Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 3:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Co stwierdzono w Koranie o Zydach i Chrzescijanach 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2005 11:14
Posty: 38
Post Co stwierdzono w Koranie o Zydach i Chrzescijanach
Wiele bylo dyskusji dot. stosunku muzulmanow do innych religii. Postanowilam siegnac do zrodel, tzn. Koran w tlumaczeniu na j. polski.Mozecie przeczytac, co tak naprawde mowi sie o chrzescijanach w Koranie.

Przeczytajcie uwaznie:

A cytat pochodzi z Surah al-Mâ'idah:

15. Bóg przyjął przymierze dzieci Izraela, dał im dwunastu wodzów i rzekł im: Ja będę z wami; odprawiajcie modlitwę, dawajcie jałmużnę, wierzcie w posłańców moich, wspierajcie ich, używajcie bogactw waszych na obronę religji świętej; rozgrzeszę wam winy, wprowadzę was do ogrodów gdzie rzeki płyną. Kto zaś po tych przestrogach wierzyć nie będzie, pójdzie drogą błędu.

16. Oni pogwałcili przymierze, skazili pismo święte, zniszczyli objawienie o przyjściu Mahometa Proroka: zostali za to przeklęci, zatwardziłem ich serca. Oni część pisma sfałszowali a część ukrywają. Ty nie przestaniesz głosić ich zdrady, bo ją prawie wszyscy popełnili; lecz miej dla nich pobłażanie. Bóg kocha dobroczynnych.

A tu o chrzescijanach:

17. Przyjąłem przymierze Chrzcścian, lecz oni pozapominali moje zalecenia; rozsiałem między nimi niezgodę i zemstę, które nie wygasną, aż w dzień zmartwychwstania. Wtedy im Bóg ukaże co uczynili.

A tu o Muzulmanach:

18. O wy! którzyście przyjęli księgę Prawa, posłaniec nasz wiele wam miejsc objaśnił któreście ukrywali. On jest pobłażający względem was i wiele przebaczył. Światło z nieba zstąpiło do was z Koranem. Bóg użyje go za przewodnika na drodze zbawienia tym którzy za jego wolą iść będą. On ich przeprowadzi z ciemności do światła i pójdziecie prostą ścieżką.

I znow powrot do Chrzescijan:

19. Ci którzy utrzymują, że Chrystus, syn Marji, jest Bogiem, są niewierni. Powiedz im: któżby mógł wstrzymać ramie Przedwiecznego, gdyby chciał zatracić Mesjasza syna Marji, jego matkę i wszystkich innych apostołów.


76. Ci, którzy powiadają, że Jezus syn Marji jest Bogiem:mówią bluźnierstwo. Nie powiedziałże On sam: chwalcie Boga, mojego i waszego Pana; kto daje najwyższemu równego, nie wnijdzie do rozkosznych ogrodów, ogień będzie jego mieszkaniem, odrzucony, niech się nie spodziewa ratunku.

77. Ci którzy wierzą, w trójcę Boga, są bluźniercy: jeden tylko jest Bóg. Jeżeli nie zmienią wiary swej, kara bolesna będzie nagrodą ich bezbożności.


79. Messjasz Jezus syn Marji, jest tylko posłańcem Najwyższego; inni posłańcy poprzedzili go. Jego matka była cnotliwa, oni pożywali pokarm. Dowodzimy jedności Boga, pomimo to oni oddają się kłamstwu.


So sie 13, 2005 20:54
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
A dyskusja ma dotyczyć...?

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Wt sie 16, 2005 16:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2005 11:14
Posty: 38
Post 
Sama nie wiem, czy jakas dyskusja moze miec miejsce. Chodzilo mi o podsumowanie tego, o czym sie tyle mowi. Rozjasnienie. Moze to dac jakas dyskusje, choc fragmenty, przyznaje, nie wymagaja komentarza.


Wt sie 16, 2005 19:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 10:03
Posty: 9
Post 
Niestety nie mogę tu teraz zacytować z koranu pewnych framgmentó, bo mie mam ściągi pod ręką. Ale powiem to, o co mi chodzi:
otóż
koran powiada, że jest kontynuacją Biblii, powiada też, że sam w sobie wolny jest od błędu i nie jest w żadnym punkcie sprzeczny z Biblią.
Fakty mówią za siebie:
1. koran nazywa nas bałwochwalcami, bo my rzekomo w trzech bogów wierzymy, pośród których znajduje się Maryja
2. koran zachęca w surze 4 wiersz 34 do bicia (okładania, spuszczania manta, lania ...) żony. W Biblii, z którą koran nie jest rzekomo sprzeczny, czytamy, że nie tylko ten, kto uderzy blixniego jest winien kary, ale kto powie "zakało" lub "bezbożniku" - winien jest piekła (niestety nie pamiętam, gdzie P.Jezus mówił o tym)
3. koran nieprzyjaciół karze wytracić a ich miasta i wsie spalić i zrównać z ziemią. W Biblii, z którą koran nie jest rzekomo sprzeczny, czytamy "Miłujcie nieprzyjacioł waszych, módlcie się za tych, co was prześladują".

[...]

To nie są zmyślone bajeczki. To wszystko fakty potwierdzone przez koran.

Ś.p. ks.Michał Poradowski pisał, że islam wymyślił żydowski tułacz imieniem Gbriel na przełomie VI i VII wieku i sprzedał tę bajeczkę [...]. Motywem tego postępku owego Gbriela miala być nienawiść do chrześcijan i chęć rozpalenia nienawiści dzikiej przeciwko nim, która to nienawiść mieczem i ogniem zlikwidowałaby problem "nazarejczyków" raz na zawsze.

[...] - jo_tka


Cz sie 18, 2005 13:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2005 11:14
Posty: 38
Post Dialog?
No wlasnie, wiec, czy przy takich rzeczach, tak straszliwych roznicach mozna do czegokolwiek dojsc? Miejsca jest dla wszystkich ale watpie w mozliwosc dialogu. Mozemy sie tylko tolerowac.

Ja z kolei mysle, ze prawo talionu, praktykowane przez islam, jest prawem, ktore sie nie sprawdza od samego poczatku. A nawet u Zydow. Bo oko oku nie rowne i zab zebowi tez nie.


Cz sie 18, 2005 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post Re: Dialog?
sainte agnès napisał(a):
A nawet u Zydow. Bo oko oku nie rowne i zab zebowi tez nie.

Halacha nie wymaga ani nigdy nie wymagała dosłownie wybicia oka za oko -- to jest z kodeksu Hammurabiego, mylnie przenoszone na inne kodeksy.


Pt sie 19, 2005 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
Oozie
W ksiedze wyjscia jest napisane Wj 21,24-25
Cytuj:
oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę, oparzenie za oparzenie, ranę za ranę, siniec za siniec.
Moze powiesz ze to jest przenosnia?


Pt sie 19, 2005 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Czytałeś komentarze do Tory?
Wiesz po co jest halacha?
No właśnie -- polecam lekturę.


Pn sie 22, 2005 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post Re: Dialog?
Oozie napisał(a):
sainte agnès napisał(a):
A nawet u Zydow. Bo oko oku nie rowne i zab zebowi tez nie.

Halacha nie wymaga ani nigdy nie wymagała dosłownie wybicia oka za oko -- to jest z kodeksu Hammurabiego, mylnie przenoszone na inne kodeksy.

Co nie zmienia faktu ze najlepsze postepowanie miedzyludzkie podal Jezus - nadstawiania drugiego policzka i jest to naukowe potwierdzone!
Dziedzina ktora sie tym zajmuje jest galaz matematyki - teoria gier.
http://plato.stanford.edu/entries/game-theory/

_________________
Obrazek


N wrz 04, 2005 1:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Czy ja wiem?
"Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe" -- można krócej i trafniej? Jest zdecydowanie lepsze i bardziej asertywne od nadstawiania drugiego policzka
A to rabbi Hillel powiedział deko wcześniej


Wt wrz 06, 2005 14:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 03, 2005 5:09
Posty: 8
Post 
To co napisałaś stosunku islamu do chrześcijaństwa to tylko wierzchołek góry lodowej. Zapomniałaś dodać że dla muzułmanina słowo „błądzący” jest tożsame ze słowem „chrześcijanin” co musi powtarzać pięć razy dziennie przy każdej z modlitw :

<i>„(…)prowadź nas drogą prostą(czyli islamem) a nie drogą tych którzy błądzą(chrześcijanie i żydzi) i tych na których jesteś zagniewany(…)” </i>

To samo tyczy się postaci Jezusa. Kiedyś przeczytałem informację o wspólnej konferencji chrześcijan i muzułmanów nt. Jezusa. Niestety nie wiedziałem na jakiej płaszczyźnie ma się odbywać owa konferencja gdyż według Koranu Jezus :

1. Był muzułmaninem
2. Przyjdzie drugi raz i pojawi się na minarecie jednego z meczetów
3. Jego oddech będzie zabijał ludzi
4. Obejmie on władzę po śmierci Mahdiego
5. Będzie miał rodzinę i dzieci
6. <b> Ukarze on chrześcijan i będzie łamał krzyże</b>

Jedyna nadzieja w tym że muzułmanie sami będą mieli dosyć arabskiego prawa z V w n e. i wreszcie się zreformują.


So wrz 10, 2005 7:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL