Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 4:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Następna strona
 Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctwo"? 
Autor Wiadomość
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Alus napisał(a):
Skoro chrześcijaństwo to jedynie sfera duchowa, to w jakim celu obie poświęcacie tak dużo swojego czasu na krytykowanie KK?



Alus,we wczorajszych postach i w innych wczesniejszych pisalam o walce duchowej , do ktorej zacheca nas Biblia. Walka duchowa odbywa sie w sferze duchowej...podalam wczesniej cytaty, ktore o tym mowia. KK, oprocz fizycznych osob, ktore do niego naleza i ktore to osoby szanuje i darze miloscia blizniego...ten fizyczny KK jako chrzescijanka postrzegam rowniez jako rzeczywistosc duchowa...dostrzegam elementy niezgodne z Nauka naszego Nauczyciela i- rowniez zgodnie z Jego nakazem- mowie o tym...bedac oczywiscie w pelni swiadoma reakcji, jakie moga miec miejsce....Mimo wszystko robie to, bo taka jest rola chrzescijanina w swiecie doczesnym :) " owca pomiedzy wilkami"...

Nie naleze przy tym do zadnej sekty...Chrzescijanstwo to dla mnie styl zycia...Znam inne osoby, ktore tez zyja w tym stylu...Niektorzy z nich sa tak jak ja ochrzczonymi katolikami (no bo ochrzczono nas bez naszej wiedzy) :)





PS : Ja jestem jedna osoba...dlaczego mowisz do mnie "obie"...?


Śr lut 15, 2017 17:36

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
wybrana napisał(a):
W starożytności Królową Niebios czczono pod różnymi imionami (Asztarte, Artemida, Izyda, Isztar, Diana Efeska)....
Znowu przepisujesz znalezioną na sieci jakąś "radosną twórczość sporządzoną bez troski o fakty".
Ciekawych zapraszam http://analizy.biz/marek1962/km7.pdf rozdział "1.7.3 Królowa Nieba i Ziemi czy Artemida Efeska?" na stronie 60

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lut 15, 2017 17:48
Zobacz profil WWW
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Cytuj:
Alus,we wczorajszych postach i w innych wczesniejszych pisalam o walce duchowej , do ktorej zacheca nas Biblia. Walka duchowa odbywa sie w sferze duchowej...podalam wczesniej cytaty, ktore o tym mowia. KK, oprocz fizycznych osob, ktore do niego naleza i ktore to osoby szanuje i darze miloscia blizniego...ten fizyczny KK jako chrzescijanka postrzegam rowniez jako rzeczywistosc duchowa...dostrzegam elementy niezgodne z Nauka naszego Nauczyciela i- rowniez zgodnie z Jego nakazem- mowie o tym...bedac oczywiscie w pelni swiadoma reakcji, jakie moga miec miejsce....Mimo wszystko robie to, bo taka jest rola chrzescijanina w swiecie doczesnym :) " owca pomiedzy wilkami"...

Nie naleze przy tym do zadnej sekty...Chrzescijanstwo to dla mnie styl zycia...Znam inne osoby, ktore tez zyja w tym stylu...Niektorzy z nich sa tak jak ja ochrzczonymi katolikami (no bo ochrzczono nas bez naszej wiedzy) :)

Rolą chrześcijanina nie jest systematyczne i stałe epatowanie złem.
Grzech zaistniał od zarania ludzkości i zapewne będzie istniał do końca czasów, konkretne zło winno być ukarane - niezależnie czy dokonał to świecki czy duchowny chrześcijanin.
Ale błędem jest skupianie sie na złu, doszukiwanie zła i rozpamiętywanie.
Nie jest rolą chrześcijanina osądzanie i odtrącanie grzesznych ludzi, zapominając o swojej grzeszności, skupianie sie na złu to źle zrozumiana odpowiedzialność.
Prawdziwy chrześcijanin winien zastosować we własnym życiu radę Matki Teresy z Kalkuty, która zapytana przez dziennikarza co czynić aby naprawiać zło świata, odpowiedziała rozpocząć naprawę od siebie samego.
Bo "kto bije bandytę niczego nie naprawia, za to sam staje sie bandytą, a kto sie modli do prawdziwego Boga, z reguły jest ludziom przyjazny, ze złem walczy, ale przede wszystkim w sobie.....to jednak niełatwe i pewnie stąd tak wielu bojowników w walce z grzechami innych".


Śr lut 15, 2017 18:34
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Marek_Piotrowski napisał(a):


Ciekawych zapraszam http://analizy.biz/marek1962/km7.pdf rozdział "1.7.3 Królowa Nieba i Ziemi czy Artemida Efeska?" na stronie 60


Twoje "ksiazki " zaliczaja sie do tych, o ktorych Salomon powiedzial:
"Pisaniu wielu ksiąg nie ma końca" .... Księga Kaznodziei Salomona 12,12b


O Biblii natomiast powiedziano:

2 Piotra 1,21: " Albowiem proroctwo nie
przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni
Duchem Świętym".




Dlaczego wiec nie odsylasz do Biblii , kiedy kwestia dotyczy zbawienia...?

Czyzby dlatego, ze w Biblii nie ma tego wszystkiego, co w twojej "ksiazce"....? :?


Śr lut 15, 2017 18:50
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Alus napisał(a):
Rolą chrześcijanina nie jest systematyczne i stałe epatowanie złem.
Grzech zaistniał od zarania ludzkości i zapewne będzie istniał do końca czasów, konkretne zło winno być ukarane - niezależnie czy dokonał to świecki czy duchowny chrześcijanin.
Ale błędem jest skupianie sie na złu, doszukiwanie zła i rozpamiętywanie.
Nie jest rolą chrześcijanina osądzanie i odtrącanie grzesznych ludzi, zapominając o swojej grzeszności, skupianie sie na złu to źle zrozumiana odpowiedzialność.
Prawdziwy chrześcijanin winien zastosować we własnym życiu radę Matki Teresy z Kalkuty, która zapytana przez dziennikarza co czynić aby naprawiać zło świata, odpowiedziała rozpocząć naprawę od siebie samego.
Bo "kto bije bandytę niczego nie naprawia, za to sam staje sie bandytą, a kto sie modli do prawdziwego Boga, z reguły jest ludziom przyjazny, ze złem walczy, ale przede wszystkim w sobie.....to jednak niełatwe i pewnie stąd tak wielu bojowników w walce z grzechami innych".


Alus, tu nikt z nikim nie walczy. Jeżeli walczy, to tylko KK z prawdą. Za tą prawdę ile istnień ludzki spalono na stosie, ile cierpienia dla ludzi i świata zastosowali nauczyciele naszej wiary. Bóg jest miłością, a miłości nie nauczono ludzi. Wręcz przeciwnie mordowano, stosowano najokrutniejsze tortury. Czy takiej prawdy uczono świat, jaką przekazał nam Jezus Chrystus?
Jak ten Kościół może nazywać się Chrystusowy? Jak wszystkie nauki jakie głosił Jezus Chrystus zniszczono, pogwałcono i zbeszczeszczono. Jezus nauczał, że mamy darzyć się wzajemnie miłością, mamy przebaczać nawet 77 razy, mamy kierować się miłosierdziem.
A nauczyciele wiary uczyli jak skutecznie mordować, torturować i eliminować wszystkich tych, co chcą słuchać Jezusa. Prawda i słowo Boże jest wieczne i nikt, ani nic nie jest wstanie tego zniszczyć. Kościół Chrystusowy jest wieczny i żadne bramy piekielne Go nie przemogą. Kościół Chrystusowy stanowią ludzie, co pragną przyjąć słowo Boże, takie słowo i nauki jakie poznaliśmy od samego Boga narodzonego w osobie Syna na ziemi, by nam dać świadectwo wiary.
Jeżeli odrzucamy te nauki, to odrzucamy Jezusa Chrystusa i nie nazywajmy się Jego wyznawcami. Wtedy możemy stać się tylko wyznawcami i wielbicielami szatana.
Mamy wybór - albo, albo. Nie oszukujmy się i nie wymyślajmy własnej religii.


Śr lut 15, 2017 18:53
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Cytuj:
Alus napisał(a):
[
Rolą chrześcijanina nie jest systematyczne i stałe epatowanie złem.


Jesli po tym , co o mnie wiesz z moich postow, uwazasz, ze " systematycznie i stale epatuje zlem" to nie ma sensu ciagnac dalej tego dialogu ...Zakonczmy go w tym miejscu :)


Śr lut 15, 2017 19:06
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
adaBRD napisał(a):
Cytuj:
Alus napisał(a):
[
Rolą chrześcijanina nie jest systematyczne i stałe epatowanie złem.


Jesli po tym , co o mnie wiesz z moich postow, uwazasz, ze " systematycznie i stale epatuje zlem" to nie ma sensu ciagnac dalej tego dialogu ...Zakonczmy go w tym miejscu :)

Kończmy, bo nie mam zamiaru uderzać w Ciebie, ale uświadomić Ci, że zło nawet dokonane przez innych, potrafi sekować zainteresowanych nim.


Ostatnio edytowano Śr lut 15, 2017 19:23 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 2 razy



Śr lut 15, 2017 19:17
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
adaBRD napisał(a):
Twoje "ksiazki " zaliczaja sie do tych, o ktorych Salomon powiedzial:
"Pisaniu wielu ksiąg nie ma końca" .... Księga Kaznodziei Salomona 12,12b

O Twojej arogancji, bezmyślności/ignorancji i rozbuchanym ego odwrotnie proporcjonalnym do IQ mówi Księga Przysłów: Odrzućcie głupotę i żyjcie; chodźcie drogą rozwagi (Prz 9,6) Jak śnieg w lecie, deszcz we żniwa, tak cześć nie przystoi głupiemu. [...]Na konia - bicz, na osła - wędzidło, a kij na plecy głupiego. (Prz 26,1.3)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 15, 2017 19:21
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
adaBRD napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):


Ciekawych zapraszam http://analizy.biz/marek1962/km7.pdf rozdział "1.7.3 Królowa Nieba i Ziemi czy Artemida Efeska?" na stronie 60


Twoje "ksiazki " zaliczaja sie do tych, o ktorych Salomon powiedzial:
"Pisaniu wielu ksiąg nie ma końca" .... Księga Kaznodziei Salomona 12,12b


O Biblii natomiast powiedziano:

2 Piotra 1,21: " Albowiem proroctwo nie
przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni
Duchem Świętym".




Dlaczego wiec nie odsylasz do Biblii , kiedy kwestia dotyczy zbawienia...?

Czyzby dlatego, ze w Biblii nie ma tego wszystkiego, co w twojej "ksiazce"....? :?


Tak ada, podzielam twoje zdanie, tylko na prawdzie zawartej w Biblii powinniśmy głosić swoje racje. Inne są nieprawdziwe i mogą działać zwodniczo.


Śr lut 15, 2017 19:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Ciekawe, czy któraś z Was przeczytała chociaż kilka stron z linka Marka, o choćby jednym rozdziale jego książki nie wspominając.
Jak można oceniać coś, czego się nie tknęło?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 15, 2017 19:50
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Małgosiaa napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Twoje "ksiazki " zaliczaja sie do tych, o ktorych Salomon powiedzial:
"Pisaniu wielu ksiąg nie ma końca" .... Księga Kaznodziei Salomona 12,12b

O Twojej arogancji, bezmyślności/ignorancji i rozbuchanym ego odwrotnie proporcjonalnym do IQ mówi Księga Przysłów: Odrzućcie głupotę i żyjcie; chodźcie drogą rozwagi (Prz 9,6) Jak śnieg w lecie, deszcz we żniwa, tak cześć nie przystoi głupiemu. [...]Na konia - bicz, na osła - wędzidło, a kij na plecy głupiego. (Prz 26,1.3)



Najgorliwsi z twoich braci duchowych, ktorzy Biblie interpretowali tak jak ty, do kija dokladali jeszcze kolo tortur, zelazny pret , wydlubywali oczy, obcinali piersi, podpalali stosy, gotowali w oleju , nabijali na pal...i jeszcze wiele wiele innych czynow dokonali...a wszystko w obronie swojego kosciola...A ty jestes wierna kontynuatorka tego dziela ...Bogu dzieki, ze nie masz tych mozliwosci, ktore tamci mieli....Byc moze zostaniesz swieta kiedys...? :?
Niektorzy z tych gorliwych zostali swietymi...


Śr lut 15, 2017 20:01
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.(Mt 7,1-6)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 15, 2017 20:07
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Małgosiaa napisał(a):
1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.(Mt 7,1-6)




"Każda nienawiść, każda pięść wyciągnięta przeciw bratu – jest przegraną." /S. Wyszyński/
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wiem, ze chcesz dobrze...ale brak ci sily, ktora daje Duch Swiety...Pomodle sie za ciebie dzisiaj :)


Śr lut 15, 2017 20:17
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Za modlitwę dziekuję. Będę wdzięczna. Niestety nic nie zrozumiałaś (co mnie wcale nie dziwi) ani z cytatu Ew, wg św. Mateusza, ani z mojego podpisu skoro wyciągnęłaś powyższy wniosek :D .

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 15, 2017 20:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Niesamowite, że najwyraźniej adaBRD arogancję i postawę fałszywych oskarżeń którą stosuje, przypisuje sile... Ducha Świętego.
Naprawdę Małgosiu masz czas by dyskutować z trollem?

Obrazek

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lut 15, 2017 22:27
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL