Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 2:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona
 Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem? 
Autor Wiadomość
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Ale to wy wymyśliliście tę metodę zapobiegania złu, co do którego prorokujecie, że będzie miało miejsce na skutek rządów PiS. Czyli jak? Jeżeli ktoś chce ją stosować względem przeciwników PiS, to jest to absurd, ale jak wy względem PiS, to jest dobre rozwiązanie?

Kali byłby z was dumny. :)


Pt sty 13, 2017 20:46
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Johnny99 napisał(a):
Pamiętacie, jak pisowcy radośnie ogłaszali, że "spór o TK został zakończony"? Jak zwykle w przypadku tej partii, było to kłamstwo. Ziobro właśnie złożył wniosek o stwierdzenie niekonstytucyjności uchwały o wyborze sędziów Rymara, Tulei i Zubika: http://trybunal.gov.pl/sprawy-w-trybuna ... tucyjnego/. Czyli dokładnie taki wniosek, jaki złożyli PO i RPO rok temu w odniesieniu do sędziów pisowskich, co wtedy Ziobro uznał za całkowitą "kompromitację prawną", bo przecież "każdy student prawa wie", że TK nie może badać uchwał. .


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-trybunal-konstytucyjny-decyzji-sejmu-nie-ocenia-to-przekracza-jego/xe0wfh9

Cytuj:
No cóż, Prokurator Generalny sam podejmuje decyzje i nie mnie to oceniać. Ja tylko mogę powiedzieć, jako prawnik, że wydaje mi się, że Trybunał tutaj będzie musiał przyjąć stanowisko, które sprowadza się do tego, że nie ma możliwości oceniania decyzji Sejmu. Ta decyzja być może była wadliwa z punktu widzenia formalnego, no ale Trybunał takiej decyzji po prostu nie ocenia. To przekracza jego kompetencje. Osobiście nie sądzę, aby tym sędziom cokolwiek groziło - podkreślił Kaczyński.

teraz to Johnny99 ma zagwozdkę

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 13, 2017 21:08
Zobacz profil WWW
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Jako prawnik??
Oplulam ekran.

A co Wielki Praw... Prezes chcial przekazac tym wystapieniem? Ze jest dobrym ojczulkiem i “sedziowie niczego nie musza sie bac“? Bo to kolejna akcja, ktora ma udowodnic, ze spisowany TK jest do niczego nie przydatny? Zly nadprokurator pilnuje porzadku i grozi palcem, a z Zoliborza idzie orzeslanie pokoju?


Pt sty 13, 2017 21:22
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Szkoda ze takich proroctw nie uskuteczniali gdy Państwo działało teoretycznie za rządów POPSL. Szkoda ze nie było takich głosów jak AWS niszczył Polskę 4 reformami. Szkoda ze nie było głosu jak SLD niszczyło Polska Służbę Zdrowia.
Jak widać nasi prorocy są tylko antyPiS a nie prorocy widzący jak Polska jest czy była niszczona.
Akurat zniszczenia tej ekipy są najmniejsze porównując przodowników czyli PO. Ale przed nimi jeszcze 3 lata. Zobaczymy co dokonają.
Jedno jest pewne. Państwo nie działa teoretycznie. Tylko patrząc na kierunek zmian nie wiem czy to na pewno dobrze.
Sprawa TK za chwile umrze. Dzisiaj słyszałem w tv ze teraz oto mamy TK PiS. Tylko ze większość w TK to sędziowie wybrani za poprzedniego sejmu. Czyżby ci z nadania PO nagle przeszli na stronę PiS? Bo skoro ci wybrani w tym sejmie to urzędnicy PiS to poprzedni to urzędnicy PO. Tak na logikę. Chyba, ze logika dotyczy tylko ocenianiu jednej strony sporu. Czyli potwierdzenie systemu plemiennego.


Pt sty 13, 2017 21:23

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Kael napisał(a):
A co Wielki Praw... Prezes chcial przekazac tym wystapieniem? Ze jest dobrym ojczulkiem i “sedziowie niczego nie musza sie bac“? Bo to kolejna akcja, ktora ma udowodnic, ze spisowany TK jest do niczego nie przydatny? Zly nadprokurator pilnuje porzadku i grozi palcem, a z Zoliborza idzie orzeslanie pokoju?


Otóż to.
Mamy kolejny odcinek kabaretu.
Przemówił I Sekretarz.
Jaki przekaz trafił teraz do "ciemnego ludu"?
Popatrzcie: w tym, co pozostało z Trybunału Konstytucyjnego PiS ma jakiś sędziów-dublerów albo prezesa, który wybrany został ze złamaniem nawet tej ustawy, którą sam PiS specjalnie na tę okoliczność wymyślił. Nie dość, że ta prezes nie spełnia konstytucyjnego wymogu wyróżniania się wiedzą prawniczą, to jeszcze poraża postawą etycznie co najmniej wątpliwą, opowiadając, że poszła na "lewe" zwolnienie lekarskie na znak protestu przeciw niepełnemu składowi orzekającemu.
Ale czy tylko PiS ma trefnych sędziów?
Nie.
Trefni są także sędziowie wybrani przez poprzednią władzę.
Właściwie są oni w Trybunale nielegalnie.
Trybunał ani nikt inny nie może tego jedynie potwierdzić.
Julia Przybłędzka i pan Muszyński wydadzą pewnie wkrótce orzeczenie, że nie mają takich kompetencji.
Dadzą tym samym wyraz swojej niezależności, profesjonalizmu i obiektywizmu.
PiS zażądał, aby oczywistą nielegalność wyboru Tulei, Zubika i Rymara potwierdzić, a oni, nie!
Nie potwierdzają!
Nie mogą!
Sędziowie Tuleja, Zubik i Rymar są nielegalni!
Ale niech już sobie na razie będą. Odsunie się ich trochę w cień - np. usunie ze składów orzekających, a stopniowo może jakoś rozwiąże ten problem...

Tak czy inaczej, bolszewickie g****, którym PiS w nich rzucił, na pewno się do sędziów przyklei...


Pt sty 13, 2017 21:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Kael napisał(a):
Jako prawnik??
Oplulam ekran.

Ja jeszcze bardziej:
:D
Cytuj:
Jarosław Aleksander Kaczyński – polski polityk i doktor nauk prawnych.
Studiował na Uniwersytecie Warszawskim. W 1971 na Wydziale Prawa i Administracji UW uzyskał tytuł magistra. Na tym samym roku studiowali z nim m.in. jego brat Lech, Andrzej Rzepliński, Marek Safjan, Bogusław Wołoszański i Mirosław Wyrzykowski. 8 grudnia 1976 na WPiA UW obronił pracę doktorską pt. Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą.

Dzięki, Kael za poprawienie humoru.
Kael napisał(a):
A co Wielki Praw... Prezes chcial przekazac tym wystapieniem? Ze jest dobrym ojczulkiem i “sedziowie niczego nie musza sie bac“? Bo to kolejna akcja, ktora ma udowodnic, ze spisowany TK jest do niczego nie przydatny? Zly nadprokurator pilnuje porzadku i grozi palcem, a z Zoliborza idzie orzeslanie pokoju?

Odczytuję wyraźnie złą wolę
:(

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 13, 2017 21:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ale to wy wymyśliliście tę metodę zapobiegania złu, co do którego prorokujecie, że będzie miało miejsce na skutek rządów PiS. Czyli jak? Jeżeli ktoś chce ją stosować względem przeciwników PiS, to jest to absurd, ale jak wy względem PiS, to jest dobre rozwiązanie?

Kali byłby z was dumny. :)


Przykro mi, ale nie rozumiem tej wypowiedzi. Tym bardziej EOT.

medieval_man napisał(a):
teraz to Johnny99 ma zagwozdkę


A niby dlaczego miałby mieć? J99 miałby zagwozdkę, gdyby jego teoria zakładała, że "TK" zbada decyzję Sejmu. Ale jego teoria tego nie zakłada, w obydwu wariantach "TK" decyzji nie bada.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt sty 13, 2017 22:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
medieval_man napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Pamiętacie, jak pisowcy radośnie ogłaszali, że "spór o TK został zakończony"? Jak zwykle w przypadku tej partii, było to kłamstwo. Ziobro właśnie złożył wniosek o stwierdzenie niekonstytucyjności uchwały o wyborze sędziów Rymara, Tulei i Zubika: http://trybunal.gov.pl/sprawy-w-trybuna ... tucyjnego/

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-trybunal-konstytucyjny-decyzji-sejmu-nie-ocenia-to-przekracza-jego/xe0wfh9

Czyli nawet, gdy wprost żartują z niego, że zarządza przez kryzys, to i tak nie potrafi się zreflektować.

Czy jest ktoś, kto ma wątpliwości w kwestii, czy Ziobro skonsultował z prezesem złożenie tego wniosku do TK?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sty 14, 2017 0:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Mam wątpliwości. Soul złym pomysłem jest czerpanie wiedzy i kontekstu politycznego z kabaretu... :D

http://newsroom.salon24.pl/747407,kaczy ... etencje-tk


So sty 14, 2017 7:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Soul33 napisał(a):
...
Czy jest ktoś, kto ma wątpliwości w kwestii, czy Ziobro skonsultował z prezesem złożenie tego wniosku do TK?


To oczywista oczywistość. Tylko antypisowski portal WP.PL ma wątpliwości: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezes-PiS-TK-decyzji-Sejmu-nie-ocenia-to-przekracza-jego-kompetencje,wid,18674323,wiadomosc.html
Ale w wp.pl coś się zmienia, od jakiegoś czasu pojawiają się tam informacje krytykujące także totalitarnych. Być może wp.pl uznało, że wbrew opozycyjnym prognozom rząd PISu wytrzyma więcej niż pół roku. A może nawet dwie kadencje. Trzeba podążać za koniunkturą. Ale trudno też wykluczyć, że tezy o omnipotencji Kaczyńskiego są propagandowym wymysłem totalitarnych.


So sty 14, 2017 8:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Wiele mediów wpadło wczoraj w pułapkę i bardzo powierzchownie komentowało sprawę wokół sędziów TK.
Można by odnieść wrażenie, że w tej sprawie chodzi o tych trzech sędziów.
Nic bardziej mylnego.
O żadnych sędziów tu nie chodzi.
Sędziowie Zubik, Tuleja i Rymar i tak w trybunale Julii Przybłędzkiej nie mają nic do gadania. Ich głos się nie liczy. W najmniejszym nawet stopniu. Pod rządami nowej ustawy liczy się nie to, kto jak gra, ale kto rozdaje karty. A karty rozdaje Julia Przybłędzka. Może ona tak wyznaczać składy orzekające, że w żadnym nie będzie niezależnych sędziów. Albo będzie po jednym, dla ozdoby. Niech sobie zgłoszą swoje zdanie odrębne.
To czy wymienieni sędziowie są jeszcze w tych resztkach, które zostały po Trybunale czy ich już relegowano, nie ma więc najmniejszego znaczenia.
Po co zatem PiS zajął się ta sprawą?
Otóż po to, że to sprawa dla PiS-u wygrana. Obojętnie jak się potoczy.
Jeżeli Julia Przybłędzka ogłosi swoją niemoc w rozstrzygnięciu tej sprawy, potwierdzi przeczucia I Sekretarza - jego prawniczy talent i wyczucie. Trybunał nie jest władny rozstrzygać uchwał Sejmu. Tak właśnie I Sekretarz jeszcze przed wyrokiem prorokował. Sejm może wybierać sędziów całkowicie nielegalnie i nikt na to nic nie może poradzić, bo to wewnętrzna sprawa Sejmu.
Czyż to dla PiS-u nie przełomowe osiągnięcie? Nie podpowiedź w sprawie wyborów kolejnych sędziów? Nie legitymizacja dotychczasowych posunięć?
Z nikim i z niczym nie będzie się trzeba już liczyć.
Jeżeli zaś Julia Przybłędzka ogłosi, że sprawa się jednak zajmie, to co może obwieścić światu?
Co najwyżej to, że wybrani sędziowie są nielegalni i trzeba ich pogonić.
Na ich miejsce PiS wstawi kolejne marionetki.
Suweren jednak zobaczy, że Julia Przybłędzka i pisowski pseudotrybunał, którym kieruje, są niezależne. Wcale nie posłuchali głosu I Sekretarza, ale orzekli samodzielnie, dając dowód swojej sędziowskiej autonomii.
Czy ktoś będzie teraz mógł argumentować, że są pisowskimi popychadłami?
Przecież sprzeciwili się woli najwyższej instancji!
Samemu prezesowi!
To nieprawda, że wszystko ustala się na Nowogrodzkiej. Wyroków trybunału się wcale nie ustala!
Spora część gawiedzi prawdopodobnie w taki przekaz uwierzy.

Tak czy inaczej PiS z całej sprawy wychodzi zwycięsko.
A kto jest przegranym?
Trzech niczemu niewinnych sędziów, uosabiających majestat i powagę upadającego Polskiego Państwa.


So sty 14, 2017 9:13
Zobacz profil
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Portal wp.pl przejmuje dziennikarzy wyrzuconych z TVP. Próbują odtworzyć to co zrobili wcześniej dziennikarze wyrzuceni przez PO z TVP i po wywaleniu niektórych z Rzepy oraz rozwaleniu redakcji Uważam Rze. Przypomnę tylko, ze niejaki Hajdarowicz działał na zlecenie jednego z ministrów z rzadu PO..
Dziennikarze wywaleni za PO stworzyli Telewizje Republika. Portal wp ma o wiele więcej kasy wiec powinni wejść na rynek i zyskać oglądalność. Są nawet na multi. Jeden problem to taki, ze niezadowoleni z PiS maja juz swoją telewizje i jest nią TVN. Będą mieli ciężko. Ale odpowiednia promocja i mogą trochę ciasteczka urwać z tego tortu urwać. Akurat nie będzie to raczej widownia TVP. Bo jak juz pisałem teraz to pozostali tam zwolennicy PiS i trochę ludzi niezdecydowanych. Zapewne będzie to kosztem TVN.


So sty 14, 2017 9:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 594
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Coroner, jak możesz? Przecież PO było obiektywne i demokratyczne. Nie wywalali nikogo za informacje smoleńskie, nie przewłaszczali Rzepy, ani związanego z nią tygodnika. Nie wywierali też żadnej presji na zmianę naczelnego Faktu.
Naucz się oceniać jak K (mam na myśli Kalego).

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


So sty 14, 2017 9:35
Zobacz profil
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Cóż jak się jest poza wojna PO PiS to widzi się inaczej.
Ale masz racje. Zwolennicy jedynej słusznej opcji ( w to miejsce można dowolnie wpisać albo PiS albo antyPiS ) widza tylko u siebie obiektywność i demokracje. Ale fakt takiej hucpy jak wykonała totalna opozycja to PiS za swoich czasów opozycyjnych nie zrobił. A powodów miał wiele.
Ja mam wrażenie ze nie chodzi wcale o Polskę czy o łamanie zasad. Chodzi o to aby wciąż coś się działo.


So sty 14, 2017 10:00

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Cytuj:
Otóż po to, że to sprawa dla PiS-u wygrana. Obojętnie jak się potoczy.
Jeżeli Julia Przybłędzka ogłosi swoją niemoc w rozstrzygnięciu tej sprawy, potwierdzi przeczucia I Sekretarza - jego prawniczy talent i wyczucie. Trybunał nie jest władny rozstrzygać uchwał Sejmu. Tak właśnie I Sekretarz jeszcze przed wyrokiem prorokował. Sejm może wybierać sędziów całkowicie nielegalnie i nikt na to nic nie może poradzić, bo to wewnętrzna sprawa Sejmu.
Czyż to dla PiS-u nie przełomowe osiągnięcie? Nie podpowiedź w sprawie wyborów kolejnych sędziów? Nie legitymizacja dotychczasowych posunięć?
Z nikim i z niczym nie będzie się trzeba już liczyć.
Jeżeli zaś Julia Przybłędzka ogłosi, że sprawa się jednak zajmie, to c


Zawsze myslałem, se sjm to legalny organ państwa. A teraz sie dowiaduje, ze moze sejm, wybierac cos nielegalnie, ustawy przyjmowac nielegalnie. Ciekawe, ze zawsze byl ten sejm legalny, a teraz jest nielegalny... :D

Mozna tez zauwazyc taka o to rzecz. Jeden pisze, ze Ziobro ustawil sie na 100% z kaczorem, drugi, ze ustawili sie, ale by uwalic trzech sedziow, a trzeci, ze ustawili sie, ale by pomoc sejmowi. W kazdym przypadu i tak PiS be.


So sty 14, 2017 10:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL