Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:21



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Jak funkcjonuje prorok? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Jak funkcjonuje prorok?
W związku z tym, że na kilku tematach pytano mnie jak Bóg do mnie mówi, to spróbuję to naświetlić w oddzielnym temacie. Potocznie za proroka ma się taką osobę, która potrafi przewidzieć przyszfość. Byli prorocy, którzy pisali o przyszłości ale generalnie to nie o to chodzi. Prorok to taka osoba przez którą mówi Bóg. Jestem w szkole proroków dwanaście lat i cały czas się uczę. Bóg wymaga ode mnie codziennej Komunii Świętej oraz cotygodniowej spowiedzi. To jest warunek, żebym mógł Go słyszeć i żebym mógł rozróżnić słowa Boga od podszeptów szatana. Na początku drogi przyszła do mnie taka myśl. Pan Jezus mówił ,, znam moje owce, a moje mnie znają" na podstawie tych słów pomyślałem, że moja dusza zna Pana i nie da się oszukać, a jak Pan do mnie przemówi to moja dusza zaśpiewa z radości. Żeby być prorokiem to najpierw człowiek musi się nauczyć kwestionować swoje zdanie. Zwykły człowiek, jak przychodzi do niego nowa myśl sprzeczna z dotychczasowym rozeznaniem to po prostu ją odrzuca a prorok się zastanawia czy ta myśl pochodzi od Boga czy od szatana. Jeśli wszystkie przesłanki mi mówią, że to pochodzi od Boga to ja to muszę przyjąć. Pierwszy raz zakwestionowałem swoje zdanie przy okazji wyborów. Chciałem głosować na PiS ale nad ranem w dniu wyborów moja dusza zaśpiewała piosenkę ze sztabu Leppera. Uznałem, że Bóg chce,żebym wbrew własnej zdaniu zagłosował na niego, chociaż miałem go za oszołoma. I tak zrobiłem. Później kilka razy jak miałem zrobić coś niezwykłego, to w ten sposób Bóg dawał nim wskazówki. Miałem też kilka snów, które traktowałem jako światło od Boga ale działanie następowało tylko wtedy jak moja dusza śpiewała. Generalnie to Bóg mówi kiedy chce i ja nie mam na to żadnego wpływu. Raz dostałem karkołomne zadanie, żeby iść do proboszcza z tekstem za który wiedziałem, że dostanę kopniaka i chciałem się upewnić, że mam iść. Zadanie dostałem podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas spowiedzi zapytałem Pana Jesusa wprost czy mam wykonać to co usłyszałem podczas adoracji? Ksiądz mi nie odpowiedział. Modliłem się wieczorem i jeszcze raz się zapytałem. W nocy przyśnił mi się sen. Leżę na polanie a wokół mnie pełno trupów. Przychodzą ludzie i zaczynają zbierać trupy do worków. Przyszli po mnie. Chcę pokazać, że żyję i w realu ruszyłem głową i się obudziłem. Bóg w ten sposób powiedział, że żyję, a jak żyję to dobrze słyszałem. Dzisiaj nie szukam już potwierdzeń. Dbamy tylko o swój słuch ( spowiedź i Komunia). Mam natchnienie to się wypowiadam. Nie mam natchnienie to siedzę cicho. Na przykład mówi Bóg idź do przodu to robię krok do przodu i nasłuchuję bo dwa kroki dalej może być przepaść. Tracę natchnienie to znaczy, że mam się zatrzymać i czekać na dalsze instrukcje ( jestem cywilem).


N gru 18, 2016 0:57
Zobacz profil
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Cóż, Krzysztofie, ale prorok nie funkcjonuje na takich zasadach. To co opisujesz to po prostu słuchanie podszeptów własnej psychiki i próby scalenia tego jako proroctwa i interpretacja myśli jako głos Boga. Ale to tak nie działa. Prorok to także mistyk, a w sumie żaden mistyk nie ma świadomości że jest mistykiem.

Właśnie dokładnie o to chodzi że prorok mówi o przekazach które dostaje w mistycznych wizjach. W przeciwnym razie jest po prostu samozwańczym prorokiem któremu wydaje się tylko że nim jest.


N gru 18, 2016 20:29
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
A ja bym się może posprzeczał, ale tego nie zrobię. Raz, że za mało wiem o prorokach biblijnych, dwa, że sprzeczałbym się z pozycji, że nie ma żadnych proroków, a są tylko wariaci wyróżniający się z tłumu i tłum sprawdza, które wariactwa się sprawdzają – a więc musi nie wariat, a prorok.

Ja więc generalnie w proroctwa nie wierzę, natomiast nie wiem jeszcze, co zrobić z wyroczniami, których niezłą teorię dał Dukaj w celach poniekąd rozrywkowych – tylko, że to ma sens, ręce i nogi. W skrócie sprowadza się w zasadzie do tego, co equuleuss napisał, że to jest taki rorschach, hm... ze sprzężeniem zwrotnym, podlegający skupieniu, no i rozumnej kontroli przede wszystkim. Zresztą bardzo ładnie Dukaj pokazał, do czego namiętne słuchanie się wyroczni prowadzi – do abdykacji z rozumu, że z człowieka robi się wzmacniacz-przekaźnik ślepych żywiołów natury. No i Ty, drogi krzysztofie, idziesz właśnie w tym kierunku.

Też taki byłem, że sobie wróżyłem, potem miałem sny, ba, miałem nawet jedną wizję, już w szpitalu. Nie narzekam tylko dlatego, że postawili mi po dwóch dekadach wreszcie diagnozę i wzięli w karby chemią, tak że obecnie funkcjonuję znacznie lepiej, niż uprzednio. Czego i Tobie, krzysztofie, życzę, oby bez szpitala po drodze.


N gru 18, 2016 20:44
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Wysłanie proroka do lekarza nie jest proste. Wymaga najczęściej podstępu ( z opinii psychiatrów). Może podświadomie boi się, że chemia odbierze mu misję? Z tego też powodu nie poddaje się osądowi Kościoła; jeśli nawet się podda, wybiera księdza wierzącego bardziej 'prorokom' i świadectwom/znakom niż Biblii. Choroba nie wybiera, więc i duchownego znajdzie, jak nie znajdzie, wymyśli.
Prorok, zdarza się, że upomina niewiernego, czasem po roku. Pamiętliwy jest. Wzmacnia swój przekaz w internecie korzystając z możliwości technicznych. Ma swego ucznia, który mu jest posłuszny i klaka jak w teatrze.

Trudna więc sprawa z prorokami i proroctwami, sczególnie trudne, gdy w olśnieniach biorą udział moce wiedzące więcej niż człowiek. Mają interes, by utwierdzać proroka w jego wielkiej misji dla ludzkości. To już bardzo silny typ proroka. Wyśle do piekieł jak nie uwierzysz jego wizjom.
Nie radzę więc dawać do zrozumienia, że proroctwa to ściema.


N gru 18, 2016 21:22

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Cytuj:
Jestem w szkole proroków dwanaście lat i cały czas się uczę
Co to za szkoła i kto ją prowadzi?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N gru 18, 2016 21:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Znaczy tyle, że powołanie dostałem dwanaście lat temu. Moje wcześniejsze prorokowanie bardziej służyło mojej nauce, niż przekazywaniu ważnych treści. Przez kilka pierwszych lat miałem kierownika duchowego. Ze trzy lata temu zrezygnował z powodu braku czasu. Mój proboszcz mi powiedział - nie przychodź do mnie więcej. Napisałem trzy listy do biskupa i na żaden mi nie odpowiedział. Znaczy tyle, że władzę kościelną mój los nie interesuje. Władza kościelna dała mi wolną rękę.


N gru 18, 2016 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Bóg wymaga ode mnie codziennej Komunii Świętej oraz cotygodniowej spowiedzi. To jest warunek, żebym mógł Go słyszeć i żebym mógł rozróżnić słowa Boga od podszeptów szatana.

Pewnie też mógłbym być prorokiem, gdybym miał codzienną Komunię Świętą i cotygodniową spowiedź. Niestety, chodzę do spowiedzi raz na wiele miesięcy, starcza mi to na tydzień czy mniej a potem żyję w grzechu :(

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N gru 18, 2016 22:18
Zobacz profil
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Jak napisales do nich tak jak tu piszesz na forum to nie dziwi mnie ze nie odpowiedzieli.
Bali sie by ci odpowiedz nie zaszkodzila.


N gru 18, 2016 22:20

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Chciałem głosować na PiS ale nad ranem w dniu wyborów moja dusza zaśpiewała piosenkę ze sztabu Leppera.


Stary, właśnie mało mnie nie zabiłeś.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N gru 18, 2016 22:32
Zobacz profil
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
JedenPost napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Chciałem głosować na PiS ale nad ranem w dniu wyborów moja dusza zaśpiewała piosenkę ze sztabu Leppera.


Stary, właśnie mało mnie nie zabiłeś.


A jesli to napisal do biskupow to moglo to miec podobny efekt.


N gru 18, 2016 22:38

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Sapper; ja też się nie dziwię ich ludzkiej reakcji. Jednak od proboszcza ( w moim ludzkim rozumieniu) wymagał bym więcej bo przed Bogiem odpowiada za moją duszę. Dzisiaj tą sytuację odbieram tak, że Bóg chciał aby nikt nie krępował moich wypowiedzi. Na badanie mojego dekla przyjdzie jeszcze czas.


N gru 18, 2016 22:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Myślę że sprawa jest jasna.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N gru 18, 2016 22:45
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
padło pytanie:1. co to za szkoła proroków i dlaczego nie ma w niej kierownictwa duchowego.
2. Kto w Kościele rozeznał Ciebie prorokiem,
3. Jeżeli Twoje proroctwa znajdują potwierdzenie, to czy ktoś rozpoznaję wzrastanie Twojego życia w wierze?


N gru 18, 2016 22:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
Dimko ; Jak przechodziłem szkołę to miałem kierownika duchowego przez dziewięć lat. Nie miał uprawnień kościoła ale się przyglądał. Jeszcze pól roku temu przedstawiłem całą sprawę innemu księdzu, którego mi Bóg wskazał. Powiedział po tygodniu, że nie widzi w tym nic sprzecznego z duchem Ewangelii.


N gru 18, 2016 23:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Jak funkcjonuje prorok?
a trzecie pytanie...


N gru 18, 2016 23:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL