Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Egzorcyzmy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So gru 24, 2016 18:34
Posty: 8
Post Egzorcyzmy
Witam wszystkich i wszystkim zycze Wesolych Swiat :)

Probowalam zadac wczoraj to pytanie na forum facebookowym, ale admin zglosil moja osobe jako trolla (bo niektorym nie miesci sie w glowie, ze ktos nie potrzebuje wstawiac zdjecia na facebooku). W kazdym razie pozdrawiam uczestnikow grupy Chrzescijanstwo czy Islam (czy jakos tak).

Jestem osoba wierzaca - moze nie super, ale wierze. Mam przyjaciol muzulmanow (glownie polskie muzulmanki). Zwykle normalnie zbijam ich argumenty, ale z jednym mam problem. Jesli uznajemy, ze Bog jest tylko jeden (nie bedziesz mial cudzych Bogow przede mna) i Mahomet nie jest prorokiem (dzis pewnie uznany za schizofrenika) to na jakiej podstawie dzialaja egzorcyzmy przeprowadzane na muzulmanach za pomoca Koranu? Jesli Koran nie jest Pismem Swietym? Celowo nie poruszam tutaj egzorcyzmow przeprowadzanych przez rabinow (rowne skutecznych), bo w koncu Tora to stary Testament. Ale Koran? Ksiadz wykorzystuje Biblie, wode swiecona i krzyzyk. Nie wiem co wykorzystuje imam przy wypedzaniu dzina, ale na pewno recytuje Koran, a demony sa na to rownie podatne jak na slowa z Pisma Swietego. Jak to mozliwe, jesli uznajemy, ze Koran nie jest objawieniem, a zwykla ksiazka? To bardziej potwierdza moja teze, ze nie ma opetan a jest choroba psychiczna, ktora kaze wierzyc choremu, ze woda swiecona czy czytanie Sur wypali im dziury w skorze. Nie mam pojecia jak to intepretowac. Mam nadzieje, ze wyjasni mi to ktos madrzejszy ode mnie.

Nie pytam sie muzulmanow, bo zaraz uslyszlabym odpowiedz, ze tylko ich Bog i ich Mahomet sie licza, a my jestesmy innowiercami.

Jeszcze raz Wesolych Swiat


So gru 24, 2016 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Egzorcyzmy
Może na tej zasadzie na której działają uzdrawiania przez różnych uzdrawiaczy reiki

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So gru 24, 2016 19:17
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 24, 2016 18:34
Posty: 8
Post Re: Egzorcyzmy
Znam dwie mistrzynie reiki. Obie sa gorliwymi katoliczkami, ktore uwazaja, ze lecza energia, ktora dostaja od Boga (nie wiem, nie wypowiadam sie - slyszalam glosy za i przeciw). Nie wiem natomiast czy reiki moze wyleczyc osobe opetana. Natomiast Koran moze. Chodzi Ci, ze imam czerpie energie i uzywa ja w intencji opuszczenia demona? W takim razie moglby np. recytowac Alicje w Krainie Czarow. Natomiast z roznych publikacji wiem np. ze opetani nie reaguja na zwykla wode, ale tylko na wode swiecona - podobnie jak nie reaguja na krucyfiksy zrobione z papieru. Czyli poswiecone robi roznice. Jesli Koran nie jest Pismem Swietym to zaden z dzinow nie powinien zareagowac.
Wiem, czepilam sie, ale trudno dopuscic mi mysl, ze cos w islamie moze dzialac i probuje to podwazyc, a tutaj nie mam argumentow.


So gru 24, 2016 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Egzorcyzmy
Zdarza się, że wszystkie religie mają swoje cuda i dowody. W Tybecie wybierają Dalajlamę jako kogoś kto się inkarnował, w Indiach dzieci pamiętają poprzednie wcielenia i te wspomnienia zgadzają się z faktami. Również daje się katolika zahipnotyzować i "cofnąć w poprzednie wcielenie", buddyzm mam swoje proroctwa, które też podobno się sprawdzają. Jest pewna teoria zgodnie z którą z religiami związane są myślokształty i egregory. Egregory żywią się energią psychiczną wyznawców i dają jakieś paranormalne zjawiska.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So gru 24, 2016 20:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Egzorcyzmy
Zacznijmy może od tego, że jest tylko jeden Bóg. Żydzi wierzą w jednego Boga, tego samego Boga, w którego wierzą chrześcijanie. Muzułmanie też wierzą, że Bóg jest jeden, stworzył świat, jest sprawiedliwy i miłosierny, a więc to ten sam Bóg, który jest naszym Bogiem i Bogiem Izraelitów. Allah znaczy Bóg, nic więcej. To nie jest imię Boga, ale Allah=Bóg.
Wszystkie religie: chrześcijaństwo, judaizm i islam, to religie monoteistyczne i abrahamiczne. Wierzymy w tego samego Boga: jedynego, sprawiedliwego i miłosiernego.
Myślę, że jeśli muzułmański egzorcysta jest prawym człowiekiem (takim musi być egzorcysta katolicki, aby był skuteczny) i dokonując egzorcyzmu powołuje się na jedynego, sprawiedliwego i miłosiernego Boga, może skutecznie uwolnić od opętania.
Nie znalazłam nigdzie w necie (na razie, bo już święta, które chcę spędzić inaczej niż na forum - wpadłam tu na chwilę :)) żadnych źródeł w tym temacie, a więc są to moje przemyślenia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 24, 2016 21:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Egzorcyzmy
Małgosiuu, a jak wyznawca New Age będący dobrym człowiekiem leczy energią i wierzy w jednego Boga będącego Energią?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So gru 24, 2016 21:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Egzorcyzmy
Andy72 napisał(a):
Małgosiuu, a jak wyznawca New Age będący dobrym człowiekiem leczy energią i wierzy w jednego Boga będącego Energią?

Judaizm, chrześcijaństwo i islam to wiara w Boga osobowego, a nie energię. Chyba zasadnicza różnica, prawda?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 24, 2016 21:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Egzorcyzmy
Też jeden Bóg tylko się różni. Bóg w Biblii i w Koranie też się różni.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So gru 24, 2016 21:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Egzorcyzmy
Cytuj:
Trzecia grupa związana w jakiś sposób z Kościołem ustanowionym przez Chrystusa - to tzw. przyporządkowani do ludu Bożego. Grupę tę stanowią ci, którzy nie są ochrzczeni. Oto, co Sobór Watykański II mówi na ich temat:

„Ci wreszcie, którzy jeszcze nie przyjęli Ewangelii, w rozmaity sposób przyporządkowani są do Ludu Bożego. Przede wszystkim więc naród, który pierwszy otrzymał przymierze i obietnice i z którego narodził się Chrystus wedle ciała (por. Rz 9,4-5), lud dzięki wybraniu szczególnie umiłowany ze względu na przodków, albowiem Bóg nie żałuje darów i wezwania (por. Rz 11,28-29).

Ale plan zbawienia obejmuje także i tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów; oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny.

Także od innych, którzy szukają nieznanego Boga po omacku i wśród cielesnych wyobrażeń. Bóg sam również nie jest daleko, skoro wszystkim daje życie, tchnienie i wszystko (por. Dz 17,25-28), a Zbawiciel chciał, aby wszyscy ludzie byli zbawieni (por. 1 Tm 2,4). Ci bowiem, którzy bez własnej winy, nie znając Ewangelii Chrystusowej i Kościoła Chrystusowego, szczerym sercem jednak szukają Boga i wolę Jego przez nakaz sumienia poznaną starają się pod wpływem łaski pełnić czynem, mogą osiągnąć wieczne zbawienie.

Nie odmawia też Opatrzność Boża koniecznej do zbawienia pomocy takim, którzy bez własnej winy w ogóle nie doszli jeszcze do wyraźnego poznania Boga, a usiłują, nie bez łaski Bożej, wieść uczciwe życie. Cokolwiek bowiem znajduje się w nich z dobra i prawdy. Kościół traktuje jako przygotowanie do Ewangelii i jako dane im przez Tego, który każdego człowieka oświeca, aby ostatecznie posiadł życie” (KK 16).
http://www.teologia.pl/m_k/zag05-03.htm

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 24, 2016 22:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Egzorcyzmy
A ateiści dobrej woli?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So gru 24, 2016 22:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Egzorcyzmy
Przeczytaj ostatni akapit poprzedniego cytatu, który wkleiłam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 24, 2016 22:07
Zobacz profil
Post Re: Egzorcyzmy
Bog jest jeden i kazdy kto w Niego wierzy moze dokonac cudow.
Trudno to wyjasnic dokladnie i zrozumiale, ale Malgosia ma racje.
To ludzie rozdzielili religie na rozne rozlamy-nazwy, ale Bog jest jeden.
Problem moze wystapic jedynie gdy ktos zaczyna wierzyc w bozka, czy bozkow i im oddaje czesc i od nich chce uzyskac pomoc, to wtedy powoluje sie na zle moce, ktore na poczatku pomoga, ale ta pomoc nie bedzie darmowa i zazadaja rekompensaty w wiadomej formie.
Jesli twoj Bog ma na celu dobro wszystkich to jest to ten jeden prawdziwy, a jezeli wymaga czegos w zamian, co nie jest dobrem dla wszystkich, to jest to bozek-falszywy bog.
Od zarania dziejow ludzkosc przekrecala Slowo Boze, do tego stopnia ze powstawalo wiele roznych wiar, z satanizmem wlacznie.
Noe, Abracham, Jezus, to byly etapy odnowienia autentycznej wiary w Prawdziwego i Jedynego Boga , ale mimo wszystko zachowaly sie szczatki poprzednich zdeformowanych wiar i kultow ktore przetrwaly do dzis.
Te przetrwale wiary sa czesto powodem dezorientacji wierzacych jako ze maja podobne choc rozne zasady-doktryny, ktore wynikaja z deformacji pierwotnej wiary ktora jest wiara w jedynego Boga.
Glownym powodem takich roznic jest ludzka interpretacja Pism, ktore jedynie Kosciol ma prawo interpretowac.
To co mamy dzis, to jedynie wynik tej ludzkie, blednej interpretacji Pism.


So gru 24, 2016 23:38
Post Re: Egzorcyzmy
Cytuj:
to na jakiej podstawie dzialaja egzorcyzmy przeprowadzane na muzulmanach za pomoca Koranu?


Gdzie słyszałaś o egzorcyzmach przeprowadzonych za pomocą Koranu?

Poza tym, istnieje pewna rzecz, otóż Szatan może dać chorobę i uzdrowić z niej. Na tej zasadzie działają te chwilowe / czasowe ''uzdrowienia'' za pomoca reiki, bioenergoterapii, akupunktury.

Cytuj:
Ksiadz wykorzystuje Biblie, wode swiecona i krzyzyk.


Ksiądz wykorzystuje ryt. Specjalny ryt egorcyzmu. I woda święcona nie jest tylko jakąś wodą, ale to jest coś co naprawdę działa. Jest wiele przypadków potwierdzających to iż woda święcona działa skutecznie i ponadto, osoby opętane mają nadnaturalne zdolności wykrywania tej wody, reagują tylko na wodę święconą, podczas kiedy zwykla woda nie przynosi żadnej reakcji. Krzyż także jest silnym znakiem przepędzającym demona, a czegoż ma się bać demon, Koranu?!? Wszak to ''dzieło'' spisane pod jego natchnieniem...

Cytuj:
To bardziej potwierdza moja teze, ze nie ma opetan a jest choroba psychiczna


Nie, absolutnie nie. Choroba psychiczna nie powoduje nadnaturalnych i nadludzkich cech w człowieku.

Cytuj:
ktora kaze wierzyc choremu, ze woda swiecona czy czytanie Sur wypali im dziury w skorze.


Pomijając sury bo jest to kompletnie bezużyteczna rzecz, a zatrzymując się na tym co jest prawdziwe - woda święcona. Egzorcyści mają pewne sposoby. Glas po kryjomu wlewa nieco wody święconej do herbaty i podaje osobie która jest opętana, a ta osoba nie wie o tym. I osoby opętane nie mogą tego wypić, albo czując palenie, albo mówiąc że to za gorzkie, śmierdzące, za słone, za słodkie, krztuszą się, dławią, etc... a przecież nie wiedzą o tym że tam jest domieszka wody święconej, natomiast w przypadku normalnej wody nie ma rekacji.

cumartesi napisał(a):
Znam dwie mistrzynie reiki. Obie sa gorliwymi katoliczkami, ktore uwazaja, ze lecza energia, ktora dostaja od Boga


Fatalna rzecz. Reiki to energia demoniczna.

Cytuj:
Nie wiem natomiast czy reiki moze wyleczyc osobe opetana.


Raczej pogorszyć jej stan. To tak jakby dolewać oliwy do ognia.


Małgosiaa napisał(a):
Muzułmanie też wierzą, że Bóg jest jeden, stworzył świat, jest sprawiedliwy i miłosierny, a więc to ten sam Bóg, który jest naszym Bogiem i Bogiem Izraelitów. Allah znaczy Bóg, nic więcej.


Nie, absolutnie nie.

Cytuj:
To nie jest imię Boga, ale Allah=Bóg.


Nie.

Cytuj:
Myślę, że jeśli muzułmański egzorcysta jest prawym człowiekiem (takim musi być egzorcysta katolicki, aby był skuteczny) i dokonując egzorcyzmu powołuje się na jedynego, sprawiedliwego i miłosiernego Boga, może skutecznie uwolnić od opętania.


Nie, nie może.


N gru 25, 2016 1:12
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Egzorcyzmy
equuleuss napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Muzułmanie też wierzą, że Bóg jest jeden, stworzył świat, jest sprawiedliwy i miłosierny, a więc to ten sam Bóg, który jest naszym Bogiem i Bogiem Izraelitów. Allah znaczy Bóg, nic więcej.


Nie, absolutnie nie.

Udowodnij.
equuleuss napisał(a):
Cytuj:
To nie jest imię Boga, ale Allah=Bóg.


Nie.

Rozumiem, że znasz arabski.
equuleuss napisał(a):
Cytuj:
Myślę, że jeśli muzułmański egzorcysta jest prawym człowiekiem (takim musi być egzorcysta katolicki, aby był skuteczny) i dokonując egzorcyzmu powołuje się na jedynego, sprawiedliwego i miłosiernego Boga, może skutecznie uwolnić od opętania.


Nie, nie może.

To jest mój wniosek wyciągnięty z nauczania katolickiego, które zacytowałam. Samo Twoje "nie" niczego nie dowodzi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N gru 25, 2016 5:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 24, 2016 18:34
Posty: 8
Post Re: Egzorcyzmy
Tak, wierze, ze wszyscy mamy tego samego Boga - wlacznie z muzulmanami, ale po prostu roznie pojmujemy wiare - gdy my nadstawiamy drugi policzek, oni w ten policzek wala. Znam muzulmanow, ktorym moglabym powierzyc zycie, ale na jedna taka osobe jest milion innych, ktore omijam z daleka.
Nie zamierzam sie wglebiac w reiki - chodze, bo mnie wycisza, ale nie szukam w niej demonicznych podtekstow. W karme nie wierze - raczej obstaje za tym "ze biednemu zawsze wiatr w oczy". Nie zauwazylam zadnych prozdrowotnych zaslug reiki - chociaz niewatpliwie czuje energie.
Wlasnie chcialam sie odniesc do tej wody swieconej - dokladnie wiem, ze zwykla woda nie dziala na opetanego, podobnie jak krucyfiks nie wykonany z drewna (bo Jezus umarl na krzyzu). Wszyscy natomiast obstaja za tym, ze nie liczy sie wiara, ale intencja. Jesli rzeczywiscie by tak bylo, to ksiadz rownie dobrze moglby pokropic opetanego kawa. Wierze, ze wazne jest przestrzeganie calego ceremonialu. Nie wierze w Koran, ale jednak dziala na opetanych - spedzilam dwa lata w kraju arabskim na wymianie i znam ich kulture, wiare od podszewki. Czytanie Koranu ma takie same dzialanie jak czytanie Tory czy Biblii na opetanych - jest wiele udowodnionych przypadkow udanych egzorcyzmow przez imamow.
Ktos sie pokusil sie o zadanie podobnego pytania na stronach amerykanskich. W odpowiedzi dostal, ze islam jako jedyna religia jest prawda (nielogiczne i glupie - egzorcyzmy chrzescijanskie sa skuteczniejsze), inni pisza, ze liczy sie intencja, a jeszcze inni, ze islam zostal stworzony przez szatana, wiec klin klinem. I na dobra sprawe wciaz nie wiem dlaczego Koran dziala, jesli nie jest Pismem Swietym. Przeciez gdyby nie dzialal opetany powinien co najwyzej wysmiac imama i jego proby odzyskania duszy, a reaguje gwaltownie i wsciekle jak na Biblie.


Pn gru 26, 2016 3:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL