Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kościoła. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Quinque napisał(a):
zefciu napisał(a):
No nie. Poparł i to w ogóle nie jest konkrowersyjne

Posiadasz dowody na to że jednoznacznie poparł monoteletyzm? Strona ultramontes dowodzi że sprawa Honoriusza nie jest jednoznaczna. Choć mi ta sprawa jest obojętna
Cytuj:
A Liberiusz nie był papieżem?

Był i co z tego? To wy czcicie heretyka


Mój drogi... wpadasz w histerię. Twierdzisz, że prawosławni są gorsi od katolików, bo katolicy uznają Liberiusza tylko za papieża, a prawosławni uznają go za świętego?

_________________
MODERATOR


Wt gru 03, 2019 19:48
Zobacz profil
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
W nic nie wpadam. Jest mi obojętne czy czczą Liberiusza czy nie. Tylko to trochę śmieszy jak ktoś wypomina Honoriusza, a sam czci osobę która poparła Arianizm(nawet jeśli została do tego przymuszona)


Wt gru 03, 2019 23:24

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
To znaczy, że niektórzy papieże głosili jednak herezję?

_________________
MODERATOR


Śr gru 04, 2019 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Zbyszku- z tego co rozumiem według Quinque nie tylko głosili w dawnych czasach, ale dotyczy to szczególnie naszych czasów.
Dobrze myślę Quinque? Czy jednak się mylę i uznajesz nieomylność papieży w tym zatwierdzenie postanowień SW II oraz najnowsze oficjalne nauczanie?

Pytanie o podstawę na której Quinque opiera decyzję co uznać za poprawne a co nie jest istotne, ja nie ukrywam, że opieram się na swoim umyśle, na rozumie, intuicji, doświadczeniach różnego pochodzenia ( tu też ten sam zestaw narzędzi do oceniania)...
Szczególnie, że Quinque uważa się za katolika, a to niesie z sobą obowiązek przyjmowania pewnych ustaleń za fakty, w tym dogmatów.

Papieże to przecież ludzie, nie są bez wad, mają ograniczoną wiedzę, wpojone przekonania i moim zdaniem ich pomysły, koncepty, idee i ustalenia są jak najbardziej omylne oraz się dezaktualizują.

Bycie papieżem nie implikuje przecież na automacie bycia świętym, prawda?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr gru 04, 2019 10:16
Zobacz profil
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Zasadniczą istotą odrzucania SWII przez część katolików jest Lumen Gentium, zaliczający wszystkich ludzi do Ludu Bożego. Choć Konstytucja wskazuje katolików jako najściślej związanych z Chrystusem, to jednak wliczenie do LB muzułmanów, hindusów, buddystów..etc budzi ich sprzeciw.


Śr gru 04, 2019 10:57
Post Re: Krytyczne spojrzenie na postawy papieży w Historii Kości
Quinque napisał(a):
Posiadasz dowody na to że jednoznacznie poparł monoteletyzm?
Nikt przez wieki nie miał co do tego wątpliwości.
Cytuj:
Był i co z tego?
Jak to co z tego? Przecież pisałeś, że nigdy żaden papież nie poparł herezji. A za chwilę sam podajesz przykład papieża (Twoim zdaniem) heretyka.


Śr gru 04, 2019 11:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL