Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie dusza 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Marek_Piotrowski napisał(a):
To taka konsomolska metoda - zmienić znaczenie słów. Jesli się zakwestionuje znaczenie słowa "Bóg" to całkowicie nie ma o czym rozmawiać - bo nawet jeśli wprost czytamy że Jezus jest Bogiem, to Semena nie przekona.
ŻADEN tekst go nie przekona, choćby stało w Piśmie "Semenie, ja Chrystus jestem Bogiem" ;)


dlaczego gadasz po próżnicy, a nie odpowiesz na moje pytanie " gdzie w nauczaniu Jezusa i apostołów jest wykładnie największej nauki chrześcijaństwa o tym że Jezus jest Bogiem najwyższym"


So maja 27, 2017 17:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
medieval_man napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
„Założenie świata”. Wyraźny związek słowa kòsmos ze światem pojmowanym jako cała ludzkość pomaga zrozumieć, co oznacza wyrażenie „założenie świata”, występujące w różnych wersetach.

Nie ma takiego związku.
Fantazjujesz, kolego.
Słowo Kosmos nie ma związku ze światem pojmowanym jako cała ludzkość, ale oznacza "ład, porządek".
Kosmeo - czasownik, to "doprowadzić do porządku", albo "upiększyć". Stąd zresztą "kosmetyka".

"Założenie świata" to "stworzenie świata".
I tyle.
Bez zbędnego naginania Pisma

czyli Bóg zaaranżował całą historię z grzechem Adama bo ty masz swoją w tym temacie teorię i dzieło Boga musi pasować do twojego wyobrażeni. A przecież ty nie możesz wyjść na głupca! skąd że znowu. to niech raczej Bóg wyjdzie na hipokrytę potwora i zbrodniarza który wkalkulował ludziki błąd-grzech by mógł się pojawić wykupiciel.

A jaki ma to związek z tym, co powiedziałem?
Jezus (czyli Wcielenie Syna Bożego) był przewidziany, zanim świat powstał.
Niezależnie od tego, czy człowiek by zgrzeszył, czy oparł się pokusie.

Tak więc Bóg nie wkalkulował ludzkiego grzechu po to, by mógł pojawić się Zbawiciel.
Bóg przewidział pojawienie się Jezusa (Wcielenie Syna Bożego) dla przebóstwienia człowieka.
Czy to grzesznego, czy to bezgrzesznego.
Wyszło, że grzesznego.

Tak wiec nigdzie nie napisałem jakoby Bóg zaaranżował całą historię z grzechem Adama

Ty w poprzednich postach zakładałeś, że gdyby nie było grzechu Adama nie byłoby wcielenia, nie byłoby dzieła zbawienia, a Niebo byłoby tożsame z Edenem.

Ja twierdzę, że wcielenie nastąpiłoby w każdym przypadku, bo tak zostało postanowione przez stworzeniem świata przez Boga, o czym pisze św. Piotr.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So maja 27, 2017 18:22
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Przyznam, że jestem rozerwany - z jednej strony Twoje pytanie jest absurdalne (bo niby dlaczego akurat przymiotnik "Najwyższy" miałby być jakoś szczególnie rozstrzygający?), zaś z drugiej odpowiedź biblijna jest banalnie łatwa:

  • w Psalmie czytamy:
    Psa 78:35 bt4 "I przypominali sobie, że Bóg jest dla nich skałą, że Bóg Najwyższy ich zbawicielem."/Ps 78,35/
    Jak wiemy, "Zbawicielem" nazywa Pismo Jezusa - choćby tu:
    "Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa! Jemu chwała zarówno teraz, jak i do dnia wieczności! Amen."/2Ptr 3,18/
    Dodam jeszcze, że o skale, o której mowa w Ps 78 też czytamy w NT:
    "(...) i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a skałą był Chrystus."/1Kor 10:4/

  • O Janie Chrzcicielu poprzedzającym Jezusa powiedziano: "A i ty, dziecię, prorokiem Najwyższego zwać się będziesz, bo pójdziesz przed Panem torując Mu drogi" /Łk 1:76/

  • Wreszcie w Liście Piotra czytamy o Paruzji Jezusa:
    "Kiedy zaś objawi się Najwyższy Pasterz, otrzymacie niewiędnący wieniec chwały."/1Ptr 5,4/
    Mam nadzieję, że pamiętasz, co Psalm 23 mówi "Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego"

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So maja 27, 2017 18:38
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
medieval_man napisał(a):


Cytuj:
A jaki ma to związek z tym, co powiedziałem?
Jezus (czyli Wcielenie Syna Bożego) był przewidziany, zanim świat powstał.
Niezależnie od tego, czy człowiek by zgrzeszył, czy oparł się pokusie.

Tak więc Bóg nie wkalkulował ludzkiego grzechu po to, by mógł pojawić się Zbawiciel.
Bóg przewidział pojawienie się Jezusa (Wcielenie Syna Bożego) dla przebóstwienia człowieka.
Czy to grzesznego, czy to bezgrzesznego.
Wyszło, że grzesznego.


Dla przebudzenia człowieka? A gdzie w Biblii jest takie nauczanie że Jezus przyszedł na świat po to by przebudzić człowieka?
ja czytam w Biblii że Jezus przyszedł na świat by wybawić świat z niewoli grzechu. No…? Chyba że coś przeoczyłem.

Jan 12:44 Jednakże Jezus zawołał i rzekł: „Kto wierzy we mnie, ten wierzy nie tylko we mnie, lecz także w tego, który mnie posłał, 45 a kto mnie widzi, widzi również tego, który mnie posłał. 46 Przyszedłem na ten świat jako światło, żeby nikt, kto we mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. 47 Ale jeśli ktoś słyszy moje wypowiedzi, a ich nie zachowuje, ja go nie osądzam; bo nie przyszedłem, żeby świat osądzić, lecz żeby świat wybawić.

Tylko w twoim rozumowanie brakuje logiki. Gdyby Adam nie zgrzeszył ludzie na ziemi byliby doskonałymi synami Bożymi. W takim razie z czego mieliby być przebudzeni skoro niczego by im nie brakował w doskonałości?

Ja twierdzę, że wcielenie nastąpiłoby w każdym przypadku, bo tak zostało postanowione przez stworzeniem świata przez Boga, o czym pisze św. Piotr.

Tylko takie rozumienie nie ma ładu ani składu logiki. źle rozumiesz słowa " przed założeniem świata" może w błąd wprowadza cię przekład Biblii którym się posługujesz. W tekście źródłowym piszę "przed założeniem świata" nie jak ty to przedstawiasz '"przed stworzeniem świata"
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined


N maja 28, 2017 18:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Marek_Piotrowski napisał(a):
Przyznam, że jestem rozerwany - z jednej strony Twoje pytanie jest absurdalne (bo niby dlaczego akurat przymiotnik "Najwyższy" miałby być jakoś szczególnie rozstrzygający?), zaś z drugiej odpowiedź biblijna jest banalnie łatwa:

[list][*]w Psalmie czytamy:
Psa 78:35 bt4 "I przypominali sobie, że Bóg jest dla nich skałą, że Bóg Najwyższy ich zbawicielem."/Ps 78,35/
Jak wiemy, "Zbawicielem" nazywa Pismo Jezusa - choćby tu:
"Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa! Jemu chwała zarówno teraz, jak i do dnia wieczności! Amen."/2Ptr 3,18/
Dodam jeszcze, że o skale, o której mowa w Ps 78 też czytamy w NT:
"(...) i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a skałą był Chrystus."/1Kor 10:4/


:) podziwiam twoją zręczność w tym by się wykręcić od odpowiedzi. ja nie pytam o znaczenie określenia "Najwyższy" w odniesieniu do osoby Jezusa tylko dlaczego w nauczaniu Jezusa i apostołów nie ma nauki o tym że Jezus jest Bogiem - napiszę inaczej- tożsamym z Bogiem Ojcem Jehową czyli jemu równym


N maja 28, 2017 18:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Ja i Ojciec jedno jesteśmy (J 10.30)

to Cię nie przekonuje?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N maja 28, 2017 18:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
:) podziwiam twoją zręczność w tym by się wykręcić od odpowiedzi. ja nie pytam o znaczenie określenia "Najwyższy" w odniesieniu do osoby Jezusa
...jeszcze przed chwilą pytałeś dokładnie o to. Dostałeś odpowiedź i teraz kręcisz.
Cytuj:
(...) tylko dlaczego w nauczaniu Jezusa i apostołów nie ma nauki o tym że Jezus jest Bogiem - napiszę inaczej- tożsamym z Bogiem Ojcem Jehową czyli jemu równym
Podziwiam Twoją konsekwencję w ignorowaniu fragmentów biblijnych które się Ci przedstawia i wmawianiu "w zaparte" iż w Biblii nie ma tego, co w niej jest i co wielokrotnie już cytowałem :mrgreen:

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N maja 28, 2017 19:37
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
medieval_man napisał(a):


Cytuj:
A jaki ma to związek z tym, co powiedziałem?
Jezus (czyli Wcielenie Syna Bożego) był przewidziany, zanim świat powstał.
Niezależnie od tego, czy człowiek by zgrzeszył, czy oparł się pokusie.

Tak więc Bóg nie wkalkulował ludzkiego grzechu po to, by mógł pojawić się Zbawiciel.
Bóg przewidział pojawienie się Jezusa (Wcielenie Syna Bożego) dla przebóstwienia człowieka.
Czy to grzesznego, czy to bezgrzesznego.
Wyszło, że grzesznego.


Dla przebudzenia człowieka? A gdzie w Biblii jest takie nauczanie że Jezus przyszedł na świat po to by przebudzić człowieka?

No, sorry, ale jak wszystko tak czytasz, to daleko nie zajdziemy.
Napisałem: "dla przebóstwienia człowieka" a nie dla "przebudzenia"
:LOL

SemenBedryszko napisał(a):
ja czytam w Biblii że Jezus przyszedł na świat by wybawić świat z niewoli grzechu. No…? Chyba że coś przeoczyłem.

Jan 12:44 Jednakże Jezus zawołał i rzekł: „Kto wierzy we mnie, ten wierzy nie tylko we mnie, lecz także w tego, który mnie posłał, 45 a kto mnie widzi, widzi również tego, który mnie posłał. 46 Przyszedłem na ten świat jako światło, żeby nikt, kto we mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. 47 Ale jeśli ktoś słyszy moje wypowiedzi, a ich nie zachowuje, ja go nie osądzam; bo nie przyszedłem, żeby świat osądzić, lecz żeby świat wybawić.


A czytałeś: Przez nie zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się przez nie stali uczestnikami Boskiej natury
SemenBedryszko napisał(a):
Tylko w twoim rozumowanie brakuje logiki. Gdyby Adam nie zgrzeszył ludzie na ziemi byliby doskonałymi synami Bożymi. W takim razie z czego mieliby być przebudzeni skoro niczego by im nie brakował w doskonałości?

Ludzie na ziemi, bez grzechu Adama, nadal byliby tylko ludźmi.
Wcielenie jest po to, by nasza natura została przebóstwiona. Zresztą jak i cały świat.
SemenBedryszko napisał(a):
Ja twierdzę, że wcielenie nastąpiłoby w każdym przypadku, bo tak zostało postanowione przez stworzeniem świata przez Boga, o czym pisze św. Piotr.

Tylko takie rozumienie nie ma ładu ani składu logiki. źle rozumiesz słowa " przed założeniem świata" może w błąd wprowadza cię przekład Biblii którym się posługujesz. W tekście źródłowym piszę "przed założeniem świata" nie jak ty to przedstawiasz '"przed stworzeniem świata"
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined

To nie ma żadnego znaczenia.
Przed założeniem świata, czy przed stworzeniem świata, to jedno.
Już ci o tym napisaliśmy.
I żadne zaklinania, że "założenia świata" odbyło się w historii po założeniu rodu ludzkiego nie zmienią tego.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N maja 28, 2017 21:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
chwat napisał(a):
Ja i Ojciec jedno jesteśmy (J 10.30)

to Cię nie przekonuje?




Tu nie chodzi o to co mnie przekonuje. Ciebie może to przekonywać, może cię przekonywać wiele innych fragmentów Biblii o tym że Jezus jest jednym Bogiem ze swoim Ojcem. Chodzi o to że w Biblii nie ma takiej nauki stricte.
Odnośnie cytowanego przez ciebie wersetu. O jaką jedność Jezusowi tu chodzi? Z tego wersetu nie wynika żre o jedność substancji. Z dalszych słów Jezusa wynika że chodziło mu o jedność pod względem jednomyślności;

Jan 17:20 „Proszę nie tylko za nimi, lecz także za tymi, którzy dzięki ich słowu uwierzą we mnie; 21 żeby oni wszyscy byli jedno, tak jak ty, Ojcze, jesteś w jedności ze mną, a ja jestem w jedności z tobą, żeby i oni byli w jedności z nami, by świat uwierzył, żeś ty mnie posłał. 22 Ja też dałem im chwałę, którą ty mi dałeś, żeby byli jedno, tak jak my jedno jesteśmy. 23 Ja w jedności z nimi, a ty w jedności ze mną, żeby byli doprowadzeni do doskonałej jedności, aby świat poznał, żeś ty mnie posłał i że ich umiłowałeś, tak jak umiłowałeś mnie.

Gdyby rozumiejąc werset z Jana 10"30 jako dowód że Jezus nauczał iż On i jego Ojciec są jednym Bogiem to należało by obiektywnie przyjąć że wersety z Jana 17: 20-23 uczą iż uczniowie Jezus o których on tu mówi również są Bogami na równi z Jezusem i Jego Ojcem


Śr maja 31, 2017 18:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Marek_Piotrowski napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
:) podziwiam twoją zręczność w tym by się wykręcić od odpowiedzi. ja nie pytam o znaczenie określenia "Najwyższy" w odniesieniu do osoby Jezusa
...jeszcze przed chwilą pytałeś dokładnie o to. Dostałeś odpowiedź i teraz kręcisz.
Cytuj:
(...) tylko dlaczego w nauczaniu Jezusa i apostołów nie ma nauki o tym że Jezus jest Bogiem - napiszę inaczej- tożsamym z Bogiem Ojcem Jehową czyli jemu równym
Podziwiam Twoją konsekwencję w ignorowaniu fragmentów biblijnych które się Ci przedstawia i wmawianiu "w zaparte" iż w Biblii nie ma tego, co w niej jest i co wielokrotnie już cytowałem :mrgreen:


podziwiam u ciebie to że nie jesteś w sanie zrozumieć po polsku o co pytam albo udajesz głupiego.Ja nie pytam co jest w Biblii na temat Trójcy czy Boga Jezus tylko pytam o konkretne nauczanie Jezusa albo apostołów. gdzie w ich nauczaniu jest taka konkretna nauka o równo-Bóstwie Jezusa z Bogiem Ojcem. Przeraża mnie to jak sfanatyzowany umysł nie jest w stanie dopuścić do świadomości tak prostego rozróżnienia że co innego jest nauczanie Jezusa i apostołów, a co innego nauczanie kościoła w oparciu o wyrwane z kontekstu poszczególne zdania wypowiedziane przez Jezusa lub apostołów.


Śr maja 31, 2017 18:26
Zobacz profil
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
No tak, Jezus też fanatyk niezdolny upomnieć Tomasz, że jego słowa Pan mój i Bóg mój, to w najlepszym razie nadinterpretacja.
A rozerwanie szat przez najwyższego kapłana, jego krzyk zbluźniłto taki teatralny kiks.....otóż to była gwałtowna reakcja na słowa Jezusa Odtąd ujrzycie Syna człowieczego siedzącego po prawicy Wszechmogącego...po prawicy króla mógł tylko siedzieć syn króla - przyszły król.....
Po prawicy Boga mógł siedzieć jedynie Bóg, czyli Jezus wyznaje, że jest Bogiem....żydzi to pojęli, a wyznawcy Jezusa już nie potrafią.


Śr maja 31, 2017 18:57

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
medieval_man napisał(a):




Cytuj:
Dla przebudzenia człowieka? A gdzie w Biblii jest takie nauczanie że Jezus przyszedł na świat po to by przebudzić człowieka?

No, sorry, ale jak wszystko tak czytasz, to daleko nie zajdziemy.
Napisałem: "dla przebóstwienia człowieka" a nie dla "przebudzenia
:LOL

Przepraszam. Mój błąd. W takim razie gdzie w Biblii pisze że Jezus przyszedł na świat dla przebóstwienia człowieka?


Cytuj:
A czytałeś: Przez nie zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się przez nie stali uczestnikami Boskiej natury


Tak. Ale to jest przywilej tylko dla wybranych nie dla każdego. W kazaniu na górze Jezus wyraźnie pokazuje że jedni będą żyli na ziemi;

Mat 5:55 „Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię.

Inni będą rzyć w niebie;

5:10 „Szczęśliwi, którzy są prześladowani ze względu na prawość, gdyż do nich należy królestwo niebios.

Cytuj:
Ludzie na ziemi, bez grzechu Adama, nadal byliby tylko ludźmi.


Ale doskonałymi jak aniołowie w niebie. Żyli by wiecznie nie umieraliby, więc nie potrzebne by im było "przebóstwienie" gdy Bóg stworzył pierwszą parę ludzką mieli żyć wiecznie na ziemi i ją sobie podporządkować. Nie ma mowy o tymczasowym pobycie a w dalszej perspektywie przebóstwieniu.


Jezus gdy rozmawiał z saduceuszami uczył że zmartwychwstanie będzie na ziemi tylko ludzi będą żyć jak aniołowi w niebie. Czyli doskonali, wieczni. Nie uczył że zmartwychwstanie będzie w niebie bo wówczas powiedziałby że ludzie staną się aniołami. Tymczasem mają być jak aniołowie.Jezus gdy rozmawiał z saduceuszami uczył że zmartwychwstanie będzie na ziemi tylko ludzi będą żyć jak aniołowi w niebie. Czyli doskonali, wieczni. Nie uczył że zmartwychwstanie będzie w niebie bo wówczas powiedziałby że ludzie staną się aniołami. Tymczasem mają tylko być jak aniołowie.
Rodz 1:28 Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją, a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios, i wszelkie żywe stworzenie, które się porusza po ziemi”.

Mat 22:29 Odpowiadając, Jezus rzekł do nich: „Jesteście w błędzie, gdyż nie znacie ani Pism, ani mocy Bożej; 30 bo przy zmartwychwstaniu ani mężczyźni się nie żenią, ani kobiety nie wychodzą za mąż, ale są jak aniołowie w niebie

Cytuj:
Wcielenie jest po to, by nasza natura została przebóstwiona. Zresztą jak i cały świat.

W takim razie po co Jezus nauczał że;

Mat 5:5 „Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię.

Po co mają dziedziczyć ziemię skoro będą przebóstwieni w niebie?

Mat 6:9 „Macie więc modlić się w ten sposób„‚Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię. 10 Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi.

Po co Królestwo Boże ma być na ziemi skoro i tak wszyscy będą przebóstwienie żyć w niebie?

Iza 4518 Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: „Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego

Czyli z Biblii się dowiadujemy że ziemia została stworzona dla ludzi. Za to nie dowiadujemy się że ludzi są na ziemi tylko tymaczasowo

Psalm 104:
 5 Założył ziemię na jej ustalonych miejscach;
nic nią nie zachwieje po czas niezmierzony, na zawsze.


Ma trwać na zawsze. Dla kogo [ Iza 45:18]? Dla ludzi nie dla dinozaurów.

Psalm 115:
16 Co się tyczy niebios — niebiosa należą do Jehowy,
lecz ziemię dał synom ludzkim.


Śr maja 31, 2017 19:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
chwat napisał(a):
Ja i Ojciec jedno jesteśmy (J 10.30)
to Cię nie przekonuje?
Tu nie chodzi o to co mnie przekonuje.
Pewnie że nie chodzi o próbę przekonywania akurat Twojej osoby. Cóż za pomysł? Ty pytałeś, więc ja odpowiedziałem Tobie, tak się prowadzi rozmowę i dlatego taki zwrot tutaj padł. Nie znaczy to, że argument (cytat) jest adresowany wyłącznie do Ciebie, bo dla wszystkich ma on takie samo obiektywne znaczenie i tak samo przekonuje wszystkich. To że pytanie było do Ciebie nie oznacza, że argument był rozumiany jako kwestia Twojego osobistego wyboru.
Cytuj:
Ciebie może to przekonywać, może cię przekonywać wiele innych fragmentów Biblii o tym że Jezus jest jednym Bogiem ze swoim Ojcem. Chodzi o to że w Biblii nie ma takiej nauki stricte.
Słowa "stricte" też nie ma w Biblii, więc to już nie moja wina, że najpierw wymyślasz sobie fikcyjne wymagania, a potem zarzucasz brak ich występowania. Są za to wyrażenia, rozwiewające wątpliwości na temat Boskości Jezusa, np: Pan mój i Bóg mój (J 20.28) i z drugiej strony co do jedności Osób. Wystarczy połączyć
Cytuj:
Odnośnie cytowanego przez ciebie wersetu. O jaką jedność Jezusowi tu chodzi? Z tego wersetu nie wynika żre o jedność substancji. Z dalszych słów Jezusa wynika że chodziło mu o jedność pod względem jednomyślności;
Nie wynika żaden wniosek, że chodzi wyłącznie o jedność wzgl jednomyślności, to Twoja dowolna redukcja interpretacyjna. Zwrot Ja i Ojciec jedno jesteśmy nie przedstawia w żadnym słowie ograniczenia uniwersalności kontekstu.
A jedność substancji? To znowu jakaś fikcyjna poprzeczka. Czy Bóg (Ojciec) jest nazwany w Biblii "substancją", że daje Ci to pretekst do wymagania akurat takiego słowa odnośnie określenia tożsamości i jedności Pierwszej i Drugiej Osoby, w taki sposób, że brak zwrotu "jedność substancji" pozwala Ci stawiać tezę o niewystarczającej jedności?
Domaganie się "jedności substancji" jako określenia, to wyłącznie Twoje bezpodstawne założenie co do semantyki, czy raczej dziwaczny kaprys.
Cytuj:
Jan 17:20  tak jak ty, Ojcze, jesteś w jedności ze mną, a ja jestem w jedności z tobą, żeby i oni byli w jedności z nami, by świat uwierzył, żeś ty mnie posłał. 22 Ja też dałem im chwałę, którą ty mi dałeś, żeby byli jedno, tak jak my jedno jesteśmy. 23 Ja w jedności z nimi, a ty w jedności ze mną, żeby byli doprowadzeni do doskonałej jedności, aby świat poznał, żeś ty mnie posłał i że ich umiłowałeś, tak jak umiłowałeś mnie.
Gdyby rozumiejąc werset z Jana 10"30 jako dowód że Jezus nauczał iż On i jego Ojciec są jednym Bogiem to należało by obiektywnie przyjąć że wersety z Jana 17: 20-23 uczą iż uczniowie Jezus o których on tu mówi również są Bogami na równi z Jezusem i Jego Ojcem
W rozdziale 17stym jest mowa o jedności Kościoła, a w 10tym o Boskości Jezusa. Gdybyś chciał robić rebusy z podobnych albo i tych samych wyrażeń z różnych odległych fragmentów, ale bez kontekstu, to mógłbyś rzeczywiście wyprowadzać każde dowolne twierdzenie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 31, 2017 19:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
medieval_man napisał(a):

Cytuj:
Dla przebudzenia człowieka? A gdzie w Biblii jest takie nauczanie że Jezus przyszedł na świat po to by przebudzić człowieka?

No, sorry, ale jak wszystko tak czytasz, to daleko nie zajdziemy.
Napisałem: "dla przebóstwienia człowieka" a nie dla "przebudzenia
:LOL

Przepraszam. Mój błąd. W takim razie gdzie w Biblii pisze że Jezus przyszedł na świat dla przebóstwienia człowieka?
Cytuj:
A czytałeś: Przez nie zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się przez nie stali uczestnikami Boskiej natury

Widzisz? Masz pytanie, masz odpowiedź. Nawet nie musiałeś czekać.
SemenBedryszko napisał(a):
Tak. Ale to jest przywilej tylko dla wybranych nie dla każdego. W kazaniu na górze Jezus wyraźnie pokazuje że jedni będą żyli na ziemi;
Mat 5:55 „Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię.

Inni będą rzyć w niebie;

5:10 „Szczęśliwi, którzy są prześladowani ze względu na prawość, gdyż do nich należy królestwo niebios.


Nie uważasz, że "odziedziczona ziemia" i "królestwo niebieskie" to jedno i to samo?
8)
SemenBedryszko napisał(a):
Cytuj:
Ludzie na ziemi, bez grzechu Adama, nadal byliby tylko ludźmi.

Ale doskonałymi jak aniołowie w niebie. Żyli by wiecznie nie umieraliby, więc nie potrzebne by im było "przebóstwienie" gdy Bóg stworzył pierwszą parę ludzką mieli żyć wiecznie na ziemi i ją sobie podporządkować. Nie ma mowy o tymczasowym pobycie a w dalszej perspektywie przebóstwieniu.

Ależ owszem.
Przebóstwienie bytów stworzonych jest czymś więcej niż tylko ich stworzenie.
A i tak naszym celem jest życie wieczne w niebie, którym będzie nowa Jerozolima zstępująca z nieba od Boga /Ap, 21/
SemenBedryszko napisał(a):
Jezus gdy rozmawiał z saduceuszami uczył że zmartwychwstanie będzie na ziemi tylko ludzi będą żyć jak aniołowie w niebie. Czyli doskonali, wieczni. Nie uczył że zmartwychwstanie będzie w niebie bo wówczas powiedziałby że ludzie staną się aniołami. Tymczasem mają być jak aniołowie.

A ktoś temu przeczy? Czy walczysz z wiatrakami?
SemenBedryszko napisał(a):
Rodz 1:28 Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją, a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios, i wszelkie żywe stworzenie, które się porusza po ziemi”.

Mat 22:29 Odpowiadając, Jezus rzekł do nich: „Jesteście w błędzie, gdyż nie znacie ani Pism, ani mocy Bożej; 30 bo przy zmartwychwstaniu ani mężczyźni się nie żenią, ani kobiety nie wychodzą za mąż, ale są jak aniołowie w niebie

A co to znaczy, twoim zdaniem, że są jak aniołowie w niebie?
SemenBedryszko napisał(a):
Cytuj:
Wcielenie jest po to, by nasza natura została przebóstwiona. Zresztą jak i cały świat.

W takim razie po co Jezus nauczał że;

Mat 5:5 „Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię.

Po co mają dziedziczyć ziemię skoro będą przebóstwieni w niebie?

Przecież nikt nie stawia opozycji między niebem, a "odziedziczoną ziemią" w postaci nowego Jeruzalem zstępującego z nieba od Boga. /Ap 21/
SemenBedryszko napisał(a):
Mat 6:9 „Macie więc modlić się w ten sposób„‚Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię. 10 Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi.

Po co Królestwo Boże ma być na ziemi skoro i tak wszyscy będą przebóstwienie żyć w niebie?

Kto tak twierdzi?
Przecież cały czas ci piszę o przebóstwieniu ludzkiej natury, ale i o przebóstwieniu w związku z tym całego świata materialnego. /Ap 21/
SemenBedryszko napisał(a):
Iza 4518 Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: „Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego

Czyli z Biblii się dowiadujemy że ziemia została stworzona dla ludzi. Za to nie dowiadujemy się że ludzi są na ziemi tylko tymaczasowo

I dobrze, ale z kim walczysz?
SemenBedryszko napisał(a):
Psalm 104:
 5 Założył ziemię na jej ustalonych miejscach;
nic nią nie zachwieje po czas niezmierzony, na zawsze.


Ma trwać na zawsze. Dla kogo [ Iza 45:18]? Dla ludzi nie dla dinozaurów.

Psalm 115:
16 Co się tyczy niebios — niebiosa należą do Jehowy,
lecz ziemię dał synom ludzkim.


Owszem, cały świat materialny w wyniku wcielenia Syna Bożego przewidzianego już przed stworzeniem tego świata, zostanie przebóstwiony.
Po to zostało przewidziane Wcielenie Syna Bożego przed założeniem świata.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr maja 31, 2017 20:44
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
No cóż, Semenie, stary sposób Świadków Jehowy - brak Ci argumentów, więc zaczyna się wyzywanie od fanatyków.
Myślę, że to dyskwalifikuje Cię jako uczciwego rozmówcę.
Co, szczerze mówiąc, nie za bardzo mnie dziwi, zważając na wytyczne organizacji, do której należysz:

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr maja 31, 2017 21:10
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL