Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 16:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 169 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Chrzest dzieci. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
Kael napisał(a):
Bzdura. Jest “jeden chrzest na odpuszczenie grzechow“.
I ty wybrzydzasz na papiezy? Sobor Watykanski II ci sie nie podoba? Przeciez ty nawet Wyznania Wiary nie znasz. A jesli znasz, to ... nie wierzysz.

Znajomość Credo i wypowiedzenie go nie daje zbawienia. To nie jest apostolskie wyznanie wiary. Tak, nie podoba mi się to co działo się i dzieje po drugim soborze. To wszystko dąży do Nowej Religii New Age.
To, czy odczuwam potrzebę powtórzenia chrztu i co powinienem z tym zrobić, jest moją sprawą i Boga.


N kwi 16, 2017 21:17
Zobacz profil
Post Re: Chrzest dzieci.
To nie jest wyznanie apostolskie? Ktory pastor ci to wmowil? I jakie, wedlug ciebie, jest wyznanie apostolskie?

Ef 4,5 polecam.


N kwi 16, 2017 21:24

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
Kael napisał(a):
To nie jest wyznanie apostolskie? Ktory pastor ci to wmowil? I jakie, wedlug ciebie, jest wyznanie apostolskie?

Ef 4,5 polecam.

Jakuba 2:19, polecam.


N kwi 16, 2017 21:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
Kael napisał(a):
jakie, wedlug ciebie, jest wyznanie apostolskie?

Rzymian 10:9-10
"Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu."


N kwi 16, 2017 21:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Chrzest dzieci.
"Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego(...)"/MAt 7,21/

Jakoś tak się dzieje, że często „cudze chwalimy, swego nie znamy, sami nie wiemy co posiadamy”. Tak chętnie przyjmowana protestancka praktyka „wyznania Jezusa” (mało kto wie, że wprowadzona dopiero w... XIX wieku!) jest jedynie cieniem znanego w Kościele katolickim i praktykowanego od wieków odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych . W nim zawiera się nie tylko wyznanie wiary w Jezusa, ale i wiele, wiele więcej:
  • wyrzeczenie się grzechu, aby żyć w wolności dzieci Bożych,
  • wyrzeczenie się Szatana i wszystkiego, co do grzechu prowadzi,
  • wyznanie wiary w Boga Ojca Stworzyciela,
  • wyznanie wiary w Jezusa jako Jedynego Syna Bożego, naszego Pana, który przyszedł na ziemię przez narodzenie z Maryi Dziewicy, został umęczony i pogrzebany, który powstał z martwych i zasiada po prawicy Ojca,
  • wyznanie wiary w Ducha Świętego i prowadzony przez Niego Kościół powszechny,
  • wyznanie wiary w odpuszczenie grzechów i oczekiwania na nasze zmartwychwstanie oraz życie wieczne.
Na koniec aktu odnowienia kapłan, zgodnie z Pismem (Rz 5,1-2), wyraża naszą dumę z przynależności do Chrystusa: „Taka jest nasza wiara. Taka jest wiara Kościoła, której wyznawanie jest naszą chlubą w Chrystusie Jezusie, Panu naszym”.
Wydaje się że odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych jest godne tego, aby stać się ukoronowaniem każdej reewangelizacji i każdych rekolekcji nawróceniowych. Przemawia za tym nie tylko jego treść, ale także wewnętrzny związek z momentem naszego nowego narodzenia w sakramencie Chrztu Świętego. Dlaczego mamy się ograniczać do praktyki, która stanowi jedynie fragment tego, co od wieków jest praktykowane w Kościele Katolickim?
Nie warto w korzystaniu z łaski Boga zadowalać się czymś mniejszym, gdy Jezus proponuje nieskończenie więcej. On sam powiedział: „Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości” (J 10,10).

servus napisał(a):
Leszek, Jan napisał(a):
O chrzcie dzieci już w starożytnym dokumencie wiemy z autentycznych dokumentów:
Znany nam już Ireneusz pisał około roku 180: „Chrystus przyszedł, by zbawić wszystkich, którzy przez Niego narodzili się na nowo: małe i większe dzieci, chłopców, młodzieńców i starców”[2]. Ireneusz wymienia więc kategorie wiekowe ludzi narodzonych na nowo, a w wielu innych miejscach wyjaśnia, jak takie nowe narodzenie się dokonuje: przez chrzest.

Nie chrzest prowadzi do nowego narodzenia ale wyznanie wiary.
Chrzest nie "prowadzi" do Nowego Narodzenia, lecz JEST Nowym Narodzeniem.

Nie da się mówić o chrzcie bez fragmentu:
„I w Nim też otrzymaliście obrzezanie, nie z ręki ludzkiej, lecz Chrystusowe obrzezanie, polegające na zupełnym wyzuciu się z ciała grzesznego, jako razem z Nim pogrzebani w chrzcie, w którym też razem zostaliście wskrzeszeni przez wiarę w moc Boga, który Go wskrzesił.” /Kol 2,11-12/

Podczas chrztu przyłączamy się do Ofiary Jezusa - "umieramy" (co jest warunkiem nieśmiertelności "wiedząc, że Chrystus, powstawszy z martwych, już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy."/Rz 6:9/)

Może jeszcze mocniej:
"Czy nie wiecie, że my, którzy zostaliśmy ochrzczeni w Chrystusie Jezusie, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierci?
Przez chrzest zostaliśmy pogrzebani razem z Nim w śmierci po to, aby wejść w nowe życie, tak jak Chrystus został wskrzeszony z martwych dla chwały Ojca.
Bo jeśli zostaliśmy złączeni z Nim przez śmierć podobną do Jego śmierci, będziemy także złączeni przez podobne zmartwychwstanie."
/ Rz 6,3-5/

Cytuj:
Nie chrzest prowadzi do nowego narodzenia ale wyznanie wiary.
Marka 16:16 /NBG/
"Kto uwierzył [1] i zostanie ochrzczony [2] będzie zbawiony; zaś ten, co nie uwierzył będzie skazany."
Nowe narodzenie jest wynikiem dokonanego aktu wiary, jest to akt pokuty, którego potwierdzeniem /podpisem pod deklaracją/ jest chrzest.

Po pierwsze, taka interpretacja jest sprzeczna z innymi fragmentami na ten temat (jak wyżej) - a dobra interpretacja to taka, która nie jest sprzeczna z ŻADNYM miejscem Pisma.

Po drugie, taka interpretacja prowadzi prosto do wniosku, że dzieci W OGÓLE nie mogą być zbawione.

Po trzecie, Pismo w wielu miejscach dokonuje superpozycji, wskutek czego czytelnikom nie rozumiejącym retoryki żydowskiej wydaje się, że jedna rzecz może zbawić.
Pismo bowiem mówi że zbawiony będzie ten, kto
  • wierzy (np.Mk 16,16; J 5,24 )
  • spełnia uczynki (np. J 5,29;Rz 2,6 ; 1P 1,17)
  • wytrwa do końca (np. Mt 10,22; Mt 24,13;Mk 13,13)
  • spożywa Eucharystię (np. J 6,53)
  • został ochrzczony (np. Mk 16,16)
  • zawierzył Jezusowi (np. J 10,9)
  • wzywa imienia Pańskiego (np. Dz 2,21;Rz 10,13)
– co nie znaczy że mamy każde z nich traktować jako inicjację chrześcijańską.
Taką jest chrzest święty. Kropka.
Żadnego z powyższych tekstów nie należy rozpatrywać w izolacji od treści całej Biblii. Nie oznaczają one w żadnym wypadku że możemy się „sami zbawić” dzięki wyznawaniu, czynieniu, wierzeniu itd. Tylko Jezus może nas zbawić: I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni /Dz. 4,12/. Ale to wszystko jest naszą odpowiedzią na Jego zbawienie, świadectwem tego że nie udaremniamy Jego zamiarów względem nas.

Spróbuję to zilustrować właśnie Biblią. Otóż mówi ona na przykład:
"(...) ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia."/J 5,29/
oraz
"Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.”/Rz 10,9/
A co jeśli ktoś pełnił złe czyny mimo że wcześniej uwierzył że Jezus jest Panem i zmartwychwstał?
Jeszcze gorzej jest z parą wersetów:
"Każdy, kto wzywać będzie imienia Pańskiego, będzie zbawiony."/Dz 2,21/
i
"Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego(...)"/MAt 7,21/
Herezja? Błąd? Zmiana nauki?
Nie.
Pismo podaje zasady. Nieco spłaszczając zagadnienie: mówi co robić a czego nie robić. Niekoniecznie zasady te można wprost interpretować jako „sposób sądzenia” człowieka. Interpretacja Pisma w sposób jurydyczny ZAWSZE prowadzi do podejścia starotestamentowego, zupełnie obcego Dobrej Nowinie.
Wszyscy jesteśmy grzesznikami: gdyby pojmować Pismo jurydycznie, nie byłoby dla nas ratunku:
"Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła"/1 Jan 3,8/
I nie moglibyśmy się bronić Świętością Jezusa, bo do tego trzeba Nowego Narodzenia, a według jurydycznej interpretacji żaden grzesznik nie narodził się na nowo:
"Każdy, kto narodził się z Boga, nie grzeszy, gdyż trwa w nim nasienie Boże, taki nie może grzeszyć, bo się narodził z Boga."/1 J 3,9/


Wreszcie po czwarte, mylisz Nowe Narodzenie ze zbawieniem. Nowe Narodzenie jest konieczne, jednak nie wystarczy się narodzić , aby zachować życie (choć oczywiście bez narodzenia życie nie jest możliwe!). Narodzenie to jedno, życie to drugie – trzeba jeść, pić, robić szereg innych rzeczy. No, chyba że po narodzeniu natychmiast się umrze… Jezus wyraził tę prawdę w przepięknej metaforze: „Trwajcie we Mnie, a Ja w was [będę trwać]. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeśli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie.”/J 15,4-6/



Cytuj:
Można narodzić się na nowo nie będąc ochrzczonym.
Owszem, kiedy chrzest jest niemożliwy (np. łotr ukrzyżowany z CHrystusem). Ale to sytuacja wyjątkowa, a nie norma.
Cytuj:
Nowe narodzenie jest, jak Jezus powiedział "wejściem do Królestwa Niebieskiego". Nowe narodzenie jest nade wszystko przemianą charakteru, "serce kamienne" zostaje zamienione na "serce mięsiste". Jest to proces, który może być rozłożony w czasie. Osoby, które dokonały wyznania wiary ale chrzest wodny nie nastąpił bezpośrednio po, chrzczą się w późniejszym terminie. W pierwszych zborach chrzest wodny następował nierzadko po kilku miesiącach od chwili przystąpieniu do zboru. W tym czasie taka osoba była obserwowana. Jeśli zaczęła już wydawać owoce Ducha, dochodziło do wyznania wiary i chrztu.
Po prostu kiedyś chrzczono tylko w Wielką Sobotę.
Natomiast jeśli idzie o chrzest dorosłych, to i dziś tak się dzieje - jest kilkumiesięczny katechumenat. Dokładnie tak, jak w czasach apostolskich - dorośli katechumenat, dzieci osób wierzących od razu.
Cytuj:
Nic nie stoi na przeszkodzie aby ktoś, kto miał chrzest w wieku dziecięcym, powtórzył świadomie chrzest, z wyznaniem wiary. Sakramenty można przecież powtarzać.
SToi. Chrzest to NOWE NARODZENIE a nie zabawa czy źródło religijnych wzruszeń.

Cytuj:
Jeśli ktoś ma wewnętrzne przekonanie, chodząc z Bogiem i mając z Nim relację, może zdać się na głos Ducha Świętego. W innych kościołach można chrzest powtórzyć, jeśli ktoś wyrazi taką wolę. Jest to osobista sprawa między wierzącym a Bogiem.
Nic podobnego. Ani Duch Święty, ani Bóg nie mają z tym nic wspólnego. Nie baw się tym, co Bóg dał Ci do zbawienia.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 17, 2017 11:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
Marek_Piotrowski napisał(a):
(mało kto wie, że wprowadzona dopiero w... XIX wieku!) /chodzi o wyznanie wiary/jest jedynie cieniem znanego w Kościele katolickim i praktykowanego od wieków odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych

Popatrzymy Panie Marku, co Bóg ma do powiedzenia w tej kwestii.
Rzymian 10
(9) Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
(10) Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
Oczywiście.. Rozumiem. Nie można ot tak wypowiedzieć formułki? Nie, niestety nie. Ta "formułka" MUSI być wypowiedziana pod prowadzeniem Ducha Bożego.
Więc Bóg wyjaśnia dlaczego..
Jana 6
(44) Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
Więc mamy problem.. ? Nie.
Bóg powiedział poprzez proroka Jeremiasza /rozdz. 29/
(11) Albowiem Ja wiem, jakie myśli mam o was - mówi Pan - myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.
(12) Gdy będziecie mnie wzywać i zanosić do mnie modły, wysłucham was.
(13) A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem,
(14) Objawię się wam - mówi Pan - odmienię wasz los i zgromadzę was ze wszystkich narodów i ze wszystkich miejsc, do których was rozproszyłem - mówi Pan - i sprowadzę was z powrotem do miejsca, skąd skazałem was na wygnanie. /czyli do Raju/
Pierwszy krok.. MUSISZ przystąpić do poszukiwania Boga SERCEM.


Pn kwi 17, 2017 17:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 15:30
Posty: 295
Post Re: Re:
servus napisał(a):
Nic nie stoi na przeszkodzie aby ktoś, kto miał chrzest w wieku dziecięcym, powtórzył świadomie chrzest, z wyznaniem wiary. Sakramenty można przecież powtarzać.


Ciekawa teza. W której to księdze Nowego Testamentu wyczytałeś, że można powtarzać chrzest, bierzmowanie, kapłaństwo lub małżeństwo? Może jakimś cytatem rzucisz?


Pn kwi 17, 2017 18:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Re:
BlueDraco napisał(a):
Ciekawa teza. W której to księdze Nowego Testamentu wyczytałeś, że można powtarzać chrzest, bierzmowanie, kapłaństwo lub małżeństwo? Może jakimś cytatem rzucisz?

Marka 16
"Kto UWIERZY /zwróć uwagę na kolejność/ i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."
Bierzmowanie, jest to chrzest w Duchu Świętym.
Kapłaństwo... Piotr pisze "wszyscy jesteście kapłanami Boga".
Małżeństwo ?? Czy nie miałbyś ochoty ponownie umówić się ze swoją żoną na randkę?? Aby odświeżyć przeżycia i uczucia?? :)


Pn kwi 17, 2017 18:36
Zobacz profil
Post Re: Chrzest dzieci.
Marek_Piotrowski napisał(a):

Po drugie, taka interpretacja prowadzi prosto do wniosku, że dzieci W OGÓLE nie mogą być zbawione.


Zbawienie dzieci zawsze zalezy od zbawienia rodzicow. Nie znam zadnego biblijnego kontrargumentu.

Jesli nieletnie, nieswiadome dziecko ma szczescie miec rodzica (rodzicow) narodzonych z Ducha Sw. wtedy na pewno jest zbawione. Analogiczna sytuacja miala miejsce np. podczas potopu za dni Noego.
Noe, uznany za sprawiedliwego, ocalal wraz z rodzina. Pozostali, uznani w oczach Boga za niesprawiedliwych musieli zginac, wraz z dziecmi.

Podobnie rzecz sie miala w Sodomie i Gomorze. Tam tez musialy zginac dzieci, ktorych rodzice uznani zostali za "niesprawiedliwych" w oczach Boga.


Zbawienie to- zgodnie z ponizej zacytowanym wersetem biblijnym- swiadomy wybor zycia dla siebie i potomstwa.:

Pwt. 30, 17-19

Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo,


Bog zawsze byl i jest zrodlem zycia. Jesli Go szukasz, a On pozwoli sie odnalezc, jestes zbawiony(a)...i mozesz" wybrac zycie dla siebie i dla twojego potomstwa"


Chrzest dzieci nie ma nic wspolnego z ich zbawieniem.


Dzieki "swiadectwu Prawdy" i ofiarnej smierci Jezusa mamy mozliwosc skorzystac z tej ofiary i zyc, ozywieni Duchem Sw. w chwili nowego narodzenia, ktore moze nastapic przed, w trakcie lub po chrzcie. Chrzest symbolizuje jedynie dobrowolne oddanie zycia Bogu.


Pn kwi 17, 2017 18:46

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 15:30
Posty: 295
Post Re: Re:
servus napisał(a):
BlueDraco napisał(a):
Ciekawa teza. W której to księdze Nowego Testamentu wyczytałeś, że można powtarzać chrzest, bierzmowanie, kapłaństwo lub małżeństwo? Może jakimś cytatem rzucisz?

Marka 16
"Kto UWIERZY /zwróć uwagę na kolejność/ i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."
Bierzmowanie, jest to chrzest w Duchu Świętym.
Kapłaństwo... Piotr pisze "wszyscy jesteście kapłanami Boga".
Małżeństwo ?? Czy nie miałbyś ochoty ponownie umówić się ze swoją żoną na randkę?? Aby odświeżyć przeżycia i uczucia?? :)


A mógłbyś, dla odmiany, odpowiedzieć na temat? Nie pytałem o kolejność wiara/chrzest, ani o to, kto jest kapłanem, ani o randki z żoną. Pytałem, gdzie w Biblii jest mowa o wielokrotnym chrzcie, wielokrotnym kapłaństwie i wielokrotnym małżeństwie tej samej osoby. Proste?


Wt kwi 18, 2017 19:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Chrzest dzieci.
adaBRD napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):

Po drugie, taka interpretacja prowadzi prosto do wniosku, że dzieci W OGÓLE nie mogą być zbawione.


Zbawienie dzieci zawsze zalezy od zbawienia rodzicow. Nie znam zadnego biblijnego kontrargumentu.
Nie, jeśli konsekwentnie stosować do dzieci (jak Ty i servus - ja tak nie stosuję) literalnie werset:
Marka 16:16 /NBG/
"Kto uwierzył [1] i zostanie ochrzczony [2] będzie zbawiony; zaś ten, co nie uwierzył będzie skazany.

Albo-albo.

Cytuj:
Jesli nieletnie, nieswiadome dziecko ma szczescie miec rodzica (rodzicow) narodzonych z Ducha Sw. wtedy na pewno jest zbawione.
Ekstra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dziecko może być zbawione, ale to samo dziecko, na tej samej podstawie, nie może być ochrzczone.
Czyżby chrzest był wg Ciebie czymś większym niż zbawienie? ;-)

servus napisał(a):
Marka 16
"Kto UWIERZY /zwróć uwagę na kolejność/ i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."

Naprawdę? Kolejność w zdaniu determinuje kolejność czynności? :mrgreen:

To co powiesz o wersecie:
: „kto nie narodzi się z wody i z Ducha nie może wejść do Królestwa Bożego” /J 3,5/
Gdyby interpretować ją w identyczny sposób, sugerowałyby wręcz odwrotną kolejność chrztu i wiary!
Tak to bywa, jak koniecznie chce sie włożyć swoje wierzenia do Biblii...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt kwi 18, 2017 19:44
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Marka 16:16 /NBG/
"Kto uwierzył [1] i zostanie ochrzczony [2] będzie zbawiony; zaś ten, co nie uwierzył będzie skazany.

Albo-albo.

Gdyby interpretować ją w identyczny sposób, sugerowałyby wręcz odwrotną kolejność chrztu i wiary!
Tak to bywa, jak koniecznie chce sie włożyć swoje wierzenia do Biblii...


Dzieje Apostolskie 8
(35) A Filip otworzył swoje usta i zwiastował mu dobrą nowinę o Jezusie, począwszy od tego ustępu Pisma.
(36) A gdy tak jechali drogą, przybyli nad jakąś wodę, a eunuch rzekł: Oto woda; cóż stoi na przeszkodzie, abym został ochrzczony?
(37) Filip zaś powiedział mu: JEŚLI WIERZYSZ z całego serca, MOŻESZ. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym.
(38) I kazał zatrzymać wóz, zeszli obaj, Filip i eunuch, do wody, i ochrzcił go.

W pierwszych zborach musiało minąć i kilka miesięcy zanim ktoś został dopuszczony do chrztu.
Tą zasadę stosują też dzisiejsze zbory.


Wt kwi 18, 2017 23:17
Zobacz profil
Post Re: Chrzest dzieci.
To ile tych chrztow dopuszcza Biblia?
Moze zanim sie przechrzcisz w koncu sie dowiesz...


Śr kwi 19, 2017 1:09

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Chrzest dzieci.
servus napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Marka 16:16 /NBG/
"Kto uwierzył [1] i zostanie ochrzczony [2] będzie zbawiony; zaś ten, co nie uwierzył będzie skazany.

Albo-albo.

Gdyby interpretować ją w identyczny sposób, sugerowałyby wręcz odwrotną kolejność chrztu i wiary!
Tak to bywa, jak koniecznie chce sie włożyć swoje wierzenia do Biblii...


Dzieje Apostolskie 8
(35) A Filip otworzył swoje usta i zwiastował mu dobrą nowinę o Jezusie, począwszy od tego ustępu Pisma.
(36) A gdy tak jechali drogą, przybyli nad jakąś wodę, a eunuch rzekł: Oto woda; cóż stoi na przeszkodzie, abym został ochrzczony?
(37) Filip zaś powiedział mu: JEŚLI WIERZYSZ z całego serca, MOŻESZ. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym.
(38) I kazał zatrzymać wóz, zeszli obaj, Filip i eunuch, do wody, i ochrzcił go.
I myślisz że co udowodniłeś?
Ano to, że w różnych miejsach kolejność tych słów jest różna. WIęc nie można z tego wyprowadzać wniosku, że tu w ogóle mowa o kolejności.

Cytuj:
W pierwszych zborach musiało minąć i kilka miesięcy zanim ktoś został dopuszczony do chrztu.
Tą zasadę stosują też dzisiejsze zbory.
Taką zasadę stosuje Kościół katolicki.
Tak jak "w pierwszych zborach" stosuje ją w stosunku do chrzczonych dorosłych, a nie dzieci.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr kwi 19, 2017 20:04
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
Kael napisał(a):
To ile tych chrztow dopuszcza Biblia?
Moze zanim sie przechrzcisz w koncu sie dowiesz...

Jest jeden chrzest na odpuszczenie grzechów połączony zwykle z wyznaniem wiary.
Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby go powtórzyć w wieku dorosłym. Tą sprawę konsultujemy z Bogiem.
Często wyznanie wiary długo poprzedza chrzest. Ale zazwyczaj jest to jednoczesne. Najpierw wyznanie wiary a chwilę potem chrzest.


Śr kwi 19, 2017 22:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 169 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL