Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Poczta Watykańska rulez :) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
ErgoProxy napisał(a):
chwat napisał(a):
Niestety heretyk nie jest w ogóle partnerem do dyskusji na temat, kto zachował czystą wiarę. Heretyka się nawraca, a nie dopasowuje się do niego.

Widziałem kiedyś migawkę z jakiejś rozmowy w Al-Jazeera chyba, bodajże telemost to był. W każdym razie kobieta dyskutowała z teologiem o sprawach Domu Pokoju. Teolog był zakutany w te swoje szmatki-zagatki, a kobieta nie miała nawet chusty na głowie i argumentowała pro-reforma. Odpowiedź teologa brzmiała: ustalmy, czy ta pani nie jest heretyczką, w przeciwnym razie nie należy jej w ogóle słuchać.

Chwat – czy tobie się kręgi kulturowe nie pomyliły przypadkiem...

Nie, nie pomyliły mi się kręgi. Exsurge Domine i kolejna Decet Romanum Pontificem, uznają Lutra i jego zwolenników za heretyka.

A to, że herezja osiągnęła skalę globalną i władowała nam w głowy, że każdy kto nie popsioczy na papieża i nie odczuwa dla Lutra empatii, nie powinien uważać się za oświeconego postępowca, jest tylko jednym z jej skutków ubocznych.

Trzeba odczuwać współczucie dla ofiar tej herezji i to jest jedna sprawa, ale trzeba też wiedzieć, czym ta herezja jest, a to już całkiem inna sprawa.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 05, 2017 18:57
Zobacz profil
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Znaczy, to i tak nie moje małpy, ale śmiać mi się chce, jak widzę ekumenizm w takim wydaniu. Uważasz chwat, ty w zasadzie nie masz nic przeciwko dialogowi z innymi odłamami swojej wiary, o ile rozmowa nie zacznie się od konkluzji. Że mianowicie to ty masz rację we wszystkim.

Nie. Ekumenizm albo polegał będzie na tym, że zbłądzili wszyscy z papieżami włącznie, wskutek czego Duch dziś wionie, kędy chce i trzeba go teraz razem odszukać dla wspólnego dobra – albo wyjdzie z tego to, oc wychodzi do tej pory, czyli cyrk na kółkach i metaforyczne pranie po gębach, które dlatego jest tak rozpaczliwie śmieszne, że w kręgach władzy świeckiej nie interesuje się nim już pies z kulawą nogą. Ongi cesarz rzymski stawiał warunki w imię względnego porządku w swoim państwie. to teologowie dogadywali się pokornie, w strachu przed cesarskimi siepaczami. A dziś...?


N lis 05, 2017 19:14
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Kael napisał(a):
Nie tylko formalna czyli chrztem we wlasciwym Kosciele
Przecież dobrze wiesz, że zefciu był chrzczony w (swoim zdaniem) niewłaściwym. Więc po co taki zarzut?
Cytuj:
ale wiernoscia Chrystusowi
Jakiemu Chrystusowi? Kiedy mamy do czynienia z wiarą w Chrystusa, a kiedy już nie? Zadałem Ci to pytanie, ale Ty je zignorowałaś i dalej tłuczesz te same chochoły.
Cytuj:
Ale odmawiac im szansy na zbawienie?
A kto tak robi? Znowu chochoł. A ustosunkowania się do argumentów jak nie było tak nie ma.


N lis 05, 2017 19:22
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Marek_Piotrowski napisał(a):
Pyszne zestawienie twierdzeń :)
Kael napisał(a):
Drogi Marku, to wlasnie twoja pogarda dla inaczej myslacych odstreczyla mnie od tego forum.
Kael napisał(a):
Nie mecz sie odpowiedzia do mnie. Nie bede jej czytac.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Żeby było jeszcze śmieszniej, jest to odpowiedź na mój - merytoryczny, z podaniem faktów - protest na próbę zelżenia przez Kael człowieka, który zrobił dla Żydów w czasie II Wojny Światowej tak wiele...

Po pierwsze: emotki, których używasz masowo wyrażają Twój stan emocjonalny niepozwalający na chłodną ocenę faktów.
Po drugie: Kael nie nazwała św. Maksymiliana Kolbe zażartym antysemitą, co zasugerowałeś w poprzednim poście, a podała jedynie źródło (Niepokalanów), w którym jest mowa o masonerii w wydaniu żydowskim.
Po trzecie: Twój merytoryczny post nie zawiera linków do źródeł, a powinien.
Po czwarte: podobne uwagi proszę wyrażać w odpowiednim do tego wątku: viewtopic.php?f=18&t=32426
Po piąte: jeśli masz uwagi do moich uwag, proszę o wyrażenie ich w wątku: viewtopic.php?f=18&t=31825

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 05, 2017 19:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Kael napisał(a):
Dzisiejsi protestanci nie sa winni reformacji. Ale maja wybor i moze nasze swiadectwo ich do Kosciola w rozumieniu rzymskich katolikow nie przyciaga?
Ale odmawiac im szansy na zbawienie? Obyscie sie (nie) zdziwili w niebie...

Zlituj się w końcu, Kael: kto odmawia protestantom szansy na zbawienie?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lis 05, 2017 19:44
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
ErgoProxy napisał(a):
Znaczy, to i tak nie moje małpy, ale śmiać mi się chce, jak widzę ekumenizm w takim wydaniu. Uważasz chwat, ty w zasadzie nie masz nic przeciwko dialogowi z innymi odłamami swojej wiary, o ile rozmowa nie zacznie się od konkluzji. Że mianowicie to ty masz rację we wszystkim.

Nie. Ekumenizm albo polegał będzie na tym, że zbłądzili wszyscy z papieżami włącznie, wskutek czego Duch dziś wionie, kędy chce i trzeba go teraz razem odszukać dla wspólnego dobra – albo wyjdzie z tego to, oc wychodzi do tej pory, czyli cyrk na kółkach i metaforyczne pranie po gębach, które dlatego jest tak rozpaczliwie śmieszne, że w kręgach władzy świeckiej nie interesuje się nim już pies z kulawą nogą. Ongi cesarz rzymski stawiał warunki w imię względnego porządku w swoim państwie. to teologowie dogadywali się pokornie, w strachu przed cesarskimi siepaczami. A dziś...?

Był kiedyś na forum niejaki @krzysiekniepiekło.
Pamiętam, że mu wygarnąłeś od heretyków, a na dialog i ekumenizm jakoś Ci się nie zebrało, zresztą jak nikomu z pozostałych dyskutujących, co w sumie dziwne nie było.
Zdaje się, że Krzysiek miał swoje problemy i powody swoich teorii, ale co by nie mówić, formalnie głosił herezję i od Lutra różniło go jedynie to, że nie miał 0,8 mld zwolenników.

Chcesz teraz powiedzieć, że za heretyka można uważać tylko jednoosobowe poglądy, a jak herezja eskaluje poprzez wpływy polityczne i upływ czasu do większych rozmiarów, to nie można jej nazywać po imieniu i trzeba przez grzeczność mówić "że wszyscy zbłądzili"?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 05, 2017 19:53
Zobacz profil
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Nie przez grzeczność, tylko z konieczności i bodajże dlatego, że ekumenizm to generalnie nie jest pomysł ani lutrów, ani innych kacerzy, tylko wasz katolicki własny. Albo więc traktujecie sprawę poważnie, albo to jest tylko kolejny myk polityczny, który, cóż za pech, w farsę się obraca. No po prostu: ani w Paryżu nie ma uzurpatora, któryby chciał podbudować swoje cesarskie ambicyje wolą Nieba, ani choćby i był, to nie ma partnera do gry, bo w Stambule Turki siedzą. Dlatego prymat papieski w kontekście ekumenizmu nie jest wart złamanego grosza. Owszem, były czasy... ale to se ne wrati.

Z tym że to naprawdę nie jest mój problem. U mnie Cesarz panuje w dalszym ciągu i nawet dokonuje pewnych obrzędów rytualnych; jeśli więc zajdzie potrzeba, to On sobie z problemami poradzi.


N lis 05, 2017 20:19
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
chwat napisał(a):
Niestety heretyk nie jest w ogóle partnerem do dyskusji na temat, kto zachował czystą wiarę. Heretyka się nawraca, a nie dopasowuje się do niego.

Czyli Lumen Gentium zawierająca definicje Ludu Bożego to według Ciebie nieprzydatna makulatura.



Cytuj:
ma prawo pouczania innych z drabinki jak oni maja wierzyc i zyc

Cytuj:
Kościół ma prawo takiego pouczania, czy to nie oczywiste?

Kościół w osobach MP i M-M czy też Kościół w osobach Kael, Alus?

A dziś w moim parafialnym kościele na Mszy św, w modlitwie wiernych prosiliśmy - Prosimy Cię Panie, spraw ani nikt z chrześcijan nie wywyższał się z racji swej wiary.


N lis 05, 2017 20:30
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
ErgoProxy napisał(a):
Nie przez grzeczność, tylko z konieczności i bodajże dlatego, że ekumenizm to generalnie nie jest pomysł ani lutrów, ani innych kacerzy, tylko wasz katolicki własny.

I tu się mylisz - ekumenizm to koniec XIX w zainicjowany własnie przez kacerzy i heretyków, stąd KK nie chciał mieć nic do czynienia z tym ruchem
Zmiana stanowiska nastąpiła po II Soborze Watykańskim, a wyraźne zaangażowanie nastąpiło podczas pontyfikatu św Jana Pawła II.


N lis 05, 2017 20:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
ErgoProxy napisał(a):
Nie przez grzeczność, tylko z konieczności i bodajże dlatego, że ekumenizm to generalnie nie jest pomysł ani lutrów, ani innych kacerzy, tylko wasz katolicki własny

No nie całkiem, ekumenizm to protestancki wynalazek, skądinąd przeciwskuteczny, bo chce godzić to, co powstało, bo chciało dzielić. No ale pożyjemy zobaczymy, może coś jakimś cudem jednak pogodzi?

Cytuj:
Albo więc traktujecie sprawę poważnie, albo to jest tylko kolejny myk polityczny, który, cóż za pech, w farsę się obraca. No po prostu: ani w Paryżu nie ma uzurpatora, któryby chciał podbudować swoje cesarskie ambicyje wolą Nieba, ani choćby i był, to nie ma partnera do gry, bo w Stambule Turki siedzą. Dlatego prymat papieski w kontekście ekumenizmu nie jest wart złamanego grosza. Owszem, były czasy... ale to se ne wrati.

Z tym że to naprawdę nie jest mój problem. U mnie Cesarz panuje w dalszym ciągu i nawet dokonuje pewnych obrzędów rytualnych; jeśli więc zajdzie potrzeba, to On sobie z problemami poradzi.

Na początek trzeba zacząć prostować fakty.
Żeby nie było, że wszyscy zbłądzili, to trzeba uznać (albo nie uznać) parę faktów, a że są one sprzeczne (fakty, nie uznanie), to łatwo nie będzie.
Weźmy takie sola scriptura. Teraz to jest i protestantyzm na tym się opiera, ale przed 1517, tego wcale nie było. No to kto zbłądził? Ten kto mówi, że sola było, czy ten kto mówi, że sola nie było?
Jak teraz zaczniemy gadać, że wszyscy błądzą, to pojawi się nowy Marcin, wykorzysta zamieszanie i wymyśli sola List do Rzymian, albo sola połowa Apokalipsy, albo jeszcze coś innego wedle upodobania, bo czemu nie (?) i trzeba mu będzie przez kurtuazję mówić, że on też miał rację. No to se ne da...

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 05, 2017 20:40
Zobacz profil
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Ajjj – przyjmuję do wiadomości, że popłynąłem przez własną ignorancję.


N lis 05, 2017 20:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
O to właśnie chodzi, o tę drobinkę ignorancji.

Bo zobacz jak ten wątek w ogóle przebiega.

Pojawia się szlachetny Andrzej67 i zachwyca się Franciszkiem i jego znaczkiem, daje postępowemu znaczkowi szacuny i rulezy. Chociaż daję sobie rękę uciąć, że doskonale wie - bo widać że to kozak kuty na cztery nogi - że Franciszek jako starszy (albo młodszy?) kolega Leona X, cały czas utrzymuje w mocy ekskomunikę Lutra i jego zwolenników (więc i takich Andrzejów67). Więc zachwycać się obiektywnie rzecz biorąc - ze swojego protestanckiego punktu widzenia - nie ma czym. Powinien jednocześnie wkleić coś takiego:
Obrazek
https://en.wikipedia.org/wiki/Decet_Romanum_Pontificem
to wtedy byłby zaprezentowany komplet powodów do szacunów i rulezów nad papieżem. :|

Czemu nie robi takich kompletnych prezentacji?

No bo jemu nie chodzi wcale o rzetelne prezentowanie faktów, tylko o rozwalanie katolicyzmu czym się da i jak się da i promowanie protestantyzmu (skądinąd dokładnie o to samo chodziło doktorowi Marcinowi) a uskutecznia to na takich osobach jak Ergo, który jak sam twierdzi, siedzi w nieswoim cyrku i patrzy na nieswoje małpy (bo mu wolno) i daje się urabiać.

Patrzy Ergo na chwata i myśli sobie w swojej sympatycznej ignorancji "ech taki równy ekumeniczny chłop z tego Franciszka, tylko lekko mu z takimi zafiksowanymi w starodawnych herezjach chwatami nie będzie, oj nie będzie".

A nr 67 siedzi i chichocze "znowu zrobiłem dobrą robotę i podłożyłem nóżkę paru katolom i jeszcze na dodatek jednemu szintoiście zdaje się"

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 05, 2017 21:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Alus napisał(a):
Kościół w osobach MP i M-M czy też Kościół w osobach Kael, Alus?

A dziś w moim parafialnym kościele na Mszy św, w modlitwie wiernych prosiliśmy - Prosimy Cię Panie, spraw ani nikt z chrześcijan nie wywyższał się z racji swej wiary.



Powiedziała Alus... modląc się: Dzięki ci Boże, że nie jestem jako ten MP i M-M

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lis 05, 2017 21:52
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
A M-M się nie pochwalił wcale, że ma swój Kościół... Ale dzięki czujnej Alus i tak się wydało

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 05, 2017 22:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
chwat napisał(a):
A M-M się nie pochwalił wcale, że ma swój Kościół... Ale dzięki czujnej Alus i tak się wydało


I tak okazało się, że obecność Alus na forum przynosi wiele korzyści 8)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lis 05, 2017 22:13
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL