Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 22:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Praca w niedzielę. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
ToMu napisał(a):
Znajdziesz mi pracę, gdzie będę mógł sobie wybierać, kiedy i jak pracuję :?: Jestem otwarty.


Cytuj:
No tak. Ale przy naszym bezrobociu - nikt nornalny nie będzie unikał takiej pracy na zasadzie: szukając innej, gdy nie trzeb aprzyjść do pracy w niedziele.

Każdmu na pracy zależy - więc jaką ma, taką się cieszy. Mało kogo stać na wybrzydzanie


Jest wiele zawodów (większość) gdzie nie trzeba pracowac w niedziele, a nawet w takich gdzie trzeba można spróbować przynajmniej dogadać się z pracodawcą. Chodzi o to żeby chociaż spróbować. Wiadomo, że jak ktoś nie ma żadnego wyboru mimo żeby szczerze nie chciał pracować w niedziele to nie grzeszy. Natomiast co innego jest sytuacja gdy mam gdzieś to, że nie powinno się pracować bo "mi to nie przeszkadza". O wartości moralnej czynu świadczą intencje. :)

Cytuj:
W obecnej pracy jest mi dobrze. I naprawdę nie przeszkadza mi, że pójdę w niedzielę do pracy - na mszę i modlitwę znajdę czas. Tak samo jak nie przeszkadza mi, jak czasem w niedzielę sprzątam (bo nie mam kiedy), albo w niedzielę pójdę do sklepu.


Mi też się tak czasem wydaje. Tylko potem jak popatrzę na swój tygodinowy rytm to dochodzę do wniosku, że niedziela przestaje być dla mnie szczególnym świętem i dniem Zmartwychwstania. :-(

_________________
www.onephoto.net


Wt cze 27, 2006 8:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
No dobrze, zrobiłam trochę porządku, bo się nam tu pojawił gigantyczny off-top [przyznaję się do współudziału w przestępstwie ;-)]. Wydzieliłam dwa wątki:

- pierwszy - poruszający kwestię udziału w życiu Forum w kontekście narażania się na grzech lub utratę wiary:
viewtopic.php?t=8418

- a z niego drugi - próbujący odpowiedzieć na pytanie, czym jest wieczność i czy zależy ona od naszego wyboru:
viewtopic.php?t=8419


Mam nadzieję, że się nie pogubicie oraz że się nie machnęłam przy tej skomplikowanej operacji :)

Pozdrawiam :)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Wt lip 04, 2006 21:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL