Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Sąd Ostateczny 
Autor Wiadomość
Post Re: Sąd Ostateczny
Moze moga? Z czym tak naprawde masz problem? Ze tam w niebie, gdzie sa ludzie, ktorzy poznali prawdziwa Milosc i sa nia przepelnieni, widza jak ty jeszcze nie dojrzales do nieba?
Przeciez oni tez tu byli, nie byli perfekcyjni i nie sadze, ze tam osadzaja jak my - przez prawo.

Jesli masz dzieci, to wiesz, ze rodzice martwia sie o nie, ale nie w kategoriach paragrafow.


So lis 25, 2017 19:27

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Sąd Ostateczny
Andy72 napisał(a):
Najgorzej gdy ktoś swój grzech lubi...


I pomyśleć o ile świat byłby lepszy gdyby pojęcie grzechu nie istniało...


So lis 25, 2017 19:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sąd Ostateczny
Więc dopuszczasz myśl, że ludzie w Niebie obserwują nas i wiedzą o nas jeszcze bez Sądu Ostatecznego, a Sądu Ostatecznego ma nie być?
Choć ja nie jestem do końca przekonany czy są jacyś teraz w Niebie - może być tak że umieramy w roku 2050 i przenosimy się od razu do Dnia Sądu np. 3000 gdzie są wszyscy na raz, ci co byli przed nami i po nas.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 19:31
Zobacz profil
Post Re: Sąd Ostateczny
Osiris napisał(a):
I pomyśleć o ile świat byłby lepszy gdyby pojęcie grzechu nie istniało...

Przecież niewierzący też grzeszą.


So lis 25, 2017 20:07
Post Re: Sąd Ostateczny
Moment, Andy72! Ja cos pisze o tym, ze Sadu Ostatecznego ma nie byc? Ja pisze, ze bedzie ale raczej nie jako pokazowka naszych upadkow i slabosci dla uciechy pospolstwa.
Czy ty uwazasz, ze niebo jest teraz puste? Nawet Dobrego Lotra tam nie ma? A gdzie sa swieci?

W kazdym razie czas u Boga raczej plynie inaczej. Jesli plynie.


So lis 25, 2017 20:07

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sąd Ostateczny
To z tym się zgadzamy , Sąd ma być ale nie jako "pokazówka dla pospólstwa".

Co do pustego Nieba - to tylko taka hipoteza, którą należy zresztą odrzucić. Ciekawe że Świadkowie Jehowy wierzą że umarli "śpią" a odrzucają słowa skierowane do Dobrego Łotra "będziesz dziś ze mną w raju", choć jedno drugiego nie wyklucza: Skoro Łotr umiera dziś, to przenosi się od razu do Nowego Świata - Raju i nie musi czekać - dla niego jest "dziś".
Ale hipotezę pustego Nieba o której wspomniałem należy odrzucić - są interwencję świętych itp.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 20:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Sąd Ostateczny
felek27 napisał(a):
Osiris napisał(a):
I pomyśleć o ile świat byłby lepszy gdyby pojęcie grzechu nie istniało...

Przecież niewierzący też grzeszą.

Geniusz Osirisa :)
A gdyby jeszcze tak, nie istniało pojęcie głodu, to by wcale głodnych ludzi na świecie nie było...

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lis 25, 2017 22:09
Zobacz profil
Post Re: Sąd Ostateczny
Ciekawa koncepcja – reakcja fizjologiczna na grzech prowadząca do fizycznej śmierci.

Żeście się dobrali z tym Osirisem. Poczekajcie tylko z rozmową, pójdę po fistaszki. ^_^


So lis 25, 2017 23:36

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Sąd Ostateczny
Widzę, że nie bardzo wierzący ludzie rozumieją o co chodzi. Nie mówię tu o złu, tylko o pojęciu "grzech". KK przez dwa tysiące lat w kółko powtarza że wszyscy jesteśmy grzeszni i spowiedź jest jedynym sposobem aby się od nich uwolnić. Widzę na tym forum wielu ludzi, którzy zadręczają się bzdurami ( w rodzaju nie wyspowiadał się z tego czy owego i to go męczy).


N lis 26, 2017 13:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Sąd Ostateczny
Osiris napisał(a):
Widzę, że nie bardzo wierzący ludzie rozumieją o co chodzi. Nie mówię tu o złu, tylko o pojęciu "grzech". KK przez dwa tysiące lat w kółko powtarza że wszyscy jesteśmy grzeszni i spowiedź jest jedynym sposobem aby się od nich uwolnić. Widzę na tym forum wielu ludzi, którzy zadręczają się bzdurami ( w rodzaju nie wyspowiadał się z tego czy owego i to go męczy).

Z "widzeniami" to jest tak, że są uzależnione od zasobu wiadomości i zdolności percepcji widzącego. Jeśli wiadomości ubogie, a sposób percepcji lichy, to i owe "widzenia" będą do nich odpowiednie.
Nie można ich z tego powodu traktować jako fakty obiektywne i na forum dyskusyjnym, w zasadzie nie ma na nie miejsca.
Na forum dyskusyjnym jest miejsce na argumenty i uzasadnienia, a nie na "widzenia". Do głoszenia "widzeń" są blogi.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 26, 2017 13:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 22, 2017 9:37
Posty: 27
Post Re: Sąd Ostateczny
Czytałam, że człowiek będzie osadzony według własnych słów.

Osadzisz kogoś a Bóg pokaże Ci , że ty życia nie przeżyłes wcale lepiej. I przypomni Ci słowa które mówiłeś o kims i to co robiłeś.
Co myslicie o tym. ?


Pn lis 27, 2017 15:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Sąd Ostateczny
No jasne... Bóg jest twoim zdaniem małostkowy i mściwy. Zamierza wszystkich upokorzyć zanim ich do siebie dopuści.
:o

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 27, 2017 16:15
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Sąd Ostateczny
medieval_man napisał(a):
No jasne... Bóg jest twoim zdaniem małostkowy i mściwy. Zamierza wszystkich upokorzyć zanim ich do siebie dopuści.
:o



Baa..nawet zacznie się od Kościoła, Chrystus z każdego uczynku rozliczy sługi swoje.
Nie będzie potępienia(tak myślę)ale wstydu co niemiara.Każdy stanie przed trybunałem Chrystusa.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 27, 2017 16:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Sąd Ostateczny
Nie będzie żadnego wstydu, ale miłość i żal za grzechy, oraz radość ze sprawiedliwego sądu.
W każdym razie żadne upokorzenie.
To dlatego, że przede wszystkim będziemy patrzeć na Boga, a nie na siebie.

Chrystus przyszedł na świat nie po to, by świat potępić, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 27, 2017 17:06
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Sąd Ostateczny
medieval_man napisał(a):
Nie będzie żadnego wstydu, ale miłość i żal za grzechy, oraz radość ze sprawiedliwego sądu.
W każdym razie żadne upokorzenie.
To dlatego, że przede wszystkim będziemy patrzeć na Boga, a nie na siebie.

Chrystus przyszedł na świat nie po to, by świat potępić, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.


No raczej o żadnym płaczu i zgrzytaniu zębami nie napisano, co?
O tych co wołali "Panie, Panie w Twoim imieniu prorokowaliśmy" też nic nie napisano?
Nie wspomnę już tych co nie nakarmili,nie przyodziali... 8)

Chrystus przyszedł zbawić swój lud, poza nim pozostaje tylko gniew Boży.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 27, 2017 17:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL