Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
 Pogaduchy o wszystkim i niczym 
Autor Wiadomość
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
O, z jakim skutkiem? Boi się teraz, bo ja wiem, jajecznicy? (Co jest największym wrogiem makaronu? : )


Wt sie 30, 2016 19:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
Ergo, no wiesz, dwie panie tutaj kokietujesz a mnie do tematu o New Age wysyłasz. :D

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt sty 06, 2017 1:47
Zobacz profil
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
Ty. Wakacje się skończyły, panie sobie poszły do roboty, a mnie pozostała gawęda z czcielem lingi. : PPP


Pt sty 06, 2017 1:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
Koleżanka mi przywiozła aż z Waranasi <3

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt sty 06, 2017 3:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
Przygody z aukcjami internetowymi.

Dwa dni temu kupiłem sobie na działkę głośniki do komputera. Bywam tu często latem, a wieczorami lubię słuchać muzyki i już drażniły mnie te bzyczki w laptopie, podobnie jak w radiu za mniej niż 100 zł.

Znalazłem na Allegro po okazyjnej cenie dobrze wyglądające głośniki Creative T3000 (wiem, jak grają). To był lombard z dość wysoką średnią ocen. Opis aukcji był taki:

Cytuj:
Dziś w ofercie Głośniki Creative Inspire T3000 2.1. Pozwalają odtwarzać stereofoniczny dźwięk o jakości hi-fi (...).
Sprzęt używany, sprawdzony, sprawny.
Nosi normalne ślady użytkowania w postaci rysek na obudowie.

W sprzedaży:
- subwoofer
- dwa głośniczki mniejsze

"Loombard"

Na zdjęciach było widać konkretnie to, co tu jest opisane, czyli subwoofer i oba głośniki.

Gdy trzy dni później dotarła przesyłka, okazało się, że brakuje jednej drobnej rzeczy. Pilota. A to taki pilot przewodowy, na którym jest włącznik zasilania i bez niego wcale nie może działać, więc na pewno nie może być określony jako "sprawny" (np. telewizor działa po włączeniu innym pilotem, a te głośniki działać by nie mogły).

Oczywiście po części to moja wina. Ale też brałem pod uwagę, że na innych aukcjach mają szczegółowe zdjęcia i dokładne opisy wszelkich braków. Widocznie tutaj, z jakiegoś powodu, chcieli opchnąć towar uciekając się do manipulacji.

A jeszcze przed zakupem rozmawiałem z kolegą, z którym przyjaźnimy się od czasów liceum. Stwierdził, że on właśnie chce kupić sobie jakieś dobre słuchawki, więc swoje głośniki (taki sam model) może mi oddać, abym przypadkiem nie kupił jakiegoś złomu. Nie chciałem, na co on sobie żartował: "jak chcesz. oferowałem, ostrzegałem, namawiałem i groziłem".

Gdy dwa dni później dowiedział się, co mi przysłali, to nie mógł przestać się śmiać :D

Tymczasem ja zabrałem się za pisanie do nich. Oczywiście w odpowiedzi totalnie rżnęli głupa, że o pilocie nic nie wspominali (a to jakby sprzedawać samochód bez stacyjki i alternatora). Zacząłem więc ich straszyć, że "zacznę od tego Centrum Sporów Allegro. Następnie opiszę sprawę na największych forach IT w Polsce. A potem zobaczę, co jeszcze można zrobić. Niedługo sprawdzę też, czy zestaw na pewno jest sprawny (to w końcu macie pilot i zasilacz, czy nie macie?). Do tego w komentarzu z negatywną oceną zamieszczę link, pod którym będą na bieżąco uaktualnianie informacje."

Potem jeszcze dorzuciłem ostrzegawczo, że "nie jestem człowiekiem, który odpuszcza i zapomina. A chamstwo ani tym bardziej - w mojej opinii - złodziejstwo (precyzyjnie to oszustwo i wyłudzenie ale w praktyce efekt jest taki sam) nie powinno uchodzić bezkarnie".

Zaproponowali mi, abym im przesyłkę odesłał, a oni oddadzą mi za sam towar. Ostatecznie wymusiłem jednak, że oddadzą mi także za przesyłkę do mnie, a ja zapłacę za przesyłkę z powrotem do nich. Opisałem to tylko w tym centrum sporów, czy jak to tam się teraz nazywa. Mam nadzieję, że nie będą robić dalszym problemów. Jakiś tam bat nad nimi wisi.

No cóż, sukces jak wybory w UK ;)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt cze 09, 2017 20:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
Soul33 napisał(a):
Zaproponowali mi, abym im przesyłkę odesłał, a oni oddadzą mi za sam towar.

Należałoby im zwrócić uwagę, że takie propozycje są niezgodne z prawem i odesłać do art. 32 ust 1, 33, 34 ust. 2 ustawy o prawach konsumenta. Jeżeli, ktoś coś próbował tu wymusić to właśnie Sprzedawca, Ty jedynie nie jesteś świadom swoich praw konsumenckich, dlatego napisałeś w formie propozycji coś, co należy Ci się zgodnie z prawem.

Soul33 napisał(a):
Oczywiście w odpowiedzi totalnie rżnęli głupa, że o pilocie nic nie wspominali (a to jakby sprzedawać samochód bez stacyjki i alternatora).

Nie wspominali o pilocie na aukcji, zatem nie udawali greka, tylko zwrócili Ci uwagę, że nie przeczytałeś dokładnie opisu aukcji. Co prawda, trudno sprzedać towar, który nie ma podstawowych części w zestawie, ale ludzie nieraz sprzedają podobne przedmioty i znajdują chętnych. O manipulacji można mówić, gdyby w opisie sugerowali, że pilot jednak jest.

Teraz kolega może wywindować cenę głośników z racji uzyskania statusu "sprzedawcy godnego polecenia".

Sama korzystam z serwisów aukcyjnych i w przypadku niezadowolenia z otrzymanego towaru piszę pismo do Sprzedawcy o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość i dalej procedura przebiega zgodnie z przewidywaniami. Raz tylko przypomniałam Sprzedawcy, że termin zwrotu minął, zatem prosiłam o sprawdzenie historii operacji bankowych, czy zwrot już poszedł, odpisał że zapomniał, ale zaraz się za to weźmie, słowa dotrzymał. Sytuacji konfliktowych jak dotąd nie miałam :).
Zastanawiałam się nad skorzystaniem z chińskiego serwisu aukcyjnego, ceny są atrakcyjne, rząd chiński dopłaca do przesyłek w ramach wspierania chińskiego handlu, dzięki temu w większości przesyłka jest za free bądź za symbolicznego dolara, zatem warto rozważyć zakup giftu. Korzystał ktoś?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt cze 09, 2017 22:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
Ja robie pierwszy zakup czesci motocyklowych z aliexpress- jesli to ten service, ale kupowalem poprzednio od Chinczykow z mainland China bez problemow. Ceny dumpingowe przesylka gratis, okres czekania do poltora miesiaca.


So cze 10, 2017 0:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
Mrs_Hadley napisał(a):
Ty jedynie nie jesteś świadom swoich praw konsumenckich, dlatego napisałeś w formie propozycji coś, co należy Ci się zgodnie z prawem.

Za podpowiedź dziękuję. Ale czy nie można by jakoś normalnie rozmawiać? Bo tak to wygląda, jakbyś nie chciała ominąć okazji, kiedy tylko będzie można wytknąć komuś jakiś brak. Nigdy nie musiałem zwracać przedmiotu zakupionego przez Internet i zwyczajnie całkowicie zapomniałem o konieczności zwrotu kosztów przesyłki. Na tyle, że byłem przekonany, iż muszą oddać jedynie za towar.

Cytuj:
Nie wspominali o pilocie na aukcji, zatem nie udawali greka, tylko zwrócili Ci uwagę, że nie przeczytałeś dokładnie opisu aukcji.

Pisałem już o tym. Nie można nazwać "sprawnym" urządzenia bez przycisku Power (w przeciwieństwie np. do braku zasilacza).

Cytuj:
Co prawda, trudno sprzedać towar, który nie ma podstawowych części w zestawie, ale ludzie nieraz sprzedają podobne przedmioty i znajdują chętnych.

Wtedy sprzedaje się jako uszkodzony lub w opisie zaznacza braki. To znaczy, gdy ktoś chce być uczciwy. A oni w innych aukcjach takie rzeczy zaznaczali i wziąłem to pod uwagę.

Cytuj:
O manipulacji można mówić, gdyby w opisie sugerowali, że pilot jednak jest.

Aby urządzenie było "sprawne" musi mieć chociaż wszystkie niezbędne do działania obwody.

Cytuj:
Teraz kolega może wywindować cenę głośników z racji uzyskania statusu "sprzedawcy godnego polecenia".

Nie bardzo rozumiem to zdanie ale na pewno status sprzedawcy nijak nie ulegnie zmianie (mają wiele ocen, wspominałem o tym)

Cytuj:
Sama korzystam z serwisów aukcyjnych i w przypadku niezadowolenia z otrzymanego towaru piszę pismo do Sprzedawcy o odstąpieniu od umowy

Czy to często Ci się zdarza pomimo faktu, że uważnie czytasz opisy?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So cze 10, 2017 11:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
subadam napisał(a):
Ja robie pierwszy zakup czesci motocyklowych z aliexpress- jesli to ten service, ale kupowalem poprzednio od Chinczykow z mainland China bez problemow. Ceny dumpingowe przesylka gratis, okres czekania do poltora miesiaca.

Tak, mam na myśli aliexpress :). Okres oczekiwania jak dla mnie zbyt długi, wymaga sporej dawki cierpliwości, ale jestem ciekawa jaka jest jakość towaru. Prosiłabym o info, gdy już otrzymasz przesyłkę :).
Soul33 napisał(a):
Ale czy nie można by jakoś normalnie rozmawiać? Bo tak to wygląda, jakbyś nie chciała ominąć okazji, kiedy tylko będzie można wytknąć komuś jakiś brak.

Już Ci pisałam, że jestem u Ciebie na straconej pozycji, czytasz moje posty przez krzywe zwierciadło i w kolejnym poście to potwierdzasz. Wyrzucisz z głowy obrazek złej, niedobrej francy Mrs_Hadley i zobaczysz, że rozmowa może wyglądać inaczej ;).

Soul33 napisał(a):
Czy to często Ci się zdarza pomimo faktu, że uważnie czytasz opisy?

Na szczęście nie. Uważne czytanie opisów nie oznacza, że obejdzie się bez problemów. Przykładowo odesłałam odzież, która na zdjęciu prezentowała się pięknie, skład również w porządku, lecz problemem okazały się słabe szwy. Pro bono reklamowałam towary w imieniu innych i Sprzedawcy jak dotąd nie robili problemów :). Myślę, że w Twoim przypadku również bezproblemowo otrzymasz zwrot pieniędzy.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So cze 10, 2017 12:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
Mrs_Hadley napisał(a):
[Już Ci pisałam, że jestem u Ciebie na straconej pozycji, czytasz moje posty przez krzywe zwierciadło i w kolejnym poście to potwierdzasz.

A ja Ci pisałem, że tak nie jest. Twoje wrażenie może brać się stąd, że staram się pisać Ci konkretnie, w czym rzecz zamiast odpowiadać w jakimś niezbyt uprzejmym tonie.

Cytuj:
Wyrzucisz z głowy obrazek złej, niedobrej francy Mrs_Hadley i zobaczysz, że rozmowa może wyglądać inaczej ;).

Tu można mieć wątpliwości. Od dawna stale jestem na forum. Czytam prawie wszystko, a więc także prawie wszystkie Twoje posty i rozmowy. Raczej nie prowadzisz zwykłych życzliwych rozmów. Głównie zdystansowane, często z perspektywy przewagi, jak pouczanie, czy krytykowanie.

Wygląda na to, że nie masz ochoty zwyczajnie pogadać.

Cytuj:
Pro bono reklamowałam towary w imieniu innych i Sprzedawcy jak dotąd nie robili problemów :). Myślę, że w Twoim przypadku również bezproblemowo otrzymasz zwrot pieniędzy.

A zdarzyło Ci się trafić na złodzieja? Bo tacy częściej robią problemy. U mnie już próbowali.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So cze 10, 2017 22:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL