Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 I soboty miesiąca 
Autor Wiadomość
Post I soboty miesiąca
Jutro pierwsza sobota miesiąca:
Cytuj:
Warunek 1 - Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca.
„Łucja przedstawiła Jezusowi trudności, jakie niektóre dusze miały co do spowiedzi w sobotę i prosiła, aby spowiedź święta mogła być osiem dni ważna. Jezus odpowiedział: Może nawet wiele dłużej być ważna pod warunkiem, ze ludzie są w stanie łaski, gdy Mnie przyjmują i że mają zamiar zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi”.
Spowiedź można odbyć na przykład w ramach pierwszego piątku miesiąca, pamiętając jednak o intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.
Do spowiedzi - co istotne - należy przystąpić z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi. Intencję można wzbudzić podczas przygotowania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia.

Przed spowiedzią można odmówić taką lub podobną modlitwę:
Boże, pragnę teraz przystąpić do świętego sakramentu pojednania, aby otrzymać przebaczenie za popełnione grzechy, szczególnie za te, którymi świadomie lub nieświadomie zadałem ból Niepokalanemu Sercu Maryi. Niech ta spowiedź wyjedna Twoje miłosierdzie dla mnie oraz dla biednych grzeszników, by Niepokalane Serce Maryi zatriumfowało wśród nas.

Można także podczas otrzymywania rozgrzeszenia odmówić akt żalu:
Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu, szczególnie za moje grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

Warunek 2 - Komunia św. w pierwszą sobotę miesiąca.
Po przyjęciu Komunii św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą. Można odmówić taką lub inną modlitwę:
Najchwalebniejsza Dziewico, Matko Boga i Matko moja! Jednocząc się z Twoim Synem pragnę wynagradzać Ci za grzechy tak wielu ludzi przeciw Twojemu Niepokalanemu Sercu. Mimo własnej nędzy i nieudolności chcę uczynić wszystko, by zadośćuczynić za te obelgi i bluźnierstwa. Pragnę Najświętsza Matko, Ciebie czcić i całym sercem kochać. Tego bowiem ode mnie Bóg oczekuje. I właśnie dlatego, że Cię kocham, uczynię wszystko, co tylko w mojej mocy, abyś przez wszystkich była czczona i kochana. Ty zaś, najmilsza Matko, Ucieczko grzesznych, racz przyjąć ten akt wynagrodzenia, który Ci składam. Przyjmij Go również jako akt zadośćuczynienia za tych, którzy nie wiedzą, co mówią, w bezbożny sposób złorzeczą Tobie. Wyproś im u Boga nawrócenie, aby przez udzieloną im łaskę jeszcze bardziej uwydatniła się Twoja macierzyńska dobroć, potęga i miłosierdzie. Niech i oni przyłączą się do tego hołdu i rozsławiają Twoją świętość i dobroć, głosząc, że jesteś błogosławioną między niewiastami, Matką Boga, której Niepokalane Serce nie ustaje w czułej miłości do każdego człowieka. Amen.

Warunek 3 - Różaniec (jedna część) w pierwszą sobotę miesiąca.
Rozpoczynając różaniec należy wzbudzić intencję wynagradzającą, powiedzieć Matce Najświętszej, że będziemy się modlić, by ratować grzeszników i okazać Jej dowód miłości.
Jeśli modlimy się prywatnie, spróbujmy zrobić to własnymi słowami. Jeżeli odmawiamy różaniec we wspólnocie, można odmówić następującą modlitwę:
Królowo Różańca Świętego. Oto klękamy do modlitwy, by w pierwszą sobotę odmówić różaniec, o który prosiłaś. Chcemy przez niego zadośćuczynić za grzechy swoje, naszych bliskich, naszej Ojczyzny i całego świata. Pragniemy modlić się szczególnie za tych, którzy najdalej odeszli od Boga i najbardziej potrzebują Jego miłosierdzia. Wspomóż nas, abyśmy pamiętali o tej intencji wyznaczonej przez Ciebie. Pomóż nam wynagradzać naszym różańcem cierpienia Twego Niepokalanego Serca i Najświętszego Serca Jezusowego.

Po każdej tajemnicy różańca należy odmówić Modlitwę:
O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Warunek 4 - Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca.
Podejmujemy piętnaście minut rozmyślania o ściśle określonej przez niebo tematyce: mamy pochylić się nad jedną (lub kilkoma) z tajemnic różańca. Możemy rozmyślać nad dowolną tajemnicą, również nowymi tajemnicami: tajemnicami światła.
Wzbudźmy intencję wynagradzającą za grzeszników, którzy nie chcą słuchać Matki Najświętszej ani być Jej dziećmi, którzy okazują Maryi obojętność, a nawet Ją nienawidzą i wiele czynią, by pomniejszyć Jej chwałę.
Możemy w tym celu odmówić następującą modlitwę:
Matko Najświętsza, Niepokalana Maryjo!
Z radością przyjmuję Twe zaproszenie do udziału w Twoim rozmyślaniu. W pierwsze soboty otwierasz Swe Niepokalane Serce dla każdego, kto pragnie wlać we własne serce te najważniejsze znaki, jakie Bóg ukazał nam we Fatimie. Proszę, otwórz przede mną Swoje Serce. Ośmielam się prosić o to z całą pokorą, ale i z dziecięcą śmiałością, ponieważ chcę Cię naśladować, ponieważ chcę żyć miłością do Twego Syna, ponieważ pragnę zawsze trwać w stanie łaski i miłować Twój święty Różaniec, wreszcie – ponieważ pragnę wszystkiego, co tylko mogę ofiarowywać w duchu zadośćuczynienia za grzeszników. Daj mi uczestniczyć w Twym rozmyślaniu, a ja obiecuję wprowadzać w życie Słowo, które wlejesz do mego małego serca, by stawało się coraz milsze Tobie, bliższe Tobie, podobniejsze do Twego Niepokalanego Serca. A jeśli chcesz, zawsze możesz zabrać me serce, a dać mi Swoje – jak uczyniłaś to z tyloma swoimi dziećmi. Będę wtedy duszą najszczęśliwszą na świecie!

Piętnastominutowe rozmyślanie (przykładowe tematy rozmyślania nad pierwszą tajemnicą radosną)


Pt cze 30, 2017 8:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: I soboty miesiąca
Przepraszam za wtrącenie, ale co się stało ze starymi dobrymi pierwszymi piątkami miesiąca?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt cze 30, 2017 18:17
Zobacz profil
Post Re: I soboty miesiąca
bert04 napisał(a):
Przepraszam za wtrącenie, ale co się stało ze starymi dobrymi pierwszymi piątkami miesiąca?

Nic się nie stało, funkcjonują nadal od czasów objawienia Małgorzacie przez Jezus w XVIIw.
5 pierwszych sobót to forma nabożeństwa przekazana przez Maryję w objawieniach w Fatimie.


Pt cze 30, 2017 18:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: I soboty miesiąca
bert04 napisał(a):
Przepraszam za wtrącenie, ale co się stało ze starymi dobrymi pierwszymi piątkami miesiąca?
Tutej so:
viewtopic.php?f=31&t=18898 - 9 pierwszych piątków - grupa wsparcia (;
viewtopic.php?f=23&t=6182 - Dziewięć pierwszych piątków
viewtopic.php?f=50&t=38677 - Pierwsze piątki miesiąca

Jeden z tematów założyła nawet Teresse. Kto by pomyślał...

Zamiast się zastanawiać, co się stało, bądź aktywny i cały czas tam pisz (choćby i sposobem Dariusza - podbijając aktywność na chama). Dzięki temu nie będzie problemu z tym, że "gdzieś się one podziały". No chyba że dla ciebie ruszanie czegoś z 2016 to jeszcze jest nekroposting. Załóż wtedy czwarty temat o tym samym i bądź szczęśliwy. To takie życzenie takie.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt cze 30, 2017 19:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: I soboty miesiąca
bert04 napisał(a):
Przepraszam za wtrącenie, ale co się stało ze starymi dobrymi pierwszymi piątkami miesiąca?


Ja nie uznaje takich rzeczy.
Przecież comiesięczna spowiedź, nie jest obowiązkowa wiec po co się tak na to napinać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt cze 30, 2017 21:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: I soboty miesiąca
@Alus - dzięki, konkretna odpiwiedź.
@Elbrus - pytałem się Teresse o I piątki, nie o temat o nich.
@Robel - nikt nie pisze, że obowiązkowe. Coroczna wizyta u dentysty też nie jest obowiązkowa.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt cze 30, 2017 23:15
Zobacz profil
Post Re: I soboty miesiąca
@Bert zeby było ciekawiej są jeszcze Pierwsze CZwartki.

Chciałam dzis isc na Pierwszą Sobotę a tu do konfesjonału czarny tłum u dominikanow. Pójdę u siebie wieczorem :-)


So lip 01, 2017 12:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: I soboty miesiąca
Teresse napisał(a):
@Bert zeby było ciekawiej są jeszcze Pierwsze CZwartki.

Chciałam dzis isc na Pierwszą Sobotę a tu do konfesjonału czarny tłum u dominikanow. Pójdę u siebie wieczorem :-)


A widzisz, gdybyś szła w pierwszy czwartek, to jeszcze miałabyś piątek i sobotę w zapasie. A tak... no chyba, że tego kombinować nie można.

Wiem, to było pół żartem.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


So lip 01, 2017 19:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: I soboty miesiąca
bert04 napisał(a):
@Elbrus - pytałem się Teresse o I piątki, nie o temat o nich.
W takim razie nie rozumiem pytania. A co miało się z nimi stać? Papież miał unieważnić/uznać za od początku nieważną obietnicę z nimi związaną, czy co? Wtedy dopiero byłby news do dyskutowania. A tak, jeśli nic o nich nie słychać /nowego/, to jest tak, jak było, jak napisała Alus - po staremu, czyli są i wierni z nich korzystają (może rzadziej, ale korzystają).

Teresse napisał(a):
@Bert zeby było ciekawiej są jeszcze Pierwsze CZwartki.

W Polsce się o nich pamięta, a jak trzeba, to przypomina, a konkretnie księża przypominają, chociaż nie wszędzie.
A jeśli w Niemczech jest to ignorowane na tak masową skalę, że ktoś uczęszczający regularnie do kościoła zastanawia się, czy to w ogóle nadal coś takiego istnieje*, to jest to kolejny objaw tego, że źle się tam dzieje (eufemistycznie mówiąc).

*no chyba że chodziło ci o coś innego; proszę w takim razie na przyszłość nie wysuwać tak ogólnych i wieloznacznych pytań

bert04 napisał(a):
A widzisz, gdybyś szła w pierwszy czwartek, to jeszcze miałabyś piątek i sobotę w zapasie. A tak... no chyba, że tego kombinować nie można.
Można tak kombinować (jak komuś udaje się z dnia na dzień nie nagrzeszyć), tylko że układ kalendarza jest taki, że nieraz (czyli np. teraz) pierwszy czwartek przypada po pierwszej sobocie.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So lip 01, 2017 19:47
Zobacz profil
Post Re: I soboty miesiąca
Pierwsze czwartki są zarezerwowane jako dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. To także dzień dla osób które założyły i odmawiają Margaretki.


So lip 01, 2017 19:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: I soboty miesiąca
Elbrus napisał(a):
W takim razie nie rozumiem pytania.


Boś waćpan ponurak i co nie łapie, jak się pół zartem o coś pyta. I jeszcze z Giermańca dowali, coby podkreślić wagę i doniosłość sprawy....

A tak pół serio to zdaję sobie sprawę, że w KRK takich rzeczy się nie unieważnia, proszę darować sobie te sarmackie pouczenia. Zaraz pewno widelce wypomni waść. Dziwi mnie tylko, że jeden zwyczaj wypiera (?) drugi, bo trudno tu o uzupełnainiu mówić. I tyle.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


So lip 01, 2017 19:59
Zobacz profil
Post Re: I soboty miesiąca
Udało sie -powiem Wam ja juz mam 5 pierwszych Sobót, ale postanowiłam robic dalej dla Maryji. Łaski juz wymodliłam mam nadzieję, ale jest jakas taka radosc po wypełnieniu warunków.

Jak ktos ma problem z medytacja sa pomoce na necie:
np.. tu:https://www.youtube.com/watch?v=CiVilwwIW2s


N lip 02, 2017 10:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL