Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 13:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Dlaczego mohery sa agresywne??? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So gru 24, 2016 18:34
Posty: 8
Post Dlaczego mohery sa agresywne???
Witam. Dawno mnie nie bylo, bo zwykle staram sie unikac dyskusji o wierze. Niestety, nie zawsze moge. Jestem katoliczka - moja wiara jest jednak mniejsza z kazdym dniem, a wina w tym lezy wlasnie katolikow. Wczoraj moja klientka obrazila mnie, bo powiedzialam zgodnie z prawda, ze nie wierze w masonow. Ona porownala ich do satanistow - podobno porywaja dzieci w Halloween i morduja je na oltarzach, uprzednio wykorzystujac.
Ach i tylko KATOLICY podazaja za Bogiem. Inne wyznania, na czele z prawoslawnymi, a nie daj Boze, z protestantami to zwykle sekty, ktore obrazaja Jezusa i takich trzeba nawracac, a jak nie chca, to powinno sie ich opluc i wskazac miejsce w szeregu. Juz nie chcialam pytac co by zrobila z muzulmanami.
Kobieta normalnie krzyczala, bo skoro jestem ochrzczona to powinnam wierzyc jak owca wszystkim bzdurom, ktore ona opowiedziala jako prawde objawiona. Ach - gdybym nie byla ochrzczona to zapowiedziala, ze narobilaby mi problemow (jakich? wezwala egzorcyste?).
Mam naprawde gleboki szacunek do czlowieka i jego wyznania, pod warunkiem, ze nikt na sile mnie nie nawraca, a tu typowy moher zaczal rozmowe o wierze, krzyczec, ze sie spale w piekle, bo mam gdzies jej masonow i powinnam odwrocic sie od rodziny, bo mam buddystke w rodzinie, od urodzenia.
Zapytam wiec: to sie robi z wiekiem? Moja babcia byla bardzo wierzaca, ale nigdy nie potepilaby czlowieka niezaleznie od wiary. Ale okazuje sie, ze byla sekciara, bo grekokatoliczka...
Uwazacie, ze takie podejscie czlowieka do wiary jest zdrowe? Moze tylko ja jestem chora, myslac, ze wiara to sprawa indywidualna.
Nazwalam ja moherem, bo to skrot od super wierzacej, nawiedzionej katoliczki, co codziennie chodzi do kosciola. Mnie nazwala poj...na, tylko dlatego, ze nie interesuje mnie kto w rzadzie jest masonem i czy w ogole jakis jest. Gdy powiedzialam, ze za ublizanie prezydentowi (nazwala go satanista) grozi sad federalny i kilka lat odsiadki, to powiedziala, ze ona chetnie za swoje slowa zostanie ukrzyzowana jak jej idol, Jezus Chrystus.


Śr mar 08, 2017 21:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Dlaczego mohery sa agresywne???
cumartesi napisał(a):
podobno porywaja dzieci w Halloween i morduja je na oltarzach, uprzednio wykorzystujac.


Drobna uwaga: to wegetarianie nie masoni – masoni razem z cyklistami, żydami i genderowcami porywają dzieci w Tłusty Czwartek. Wyjątkiem są jeszcze tranzystory (tacy faceci co to się za baby przebierają) – oni porywają nie dzieci ale seniorów i to w Śmigus-dyngus.


Śr mar 08, 2017 22:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Dlaczego mohery sa agresywne???
Czy moderator przejdzie obojętnie wobec użycia pogardliwego określenia "mohery" czy zechce zareagować?

_________________
laudare benedicere praedicare


Śr mar 08, 2017 22:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 24, 2016 18:34
Posty: 8
Post Re: Dlaczego mohery sa agresywne???
Dla was to zabawne, ale ja nie mieszkam w Polsce. Z wiekiem zrozumialam innych Polakow, ktorych modlitwa brzmi "Od Polakow nas wybaw panie". Wlasnie przez takich ludzi jest mi wstyd - bo to z tych co napluja na muzulmanke w chuscie, wybija szyby w aucie Hindusowi, bo ich racja jest swieta.
Jestem zgorszona takim zachowaniem - no chyba, ze wyzywanie kogos od pier...tych jesli nie zajmuje stanowiska w sprawie masonerii, jest w Polsce na porzadku dziennym. Ile sie nasluchalam, ze Mahomet jest teraz szatanem to moje. Dwie godziny wykladu o szkodliwosci islamu. A juz najbardziej to jezdzila po protestantach - baptysci, metodysci to parszywcy, ktorzy zdradzili Boga. I ze ona pojdzie do nieba, a oni niechybnie spala sie w piekle (razem z moja babcia).
Ale wlasciwie ja nie wiem - czy agresywnosc zachowania poteguje ich wyznanie wiary? Czy rzeczywiscie tacy ludzie uwazaja, ze jak podpala swiatynie buddyjska, to trafia prosto do nieba? Inaczej by mnie to smieszylo, ale to nie pierwszy raz gdy spotykam sie z takim zachowaniem wsrod Polakow. A juz mi sie naprawde krew gotuje gdy nie zna czlowieka, nie widziala na oczy, a twierdzi, ze satanista co morduje dzieci, bo skoro jest prezydentem to niechybnie masonem.
Licze, ze jest ktos na forum z grupy moherow i wyjasni mi skad ta agresywnosc - bo to odnosi skutek odwrotny do zamierzonego. Im bardziej utozsamiam ich z religia, tym bardziej nie chce miec z nia nic wspolnego.


Śr mar 08, 2017 23:05
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego mohery sa agresywne???
cumartesi napisał(a):
Witam. Dawno mnie nie bylo, bo zwykle staram sie unikac dyskusji o wierze. Niestety, nie zawsze moge. Jestem katoliczka - moja wiara jest jednak mniejsza z kazdym dniem, a wina w tym lezy wlasnie katolikow. Wczoraj moja klientka obrazila mnie, bo powiedzialam zgodnie z prawda, ze nie wierze w masonow. Ona porownala ich do satanistow - podobno porywaja dzieci w Halloween i morduja je na oltarzach, uprzednio wykorzystujac.
Ach i tylko KATOLICY podazaja za Bogiem. Inne wyznania, na czele z prawoslawnymi, a nie daj Boze, z protestantami to zwykle sekty, ktore obrazaja Jezusa i takich trzeba nawracac, a jak nie chca, to powinno sie ich opluc i wskazac miejsce w szeregu. Juz nie chcialam pytac co by zrobila z muzulmanami.
Kobieta normalnie krzyczala, bo skoro jestem ochrzczona to powinnam wierzyc jak owca wszystkim bzdurom, ktore ona opowiedziala jako prawde objawiona. Ach - gdybym nie byla ochrzczona to zapowiedziala, ze narobilaby mi problemow (jakich? wezwala egzorcyste?).
Mam naprawde gleboki szacunek do czlowieka i jego wyznania, pod warunkiem, ze nikt na sile mnie nie nawraca, a tu typowy moher zaczal rozmowe o wierze, krzyczec, ze sie spale w piekle, bo mam gdzies jej masonow i powinnam odwrocic sie od rodziny, bo mam buddystke w rodzinie, od urodzenia.

Zapytam wiec: to sie robi z wiekiem? Moja babcia byla bardzo wierzaca, ale nigdy nie potepilaby czlowieka niezaleznie od wiary. Ale okazuje sie, ze byla sekciara, bo grekokatoliczka...
Uwazacie, ze takie podejscie czlowieka do wiary jest zdrowe? Moze tylko ja jestem chora, myslac, ze wiara to sprawa indywidualna.
Nazwalam ja moherem, bo to skrot od super wierzacej, nawiedzionej katoliczki, co codziennie chodzi do kosciola. Mnie nazwala poj...na, tylko dlatego, ze nie interesuje mnie kto w rzadzie jest masonem i czy w ogole jakis jest. Gdy powiedzialam, ze za ublizanie prezydentowi (nazwala go satanista) grozi sad federalny i kilka lat odsiadki, to powiedziala, ze ona chetnie za swoje slowa zostanie ukrzyzowana jak jej idol, Jezus Chrystus.


To bardzo biedna kobieta a zarazem bardzo wierząca. Przynajmniej ona tak czuje, że jest bardzo wierząca. Wierzy tak, jak ją nauczono. Nie zna innych podstaw wiary. Zaufała w pełni nauką swojego Kościoła i nie wyobraża sobie, nie toleruje, że może być inaczej. Myślę, że nigdy nie czytała Pisma Świętego i w pełni uznaje prawdę, którą jej przekazano.
Nie wie, że Bóg jest miłością i my mamy za tą miłością podążać. Nie wie, że mamy kochać wszystkich ludzi - nawet nieprzyjaciół, że mamy przebaczać nawet 77 razy, bo jeżeli my nie przebaczymy swoim winowajcą, to nie możemy prosić o wybaczenie dla naszych grzechów. Nie wie, że mamy przede wszystkim udoskonalać się w miłości i kierować w życiu główne miłością i miłosierdziem. Nie wie, że to Jezus Chrystus złożył ofiarę na krzyzu za jej grzechy, by mogła być zbawiona ŁASKĄ - przez wiarę, której owocem jest życie w miłości.
Tak reagują katolicy, którzy nie poznali prawdziwego obrazu Boga. Takie osoby myślą, że skoro uczestniczą intensywnie w życiu Kościoła, odprawiają różne rytuały, to dzięki temu są już usprawiedliwieni, chociaż w sercu pożoga. To serce, to miłość do Boga, drugiego człowieka - jest miernikiem naszej wiary. Bóg zna nasze serca i wie co człowiek w nim ma.


Śr mar 08, 2017 23:06

Dołączył(a): So gru 24, 2016 18:34
Posty: 8
Post Re: Dlaczego mohery sa agresywne???
Pogardliwie? Czyli oni moga pogardzac ludzmi, ale bron Boze, odwrotnie. Nie uzylam tego w pejoratywnym znaczeniu. Gdybym nazwala ja tylko katoliczka, to bylaby to pogarda dla innych katolikow, ktorzy sie tak nie zachowuja.


Śr mar 08, 2017 23:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Dlaczego mohery sa agresywne???
wybrana napisał(a):
To bardzo biedna kobieta a zarazem bardzo wierząca. Przynajmniej ona tak czuje, że jest bardzo wierząca. Wierzy tak, jak ją nauczono. Nie zna innych podstaw wiary. [...] Myślę, że nigdy nie czytała Pisma Świętego i w pełni uznaje prawdę, którą jej przekazano.

Mówisz osobie, @wybrana?
wybrana napisał(a):
Tak reagują katolicy, którzy nie poznali prawdziwego obrazu Boga. Takie osoby myślą, że skoro uczestniczą intensywnie w życiu Kościoła, odprawiają różne rytuały, to dzięki temu są już usprawiedliwieni, chociaż w sercu pożoga.

I jak zwykle bijesz się w cudze piersi. :?
-----------------------------------------------------
cumartesi napisał(a):
Jestem zgorszona takim zachowaniem - no chyba, ze wyzywanie kogos od pier...tych jesli nie zajmuje stanowiska w sprawie masonerii, jest w Polsce na porzadku dziennym

Zapewniam Cię, że nie jest to na porządku dziennym.
To bardzo biedna kobieta, którą ktoś kiedyś skrzywdził i zamiast tak się oburzać, że nawet Twoja wiara jest zagrożona, może lepiej modlić się za tę osobę i jej podobne?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz mar 09, 2017 7:39
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego mohery sa agresywne???
Małgosiaa napisał(a):
wybrana napisał(a):
To bardzo biedna kobieta a zarazem bardzo wierząca. Przynajmniej ona tak czuje, że jest bardzo wierząca. Wierzy tak, jak ją nauczono. Nie zna innych podstaw wiary. [...] Myślę, że nigdy nie czytała Pisma Świętego i w pełni uznaje prawdę, którą jej przekazano.

Mówisz osobie, @wybrana?
Cytuj:
raczej miałam ciebie na myśli

wybrana napisał(a):
Tak reagują katolicy, którzy nie poznali prawdziwego obrazu Boga. Takie osoby myślą, że skoro uczestniczą intensywnie w życiu Kościoła, odprawiają różne rytuały, to dzięki temu są już usprawiedliwieni, chociaż w sercu pożoga.

I jak zwykle bijesz się w cudze piersi. :?
Cytuj:
czyżby w twoje?

-----------------------------------------------------
cumartesi napisał(a):
Jestem zgorszona takim zachowaniem - no chyba, ze wyzywanie kogos od pier...tych jesli nie zajmuje stanowiska w sprawie masonerii, jest w Polsce na porzadku dziennym

Zapewniam Cię, że nie jest to na porządku dziennym.
Cytuj:
ale zbyt często spotykane

To bardzo biedna kobieta, którą ktoś kiedyś skrzywdził i zamiast tak się oburzać, że nawet Twoja wiara jest zagrożona, może lepiej modlić się za tę osobę i jej podobne?

Trzeba się za taką osobę modlić.


Cz mar 09, 2017 8:41
Post Re: Dlaczego mohery sa agresywne???
wybrana napisał(a):
To bardzo biedna kobieta a zarazem bardzo wierząca. Przynajmniej ona tak czuje, że jest bardzo wierząca. Wierzy tak, jak ją nauczono. Nie zna innych podstaw wiary. Zaufała w pełni nauką swojego Kościoła i nie wyobraża sobie, nie toleruje, że może być inaczej. Myślę, że nigdy nie czytała Pisma Świętego i w pełni uznaje prawdę, którą jej przekazano.

Totalna bujda i złośliwości pod adresem KK.

Cytuj:
Nie wie, że Bóg jest miłością i my mamy za tą miłością podążać. Nie wie, że mamy kochać wszystkich ludzi - nawet nieprzyjaciół, że mamy przebaczać nawet 77 razy, bo jeżeli my nie przebaczymy swoim winowajcą, to nie możemy prosić o wybaczenie dla naszych grzechów. Nie wie, że mamy przede wszystkim udoskonalać się w miłości i kierować w życiu główne miłością i miłosierdziem. Nie wie, że to Jezus Chrystus złożył ofiarę na krzyzu za jej grzechy, by mogła być zbawiona ŁASKĄ - przez wiarę, której owocem jest życie w miłości.
Tak reagują katolicy, którzy nie poznali prawdziwego obrazu Boga. Takie osoby myślą, że skoro uczestniczą intensywnie w życiu Kościoła, odprawiają różne rytuały, to dzięki temu są już usprawiedliwieni, chociaż w sercu pożoga. To serce, to miłość do Boga, drugiego człowieka - jest miernikiem naszej wiary. Bóg zna nasze serca i wie co człowiek w nim ma.

Przecież Ty dokładnie prezentujesz postawę jak opisana kobieta - nie odpuścisz żadnej okazji aby nie opluć KK, chlubiąc się jednocześnie dogłębnym poznaniem Boga i miłością do drugiego człowieka.
Bóg nie gardzi nikim - ani moherami, ani nawiedzonymi, ani innowiercami, ani masonami.

PS - nie nauką, ale naukom; nie winowajcą, ale winowajcom


Cz mar 09, 2017 8:51
Post Re: Dlaczego mohery sa agresywne???
Alus napisał(a):
Bóg nie gardzi nikim - ani moherami, ani nawiedzonymi, ani innowiercami, ani masonami


I zbawi wszystkich niewiernych, złoczyńców, opluwających Jego chwałę. A dla tych prawdziwie wierzących przeznaczone jest piekło.
A może ty Alus uważasz, że hulaj duszo - piekła nie ma?


Cz mar 09, 2017 11:47
Post Re: Dlaczego mohery sa agresywne???
wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):
Bóg nie gardzi nikim - ani moherami, ani nawiedzonymi, ani innowiercami, ani masonami


I zbawi wszystkich niewiernych, złoczyńców, opluwających Jego chwałę. A dla tych prawdziwie wierzących przeznaczone jest piekło.
A może ty Alus uważasz, że hulaj duszo - piekła nie ma?

Kogo zbawi to tylko domena Boga.
Jeśli chodzi o opluwanie, to radzę Ci refleksję nad swoim zachowaniem wobec KK w kontekscie słów Chrystusa kto wami gardzi, Mną gardzi.


Cz mar 09, 2017 13:08
Post Re: Dlaczego mohery sa agresywne???
Alus napisał(a):
wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):
Bóg nie gardzi nikim - ani moherami, ani nawiedzonymi, ani innowiercami, ani masonami


I zbawi wszystkich niewiernych, złoczyńców, opluwających Jego chwałę. A dla tych prawdziwie wierzących przeznaczone jest piekło.
A może ty Alus uważasz, że hulaj duszo - piekła nie ma?

Kogo zbawi to tylko domena Boga.
Jeśli chodzi o opluwanie, to radzę Ci refleksję nad swoim zachowaniem wobec KK w kontekscie słów Chrystusa kto wami gardzi, Mną gardzi.


Co te ostatnie zdanie ci mówi?
Jezus powiedział te słowa do swoich wybranych Apostołów. Byli oni naocznymi świadkami, powiernikami dla przekazania dla nas wiary - wiary w zbawienną moc odkupienia.
Przekazali nam wiarę słowne jak również na piśmie, o czym świadczą Ewangelie oraz Listy Apostołów do pierwszych tworzonych Kościołów Chrześcijańskich.
Jeżeli ktoś nie przyjął tych nauk, to gardzi Apostołami i tym samym gardzi Jezusem.

Alus, ja nie gardzę tymi naukami, ja pragnę ,aby tymi naukami nie gardzono.


Cz mar 09, 2017 14:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego mohery sa agresywne???
cumartesi napisał(a):
Witam. Dawno mnie nie bylo, bo zwykle staram sie unikac dyskusji o wierze.


Z jakiej przyczyny unikasz rozmowy na takie tematy?

cumartesi napisał(a):
Niestety, nie zawsze moge. Jestem katoliczka - moja wiara jest jednak mniejsza z kazdym dniem, a wina w tym lezy wlasnie katolikow.


A to ciekawe :-D
To z winy jakiś ludzi którzy są katolikami, zaczęłaś mniej wierzyć w Boga.
A jeśli by się odwróciło, to dzięki jakimś tam ludziom możesz zacząć wierzyć w Boga nieco bardziej.
I to jest trochę dziwne, bo co mają ludzie do wiary w Boga? w końcu wierzysz w Boga czy w ludzi?

cumartesi napisał(a):
Ach i tylko KATOLICY podazaja za Bogiem. Inne wyznania, na czele z prawoslawnymi, a nie daj Boze, z protestantami to zwykle sekty, ktore obrazaja Jezusa i takich trzeba nawracac, a jak nie chca, to powinno sie ich opluc i wskazac miejsce w szeregu. Juz nie chcialam pytac co by zrobila z muzulmanami.


Inne religie są nieprawdziwe, więc trzeba tych ludzi nawracać na katolicyzm.
Wiec nie wiem w czym ty tu widzisz problem?

cumartesi napisał(a):
Kobieta normalnie krzyczala, bo skoro jestem ochrzczona to powinnam wierzyc jak owca wszystkim bzdurom, ktore ona opowiedziala jako prawde objawiona.


To zamiast chodzić do kościoła, i słuchac co tam ksiądz na mszy opowiada, to ty słuchach gadaniny jakiegoś zwariowanego mochera? :D

cumartesi napisał(a):
Zapytam wiec: to sie robi z wiekiem?


U mnie też w okolicach 50 roku życia, co niektóre ciotki zaczynają stawać się takimi moherami.

brunero napisał(a):
Czy moderator przejdzie obojętnie wobec użycia pogardliwego określenia "mohery" czy zechce zareagować?


Trzeba to coś jakoś nazwać.
A samo określenie "moher" fajnie brzmi i wydaje się określeniem dosyć sympatycznym.

wybrana napisał(a):
To bardzo biedna kobieta a zarazem bardzo wierząca. Przynajmniej ona tak czuje, że jest bardzo wierząca. Wierzy tak, jak ją nauczono.


A kto ją nauczył tego, że prezydent Polski jest masonem?

cumartesi napisał(a):
Pogardliwie? Czyli oni moga pogardzac ludzmi, ale bron Boze, odwrotnie. Nie uzylam tego w pejoratywnym znaczeniu. Gdybym nazwala ja tylko katoliczka, to bylaby to pogarda dla innych katolikow, ktorzy sie tak nie zachowuja.


Akurat "wybrana" to klasyczny przykład mohera :-D więc możesz się jej o wszystko spytać "wybrana" ci prawde powie :mrgreen:
I mogę na "wybrana" tak mówi, bo jestem pewien że się na mnie o to nie obrazi :-D przecież znamy się już od kilku lat, zresztą to taka super dziewczyna że nie ma mowy żeby o takie coś obraziła :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 09, 2017 14:21
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego mohery sa agresywne???
Cytuj:
I zbawi wszystkich niewiernych, złoczyńców, opluwających Jego chwałę. A dla tych prawdziwie wierzących przeznaczone jest piekło.
A może ty Alus uważasz, że hulaj duszo - piekła nie ma?

Cytuj:
Kogo zbawi to tylko domena Boga.
Jeśli chodzi o opluwanie, to radzę Ci refleksję nad swoim zachowaniem wobec KK w kontekscie słów Chrystusa kto wami gardzi, Mną gardzi.


Cytuj:
Co te ostatnie zdanie ci mówi?
Jezus powiedział te słowa do swoich wybranych Apostołów. Byli oni naocznymi świadkami, powiernikami dla przekazania dla nas wiary - wiary w zbawienną moc odkupienia.
Przekazali nam wiarę słowne jak również na piśmie, o czym świadczą Ewangelie oraz Listy Apostołów do pierwszych tworzonych Kościołów Chrześcijańskich.
Jeżeli ktoś nie przyjął tych nauk, to gardzi Apostołami i tym samym gardzi Jezusem.

Alus, ja nie gardzę tymi naukami, ja pragnę ,aby tymi naukami nie gardzono.

Chcesz aby naukami Twojej wersji nie gardzono, ale już katolickimi swobodnie można, czego dajesz przykład biedna kobieta....wierzy tak jak ją nauczono....Zaufała w pełni nauką swojego Kościoła, który postrzegasz jako odstępców od nauki Chrystusa, bo prawdziwą naukę Chrystusa w pełni pojęłaś jedynie Ty.


Cz mar 09, 2017 15:57
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Dlaczego mohery sa agresywne???
brunero napisał(a):
Czy moderator przejdzie obojętnie wobec użycia pogardliwego określenia "mohery" czy zechce zareagować?

Też uważam, że użycie słowa "mohery" jest nacechowane pogardą.
Niniejszym proszę użytkownika @cumartesi o stonowanie emocji

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz mar 09, 2017 17:04
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL