Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Łaski pełna, stojąca pod krzyżem? Błogosławion biczowany? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Łaski pełna, stojąca pod krzyżem? Błogosławion biczowany?
Od jakiegoś czasu próbuję się zmuszać do chociaż jednej dziesiątki różańca na dzień…

I przyznaję, że dziwnie się czuję, kiedy mówię: „Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławion owoc żywota Twojego, Jezus.” – a akurat wypadają bolesne, np. dziś.

Wiem, że to świadczy o mojej niedojrzałości… Ale jakoś trudno mi połączyć wizję MB stojącej pod krzyżem, a jednocześnie „błogosławionej” i „pełnej łaski”; i jeszcze pozdrawianie Jej mówiąc „zdrowaś Mario” już brzmi niemal jak szyderstwo ☹ Tak samo mówienie o Jezusie, że „błogosławion”, też jakoś dziwnie brzmi w kontekście biczowania, umierania na krzyżu, bycia wyśmiewanym przez tłumy, itp…

Jakiś komentarz…?

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Wt lip 11, 2017 14:13
Zobacz profil
Post Re: Łaski pełna, stojąca pod krzyżem? Błogosławion biczowany
Pamiętaj, że męka Chrystusa była dobrowolna. On sam, władczo zdecydował się ją przyjąć. Więc nie ma żadnego szyderstwa w mówieniu, że jest błogosławiony w tym kontekście. Nie ma żadnego szyderstwa w podpisie Krzyża "Król Chwały", czy wręcz w czczeniu Krzyża.

Męka Chrystusa stała się źródłem naszego zbawienia. W tym kontekście i w kontekście Zmartwychwstania należy o niej myśleć.


Wt lip 11, 2017 14:20
Post Re: Łaski pełna, stojąca pod krzyżem? Błogosławion biczowany
Baranek zabity jest godzien wziąć potęgę i bogactwo, i mądrość, i moc, i cześć, i chwałę i błogosławieństwo (Ap 5,12)
Doczytaj jeszcze List do Kolosan (1,15-20), a zapewne opuszczą Cię wątpliwości.


Wt lip 11, 2017 15:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL