskie, czy katolickie wspólnoty, to już czas pokaże...

Trzeba było tak od razu napisać, bo dla mnie "kościelny" oznacza wyłącznie to, co jest w Kościele katolickim.

Cytuj:
Temat dotyczy 500 lat Reformacji, a nie adwentyzmu, więc nie będę odpowiadał na Twoje zaczepki (...)

Adwentyzm jest jednym z "owoców" Reformacji. Zaś to, że nie chcesz odpowiadać na teksty dotyczące adwentystów akurat nie dziwi, bo za chiny nie przyznasz, że powstanie KADS jest jednym z uczynków ciała, które św. Paweł opisał w Liście do Galatów.

czytelnikBiblii napisał(a):
może tylko zaznaczę, że nie wierzę, aby Paweł miał coś przeciwko oczyszczaniu Kościoła z zepsutych nauk i osób

Czym innym jest oczyszczanie Kościoła, a czym innym tworzenie nowego wyznania przez rozłam. KADS to efekt kolejnego rozłamu (oddzielił się od milleryzmu), a nie czyszczenia.

czytelnikBiblii napisał(a):
Nadszedł po wiekach odstępstwa czas, gdy Bóg przez Marcina Lutra spowodował sporą reformę, która była konieczna po prostu...

Reformę dokonuje się wewnątrz danej organizacji, a nie przez stworzenie nowej. Fakt, że Luter odszedł z Kościoła i stworzył własne wyznanie, dobitnie pokazuje, że to nie Bóg go prowadził, bo rozłamy od Boga nie pochodzą.


Cz wrz 29, 2016 12:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Jubileusz 500-lecia Reformacji a Kościół rzymskokatolick
Yarpenie, niech Bóg i historia oceniają Lutra, Reformację itp. rzeczy. Nie będę z Tobą się spierał; masz prawo tak myśleć, inni - też katolicy - myślą ciut inaczej...
Wolna wola.
Bywaj zdrów. :)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz wrz 29, 2016 13:05
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL