Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Jak to jest z tym wpływem Boga na nasze codzienne życie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Jak to jest z tym wpływem Boga na nasze codzienne życie?
Czy Bóg naprawdę pomoże mi zdać egzamin na 3.5 jak go poproszę?

teraz inny kaliber: Czy Bóg mnie uzdrowi z raka jeżeli go poproszę?

inny przykład: Dlaczego Bóg nie pomoże dzieciom w pogrążonej wojną Syrii?

Co prawda w PŚ mamy wiele przykładów ingerencji Boga w sprawy ludzi np. Samson prosi Boga, żeby mógł pomścić się na wrogach i to mu się udaje.


np. modliłem się żeby legia zremisowała z Realem. legia zremisowała.

czy Bóg mnie wysłuchał?

np. modliłem się o to, żeby rosja zaprzestała działań militarnych na ukrainie?

czy Bóg mnie wysłuchał?


i tu wypadałoby by sobie zadać pytanie - co to znaczy, że Bóg mnie wysłuchał?


CIEBIE PROSIMY wysłuchaj nas Panie - mówimy na każdej mszy - jak słyszę o co prosimy, to ja po prostu milczę -dla mnie ten fragment mszy to jest GROTESKA tego o czym jest ten wątek.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Pt lis 04, 2016 15:12
Zobacz profil
Post Re: Jak to jest z tym wpływem Boga na nasze codzienne życie?
A czy modliłeś się o wzrost swojej wiary? Czy modliłeś się o to, by nie ulegać złym pokusą, by stawać się lepszym człowiekiem, by wzrastać w miłości i świętości Bożej?
Modlimy się o sprawy ziemskie. Chcemy, by Bóg ingerował w nasze życie. Jeżeli modlisz się o wygraną na meczu, to ta przeciwna strona przegra, i czy Bóg byłby sprawiedliwy, gdyby kibicował tylko jednej stronie. Bóg nie może ingerować w nasze życie, nie może przeżyć życia za nas. Wtedy bylibyśmy Jego niewolnikami lub Jego Panami.Będąc panami Boga, Bóg zrobilibyśmy z Boga naszego niewolnika. Zrób Panie Boże to i to, bo ja tak chcę, a w razie czego, to ty za wszystko odpowiadasz, nie my. Jesteśmy wolni, mamy wolną wolę i Bóg nie ingeruje w nasze ludzkie życie. Może nas wspomóc w wyjątkowych sytuacjach, ale wtedy, gdy Go bardzo o to prosimy i ta pomoc jest celem, by nas wspomóc, wspomóc głównie, by nasza wiara wzrastała. Bóg w swej wielkiej mądrości wie, kogo i jak ma wspomóc. Może na przykład sprawić, by ktoś przeżył ciężki wypadek samochodowy, bo gdyby wtedy zginął nie byłby zbawiony i otrzymuje dalszą szansę życia, by się nawrócić. Bóg może kogoś uzdrowić głównie nie po po to, by kogoś usatysfakcjonować, ale głównie po to, by doświadczyć kogoś swoim dotykiem i ten dotyk służy głównie po to, by ta osoba prawdziwie uwierzyła, by dokonała przemiany w swoim życiu. Bóg wie najlepiej kiedy ma w naszym życiu zainterweniować, by ocalić naszą duszę, by ją wzmocnić wiarą. Nie można też nie znać w życiu Boga, nie modlić się, nie wielbić, a tylko mieć wymagania i żale. Boża miłość dla nas nie ma granic. Jest wielka i bezwarunkowa. Musimy całym sercem jej ufać.


Pt lis 04, 2016 16:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Jak to jest z tym wpływem Boga na nasze codzienne życie?
wybrana napisał(a):
.
1.Bóg nie może ingerować w nasze życie, nie może przeżyć życia za nas.

2.Bóg wie najlepiej kiedy ma w naszym życiu zainterweniować, by ocalić naszą duszę, by ją wzmocnić wiarą.


przecież to jest niesprawiedliwe. dlaczego Bóg sobie wybiera kogo ocalić albo kogo nie? przecież jako Bóg ma tak rozległa wiedzę i mądrość, że byłby wstanie przekonać do Siebie każdego. Nawet największych Jego przeciwników.


nie każdy jest wybranym. dlaczego?

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Pt lis 04, 2016 18:10
Zobacz profil
Post Re: Jak to jest z tym wpływem Boga na nasze codzienne życie?
Gdyby Bóg miał wykorzystywać swoją wiedzę i mądrość, by przekonać do siebie każdego, to gdzie byłaby zachowana nasza wola? Jak Bóg ma nas przekonać? Gdyby w pełni ukazał nam swoją moc, to nie była by w nas wiara, ale pełna świadomość. Co ta świadomość by nam dała? Czy wielbilibyśmy Boga i pragnęli byśmy zamieszkać w Królestwie Bożym z wyboru? Czy kierował by nami strach i wewnętrzny paraliż, czy kierowała by nami miłość? Czy pragnęlibyśmy uzyskać głębie miłości Bożej. A może biorąc pod uwagę łatwą logikę człowieka, chcielibyśmy nie być za nic odpowiedzialni, bo najłatwiej coś osiągnąć bez własnego wysiłku i jeszcze powiedzieć, że to człowiek jest najważniejszy, a Bóg ma mu służyć.
Bóg by nas zbliżyć do siebie narodził się na ziemi w swoim Synu człowieku Jezusie Chrystusie i ofiarował nam żywe namacalne i świadome świadectwo swojego istnienia. Jak na to zareagował człowiek? uwierzył?- nie, nie tylko, że nie uwierzył, to jeszcze wyszydził, zniszczył i zabił.
Boga może poznać każdy, kto tylko tego chce i pragnie. Poprzez modlitwę możemy prosić o dar wiary.
Możemy z Bogiem rozmawiać jak z najlepszym Ojcem, najlepszym przyjacielem. Najpierw musimy tego pragnąć i chcieć, czyli musimy wyrazić naszą wolę. Bóg jest zawsze z nami, jest w nas, bo my jesteśmy Jego częścią. Naszą wolą powinniśmy pragnąć, by Bóg mieszkał w nas. Bóg szanuje wolę człowieka i nie stara się, by nas tej woli pozbawić. Wielokrotnie nas w życiu wspomaga, ale robi to tak subtelnie, tak delikatnie, że my tego nie zauważamy, a mówimy tylko, że to szczęście nam dopisuje. Bóg nie opuszcza żadnego człowieka i mimo, że człowiek stara się żyć bez Boga i udaje, że go nie zna, to Bóg się od niego nie odwraca, bo Jego miłość jest bezgraniczna.


Pt lis 04, 2016 19:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Jak to jest z tym wpływem Boga na nasze codzienne życie?
mam wrażenie (czego nie neguje, ale...) że za dużo się mówi o tym, że Bóg nas bezgranicznie kocha i jest do cna naiwnie miłosierny. szczerze przeszkadza mi to i utrudnia zrozumienie Boga.

przyjmuje taką role starszego syna w przypowieści o synu marnotrawnym.

jest to postawa trochę zgubna, bo mówi o tym, że bycie dobrym i działając w zgodzie z wolą Ojca bywa trudne i w przeciwieństwie do postawy syna marnotrawnego mało przyjemne.

więc przyjmując taką optykę starszy syn grzeszy w pewnym sensie, bo dochodzi do wniosku po powrocie brata, że Bóg czyli Ojciec jak to woli... nie wynagradza jego wysiłku - jakby bycie dobrym coś go kosztowało w przeciwieństwie do czynienia nieprawości - co wydaje mu się lepsze.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


So lis 05, 2016 15:16
Zobacz profil
Post Re: Jak to jest z tym wpływem Boga na nasze codzienne życie?
No to pomyśl. Jesteś ojcem dwóch synów. Jeden od samego początku nie sprawia ci trudności. Dobrze się uczy, jest stateczny i poukładany. Drugi natomiast wiecznie sprawia ci kłopoty. Nie uczy się, kradnie, oszukuje. Ty bardzo martwisz się o niego i obawiasz się czy on za to wszystko nie trafi do więzienia. Nadchodzi pewien dzień, gdy syn, który sprawiał ci tyle zmartwień, tyle trwogi w twoim sercu, mówi ci ojcze od dziś będę innym człowiekiem. Zrywam z całym złym życiem i zaczynam żyć zupełnie inaczej, tak ja ty byś tego pragnął. Czy twoje serce nie zabije wielką radością, bo oto syn, którego uważałeś już prawie za straconego postanowił całkowicie przemienić swoje życie. Stał się taki jaki ty byś pragnął. Skończy się twoja trwoga, obawa i nieprzespane noce. Twoja radość i twoje szczęście jest ogromne.
Taką radość ma również nasz Ojciec w niebie, gdy człowiek zagubiony się odnajdzie. Każde nawrócenie grzesznika sprawia ogromną radość naszemu Ojcu. Bóg pragnie naszego zbawienia, naszego nawrócenia.
Pragnie, by każdy człowiek zamieszkał w Nim w Jego Królestwie i zaznał szczęścia wiecznego.


So lis 05, 2016 15:59
Post Re: Jak to jest z tym wpływem Boga na nasze codzienne życie?
supahiroł napisał(a):
mam wrażenie (czego nie neguje, ale...) że za dużo się mówi o tym, że Bóg nas bezgranicznie kocha i jest do cna naiwnie miłosierny. szczerze przeszkadza mi to i utrudnia zrozumienie Boga.

przyjmuje taką role starszego syna w przypowieści o synu marnotrawnym.

jest to postawa trochę zgubna, bo mówi o tym, że bycie dobrym i działając w zgodzie z wolą Ojca bywa trudne i w przeciwieństwie do postawy syna marnotrawnego mało przyjemne.

więc przyjmując taką optykę starszy syn grzeszy w pewnym sensie, bo dochodzi do wniosku po powrocie brata, że Bóg czyli Ojciec jak to woli... nie wynagradza jego wysiłku - jakby bycie dobrym coś go kosztowało w przeciwieństwie do czynienia nieprawości - co wydaje mu się lepsze.

Fajnie o starszym bracie rozważa dominikanin Cyprian Klahs
https://dominikanie.pl/2015/03/czy-syn- ... ego-brata/


So lis 05, 2016 16:19
Post Re: Jak to jest z tym wpływem Boga na nasze codzienne życie?
Można jeszcze dodać, że wartość materialna dla starszego syna, była tą wartością nadrzędną, dominującą. Nie sprawił mu radości głównie powrót brata i jego przemiana, ale obawa o majątek.


So lis 05, 2016 16:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Jak to jest z tym wpływem Boga na nasze codzienne życie?
Jak odczuwać Boga poza chwilą modlitwy i rozmyślań o Nim?

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz gru 21, 2017 15:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Jak to jest z tym wpływem Boga na nasze codzienne życie?
supahiroł napisał(a):
Jak odczuwać Boga poza chwilą modlitwy i rozmyślań o Nim?


Bóg jest we wszystkim, co nasz otacza. Bóg jest całą energią życia. Jeżeli twoje myśli są negatywne, to przyciągasz nimi wszystko, co złe i destrukcyjne. Pozytywne myśli są wzbogacające i przyciągają dobrą energię,wzmacniają nas oraz dodającą sił.
Bóg jest miłością, dobrem, pięknem, radością i wszystkim czego dobry człowiek pragnie.
Trzeba ufać w miłość i wspomożenie Boże, a wtedy Duch Święty będzie udzielał nam swoje dary w każdym aspekcie życia. Wszystko co robimy musi być podyktowane Wolą Bożą, a wtedy Bóg będzie królował w nas i będzie nas prowadzi oraz pouczał w każdej minucie.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Cz gru 21, 2017 16:47
Zobacz profil
Post Re: Jak to jest z tym wpływem Boga na nasze codzienne życie?
@ supahiroł

Zamiast starać się mniej lub bardziej skutecznie odczuwać Bożą obecność, lepiej skupić się na czynieniu dobra, bo tylko spełnianie dobrych uczynków z miłością przynosi szczęście. Nieporównanie ważniejszą rzeczą w życiu jest być szczęśliwym aniżeli czuć się szczęśliwym.


Cz gru 21, 2017 17:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Jak to jest z tym wpływem Boga na nasze codzienne życie?
No ale to masoni proponują taki świat jaki opisujecie, żeby odnaleźć Boga: w sobie i miłości i dobrze

-A ja się pytam gdzie w tym jest Bóg?

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz gru 21, 2017 18:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Jak to jest z tym wpływem Boga na nasze codzienne życie?
@supahiroł, no już teraz to odlatujesz i za chwilę powołasz się na buddystów.
Jak nie wiesz, gdzie jest Bóg, to poczytaj Ewangelię. Tam Jezus nauczał, gdzie jest Bóg. Jeżeli nie widzisz Boga w swoim życiu, to znaczy, że twoje oczy nie patrzą, a uszy nie słyszą. Boga nie zobaczysz na obrazku, ale może Go ujrzeć w drugim człowieku i we wszystkim co cię otacza.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Cz gru 21, 2017 18:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL