Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Następna strona
 Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctwo"? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
supahiroł napisał(a):
jeżeli jesteśmy grzeszni to jakże możemy trafić do nieba. czekając na zakończenie procesu beatyfikacyjnego?


wiem że to trudne i to wyłącznie moje twierdzenie, więc żeby się nie zgodzić nie trzeba go nawet podważać.


przychodzi pobożny człowiek do bram nieba i prosi Św. Piotra aby go wpuścił.
- nie tak szybko. Mam tu test , musisz zebrać 1000 punktów. Cym sobie zasłużyłeś na niebo?
- byłem codziennie na mszy
- dobrze - 10 pkt
- pracowałem uczciwie
- 50 pkt
- zachowywałem przykazania
- 20pkt
itd. biedak się męczy, z trudem przekracza 100 pkt. Św. Piotr mówi mu, że czas się kończy i go pospiesza. Człowiek zaczyna panikować i wymyślać po kolei co mu przyjdzie do głowy, ale cały czas mało. Dużo za mało.
- czy jest jeszcze coś co może cię uratować - pyta Piotr.
- MIŁOSIERDZIE BOŻE !!!!!!!

- brawo synu, to wystarczy...


So gru 24, 2016 9:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
wydaje mi się że za tym powinno się kryć coś głębszego. dobrze że chociaż jest ta "obowiązkowa" spowiedź. bo to nadaje tym świętą jednak jakiś wymiar refleksyjności.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


So gru 24, 2016 11:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Kościół poprzez codzienne czytania prowadzi do tego wydarzenia. Adwent czas przygotowania i oczekiwania. To wszystko jest. Internetowe rekolekcje, to tylko kilkanaście minut dziennie. I podstawa własna lektura Pisma Św. Wszystko jest i to w obfitości.


So gru 24, 2016 12:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Trzeba się przygotować stając z Prawdą o Bogu w prawdzie o sobie samym, a bez przygotowania Sakramentu Spowiedzi ta prawda o sobie jest trudna.

Księga Apokalipsy 3, 20: Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


So gru 24, 2016 15:03
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
supahiroł napisał(a):
mnie zastanawia jeżeli chodzi o świadomych wyznawców złego, dlaczego to robią?

dlaczego ci ludzie nie wierzą w Boga?


Bardzo trudne pytanie.


Cytuj:
zakładam że nie wierzą w Boga, bo to co się dzieje na świecie jest tego wyznacznikiem, a nie zdjęcia z święta dziękczynienia gdzie wszyscy w białych koszulach składają sobie życzenia pokoju i dobra na świecie.


Nie, to byłoby zbyt nawine wytłumaczenie. Egzorcysta Glas mówił o realnych wyznawcach Szatana, ci prawdziwi sataniści to właśnie ludzie w białych koszulach pod krawatem, udzielający się w dobrych klubach, postrzegani jako porządni przez innych.

dimko napisał(a):
skąd się wzięło przekonanie, że Apokalipsa to proroctwo dni ostatecznych?


Ponieważ mówi to również Kościół. Apokalipsa przedstawia czasy ostateczne.

dimko napisał(a):

przychodzi pobożny człowiek do bram nieba i prosi Św. Piotra aby go wpuścił.


Człowiek nie będzie raczej prosił o wpuszczenie do Nieba, ale pozna całą prawdę o sobie, a ta prawda sprawi iż wyznaczy sobie odpowiednie miejsce w czyścu. A niektórych ta prawda przyprawi o rzucenie się w otchłań piekła.


So gru 24, 2016 16:42
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
To sa wlasnie warunki szczegolnie zwiazane z "nowonarodzonymi", ktorzy sadze ze sa juz zbawieni z samej wiary.
Gdy doswiadcza odczucia wlasnych grzechow, padna martwi, a ci ktorzy przetrwaja, beda tloczyc sie przy kofesjonalach.


N gru 25, 2016 0:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
dimko napisał(a):
skąd się wzięło przekonanie, że Apokalipsa to proroctwo dni ostatecznych?


Ponieważ mówi to również Kościół. Apokalipsa przedstawia czasy ostateczne.[/quote]

Kościół katolicki tak nie mówi i nie mówił. Może tak na szybko jeden tekst: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/apokalipsa-jankowski.html

dimko napisał(a):
przychodzi pobożny człowiek do bram nieba i prosi Św. Piotra aby go wpuścił.


Człowiek nie będzie raczej prosił o wpuszczenie do Nieba, ale pozna całą prawdę o sobie, a ta prawda sprawi iż wyznaczy sobie odpowiednie miejsce w czyścu. A niektórych ta prawda przyprawi o rzucenie się w otchłań piekła.[/quote]

to jest bajka, która ma pokazać, że jedynie miłosierdzie Boga otwiera nam niebo.


N gru 25, 2016 18:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
dimko napisał(a):
to jest bajka, która ma pokazać, że jedynie miłosierdzie Boga otwiera nam niebo.

Do którego cytatu odnosi się to?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N gru 25, 2016 18:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Andy72 napisał(a):
dimko napisał(a):
to jest bajka, która ma pokazać, że jedynie miłosierdzie Boga otwiera nam niebo.

Do którego cytatu odnosi się to?

wyżej w wpowiedzi equuleuss, cytuje pierwsze zdanie z wcześniejszej opowiastki.

wklejam całość:
przychodzi pobożny człowiek do bram nieba i prosi Św. Piotra aby go wpuścił.
- nie tak szybko. Mam tu test , musisz zebrać 1000 punktów. Cym sobie zasłużyłeś na niebo?
- byłem codziennie na mszy
- dobrze - 10 pkt
- pracowałem uczciwie
- 50 pkt
- zachowywałem przykazania
- 20pkt
itd. biedak się męczy, z trudem przekracza 100 pkt. Św. Piotr mówi mu, że czas się kończy i go pospiesza. Człowiek zaczyna panikować i wymyślać po kolei co mu przyjdzie do głowy, ale cały czas mało. Dużo za mało.
- czy jest jeszcze coś co może cię uratować - pyta Piotr.
- MIŁOSIERDZIE BOŻE !!!!!!!

- brawo synu, to wystarczy...


N gru 25, 2016 18:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Tak, to jest bajka, która to pokazuje. Opowiada o tym, że bez tego Miłosierdzia sami byśmy na to nie zarobili.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N gru 25, 2016 18:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
i taki miała cel. Equuleuss oczywiście ma rację pisząc że nie tak to będzie wyglądało :)


N gru 25, 2016 19:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Nikt nie wie, jak to będzie wyglądało.
Może tak: https://www.youtube.com/watch?v=q6eJBpmwT6g
choć to raczej wizja protestancka

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N gru 25, 2016 19:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
equuleuss napisał(a):
Człowiek nie będzie raczej prosił o wpuszczenie do Nieba, ale pozna całą prawdę o sobie, a ta prawda sprawi iż wyznaczy sobie odpowiednie miejsce w czyścu. A niektórych ta prawda przyprawi o rzucenie się w otchłań piekła.


to co piszesz jest moim wyobrażeniem o części KK który mówi że Jezus zstąpił do piekieł. dlaczego tak uważa choć nic na to nie wskazuje? ten typ tak ma.


nie sądzę żeby tak było. inaczej ta cała nauka Jezusa o miłości i dobrze z Ewangeli była jakimś żartem.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


N gru 25, 2016 21:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
polecam świadectwo pt. Trafiona przez piorun. Objawienie prywatne, nie obowiązuje wierzenie w nie, ale tam jest właśnie fragment sądu szczegółowego, który doświadcza po wypadku. Jej historia jest zatwierdzona, przez biskupa miejsca.

To, że Jezus zstąpił do piekieł pochodzi z Pisma św. - "Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym [...]" (1 P 3,18-20).


N gru 25, 2016 21:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2016 20:02
Posty: 4
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Piekło/czyściec (czyściec to tylko kolejne wymyślone miejsce i inna nazwa) może być na tej planecie (i jest dla wielu ludzi, większość sama sobie je tworzy), nie trzeba szukać i sobie wyobrażać.
"Piekło jest puste, a wszystkie diabły są tutaj". :D


Cytuj:
inaczej ta cała nauka Jezusa o miłości i dobrze z Ewangeli była jakimś żartem.


Karą za grzech jest śmierć. Jak ktoś jest zły i zatraci się w tym, to nie będzie ratunku. Tyle, że taka osoba zostanie najpewniej unicestwiona na zawsze. To jest ta kara. Piekło to sobie wymyślili władcy świata dla zastraszania podatnych ludzi.


Pn gru 26, 2016 0:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL