Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 540, 541, 542, 543, 544, 545, 546 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
feelek napisał(a):
Zbyt mało znaczy mój głos, żeby sobie i komuś głowę zawracać.


He? Nie zawsze głosuje się dlatego, że się liczy na to, iż to coś zmieni. Ja np. zawsze głosowałem na partie, które nie miały żadnych szans na wejście gdziekolwiek, o czym doskonale wiedziałem. Głosowałem po to, żeby dać świadectwo moim poglądom, oraz po to, by mieć czyste sumienie, że nie wsparłem zwycięzcy. To nie wymaga aż tak wielkiego zachodu, by w ogóle sobie zawracać głowę zastanawianiem się nad tym, czy iść czy nie iść :roll:

Jedynym głosowaniem w moim życiu, na jakie nie poszedłem, było sławetne "referendum wyborcze" Komorowskiego - co oczywiście również było z mojej strony manifestacją.

SweetChild napisał(a):
Zgadza się, jednak słupki poparcia były stabilne również później, kiedy demontaż trójpodziału władzy stawał się faktem.


Większość ludzi po prostu nic nie wie o żadnym "demontażu trójpodziału władzy", względnie uważają, że nigdy czegoś takiego nie było, a PiS robi to samo, co robiła każda poprzednia władza.

Cytuj:
Oczywiście trudno o takie twarde dowody. Mogę jedynie napisać, że mimo olbrzymiej fali uchodźców Niemcy nie oddali władzy w ręce AfD, a to też spore transfery socjalne (i nie tylko, bo dochodzą obawy przed obcymi kulturami, przestępczością czy terroryzmem).


No ale ciągle nie uwzględniasz kontekstu. Oddanie władzy w ręce AfD nie było możliwe, ale wcale nie dlatego, że Niemcy są na wyższym poziomie rozwoju jako społeczeństwo (może i są - ale akurat to nie jest żaden na to dowód), tylko dlatego, że tam scena polityczna jest od kilkudziesięciu lat zabetonowana dużo bardziej niż w Polsce. Miażdżąca większość wyborców głosuje z przyzwyczajenia, "tak jak zawsze". W tym kontekście należy mówić raczej, że AfD zdobyła AŻ 13% - jak na tak rozwinięte społeczeństwo - a nie TYLKO 13%. Powiedziałbym nawet, że to 13% dla AfD jest bardziej obciążające i wstydliwe dla Niemców, niż zwycięstwo PiS dla Polaków.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz kwi 12, 2018 15:58
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny99 napisał(a):
Ja np. zawsze głosowałem na partie, które nie miały żadnych szans na wejście gdziekolwiek, o czym doskonale wiedziałem. Głosowałem po to, żeby dać świadectwo moim poglądom, oraz po to, by mieć czyste sumienie, że nie wsparłem zwycięzcy.

Kiedyś miałem tak samo i też brałem udział w wyborach, aż uświadomiłem sobie, że szansa na to, iż mój głos będzie tym decydującym, który przechyli szalę, jest praktycznie zerowa. Jeśli zaś chodzi o wsparcie zwycięzcy, to czy z moim głosem, czy bez, i tak zawsze wygrywał.

Cytuj:
To nie wymaga aż tak wielkiego zachodu, by w ogóle sobie zawracać głowę zastanawianiem się nad tym, czy iść czy nie iść :roll:

Już nie mam takich dylematów.


Cz kwi 12, 2018 19:21

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Dzisiaj wiekszosc pisowska przeforsowala uchylenie immunitetu Gasik Pichowicz i Petru w bardzo watpliwych sprawach, jakos ani Pawlowicz ani Jaroslaw za obrzucanie przeciwnikow politycznych blotem immunitetu nie stracili, a senatora Koguta bronili jak Reduty Ordona.
Mentalnnosc Kalego.


Cz kwi 12, 2018 20:21
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny99 napisał(a):

Cytuj:
Oczywiście trudno o takie twarde dowody. Mogę jedynie napisać, że mimo olbrzymiej fali uchodźców Niemcy nie oddali władzy w ręce AfD, a to też spore transfery socjalne (i nie tylko, bo dochodzą obawy przed obcymi kulturami, przestępczością czy terroryzmem).


No ale ciągle nie uwzględniasz kontekstu. Oddanie władzy w ręce AfD nie było możliwe, ale wcale nie dlatego, że Niemcy są na wyższym poziomie rozwoju jako społeczeństwo (może i są - ale akurat to nie jest żaden na to dowód), tylko dlatego, że tam scena polityczna jest od kilkudziesięciu lat zabetonowana dużo bardziej niż w Polsce. Miażdżąca większość wyborców głosuje z przyzwyczajenia, "tak jak zawsze". W tym kontekście należy mówić raczej, że AfD zdobyła AŻ 13% - jak na tak rozwinięte społeczeństwo - a nie TYLKO 13%. Powiedziałbym nawet, że to 13% dla AfD jest bardziej obciążające i wstydliwe dla Niemców, niż zwycięstwo PiS dla Polaków.


Zadalam sobie trud sprawdzic statystyke z ostatnich wyborow w Niemczech.
Frekwencja byla miedzy 65 a 84%

Dane sa tu
https://www.bundeswahlleiter.de/bundest ... nisse.html


Tu sa wyniki graficznie. Ciekawe, ze grafik uzyl tego samego koloru dla CSU i AfD :x
http://www.spiegel.de/politik/deutschla ... 67247.html

Kazdy wyborca ma dwa glosy, jeden na mandar bezposredni (kto wygra w okregu wchodzi do parlamentu) a drugi na partie. Ten decyduje o ilosci mandatow danej partii w parlamencie, wiec moga zostac poslami i ci, ktorzy bezposrednie wybory przegrali.

Patrzac na wyniki AfD (Zweitstimme) leza miedzy 10 a 35%. Wysokie sa oczywiscie w bylym DDR, gdzie obcych nie lubia, choc ich tam praktycznie nie ma, demokracje znaja taka jak my, czyli ludowa, jako ateisci bronia swoich chrzescijanskich korzeni spiewajac koledy w protescie przeciw uchodzcom i w ogole mentalnie bardzo sa nam bliscy.

http://www.spiegel.de/politik/deutschla ... 69611.html

Tu mozna zobaczyc jak przesunely sie preferencje wyborcow od ostatnich wyborow, czyli kto wybieral teraz AfD.



Co do aktualnej akcji przeciw nie-pisowcom: ostatnio prezydent biadolil, ze on nie zdazyl (!) nawet zaprosic wszystkich pod pomnik, zeby sie "jednac" a juz PO odrzucilo ten plan (Dude wyprzedzil Sasin). Teraz widac, ze akcja odwetowa, badz tez pokazowa nekania nieookornych jest, zupelnie nie przypadkiem, w okolicach rocznicy.
O Katyniu, ktory byl pretekstem nieszczesnego lotu na start akcji wyborczej, PiS nawet nie udaje, ze pamieta.

Ale na pewno za rok bedzie krokodyle lzy wylewal nad Katyniem na starcie kolejnej kampanii, jesli
a) Rosjanie ich tam wpuszczaa
b) prezes uzna, ze tam beda lepsze focie.


Cz kwi 12, 2018 20:27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
feelek napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Ja np. zawsze głosowałem na partie, które nie miały żadnych szans na wejście gdziekolwiek, o czym doskonale wiedziałem. Głosowałem po to, żeby dać świadectwo moim poglądom, oraz po to, by mieć czyste sumienie, że nie wsparłem zwycięzcy.

Kiedyś miałem tak samo i też brałem udział w wyborach, aż uświadomiłem sobie, że szansa na to, iż mój głos będzie tym decydującym, który przechyli szalę, jest praktycznie zerowa. Jeśli zaś chodzi o wsparcie zwycięzcy, to czy z moim głosem, czy bez, i tak zawsze wygrywał.

Kwestia jak wygrywał.
Praktycznie gdyby zwolennicy lewicy w 2015r nie odpuścili sobie wyborów, PiS owszem wygrałby, ale bez większości pozwalającej sprawować władze samodzielnie.
W poprzednich wyborach PO uzyskiwało procentowo większe poparcie, ale nie dostawało bonusu w postaci mandatów przegranych koalicji, jaki uzyskał PiS.

Cytuj:
To nie wymaga aż tak wielkiego zachodu, by w ogóle sobie zawracać głowę zastanawianiem się nad tym, czy iść czy nie iść :roll:

Cytuj:
Już nie mam takich dylematów.

A katolicka nauka społeczna nakazuje brać czynny udział w życiu politycznym swojego kraju.


Pt kwi 13, 2018 7:39

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
praktycznie gdyby zwolennicy lewicy w 2015r nie odpuścili sobie wyborów, PiS owszem wygrałby

Wg badań preferencji ideowych nic nie wskazuje by akurat zwolennicy lewicy sobie coś odpuścili. Socjologowie wskazują, że gł przyczyną tego, iż lewica w postaci sld nie dostała się do sejmu była promocja partii Razem przez tvn24. Gdyby nie to, to wyborcy Razem wybraliby sld. Badania wskazują też na to, iż wyborcy Razem byli przekonani, że ta partia wejdzie do sejmu i dlatego na nich głosowali. Gdyby nie to przekonanie to swój głos oddaliby na sld.


Pt kwi 13, 2018 9:46
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
R27 napisał(a):
Cytuj:
praktycznie gdyby zwolennicy lewicy w 2015r nie odpuścili sobie wyborów, PiS owszem wygrałby

Wg badań preferencji ideowych nic nie wskazuje by akurat zwolennicy lewicy sobie coś odpuścili. Socjologowie wskazują, że gł przyczyną tego, iż lewica w postaci sld nie dostała się do sejmu była promocja partii Razem przez tvn24. Gdyby nie to, to wyborcy Razem wybraliby sld. Badania wskazują też na to, iż wyborcy Razem byli przekonani, że ta partia wejdzie do sejmu i dlatego na nich głosowali. Gdyby nie to przekonanie to swój głos oddaliby na sld.

Osobiście znam takich, którzy byli przekonani o sukcesie koalicji lewicy, moje zdanie, że Miller przejedzie się na koalicji z Palikotem zbywali śmiechem.
Na wybory nie poszli, bo akurat mieli ciekawsze zajęcia. A po wyborach psioczyli na wszystkich, zwłaszcza na partię Razem - tych szczeniaków, którzy wszystko zepsuli..


Pt kwi 13, 2018 11:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
feelek napisał(a):
Kiedyś miałem tak samo i też brałem udział w wyborach, aż uświadomiłem sobie, że szansa na to, iż mój głos będzie tym decydującym, który przechyli szalę, jest praktycznie zerowa.


Oczywiście że tak, ale jakie to ma znaczenie? To w żaden sposób nie unieważnia powodów, które wypisałem. Poza tym, to jest tak jak z każdą statystyką. Z jednej strony, jedna kropla nie ma znaczenia dla stanu oceanu, ale z drugiej każda jest tak samo ważna - gdyby nie było ich wszystkich, nie byłoby oceanu. To był zawsze największy problem niszowych partii, które popierałem - po każdych wyborach zastanawialiśmy się, jaki mielibyśmy wynik, gdyby zagłosowali na nas wszyscy ci, którzy mówili: "jesteście spoko, ale co zmieni jeden mój głos, i tak wygra xxx". Gdyby wszyscy ludzie z twoim podejściem jednak poszli na wybory, scena polityczna mogłaby wyglądać zupełnie inaczej. Wasz marazm wynika z sytuacji, którą sami swoją postawą kreujecie. To błędne koło. To jest jeden z czynników, które blokują konieczne w Polsce zmiany. Jeżeli uważasz, że Polska musi się zmienić, to przestań być jednym z (owszem, wielu) tych, którzy je blokują. Choćby ze względów moralnych. Jeżeli zaś uważasz, że Polska nie potrzebuje zmian, to cofam wszystko, co napisałem wyżej - trzymaj się jak najdalej od wyborów :twisted:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt kwi 13, 2018 15:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Nowe pomysły PiS na rozdawnictwo naszych podatków:
Cytuj:
- Największe nasze wyzwanie to, żeby rodziło się więcej dzieci – stwierdziła wicepremier Szydło. PiS chce namówić do tego Polki pieniędzmi. Program „Mama+” zakłada m.in. minimalną emeryturę dla kobiet, które urodziły minimum czwórkę dzieci, nawet jeśli nie pracowały.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... book_money

A na pensje pielęgniarek nie ma. Nauczyciele dostali podwyżki w kwietniu z wcześniejszych (od 1 stycznia) obniżek, a dodatkowo kolejne będą z oszczędności na wydłużonych awansach zawodowych. Po co się uczyć? Po co pracować? I najważniejsze: bębnia, że w ZUS nie ma kasy i może za kilka lat zabraknąć na emerytury. Jasne, że zabraknie, skoro najpierw rozdadzą tym, co nie włozyli ani złotówki.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So kwi 14, 2018 21:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ogladalem dzisiaj Wiadomosci z zona i takiego wysypu "kielbasy wyborczej" juz od dawna nie doswiadczylem.
Potem wywiad z przekonywujaca p. Mazurek, ktora przekonywala ze o pieniadze nie ma co sie martwic, bo na pewno sie znajda, ( to ogolnie najwazniejsza roznica miedzy PO i PiS ze ten ostatni zawsze znajdzie pieniadze na swopje obietnice ) no i poczatek "Minela 20 ta", ktorego juz nie zdzierzylem, mimo braku Rachonia i zmienilem kanal.
Pozny PRL w najlepszym wydaniu, wszystko idzie swietnie, a bedzie jeszcze lepiej.
P Mazurek ostrzegla wojta ze swego powiatu ze rozliczy go z klamstw o ew zamknieciu programu 500+, pan Ziobro stwierdzil ze podwyzszy wszystkie kary, zaraz po obnizeniu uposazen poslow i ministrow o 20%.
Raj po prostu :).


So kwi 14, 2018 21:36
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Najgorsze, ze naiwny elektorat da sie kupic, bo wielu ciagle zyje mentalnie w socjalizmie "jak daja, to brac i nie pytac skad maja".
A dlugi beda splacac nastepcy, albo PiS wybrany na kolejna kadencje, kiedy juz nie bedzie z czego sobie kasy wyplacac i na lapowki do Torunia wysylac.


N kwi 15, 2018 7:02
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kael napisał(a):
Najgorsze, ze naiwny elektorat da sie kupic, bo wielu ciagle zyje mentalnie w socjalizmie "jak daja, to brac i nie pytac skad maja".
A dlugi beda splacac nastepcy, albo PiS wybrany na kolejna kadencje, kiedy juz nie bedzie z czego sobie kasy wyplacac i na lapowki do Torunia wysylac.

Ale to i tak będzie jedynie wina Tuska.


N kwi 15, 2018 7:31
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Morawiecki obiecuje 300 zł na każdego ucznia, a Gowin postuluje prawo do głosowania rodziców w imieniu nieletnich dzieci......kupczenie dziećmi :brawo:


N kwi 15, 2018 7:44
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Obiecanka obniżki CIT z 15% do 9% dla małych i średnich firm, a realnie wydatki milionów złotych dla kapitału zagranicznego
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 03170.html

I znów Tyszka - teraz to już nie ostrzeżenie się należy, ale zdecydowanie ban :D


N kwi 15, 2018 7:59
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Pani Szydlo, ktora nie spelnila obietnicy wyborczej bezplatnych lekow dla emerytow, obiecuje bezplatne leki dla kobiet w ciazy. Nie wiem, jakie leki w ciazy przyjmuje normalna, zdrowa kobieta. Moze zelazo?
Chyba, ze chodzi o patologie ciazy, ale tu poza magnezem i moze medykacja na dojrzewanie pluc dziecka chyba tez duzo sie nie daje. I raczej i tak jest to bezplatne.

A co z urodzonymi, chorymi dziecmi? Z upadajaca opieka zdrowotna? Brakiem dostepu do rehabilitacji? Wyrzuceniem chorych dzieci ze szkol?
To sie tak dobrze nie da sprzedac.

Ale moze naiwnych albo cynicznych sobie kupia. Az ZUS padnie a szpitale beda zamykane.

Innym slowy tanie obietnice i zadnych trudnosci na drodze w swietlana przyszlosc.


Ostatnio edytowano N kwi 15, 2018 8:06 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N kwi 15, 2018 8:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 540, 541, 542, 543, 544, 545, 546 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL