Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 17, 2018 18:35

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga. 
Autor Wiadomość

Post Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
Cześć.

Kiedy opisywałem swoją dziwną historię nawrócenia i opisywałem różne dziwne rzeczy, które wtedy się działy, denerwowałem się, że ludzie np. wierzą w to, co dzieje się na egzorcyzmach, magię czy inne rzeczy, ale mi kazali wybrać się do psychiatry.

Tchnęło mnie ostatnio, bo trafiłem na historię pewnej dziewczyny, która została opętana i odbywały się nad Nią egzorcyzmy. Nie wiem czy znacie tą historię. Niektórzy kojarzą Ją jako Emilly Rose. Ale ten film to fikcja i ma niewiele wspólnego z prawdą. Według samej Annalise Michel, bo tak się nazywała, to Matka Boża dała Jej zadanie przekazania ludziom wielu rzeczy w ten sposób. Podczas egzorcyzmów demony takie jak kain czy neron mówiły o rzeczach, których chce Matka Boża. Nagrano łączne 52 taśmy. Zastanawiam się dlaczego Maria musiała posunąć się do tego? Może dlatego, że ludzie w to właśnie wierzą i chętnie oglądają na youtube, a jak słyszą o Fatimie to się śmieją?

Annalise mówi bardzo dziwne a zarazem proste i logiczne rzeczy, jak na osobę chorą psychicznie.
https://www.youtube.com/watch?v=-H1QCZ55WmM

Tutaj Jej szybka historia, dla tych którym nie chce się słuchać całości.
https://www.youtube.com/watch?v=lggYP2ckx3k

Cz lip 05, 2018 7:32

Post Re: Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
'Ładne' masz pojecie o osobach chorych psychicznie - wiele chorób psychicznych nie zaburza procesów logicznego myślenia, nie wpływa na inteligencję, zdolność do wysławiania się itd

Cz lip 05, 2018 12:16

Oj, źle mnie zrozumiałaś. Takie przypadki były uznawane za skrajne. Czyli kompletne pomieszanie zmysłów. I też raczej chodziło mi o sam rodzaj wypowiedzi, bo dla zwykłego człowieka, ciągle gadanie o Bogu podpada pod coś nienormalnego. Ludzie mówią, wariat, on się powinien leczyć. Jak wtedy, kiedy mi ktoś tutaj napisał o chorobie psychicznej. A tutaj gada ciągle o Bogu, ale dla mądrego czlowieka, który zechce pomyśleć, jest to niezwykle logiczne i mądre :)

Przez wiele lat miałem problemy natury psychicznej. Zaburzenia lękowe, zespół depersonalizacji-derealizacji, depresja. Dwa razy znalazłem się w szpitalu na terapii grupowej, gdzie każda z osób mówiła absolutnie logicznie i w pełni świadomie :)

Pt lip 06, 2018 5:51

iluzja_madrosci napisał(a):
Cześć.

Kiedy opisywałem swoją dziwną historię nawrócenia i opisywałem różne dziwne rzeczy, które wtedy się działy, denerwowałem się, że ludzie np. wierzą w to, co dzieje się na egzorcyzmach, magię czy inne rzeczy, ale mi kazali wybrać się do psychiatry.

Tchnęło mnie ostatnio, bo trafiłem na historię pewnej dziewczyny, która została opętana i odbywały się nad Nią egzorcyzmy. Nie wiem czy znacie tą historię. Niektórzy kojarzą Ją jako Emilly Rose. Ale ten film to fikcja i ma niewiele wspólnego z prawdą. Według samej Annalise Michel, bo tak się nazywała, to Matka Boża dała Jej zadanie przekazania ludziom wielu rzeczy w ten sposób. Podczas egzorcyzmów demony takie jak kain czy neron mówiły o rzeczach, których chce Matka Boża. Nagrano łączne 52 taśmy. Zastanawiam się dlaczego Maria musiała posunąć się do tego? Może dlatego, że ludzie w to właśnie wierzą i chętnie oglądają na youtube, a jak słyszą o Fatimie to się śmieją?

Annalise mówi bardzo dziwne a zarazem proste i logiczne rzeczy, jak na osobę chorą psychicznie.
https://www.youtube.com/watch?v=-H1QCZ55WmM

Tutaj Jej szybka historia, dla tych którym nie chce się słuchać całości.
https://www.youtube.com/watch?v=lggYP2ckx3k

A zastanawiałeś się kiedyś dlaczego Jezus nazwał szatana ojcem kłamstwa......uczynił to, aby uświadomić wszystkim, że żaden "przekaz" demona nie ma nic wspólnego z prawdą.

Pt lip 06, 2018 7:56

Cytat z „Egzorcyzmy Enneliese Michel”, Goodman Felicites D., strona 152:
Cytuj:
W dzienniczku Anneliese, 16 października 1976 zapisała:

Matka Boża: „Ty dopełnisz dzieła Barbary Weigand”. (Bronię się przed tym; nie mogę; powinna poszukać sobie kogoś innego).

Po południu 17 października dodaje:

O 14.00 Matka Boża mówi: (jednocześnie zapisuję) „Chcę aby rozszerzyło się posłannictwo Barbary Weigand”.

Tego samego wieczoru ojciec Renz przyniósł ze sobą jeden z tomów dzieł Barbary Weigand. Po odprawieniu egzorcyzmu było już za późno, aby Anneliese mogła się nim zająć. Ale następnego ranka z wielkim zapałem zabrała się do czytania.

Wygląda na to, że Anneliese nie dopełniła przesłania. Obecnie większą uwagę skupia się na egzorcyzmach odprawianych na niej, niż na dziełach Barbary Weigand. Choć mogło być i tak, że w postać Matki Bożej wcielił się Szatan, książe kłamsta.

Pt lip 06, 2018 10:20
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ]