Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Legalizacja marihuany 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Legalizacja marihuany
subadam napisał(a):
Z powodu przedawkowania marihuany podobno zmarlo kilka osob w 2014r, ale nie jest to w 100% udowodnione ( mogli zazywac inne srodki czy lekarstwa w tym samym czasie, ktore konfliktowaly sie z maryska ).


Nie było nigdy ani jednego przypadku śmierci z przedawkowania, było natomiast w całej historii ludzkości kilka (tak z pięć może) przypadków, w których podejrzewano, że długotrwale i w znacznych ilościach używana marihuana mogła przyczynić się do czyjejś śmierci, głównie na tle kardiotoksyczności, jednak żaden z tych przypadków nie jest o ile mi wiadomo potwierdzony.


subadam napisał(a):
Z tym ze jesli chodzi o Polske, to rozmowa jest o zalegalizowaniu marihuany medycznej, ktora posiada elementy lecznicze jak kanabinoid, a nie posiada elementu odurzajacego THC.


W tym punkcie się mylisz, chodzi właśnie o preparaty z THC. Z CBD nie ma przecież już w tym momencie problemu. Marihuana medyczna, o której w tym momencie mowa, nie różni się specjalnie od rekreacyjnej, to właściwie tylko kwestia czystości i standaryzacji.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn maja 01, 2017 6:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Legalizacja marihuany
Zwracam uwagę: jesteśmy w dziale "Kościół w społeczeństwie". Rozmawiamy więc o problemach społecznych i problemach społeczeństwa w świetle nauki Kościoła i w ogóle z perspektywy Kościoła.

Przypominam treść pierwszego wpisu:
Cytuj:
Jak sądzicie: czy przyzwolenie na karanie więzieniem za posiadanie marihuany jest grzechem?

Innymi słowy: czy osoba wierząca w Chrystusa, może być obojętna wobec krzywdy jaką państwo wyrządza setkom tysięcy użytkowników tego narkotyku, którzy paląc szkodzą co najwyżej samym sobie?

Czy może Kościół powinien poprzeć projekty legalizacji posiadania, produkcji oraz kontrolowanego handlu ganją, skoro nie sprzeciwia się legalności bardziej szkodliwego społecznie narkotyku- alkoholu?
i w ogóle pierwszą stronę.

Wszelkie inne posty, o innym charakterze (typowo medyczne, statystyczne, propagandowe, ogólnie świeckie) będą usuwane. Tak więc nie wysilajcie się, a raczej: wysilcie się

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn maja 01, 2017 11:25
Zobacz profil WWW
Post Re: Legalizacja marihuany
Brehehe. Medievalowi szpula odbija – wszelkie posty o charakterze rzetelnej wiedzy będzie usuwał. Widać podług jego pomyślunku Kościół ma być w społeczeństwie wyspą ignorancji i obskurantyzmu. Tak gwoli ścisłości: propaganda kościelna może być, czy też zostanie usunięta?


Pn maja 01, 2017 13:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Legalizacja marihuany
Mowa jest tylko o tym temacie. W razie czego, nie sądzę, aby znalezienie wątku o marihuanie w innym dziale albo założenie nowego nastręczało jakichś trudności.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn maja 01, 2017 13:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Legalizacja marihuany
ErgoProxy napisał(a):
Widać podług jego pomyślunku Kościół ma być w społeczeństwie wyspą ignorancji i obskurantyzmu.

To tylko twoja interpretacja.
Intencją tego działu jest pisanie o problemach, z jakimi mamy do czynienia w życiu społecznym z punktu widzenia Kościoła. Czyli: w perspektywie Bożej, w nawiązaniu do nauki moralnej, a nie do nauk przyrodniczych. Powołanie się na odkrycia naukowe może mieć miejsce, jeśli spełnia ten pierwszy warunek i pomaga w nakreśleniu chrześcijańskiej perspektywy.
ErgoProxy napisał(a):
Tak gwoli ścisłości: propaganda kościelna może być, czy też zostanie usunięta?

Jesteś na tyle inteligenty, że sam sobie odpowiesz na to pytanie.

EOT

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn maja 01, 2017 13:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Legalizacja marihuany
OK, zaloze nowy temat bo post "jednego posta" mnie zaciekawil.
Jesli chodzi o zapytanie w pierwszym poscie tego watku to zarowno stanowisko polskiego rzadu jak KK wydaje mi sie co najmniej podejrzane. Nie tylko bez zadnych dowodow przeciw ale z wyraznymi dowodami ze uzycie preparatow marihuany lagodzi cierpienia chorych dzieci, oni dalej sa przeciw.
Wiec jesli wezmiemy pod uwage ze wiekszosc z tych ludzi wyznaje katolicyzm to oczywiscie jest to ich grzech.


Pn maja 01, 2017 18:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Legalizacja marihuany
subadam napisał(a):
Nie tylko bez zadnych dowodow przeciw ale z wyraznymi dowodami ze uzycie preparatow marihuany lagodzi cierpienia chorych dzieci, oni dalej sa przeciw.


Nie znam żadnych wypowiedzi KRK, w których sprzeciwiałby się "medycznej marihuanie". Owszem, jest za to najczęściej twarde "nie" dla legalizacji miękkich narkotyków jako używki. Niemniej Twój argument nieco chybiony.

No chyba że alkohol też chciałbyś udostępniać "chorym dzieciom", no bo pewnie też łagodzi cierpienia.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt maja 02, 2017 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Legalizacja marihuany
bert04 napisał(a):
No chyba że alkohol też chciałbyś udostępniać "chorym dzieciom", no bo pewnie też łagodzi cierpienia.


To akurat słaba analogia, bo marihuana łagodzi cierpienia na zupełnie innej zasadzie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt maja 02, 2017 14:25
Zobacz profil
Post Re: Legalizacja marihuany
Trąbka z drutu, bert. To jest kielich Krwi Mojej, pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie. Abstrahuję już od faktu, że Kościół nie miał nigdy nic przeciwko dawnej dziecęcej popitce w postaci małego piwa, wyżej procentowego od najmocniejszych współczesnych sikaczy. Natomiast owszem, odmienianie świadomości jest skrajnie nieoświeceniowe i nieracjonalne, no bo jak to przecież, żeby tak z własnej woli jechać sobie po świetle rozumu, yadda yadda. Łagodzenie cierpień jest także skrajnie nieprotestanckie, bo to używanie czarów zielarek przedchrześcijańskich do zniesienia kary Bożej, yadda yadda.


Wt maja 02, 2017 14:42
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Legalizacja marihuany
ErgoProxy napisał(a):
Trąbka z drutu, bert. To jest kielich Krwi mojej, pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie.

Ale manipulujesz. Po co łączyć cytaty odległe od siebie?
ErgoProxy napisał(a):
Abstrahuję już od faktu, że Kościół nie miał nigdy nic przeciwko dawnej dziecęcej popitce w postaci małego piwa, wyżej procentowego od najmocniejszych współczesnych sikaczy.

Ty masz pojęcie o dawnym piwie! Naturalna fermentacja jakiegokolwiek słodu w zwykłych warunkach daje piwo o bardzo niskiej zawartości alkoholu. Najwyżej 2-3% w stosunku do dzisiejszych piw, które średnio mieszczą się na skali 4,5-6% w wyniku opracowanego w XIX wieku procesu wymrażania z nich wody.
ErgoProxy napisał(a):
Natomiast owszem, odmienianie świadomości jest skrajnie nieoświeceniowe i nieracjonalne, no bo jak to przecież, żeby tak z własnej woli jechać sobie po świetle rozumu, yadda yadda. Łagodzenie cierpień jest także skrajnie nieprotestanckie, bo to używanie czarów zielarek przedchrześcijańskich do zniesienia kary Bożej, yadda yadda.

Taaaa....

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 02, 2017 14:52
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Legalizacja marihuany
Moze mialbym watpliwosci gdybym sam nie byl swiadkiem jak maryska dziala.
Podopieczna mojej zony, byla pielegniarka z zaawansowanym stwardnieniem rozsianym normalnie majaca trudnosci z mowieniem i wykonywaniem najprostszych czynnosci, nie mogaca sie utrzymac w pozycji siedzacej, chyba ze siedziala w rogu pokoju podparta z obu stron po wypaleniu jednego skreta, zaczela wyraznie mowic, sama poszla z zona na spacer, samodzielnie weszla na schody. Siedziala przy stole i jadla bez zadnej pomocy.
Kiedy przyjechalem po zone i spotkalem ja nie moglem uwierzyc wlasnym oczom.
Po 24 godz skutek skreta minal i kobieta wrocila do swego poprzedniego stanu.
Dla takich ludzi kazdy dzien wyrwany chorobie jest zwyciestwem, wiec uwazam ze grzech nalezy raczej do ciezkich.
Tym bardziej ze legalnie dostepne sa uzywki o wiele bardziej uzalezniajace i grozniejsze dla zdrowia niz maryska jak papierosy i alkohol.


Wt maja 02, 2017 14:56
Zobacz profil
Post Re: Legalizacja marihuany
medieval_man napisał(a):
Ale manipulujesz. Po co łączyć cytaty odległe od siebie?

Brehehe. Nagle Biblii nie czytamy już jako całość i w kontekście, tylko na wyrywki? A kontekst, jak się zdaje, jest prosty: alkohol nie tęchnie. No chyba, że się coś w korku zagnieździ, ale korkowane butelki to nie ta epoka.

medieval_man napisał(a):
Ty masz pojęcie o dawnym piwie!

Może nie mam. Nie pamiętam nawet, skąd mi to w pamięci utkwiło, może z Życia codziennego na średniowiecznym Śląsku, ale głowy sobie uciąć nie dam.

medieval_man napisał(a):
Taaaa....

No ta. Ty sobie Lutra dla odmiany poczytaj.


Wt maja 02, 2017 15:08

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Legalizacja marihuany
medieval_man napisał(a):
Ty masz pojęcie o dawnym piwie! Naturalna fermentacja jakiegokolwiek słodu w zwykłych warunkach daje piwo o bardzo niskiej zawartości alkoholu. Najwyżej 2-3% w stosunku do dzisiejszych piw, które średnio mieszczą się na skali 4,5-6% w wyniku opracowanego w XIX wieku procesu wymrażania z nich wody.


Zlituj się. Wymrażania używa się do otrzymywania piw sztosów i piwnych potworów, z kuriozami typu 67% Snake Venom na czele, te 4,5-6% (i dużo więcej) można natomiast spokojnie uzyskać ze zwykłej fermentacji.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt maja 02, 2017 16:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Legalizacja marihuany
masz rację - przesadziłem. Wróćmy do marihuany w kontekście podejścia Kościoła do jej zażywania

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 02, 2017 17:22
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Legalizacja marihuany
JedenPost napisał(a):
To akurat słaba analogia, bo marihuana łagodzi cierpienia na zupełnie innej zasadzie.

Faktycznie, analogia nie do końca poprawna. Więc podam lepszą. Medyczne zastosowanie opiatów, ich legalna produkcja i dystrybucja nie są żadnym argumentem w kwestii legalizacji morfiny jako używki.


Z drugiej strony widać jak na dłoni hipokryzję państwa w kwestii medycznej marychy.


ErgoProxy napisał(a):
Trąbka z drutu, bert. To jest kielich Krwi Mojej, pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie. Abstrahuję już od faktu, że Kościół nie miał nigdy nic przeciwko dawnej dziecęcej popitce w postaci małego piwa, wyżej procentowego od najmocniejszych współczesnych sikaczy. Natomiast owszem, odmienianie świadomości jest skrajnie nieoświeceniowe i nieracjonalne, no bo jak to przecież, żeby tak z własnej woli jechać sobie po świetle rozumu, yadda yadda. Łagodzenie cierpień jest także skrajnie nieprotestanckie, bo to używanie czarów zielarek przedchrześcijańskich do zniesienia kary Bożej, yadda yadda.


Hmm... chyba efekty używania jakiejś używki wpłynęły na formę i treść powyższego postu, bo nie wiem, jak to skomentować. Kielicha w KRK nie podawano dzieciom ni dorosłym od wieków, husyci nie bez powodu mieli kielich na sztandarach. A w tamtych latach 12 lat było progiem dorosłosci. Nie wiem też czy protestanckie jest cierpiętnictwo, ale stawianie wyrwanych cytatów biblijnych nad odwieczną o aktualną :-P naukę Matki Koscioła - jak najbardziej.

I tak dalej w tym zbiorze luźnych dygresji. Dodam jeszcze jedną. Ponoć jeszcze parę dekad temu nianie na wsiach zawijały kulkę maku w pieluszkę i dawały dzieciom do ssania. Coby szybciej zasypiały. Pewnie z faktu, że nie istnieje jakaś encyklika przeciw takim praktykom wysnujesz daleko galopujace wnioski, co nie?

subadam napisał(a):
Moze mialbym watpliwosci gdybym sam nie byl swiadkiem jak maryska dziala.


No dobra, wszystko fajnie, ale czy coś z Twojego opisu nie można załatwić marychą medyczną?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt maja 02, 2017 21:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL