Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jakie jest Niebo twoich marzeń? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Tak też myślę, apropos tego GTA. Gry MMO można porównać do pewnej jakości nieba własnie. Kiedyś chciałem napisać o tym tekst. Żyjesz wirtualnie, poruszasz się w otwartym świecie. Możesz być kim zachcesz (przynajmniej teoretycznie, bo są ograniczenia fabuły). Możesz brać śluby. Z resztą wraz z rozwojem VR i Augmented Reality nasze rzeczywistości mogą się nakładać. Kiedyś w żartach pomyślałem sobie, że niebo to takie MMO w HD. Oczywiście traktuje to jako żart. Myślę, że jeżeli ktoś postrzega swoje życie w odniesieniu jedynie do świata wirtualnego, no to cóż. Jego wybór. W końcu niektórzy naprawdę umierają dla tych hurys.


N cze 04, 2017 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Marek144 napisał(a):
Człowiek potrzebuje Boga, bo jest śmiertelny.


Ludzie mają różne potrzeby.

Marek144 napisał(a):
Pytanie kogo uważasz a Boga?


Tutaj nie rozumiem o co pytasz? :biggrin:

Marek144 napisał(a):
Tak też myślę, apropos tego GTA. Gry MMO można porównać do pewnej jakości nieba własnie. Kiedyś chciałem napisać o tym tekst. Żyjesz wirtualnie, poruszasz się w otwartym świecie. Możesz być kim zachcesz (przynajmniej teoretycznie, bo są ograniczenia fabuły). Możesz brać śluby. Z resztą wraz z rozwojem VR i Augmented Reality nasze rzeczywistości mogą się nakładać. Kiedyś w żartach pomyślałem sobie, że niebo to takie MMO w HD. Oczywiście traktuje to jako żart. Myślę, że jeżeli ktoś postrzega swoje życie w odniesieniu jedynie do świata wirtualnego, no to cóż. Jego wybór. W końcu niektórzy naprawdę umierają dla tych hurys.


Troche chaotycznie się wypowiadasz, i w końcu nawet nie wiem, czy takie Niebo w wersji GTA, powinno być dostępne dla ludzi, którzy by mieli na takie coś ochote?
I co ci przeszkadza świat wirtualny?
Bo mam wrażenie że sytuacja w której w tym całym Niebie, ktoś sobie gra całkowicie realnie za pomocą prawdziwej broni w "counter strika" nie mieści ci się w głowie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 04, 2017 22:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Jacy ludzie takie niebo. Chodziło mi to, że Bóg oferuje znacznie więcej niż wirtualny świat nawet bardzo dobrego studia. Robek, jeśli chcesz koniecznie mieć GTA w niebie, to dla mnie ok, myślę, że Bóg byłby to w stanie załatwić. Czy tylko nie przypominałoby to pożądania tych hurys. Po jakiś 500 latach po prostu by ci się znudziło. Gry nawet najfajniejsze to twór sztuczny, rzeczywistość jest znacznie bardziej ciekawa. Zwróć uwagę w jakim wszechświecie żyjemy, światło potrzebuje milionów czy nawet miliardów lat by dotrzeć od gwiazdy do gwiazdy. Istnieją niesamowite globy o których "nie śniło się nawet filozofom". Kiedy św. Piotr przechodził przez bramę świątyni i zobaczył żebraka, owszem mógł modlić o kasę dla niego, nowy wózek inwalidzki czy dofinansowanie z PFRONU. A on mocą Jezusa uzdrowił go.


Pn cze 05, 2017 7:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Co do mojego pytania, to pytałem o Boga. Kto to wg ciebie?

Co do potrzeb ludzi: to owszem są różne, ale prędzej czy później każdy stanie wobec przemijania i śmierci i zda sobie sprawę, że tak naprawdę to jego życie było takie sobie. Wiesz, ludzie boją się odchodzić. Stąd moim zdanie to całe "zamieszanie" z niebem.


Pn cze 05, 2017 7:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Marek144 napisał(a):
Jacy ludzie takie niebo. Chodziło mi to, że Bóg oferuje znacznie więcej niż wirtualny świat nawet bardzo dobrego studia. Robek, jeśli chcesz koniecznie mieć GTA w niebie, to dla mnie ok, myślę, że Bóg byłby to w stanie załatwić. Czy tylko nie przypominałoby to pożądania tych hurys. Po jakiś 500 latach po prostu by ci się znudziło.


W tej wersji co jest teraz w Internecie to na pewno by się znudziło, ale ja mówie o czymś bardziej rozbudowanym, choćby nawet o tego "counter strika" to miejsce gdzie by to się działo mogło by mieć rozmiary całej Europy, a moim zadaniem by było przedostać się na drugi jej koniec.
Oczywiście tam ze mną by się znajdowało kilkadziesiąt milionów ludzi, i każdy uzbrojony, przyczajony gdzieś po jakiś krzakach, więc w tej sytuacji przejść pieszo kilka kilometrów mogło by być dużym problemem, w końcu ktoś by mógł mnie od razu tam odstrzelić :mrgreen: a co dopiero mówić o tym żebym na pieszo dał rade przejść drugi kraniec Europy.
Więc żeby nawet takie coś zrobić to te 500 lat by mogło nie starczyć, a przecież opisałem tylko jeden z wielu tysięcy przeróżnych wariantów.

Marek144 napisał(a):
Gry nawet najfajniejsze to twór sztuczny, rzeczywistość jest znacznie bardziej ciekawa..


Całe to granie by miało miejsce w rzeczywistości, więc tutaj to strzelanie do siebie nawzajem by się odbywało w świecie realnym, i żadnej sztuczności by nie było.


Marek144 napisał(a):
Co do mojego pytania, to pytałem o Boga. Kto to wg ciebie?


Definicji co to jest Bóg, to szukaj w internecie.
Natomiast jeśli chodzi o wersje katolicką, to przecież ludzie zostali stworzeni na podobieństwo Boga, więc w drugą strone Bóg jest podobny do ludzi.
Przynajmniej ja tak to widze :lol:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn cze 05, 2017 14:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Czyli Valhalla. Najpierw bijatyka o potem uczta, right? Chyba nic nowego, obawiam się.
Właściwie podobne rzeczy możesz znaleźć za życia. Ot w wersji lightowej softball a w wersji hard: cóż Legia Cudzoziemska chyba nadal rekrutuje?
Co do definicji Boga, to po prostu interesowało mnie kogo za Niego uważasz. Skoro pytasz się o niebo, zakładam, że jakieś Jego wyobrażenie masz. Tak myślę,


Pn cze 05, 2017 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Co do Boga podobnego do ludzi, to Pismo mówi, że "moje ścieżki nie są waszymi". Zatem podobieństwo jest tylko w jedną stronę.


Pn cze 05, 2017 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
*miało być airsoft, nie softball..


Pn cze 05, 2017 17:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Marek144 napisał(a):
Właściwie podobne rzeczy możesz znaleźć za życia. Ot w wersji lightowej softball a w wersji hard: cóż Legia Cudzoziemska chyba nadal rekrutuje?


Chyba nie zrozumiałeś o czym ja mówie :mrgreen: bo jeśli chodzi o niebiańską wersje "counter strika" to mi się uda zastrzelić kilka osób, no ale za chwile mnie również ktoś zastrzeli, no i tak bez końca.
Czy w legii cudzoziemskiej będą takie atrakcje?

Marek144 napisał(a):
Co do definicji Boga, to po prostu interesowało mnie kogo za Niego uważasz. Skoro pytasz się o niebo, zakładam, że jakieś Jego wyobrażenie masz. Tak myślę,


Z tym może być dosyć duży problem, bo do końca nie wiem co by mi tak w 100% odpowiadało.

Marek144 napisał(a):
Co do Boga podobnego do ludzi, to Pismo mówi, że "moje ścieżki nie są waszymi". Zatem podobieństwo jest tylko w jedną stronę.


Nie wiem czy tak do końca jest, bo przecież jak syn jest podobny do ojca, tak ojciec jest podobny do syna.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn cze 05, 2017 21:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Cóż, zatem życzę powodzenia. Pozdrawiam :)


Wt cze 06, 2017 6:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jakie jest Niebo twoich marzeń?
Ja nie mam wyobrażeń, moje najśmielsze wyobrażenia bledną przy tym co może zrobić Bóg:
Papież Juliusz II zlecił słynnemu architektowi Bramante wykonać plan nowego kościoła. Gdy architekt ukończył plan, posłał go papieżowi przez swego synka. Dzieło spodobało się Juliuszowi II, zaprowadził więc chłopca do skrzyni z pieniędzmi i rzekł: - „Nabierz sobie, ile ręką obejmiesz”. Rezolutne dziecko bez namysłu odparło: - „Nabierz Ty, Twoja ręka jest większa”.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 10, 2017 16:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL