Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Godzina łaski 
Autor Wiadomość
Post Re: Godzina łaski
Teresse napisał(a):
Ja obchodzę tę godzinę od kilku lat.
W coraz więcej kościołów o 12.00 w ten dzień mozna uczestniczyc w Eucharystii.

Modlitwa ani Msza nigdy nie szkodzi a może można wiele uzyskać?

W ten dzień nie ma wolnego więc trzeba się wysilić - wziąc urlop albo jakos się zorganizować.No i pamięć.


Tak po prawdzie to nawet na Mszy o 5 rano można wiele zyskać ;) Tu chodzi o to, że ta "Godzina Łaski" - zgodnie z oceną biskupa miejsca - nie ma pieczęci nieba. Kilka lat temu ten biskup nawet wydał regulacje dotyczące kultu w Montichiari, gdzie zakazuje odnoszenia się do tamtych wizji.
I nie - Msza nigdy nie szkodzi (bo jak może szkodzić Ofiara Chrystusa?), ale jak się uważa, że ta 8 grudnia o 12 jest "lepsza" od odprawianej 15 lipca o 7, to już jest - powiedzmy wprost - herezja.


Pt kwi 14, 2017 21:19
Post Re: Godzina łaski
8 grudnia to wielkie Maryjne święto - wiec wydaje mi sie ze udzial wtedy we Mszy ma wieksze znaczenie niz w dzien powszedni nawet abstrahujac od objawien.


Śr kwi 19, 2017 16:41
Post Re: Godzina łaski
Zbliża się ten dzień... Wszyscy gotowi? :D


Pt lis 16, 2018 10:59

Dołączył(a): So cze 05, 2010 13:07
Posty: 103
Post Re: Godzina łaski
Problem w tym, że Kościoł nie uznaje objawień niejakiej Pieriny Gilli. Że stosuje do nich formułę „non constat de supernaturalitate”, co znaczy, że nie uznaje ich nadprzyrodzoności. I zaleca ich nieupowszechnianie w żadnej formie w sanktuarium maryjnym w Fontanelle di Montichiari... jest to wynik polecenia Kongregacji Nauki Wiary z 13 listopada 2012 roku.


Pt lis 16, 2018 17:47
Zobacz profil
Post Re: Godzina łaski
No to dziwne że te Godziny Łaski odbywają się w Kościołach...albo są Msze albo modlitwy...


Pt lis 16, 2018 18:12

Dołączył(a): So cze 05, 2010 13:07
Posty: 103
Post Re: Godzina łaski
Owszem, dziwne.
Na stronie sanktuarium nie znalazłam ani jednej wzmianki o godzinie łaski. Próbowłam tez wyszukiwarki tego sanktuarium, też nic nie znalazła.

Nie znalazłam aprobaty dla tej godziny - jak na razie - na żadnej oficjalnej koscielnej stronie włoskiej. Owszem, ejst co nieco na stronkach prywatnych, które nie są dla mnie żadnym autorytetem.


So lis 17, 2018 0:37
Zobacz profil
Post Re: Godzina łaski
joannaPN napisał(a):
Owszem, dziwne.
Na stronie sanktuarium nie znalazłam ani jednej wzmianki o godzinie łaski. Próbowłam tez wyszukiwarki tego sanktuarium, też nic nie znalazła.

Nie znalazłam aprobaty dla tej godziny - jak na razie - na żadnej oficjalnej koscielnej stronie włoskiej. Owszem, ejst co nieco na stronkach prywatnych, które nie są dla mnie żadnym autorytetem.

Kościół w 1971 negatywnie ocenił objawienia, w 2000r biskup Brescii uznał kult i aprobował nabożeństwo "Godzina łaski dla świata" 8 grudnia.


So lis 17, 2018 9:15

Dołączył(a): So cze 05, 2010 13:07
Posty: 103
Post Re: Godzina łaski
Uznał kult Matki Bożej w tym sanktuarium, tak, owszem.
A możesz podać konkretne źródło co do uznania godziny łaski? Bo ja - czytając w necie ten dekret biskupi o uznaniu kultu - nic tam nie widzę o godzinie łaski. Ani mru-mru, także w omówieniach dekretu. Poproszę o wsparcie.


So lis 17, 2018 16:57
Zobacz profil
Post Re: Godzina łaski
Ja ufam (swoim) duszpasterzom - obchodziłam Godzinę Łaski już w trzech różnych Kościołach... :-)

Może po prostu nie uznając od razu, że to nadprzyrodzone objawienia można się pomodlić...


So lis 17, 2018 18:10
Post Re: Godzina łaski
joannaPN napisał(a):
Uznał kult Matki Bożej w tym sanktuarium, tak, owszem.
A możesz podać konkretne źródło co do uznania godziny łaski? Bo ja - czytając w necie ten dekret biskupi o uznaniu kultu - nic tam nie widzę o godzinie łaski. Ani mru-mru, także w omówieniach dekretu. Poproszę o wsparcie.

Ze wsparciem śpieszy ks prof A, Kobyliński
http://www.fronda.pl/a/ks-prof-andrzej- ... 62210.html

W moim parafialnym kościele nie jest obchodzona godzina łaski.


N lis 18, 2018 9:05
Post Re: Godzina łaski
Godzina Łaski, to raczej zachęta do prywatnej modlitwy. Możliwe, że data i godzina wynikają z racji ustanowienia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Jeśli ktoś czuje się zaproszonym, w tym czasie, do rozmowy z Miriam - to cóż w tym złego?
Myślę, że sztywne nakazy i zakazy jedynie budzą niechęć i doprowadzają do konfliktów międzyludzkich, co widać także i tu.

Zło czai się w fanatykach religijnych.


N lis 18, 2018 10:37
Post Re: Godzina łaski
Zbliża się :) U nas zapowiedziano tę godzinę w ogłoszeniach parafialnych...:)


Wt gru 04, 2018 12:45
Post Re: Godzina łaski
Godzina Łaski z franciszkańskiej perspektywy :)
https://www.youtube.com/watch?v=sRRkPlwWOb0

Gorącą polecam również film "Jezioro".
https://www.youtube.com/watch?v=OYiG4XnDAEg


Pt gru 07, 2018 18:40
Post Re: Godzina łaski
Godzina Łaski
Wtorek, 12:00 - 13:00

Pamiętaj.
Nie przegap!


N gru 06, 2020 11:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 11, 2020 21:50
Posty: 2
Post Re: Godzina łaski
Witam. U nas w parafii było ogłoszenie na fb
Jest to kościół franciszkanow

Obrazek


Pt gru 11, 2020 22:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL