Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 2:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 496, 497, 498, 499, 500, 501, 502 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
R27 napisał(a):

Ty napisałeś: "Ma zachęcać islamistów do osiedlania się w Polsce i rodzenia jak największej liczby nowych islamistów. Innego celu ustawa ta nie posiada."


Owszem i podtrzymuje


Cytuj:
Doskonale wiesz, że to bzdura


To nie bzdura. Proszę zatem wskazać inny realnie osiągany przez tą ustawę cel. Nawet wzmocnienie poparcia dla PIS i utrzymania się PIS przy władzy jest co najwyżej celem drugorzędnym. Gdyby było inaczej, taką ustawę wprowadzono by pod koniec kadencji, a nie na samym jej początku.

Cytuj:
jak ktoś napisze o tym że Tusk budował drogi wyłącznie dla przestępców to przyjmiesz to za pewnik?


Nie, bo zbudowanie autostrad realnie zmniejsza poziom przestępczości, a nie zwiększa. Odwrotnie niż 500+ z imigracyjną falą islamską.


Cytuj:
Podaj jeden najmniejszy dowód na to, że posłowie i senatorowie przyjęli 500 plus wyłącznie po to by mogli z tego skorzystać islamiści.


No to po co? Oczywiście korzystają z niej także cyganie, czy męty społeczne. Być może to o nich głównie, swoim naturalnym elektoracie, PIS myślał. Ale i islamistów musiał brać pod uwagę, zwłaszcza w kontekście własnej propagandy o sytuacji z islamistami w zachodniej Europie.

Yarpen

Cytuj:
im wyższy dochód, tym większą kwotę podatku odprowadzisz. Jednak nie oznacza to, że jak dostajesz podwyżkę, to Ci podniesiono podatek.


Owszem, dlatego nie podajemy bezwzględnej kwoty podatków, która oczywiście rośnie wraz ze wzrostem PKB, tylko własnie jej relacje do PKB. W tej metaforze, jeżeli wcześniej, w wolnej Polsce, było 1000 zł zarobku i 100 zł podatku, to teraz jest 1100 zł zarobku i 115 zł podatku.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr gru 13, 2017 14:44
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Aluś, nie próbuj mi wmawiać tego, czego nie napisałem. Nawet jak przyjmiesz inne kwoty dochodów i podwyżek, w tym Twoje rzeczywiste, to i tak nie zmienisz faktu, że PiS nie podniósł podatków, a takie teksty, jakoby to uczynił, to zwykłe kłamstwo.

Nie podniósł procentowo, podniósł kwotowo.......kiepskiego miałeś w szkole matematyka :(


Śr gru 13, 2017 14:49

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Pilaster przedstaw choć jeden dowód na to, że intencją twórców 500 plus było zachęcenie do osiedlania się w Polsce islamistów.


Cytuj:
Nie podniósł procentowo, podniósł kwotowo.......kiepskiego miałeś w szkole matematyka


Skoro podnoszenie podatków przez "narodowych socjalistów bolszewików" z PiS ma taką formę to nie dziwi mnie ostatni sondaż w którym 50% respondentów deklaruje poparcie dla tej partii.


Ostatnio edytowano Śr gru 13, 2017 14:53 przez R27, łącznie edytowano 1 raz



Śr gru 13, 2017 14:51
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Aluś, nie próbuj mi wmawiać tego, czego nie napisałem. Nawet jak przyjmiesz inne kwoty dochodów i podwyżek, w tym Twoje rzeczywiste, to i tak nie zmienisz faktu, że PiS nie podniósł podatków, a takie teksty, jakoby to uczynił, to zwykłe kłamstwo.

Nie podniósł procentowo, podniósł kwotowo.(

Dalej idziesz w zaparte? PiS nie podniósł "kwotowo" podatków, bo w Polsce mamy podatek dochodowy, a nie pogłówny. Przykro mi, ale dalej bronisz kłamliwej tezy pilastra, że PiS podniósł podatki.


Śr gru 13, 2017 14:53

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
pilaster napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Liczę na to, że Morawiecki został premierem właśnie po to, aby te małe kroki zacząć wykonywać.


A co na to wskazuje?


W końcu przejrzałem expose i np. ten fragment:
Cytuj:
Chcemy podmiotowej roli Polski w gospodarce, a nie peryferyjnej; potrzebujemy przejścia od kapitalizmu konsumpcji na kredyt, do kapitalizmu oszczędności i inwestycji - to jest walka o polską własność i polski kapitał - podkreślił Morawiecki.
Premier ocenił, że przez ostatnie 25 lat "uzależniliśmy się" od zagranicznego kapitału, który nas "skolonizował". - Jesteśmy i będziemy częścią zachodu, ale to nie oznacza, że musimy zgadzać się na ten model. My chcemy podmiotowej roli Polski w gospodarce, a nie peryferyjnej. Dlatego wciąż jeszcze wiele pracy przed nami. Potrzebujemy dzisiaj przejścia od kapitalizmu konsumpcji na kredyt - który zagraniczne instytucje zainstalowały tutaj na początku lat '90 - do kapitalizmu oszczędności i inwestycji. To jest walka o polską własność i polski kapitał - zapowiedział Morawiecki.

Dla łatwiejszego odfiltrowaniu ciężkostrawnej propagandy, istotne fragmenty wytłuściłem :D


Śr gru 13, 2017 14:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus jak wygra w totolotka 10 mln zł to się autentycznie załamie bo będzie musiała zapłacić 10% z tej wygranej....milion zł podatku......jak żyć? :)


Śr gru 13, 2017 14:55
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
pilaster napisał(a):
Yarpen

Cytuj:
im wyższy dochód, tym większą kwotę podatku odprowadzisz. Jednak nie oznacza to, że jak dostajesz podwyżkę, to Ci podniesiono podatek.


Owszem, dlatego nie podajemy bezwzględnej kwoty podatków, która oczywiście rośnie wraz ze wzrostem PKB, tylko własnie jej relacje do PKB. W tej metaforze, jeżeli wcześniej, w wolnej Polsce, było 1000 zł zarobku i 100 zł podatku, to teraz jest 1100 zł zarobku i 115 zł podatku.

Dwie wieści:
1. Żyjemy w wolnej Polsce.
2. Właśnie zarobiłeś sobie ostrzeżenie za oszczerstwa pod adresem PiS, ponieważ mimo moich kilkukrotnych próśb nadal nie przedstawiłeś dowodów potwierdzających swoje wcześniejsze tezy* pod ich adresem.


*O najnowszych nie wspominając (np. rzekomym podniesieniu podatków czy programie 500+ mający na celu zachęcenie islamistów do przyjazdu do Polski).


Śr gru 13, 2017 14:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Żyjemy w wolnej Polsce.


Nie, w pisowskiej.


Cytuj:
Właśnie zarobiłeś sobie ostrzeżenie za oszczerstwa pod adresem PiS.


"Oszczerstwa" polegające na przypomnieniu tych działań PIS, z których sam PIS jest dumny i chwali się nimi na prawo i lewo. 8)

Ale Yarpen może teraz zameldować swojemu oficerowi prowadzącemu o wykonaniu zadania. Albo może jeszcze nie może?

Cytuj:
rzekomym podniesieniu podatków


No tak, bo przecież Eurostat na pewno kłamie. Partia ogłosiła że podatki są niższe, zatem to prawda.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr gru 13, 2017 15:08
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
pilaster napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Żyjemy w wolnej Polsce.

Nie, w pisowskiej.

Nie odpowiadam za to, co sobie wymyśliłeś. Interesuje mnie rzeczywistość.

Cytuj:
Cytuj:
Właśnie zarobiłeś sobie ostrzeżenie za oszczerstwa pod adresem PiS.

"Oszczerstwa" polegające na przypomnieniu tych działań PIS, z których sam PIS jest dumny i chwali się nimi na prawo i lewo.

Oszczerstwa polegające na przypisywaniu PiS rzeczy, których nie zrobił. Gdyby zrobił, to przedstawiłbyś odpowiednie fragmenty ustaw, które zawierałyby rzeczy przypisane przez Ciebie tej partii. Pretensje za ostrzeżenie skieruj więc do siebie.

pilaster napisał(a):
Cytuj:
rzekomym podniesieniu podatków

No tak, bo przecież Eurostat na pewno kłamie.

Eurostat podał informacje o wzroście udziału podatków w PKB, a nie ich podniesieniu. Proponuję, abyś zaprzestał rozpowszechniania fałszywej informacji, że PiS podniósł podatki.


Śr gru 13, 2017 15:16
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Aluś, nie próbuj mi wmawiać tego, czego nie napisałem. Nawet jak przyjmiesz inne kwoty dochodów i podwyżek, w tym Twoje rzeczywiste, to i tak nie zmienisz faktu, że PiS nie podniósł podatków, a takie teksty, jakoby to uczynił, to zwykłe kłamstwo.

Nie podniósł procentowo, podniósł kwotowo.(

Dalej idziesz w zaparte? PiS nie podniósł "kwotowo" podatków, bo w Polsce mamy podatek dochodowy, a nie pogłówny. Przykro mi, ale dalej bronisz kłamliwej tezy pilastra, że PiS podniósł podatki.

Podtrzymuję ...matematyki w szkole Cię nie nauczono.
Tak PiS jak i PO+PSL zwiększały/ją wpływy do budżetu z większych kwot podatków PiT, przy stałym % i stałej kwocie wolnej od podatku, a podnoszeniu kwot zarobku minimalnego.


Śr gru 13, 2017 15:38

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus niestety wszystko wskazuje że będzie jeszcze gorzej. Pensje mają wzrastać i tym samym do budżetu będą wpływać większe kwoty z podatku dochodowego. To nie koniec złych wiadomości. Wzrosła znacznie kwota za wpływu vat. To jest minimum 20 mld zł. Jak żyć?


Śr gru 13, 2017 16:16
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
R27 napisał(a):
Alus niestety wszystko wskazuje że będzie jeszcze gorzej. Pensje mają wzrastać i tym samym do budżetu będą wpływać większe kwoty z podatku dochodowego. To nie koniec złych wiadomości. Wzrosła znacznie kwota za wpływu vat. To jest minimum 20 mld zł. Jak żyć?

Ludzkie kalkulacje mnie nie zasmucają , bo zawsze pamiętam człowiek planuje Pan Bóg się śmieje.


Śr gru 13, 2017 16:59
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Takie pytanko: Gdyby PiS "zmniejszył" Ci podatki przez obniżenie pensji, to byłabyś szczęśliwa?


Śr gru 13, 2017 17:02
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Takie pytanko: Gdyby PiS "zmniejszył" Ci podatki przez obniżenie pensji, to byłabyś szczęśliwa?

A gdyby PiS zwiększył Ci kwotę wolną od podatku, płakałbyś????


Śr gru 13, 2017 17:35
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Zadałem Ci pytanie, Aluś. Udziel odpowiedzi.


Śr gru 13, 2017 18:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 496, 497, 498, 499, 500, 501, 502 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL