Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 19:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Tato, kup mi błogosławieństwo! 
Autor Wiadomość
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
mareta napisał(a):
Nie rozumiem że można w ten sposób sformułować tytuł wątku, a potem przez 7 stron go "dusić"


Podziwiam w jaki sposób obrońcy sytuacji próbują bronic sytuacji.

I tak mamy kilka postaw:
- to dobrowolna ofiara (szkoda, że "ofiarodawcy" o tym nie wiedzą)
- jest to zapłata za pracę osób (nieprawda, wszyscy wykonawcy i obsługujący są opłaceni w inny sposób)
- to niewielka zapłata (ale jednak zapłata za błogosławieństwo)
- to nie jest zapłata dla papieża (to jest zapłata za błogosławieństwo papieża, papiez ma władzę absolutną, w dodatku ten papież bezpośrednio współpracuje z jałmuznikiem)
- nie ma przymusu (zakup pralki Bosh tez nie jest przymusowy, a jednak to zakup)
- idzie na dobre cele (podobnie jak zyski firmy Bosh)
- najpierw jest ofiara, a błogosławieństwo w podziękowaniu (a zamawia się błogosławieństwo, a potem za nie płaci)
- a u was płacą dziesięcinę (u mnie nie, za to KRK pobierał taką wiekami)
- nie rozumiesz, bo jesteś protestantem (koledzy katolicy z Niemiec i Holandii także nie rozumieją)
- oburza to ciebie, bo jesteś skąpy (oburza mnie nie kwota, a zasada)
- dlaczego nie oburzam się na wydawanie forsy na alkohol, erotykę i inne (próba obejścia tematu)


Cz wrz 25, 2014 7:48
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Soul33 napisał(a):
Kozioł, Yarpenowi chodzi głównie o to, że stwierdziłeś, jakoby papież czerpał zyski z udzielanych błogosławieństw.
A nie czerpie? Przecież jest władca absolutnym i swobodnie może dysponować majątkiem Watykanu. Zysk jest do jego dyspozycji.

Soul33 napisał(a):
Może jeszcze tak: wiadomo, że papież chętnie i za darmo błogosławi każdego, kto znajdzie się w odpowiednim miejscu i czasie. Jednak w omawianym przypadku to nie jest samo błogosławieństwo, tylko jest to, jak napisano na stronie Watykanu, papieskie błogosławieństwo na ozdobnym pergaminie.

W takim razie czy osobom zaangażowanym w wytworzenie i dostarczenie tych ozdobnych pergaminów należy się zapłata za wykonaną pracę? A jeśli nie, to dlaczego?
Wszyscy są wynagrodzeni. W cenie sa koszta papieru, usługi druku i złoceń. Księża maja stałą pensję, a zakonnice sa w służbie Kościoła (równie dobrze moga pracować w pralni, czy sprzątać - i robią to).
Wszyscy sa wynagrodzeni. Te 3 euro jest ekstra, czysty zysk.
Soul33 napisał(a):
Druga rzecz, to z nauki Chrystus jasno wynika, że bezwzględny formalizm nie jest istotą wiary, tylko jest nią miłość, czyli na pierwszym miejscu jest sumienie i intencje. Czy Twoim zdaniem papież, o którym wiadomo, że przyjrzał się sprawie, uważa że Kościół "zarabia na handlu błogosławieństwami", czy też widzi to inaczej?
Najciemniej jest zawsze pod latarnią. Z jednej strony zauważył, ze pośrednicy zwyczajnie handlują błogosławieństwami, a z drugiej strony nie zauważył, że tak samo może być odczytana praktyka doliczania 3 euro.
Przecież KK wypracował już jak z takich sytuacji wyjść. Wystarczy zwykły rachunek (bez wliczonego "napiwku") i prośba o datek dla jałmużnika papieskiego na pomoc najuboższym. Ludzie dadzą „bo ludzie są hojni” (Franciszek)


Cz wrz 25, 2014 8:01
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Kozioł napisał(a):
A nie czerpie? Przecież jest władca absolutnym i swobodnie może dysponować majątkiem Watykanu. Zysk jest do jego dyspozycji.

Mnie jednak fascynuje fakt, że mimo tego, iż nawet na oficjalnej stronie Watykanu nie ma mowy o jakiejś zapłacie sensu stricto za błogosławieństwo, Ty dalej męczysz ten temat i piszesz coraz większe głupoty (vide powyższa bzdura) aby tego nie przyznać.


Cz wrz 25, 2014 8:05
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kozioł napisał(a):
A nie czerpie? Przecież jest władca absolutnym i swobodnie może dysponować majątkiem Watykanu. Zysk jest do jego dyspozycji.

Mnie jednak fascynuje fakt, że mimo tego, iż nawet na oficjalnej stronie Watykanu nie ma mowy o jakiejś zapłacie sensu stricto za błogosławieństwo, Ty dalej męczysz ten temat i piszesz coraz większe głupoty (vide powyższa bzdura) aby tego nie przyznać.

Skoro jest zysk, to jest i zapłata.
Zamykanie oczu nie zmieni tego faktu.


Cz wrz 25, 2014 8:20
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Kozioł napisał(a):
mareta napisał(a):
Nie rozumiem że można w ten sposób sformułować tytuł wątku, a potem przez 7 stron go "dusić"


Podziwiam w jaki sposób obrońcy sytuacji próbują bronic sytuacji.

I tak mamy kilka postaw:
- to dobrowolna ofiara (szkoda, że "ofiarodawcy" o tym nie wiedzą)
- jest to zapłata za pracę osób (nieprawda, wszyscy wykonawcy i obsługujący są opłaceni w inny sposób)
- to niewielka zapłata (ale jednak zapłata za błogosławieństwo)
- to nie jest zapłata dla papieża (to jest zapłata za błogosławieństwo papieża, papiez ma władzę absolutną, w dodatku ten papież bezpośrednio współpracuje z jałmuznikiem)
- nie ma przymusu (zakup pralki Bosh tez nie jest przymusowy, a jednak to zakup)
- idzie na dobre cele (podobnie jak zyski firmy Bosh)
- najpierw jest ofiara, a błogosławieństwo w podziękowaniu (a zamawia się błogosławieństwo, a potem za nie płaci)
- a u was płacą dziesięcinę (u mnie nie, za to KRK pobierał taką wiekami)
- nie rozumiesz, bo jesteś protestantem (koledzy katolicy z Niemiec i Holandii także nie rozumieją)
- oburza to ciebie, bo jesteś skąpy (oburza mnie nie kwota, a zasada)
- dlaczego nie oburzam się na wydawanie forsy na alkohol, erotykę i inne (próba obejścia tematu)

Kozioł - nie obraź się, ale oburzasz się dokładnie jak pisowski tygodnik "W sieci", faktem, że B. Komorowski rzucił na tace JEDYNIE 20 zł......jakby wiara była mierzona ilością danej/wydanej kasy.
Mnie osobiście nie bulwersuje dziesięcina w Kościołach protestanckich bo uważam, że decyduje wolna wola wierzących, więc i w KK pewne opłaty/wpłaty zależą od osobistej woli katolików.


Cz wrz 25, 2014 8:25
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Kozioł napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kozioł napisał(a):
A nie czerpie? Przecież jest władca absolutnym i swobodnie może dysponować majątkiem Watykanu. Zysk jest do jego dyspozycji.

Mnie jednak fascynuje fakt, że mimo tego, iż nawet na oficjalnej stronie Watykanu nie ma mowy o jakiejś zapłacie sensu stricto za błogosławieństwo, Ty dalej męczysz ten temat i piszesz coraz większe głupoty (vide powyższa bzdura) aby tego nie przyznać.

Skoro jest zysk, to jest i zapłata.
Zamykanie oczu nie zmieni tego faktu.

Jedynym faktem jest ten, że ofiarę dla jałmużnika i koszty produkcji usiłujesz przemalować na zapłatę za błogosławieństwo i zysk papieża. Czyli dopuszczasz się przeinaczenia rzeczywistości pod przyjętą przez siebie tezę o rzekomej sprzedaży błogosławieństw.


Cz wrz 25, 2014 8:28
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Jedynym faktem jest ten, że ofiarę dla jałmużnika i koszty produkcji usiłujesz przemalować na zapłatę za błogosławieństwo i zysk papieża. Czyli dopuszczasz się przeinaczenia rzeczywistości pod przyjętą przez siebie tezę o rzekomej sprzedaży błogosławieństw.

Ciągle mijasz się z prawdą. Koszty, to koszty. Nie mam nic przeciwko pokrywania takich kosztów, co juz kilkukrotnie zaznaczyłem. W cenie prócz kosztów jest jednak 3 euro ekstra. Jest to własnie zysk z błogosławieństwa papieża. Po kolei: zamawiasz błogosławieństwo, papież go udziela, wysyła ozdobne potwierdzenie, dostajesz rachunek, który pokrywa koszty potwierdzenia+koszty przesyłki+3 euro.

Zaprzeczaj rzeczywistości do woli.


Cz wrz 25, 2014 9:02
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Ja nie mam czemu zaprzeczać bo fakt, że kłamiesz w kwestii rzekomego "zysku" jest widoczny jak na dłoni.


Cz wrz 25, 2014 9:04
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Alus napisał(a):
Kozioł - nie obraź się, ale oburzasz się dokładnie jak pisowski tygodnik "W sieci", faktem, że B. Komorowski rzucił na tace JEDYNIE 20 zł......jakby wiara była mierzona ilością danej/wydanej kasy.
Mnie osobiście nie bulwersuje dziesięcina w Kościołach protestanckich bo uważam, że decyduje wolna wola wierzących, więc i w KK pewne opłaty/wpłaty zależą od osobistej woli katolików.

Oburzając się na dobrowolną dziesięcinę w niektórych zborach protestanckich musiałabys obrazic sie na KRK, który przymusowo pobierał dziesięcine wiekami.
Nie rozmawiamy tu o finansowaniu Kościoła.
Nie rozmawiamy także o kwotach oddawanych dobrowolnie na Kosciół.
Próbujesz uciec od tematu przenosząc go na inna płaszczyznę i atakujac mnie.


Cz wrz 25, 2014 9:08
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Ze ty atakujesz nas, to drobiazg.

Masz swoje luteranskie (czy moze kaliwnskie?) klapki na oczach i widzisz same bledy u katolikow, a to samo u protestantow (zbieranie pieniedzy) uwazasz za normalne.

O co ci chodzi?
Ze w oplacie za dobrowolne nabycie jest ofiara?
Ze w ogole ktokolwiek przypisuje blogoslawienstwo do papieru?
Ze papieski jalmuznik zbiera pieniadze na cele charytatywne, bo papiez powinien sprzedac Watykan i rozdac biednym?

Zastanow sie, co ciebie najbardziej gryzie w oczy. Bo gryzie nas najbardziej to u innych, co jest nasza slaboscia. Takie jest moje doswiadczenie.


Cz wrz 25, 2014 9:12
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Soul33 napisał(a):
Być może lepiej by zrobili, gdyby zamiast wliczenia tych 3 euro napisali "zachęcamy do wpłacenia datku w dowolnej wysokości, który zostanie przeznaczony na cele charytatywne". Pewnie zebraliby więcej kasy i nie budziłoby to skojarzeń. Ale w gruncie rzeczy nic by się nie zmieniło.

Owszem, wiele by to zmieniło.
Podobnie jak wiele zmienia usuwanie cenników z polskich parafii.

Przepraszam, że odpowiadam z takim opóźnieniem.


Cz wrz 25, 2014 9:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Kael napisał(a):
O co ci chodzi?
Ze w oplacie za dobrowolne nabycie jest ofiara?


W OBOWIĄZKOWEJ opłacie za dobrowolne nabycie jest ofiara? To się MARŻA nazywa. Ofiara nie może być obligatoryjna!

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz wrz 25, 2014 9:21
Zobacz profil
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
@Kael
Przeciez wyłożyłem nie raz jasno, co mi sie nie podoba: że w cenie nabycia błogosławieństwa jest 3 euro marży. Jest to więc zwykła transakcja handlowa, sprzedaż udokumentowanej zyczliwości.

Nie uważam aby taki sposób "zbierania" pieniędzy był normalny w jakimkolwiek Kościele.

Nie uważam zbiórki pienięzy za cos złego.
Nie uważam dobrowolnego finansowania Kościoła za coś złego.
To też juz wyjasniałem wielokrotnie.

Czy możesz swoje argumenty oczyścić z wycieczek osobistych?


Cz wrz 25, 2014 9:21
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Kozioł napisał(a):
@Kael
Przeciez wyłożyłem nie raz jasno, co mi sie nie podoba: że w cenie nabycia błogosławieństwa jest 3 euro marży*.

Znowu kłamiesz dając fałszywe świadectwo na temat KK. Czy metodyzm zapomniał albo nie naucza o tym, co zapisano w Wj 2016?





*Podkreślenie moje.


Cz wrz 25, 2014 9:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Kozioł absolutnie nie kłamie. To, że ktoś nazywa marżę ofiarą nie zmienia faktu, że jest to marża. Prędzej już to temu komuś można by zarzucać o kłamstwo.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz wrz 25, 2014 9:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL