Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 19:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
 Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
kosiarz1 napisał(a):
Zawsze myslałem, se sjm to legalny organ państwa. A teraz sie dowiaduje, ze moze sejm, wybierac cos nielegalnie, ustawy przyjmowac nielegalnie. Ciekawe, ze zawsze byl ten sejm legalny, a teraz jest nielegalny... :D


No cóż.
Za poprzednich kadencji w Sejmie raczej nie fałszowano glosowań...


So sty 14, 2017 10:06
Zobacz profil
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
mikkel napisał(a):
kosiarz1 napisał(a):
Zawsze myslałem, se sjm to legalny organ państwa. A teraz sie dowiaduje, ze moze sejm, wybierac cos nielegalnie, ustawy przyjmowac nielegalnie. Ciekawe, ze zawsze byl ten sejm legalny, a teraz jest nielegalny... :D


Cytuj:
No cóż.
Za poprzednich kadencji w Sejmie raczej nie fałszowano glosowań...

I nie jedna tylko partia w osobnym pomieszczeniu stanowiła prawa.....ale wszystko przed nami - kilka sal kolumnowych, kilka ustawa, a Polacy sami sobie wybiorą która im odpowiada.


So sty 14, 2017 10:09
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Kael napisał(a):
Jako prawnik??
Oplulam ekran.

A co Wielki Praw... Prezes chcial przekazac tym wystapieniem? Ze jest dobrym ojczulkiem i “sedziowie niczego nie musza sie bac“? Bo to kolejna akcja, ktora ma udowodnic, ze spisowany TK jest do niczego nie przydatny? Zly nadprokurator pilnuje porzadku i grozi palcem, a z Zoliborza idzie orzeslanie pokoju?

Co Cię dziwi.....jak głosi PiS poziom polskich uczelni znajduje sie daleko za murzynami, więc i adekwatny poziom prawników w nich kształconych.

Idący napisał(a):
Coroner, jak możesz? Przecież PO było obiektywne i demokratyczne. Nie wywalali nikogo za informacje smoleńskie, nie przewłaszczali Rzepy, ani związanego z nią tygodnika. Nie wywierali też żadnej presji na zmianę naczelnego Faktu.
Naucz się oceniać jak K (mam na myśli Kalego).

Rzepa zmieniała właścicieli i redaktorów naczelnych, ale nie linii politycznej....a właściciele systematycznie sie zmieniali - 1996 -2006 norweski koncern "Orla"; 2006-2011 - brytyjski Mecom Group; 2011r Gremi Media Hajdarowicza odkupiła od Brytyjczyków.....tak Ci żaL zagranicznych wydawców???
Fakt - dziennik, własność niemieckiej spółki, 2 razy nagrodzony hieną roku, przegrywający kilka procesów o zniesławienie - dziwne współczucie :o .....a prezes tak nie lubi zagranicznych mediów....w kwietniu 2016r po artykułach krytykujących Gmyza trotyl też PO zmieniło redaktora naczelnego :D


So sty 14, 2017 10:28
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
mikkel napisał(a):
Po co zatem PiS zajął się ta sprawą?
Otóż po to, że to sprawa dla PiS-u wygrana. Obojętnie jak się potoczy.
Jeżeli Julia Przybłędzka ogłosi swoją niemoc w rozstrzygnięciu tej sprawy, potwierdzi przeczucia I Sekretarza - jego prawniczy talent i wyczucie. Trybunał nie jest władny rozstrzygać uchwał Sejmu. Tak właśnie I Sekretarz jeszcze przed wyrokiem prorokował. Sejm może wybierać sędziów całkowicie nielegalnie i nikt na to nic nie może poradzić, bo to wewnętrzna sprawa Sejmu.

Otóż zupełnie odwracasz kota ogonem.
Sejm może wybierać sędziów całkowicie legalnie. Sejm może także wydawać uchwały stwierdzające nieważność jakiejś uchwały poprzedniej, czy jakiegoś wyboru, jeśli znajdzie ku temu podstawy prawne.
Sejm i tylko Sejm może decydować w sprawie swoich uchwał.
Jeśli do uchwał Sejmu miesza się ktokolwiek z zewnątrz, czy Prezydent czy Trybunał Konstytucyjny to jest to właśnie łamanie trójpodziału władzy.

Decyzja Ziobry o próbie unieważnienia przez TK uchwały sejmowej w sprawie wyboru Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika ma najprawdopodobniej na celu odrzucenie takiego wniosku przez TK i stwierdzenie raz na zawsze, że jak Sejm podejmuje jakąś uchwałę to Trybunał Konstytucyjny nie ma w tej sprawie niczego do powiedzenia.

Tak stanowi prawo.

Oznacza to też, że 3 sędziowie wybrani przez Sejm wskutek stwierdzenia nieważności wyboru dokonanego przez PO i zaprzysiężeni przez Prezydenta są sędziami Trybunału bez najmniejszej wątpliwości.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sty 14, 2017 10:36
Zobacz profil WWW
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
A kto i kiedy stwierdzil “niewaznosc wyboru przez PO“ (naprawde tylko PO?).
Pan prezydent osobiscie? No, on tez prawnik...


So sty 14, 2017 10:52
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
medieval_man napisał(a):
mikkel napisał(a):
Po co zatem PiS zajął się ta sprawą?
Otóż po to, że to sprawa dla PiS-u wygrana. Obojętnie jak się potoczy.
Jeżeli Julia Przybłędzka ogłosi swoją niemoc w rozstrzygnięciu tej sprawy, potwierdzi przeczucia I Sekretarza - jego prawniczy talent i wyczucie. Trybunał nie jest władny rozstrzygać uchwał Sejmu. Tak właśnie I Sekretarz jeszcze przed wyrokiem prorokował. Sejm może wybierać sędziów całkowicie nielegalnie i nikt na to nic nie może poradzić, bo to wewnętrzna sprawa Sejmu.

Otóż zupełnie odwracasz kota ogonem.
Sejm może wybierać sędziów całkowicie legalnie. Sejm może także wydawać uchwały stwierdzające nieważność jakiejś uchwały poprzedniej, czy jakiegoś wyboru, jeśli znajdzie ku temu podstawy prawne.
Sejm i tylko Sejm może decydować w sprawie swoich uchwał.
Jeśli do uchwał Sejmu miesza się ktokolwiek z zewnątrz, czy Prezydent czy Trybunał Konstytucyjny to jest to właśnie łamanie trójpodziału władzy.

Decyzja Ziobry o próbie unieważnienia przez TK uchwały sejmowej w sprawie wyboru Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika ma najprawdopodobniej na celu odrzucenie takiego wniosku przez TK i stwierdzenie raz na zawsze, że jak Sejm podejmuje jakąś uchwałę to Trybunał Konstytucyjny nie ma w tej sprawie niczego do powiedzenia.

Tak stanowi prawo.

Oznacza to też, że 3 sędziowie wybrani przez Sejm wskutek stwierdzenia nieważności wyboru dokonanego przez PO i zaprzysiężeni przez Prezydenta są sędziami Trybunału bez najmniejszej wątpliwości.

Próba, która zaprzecza opinii Ziobry sprzed roku
http://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/zb ... 09873.html


So sty 14, 2017 11:08

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
medieval_man napisał(a):
Decyzja Ziobry o próbie unieważnienia przez TK uchwały sejmowej w sprawie wyboru Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika ma najprawdopodobniej na celu odrzucenie takiego wniosku przez TK i stwierdzenie raz na zawsze, że jak Sejm podejmuje jakąś uchwałę to Trybunał Konstytucyjny nie ma w tej sprawie niczego do powiedzenia.


Przecież TK już to rok temu stwierdził (przy bodaj 2 zdaniach odrębnych), umarzając sprawę uchwał dot. sędziów wybranych jesienią ub. r.
Czyżby minister Ziobro o tym zapomniał?
Czemu drugi raz odgrzewa ten sam kotlet?
Nie boi się kompromitacji, o której sam mówi, co widać w linku Alus?


So sty 14, 2017 11:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
medieval_man napisał(a):
Sejm może także wydawać uchwały stwierdzające nieważność jakiejś uchwały poprzedniej, czy jakiegoś wyboru, jeśli znajdzie ku temu podstawy prawne.

Jakie są podstawy do stwierdzania nieważności uchwał? Kiedy można, a kiedy nie można tego robić? Dlaczego nie można odwołać np. RPO?

Dotąd tylko wyjątkowo niekompetentny Wałęsa uznawał, że prawo do powołania kogoś na dane stanowisko daje prawo do jego odwołania. Teraz PiS wyskoczył z podobnym twierdzeniem. Kiedy zatem Sejm ma takie prawo, a kiedy nie ma i kiedy następcy będą mogli tę samą możliwość wykorzystać?

kosiarz1 napisał(a):
Mam wątpliwości. Soul złym pomysłem jest czerpanie wiedzy i kontekstu politycznego z kabaretu... :D

http://newsroom.salon24.pl/747407,kaczy ... etencje-tk

Cały czas biorę to pod uwagę. Ziobro sam z siebie nie zgłosiłby do TK uchwały, skoro mówił jednoznacznie, że TK uchwał badać nie może. Zresztą, takie było też stanowisko PiS. Zatem Ziobro musiałby zaprzeczyć nie tylko samemu sobie ale i narracji PiS. Dlatego o wiele bardziej prawdopodobne jest, że cała sprawa została zaaranżowana od początku do końca. Taka zaplanowana spontaniczność. Trochę podobnie do polityki miłości Tuska.

Typowe dla obsesyjnie żądnego kontroli człowieka jak Kaczyński. Po angielsku nazywa się takich control freak.

Przy okazji sprawdził lojalność Ziobry, którego prasa wyśmieje za te działania. A to, z kolei, obniży jego pozycję i jeszcze bardziej uzależni od prezesa - dawne odejście Ziobry i Kurskiego z PiS pokazało im, że bez prezesa są nikim, a teraz trzeba to przekonanie tylko umacniać.

Obaj z Tuskiem są bardzo dobrzy w niszczeniu ludzi. Prof. Staniszkis stwierdziła, że Schetyna, być może, tak słabo sobie dziś radzi właśnie z powodu tego, że Tusk długo go niszczył i deprecjonował.

Moim zdaniem, obecnie najbardziej intensywnie niszczonym i łamanym człowiekiem w polskiej polityce jest prezydent. Wielokrotnie musiał zaprzeczyć swoim słowom i nawet złamał Konstytucję, a Kaczyński nieraz deprecjonował go w wypowiedziach (jak wtedy, gdy powiedział, że jego funkcją jest stać dobrze). Oczywiście skutki nie mogą być dobre.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sty 14, 2017 14:00
Zobacz profil
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Prezes nie zapomniał panu Zbyszkowi paskudnych wypowiedzi na jego temat i pojechała sobie po panu Zbyszku :D
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/101 ... encje.html


So sty 14, 2017 14:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
medieval_man napisał(a):
Sejm może także wydawać uchwały stwierdzające nieważność jakiejś uchwały poprzedniej, czy jakiegoś wyboru, jeśli znajdzie ku temu podstawy prawne.


Warto podkreślić dla porządku, że nikt nie zdawał sobie sprawy z istnienia takiej kompetencji Sejmu, póki nie "skorzystał" z niej PiS :roll:

Cytuj:
Jeśli do uchwał Sejmu miesza się ktokolwiek z zewnątrz, czy Prezydent czy Trybunał Konstytucyjny to jest to właśnie łamanie trójpodziału władzy.


A jeśli do wyroków TK miesza się ktokolwiek z zewnątrz, dajmy na to premier? Co to wtedy jest?

Cytuj:
Decyzja Ziobry o próbie unieważnienia przez TK uchwały sejmowej w sprawie wyboru Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika ma najprawdopodobniej na celu odrzucenie takiego wniosku przez TK i stwierdzenie raz na zawsze, że jak Sejm podejmuje jakąś uchwałę to Trybunał Konstytucyjny nie ma w tej sprawie niczego do powiedzenia.


Przestań bezmyślnie powielać partyjne przekazy dnia. Co to znaczy "odrzuci", co to znaczy "raz na zawsze" ((c) Patryk Jaki i inne uznane autorytety prawnicze PiS w rodzaju historyka Stanisława Janeckiego i, eee, maturzysty Samuela Pereiry)? Niedopuszczalność wydania wyroku przez TK skutkuje umorzeniem postępowania. TK rok temu stwierdził, że nie ma prawa ich badać i umorzył postępowanie. To rozstrzygnięcie było tak samo "raz na zawsze", jak "raz na zawsze" będzie ew. rozstrzygnięcie Przyłębskiej - czyli będzie obowiązywać tak długo, jak długo ten sam skład TK nie zdecyduje się odejść od tej linii orzeczniczej.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So sty 14, 2017 16:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Offtop przeniesiony: viewtopic.php?p=938404#p938404

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sty 14, 2017 19:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Sędziowie peowscy bali się chodzić do kibla. Tak wspomina Rzepliński.
https://twitter.com/SamPereira_/status/ ... 0199402496

2. Rzeplińskiemu zaszkodzą te wałki na ekwiwalencie urlopowym. Wali się narracja, że jak wysoko opłacimy sędziów to oni będą tyrać a nie robić wałków.

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


Pn sty 16, 2017 1:18
Zobacz profil
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
smokeustachy napisał(a):
Sędziowie peowscy bali się chodzić do kibla. Tak wspomina Rzepliński.
https://twitter.com/SamPereira_/status/ ... 0199402496

2. Rzeplińskiemu zaszkodzą te wałki na ekwiwalencie urlopowym. Wali się narracja, że jak wysoko opłacimy sędziów to oni będą tyrać a nie robić wałków.

A Kaczyński w sejmie, stąd wniosek Kuchcińskiego o usuniecie dziennikarzy.
"Wałki" Rzeplińskiego na które żadnej reakcji PiS......ale kije samobije tak mają, chcesz uderzyć Rzeplińskiego, a walisz w PiS :D :D ...


Pn sty 16, 2017 7:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
smokeustachy napisał(a):
2. Rzeplińskiemu zaszkodzą te wałki na ekwiwalencie urlopowym. Wali się narracja, że jak wysoko opłacimy sędziów to oni będą tyrać a nie robić wałków.


Najlepiej ich w ogóle nie opłacajmy, wtedy to dopiero będą tyrać i nie robić wałków.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sty 16, 2017 8:16
Zobacz profil
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
6,5 miliona złotych odprawy dla J. Krawca, który po 7 latach pracy musiała ustąpić i oddać stołek Jasińskiemu z PiS, to już nie wałek, bo tak zadecydowała dobra zmiana.


Pn sty 16, 2017 8:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL