Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 03, 2024 18:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
 Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2794
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
nikt- napisał(a):
...
Mam tylko zastrzezenia co do nazywania go człowiekiem Ewangelii - jeśli prawdą jest jego niemoralne życie. ...

Jeśli używasz "jeśli", to znaczy że nie wiesz. A skoro nie wiesz, to po co rzucasz błotem (bo czym innym jest wytykanie mu trwania w grzechu?). Skoro nie wiesz, to dlaczego zarzucasz komuś kłamstwo?
Zgadzam się natomiast z tym, że aby nazwać kogoś człowiekim Ewangelii należy być o tym przekonanym. I nie brać pod uwagę jedynie jednego aspektu, ale całokształt obecnej (nie za z przeszłości) postawy człowieka.


Wt sie 12, 2014 11:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2794
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
toda napisał(a):
...
Ja temu cudzołożnikowi i aborterowi, który zamordował 500 dzieci reki bym nie podał. ...

Skoro nie jesteś chrześcijaninem, to dlaczego miałbyś potrafić przebaczać? Skoro nie prosisz Boga, aby wybaczył Ci twoje winy tak, jak Ty wybaczasz je innym, to znaczy, że wybaczanie jest Ci całkowicie obce. Przykro mi, że tak jest. Pomodlę się za Ciebie, o tolerancję.


Wt sie 12, 2014 11:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
toda napisał(a):
quas napisał(a):
Kolejne poparcie dla prof. Chazana ze strony Kościoła.

Ja temu cudzołożnikowi i aborterowi, który zamordował 500 dzieci reki bym nie podał.
.

Może by to jakoś przeżył ;)


Wt sie 12, 2014 12:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: RM i TV Trwam nie tylko pogłębia wiarę, ale i edukuje.
Kozioł napisał(a):
Otworzyłem stronę, przeczytałem podpis, wprowadzenie i juz widzę KŁAMSTWO


Oszczerca.

– W obecnie obowiązującym stanie prawnym administrator szpitala nie mógł odmówić prawa pacjentce do zabiegu przerwania ciąży. Może to zrobić jedynie lekarz prowadzący i tylko ten korzysta z klauzuli – stwierdziła prezydent.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt wrz 05, 2014 8:00
Zobacz profil
Post Re: RM i TV Trwam nie tylko pogłębia wiarę, ale i edukuje.
Johnny99 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Otworzyłem stronę, przeczytałem podpis, wprowadzenie i juz widzę KŁAMSTWO


Oszczerca.

– W obecnie obowiązującym stanie prawnym administrator szpitala nie mógł odmówić prawa pacjentce do zabiegu przerwania ciąży. Może to zrobić jedynie lekarz prowadzący i tylko ten korzysta z klauzuli – stwierdziła prezydent.


KŁAMCA!

Chazan nie poinformował kobiety, że może przeprowadzić aborcję gdzie indziej. Zlecał niepotrzebne badania aby przeciągnąć sprawę. Nie został odwołany z powodu odmowy aborcji ale z powodu złamania prawa! Prawo nie nakazuje mu przeprowadzenia aborcji. Nakazuje mu uszanowanie prawa do aborcji gdy prawo to przewiduje i wskazanie kto, gdzie może aborcję przeprowadzić. Chazan swiadomie doprowadził do sytuacji, gdy aborcji nie można było juz prawnie przeprowadzić i chełpi się tym.


Pt wrz 05, 2014 8:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: RM i TV Trwam nie tylko pogłębia wiarę, ale i edukuje.
Kozioł napisał(a):
Nie został odwołany z powodu odmowy aborcji ale z powodu złamania prawa!


Czyli odmowę aborcji. Reszta to niuanse.

Cytuj:
Chazan swiadomie doprowadził do sytuacji, gdy aborcji nie można było juz prawnie przeprowadzić i chełpi się tym.


Nieprawda, ale nawet gdyby, to słusznie się chełpi.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt wrz 05, 2014 9:06
Zobacz profil
Post Re: RM i TV Trwam nie tylko pogłębia wiarę, ale i edukuje.
Johnny99 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Nie został odwołany z powodu odmowy aborcji ale z powodu złamania prawa!


Czyli odmowę aborcji. Reszta to niuanse.

To znów KŁAMSTWO!
Za klauzulę sumienia żadnego Lekarza w Polsce nie ukarano, nie znam takiego przypadku.

Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Chazan swiadomie doprowadził do sytuacji, gdy aborcji nie można było juz prawnie przeprowadzić i chełpi się tym.


Nieprawda, ale nawet gdyby, to słusznie się chełpi.

Alez prawda.
Wg ciebie słusznie się chełpi łamaniem prawa i ograniczania prawnych swobód innych ludzi?
Nawołujesz do łamania prawa?


Pt wrz 05, 2014 9:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: RM i TV Trwam nie tylko pogłębia wiarę, ale i edukuje.
Kozioł napisał(a):
Za klauzulę sumienia żadnego Lekarza w Polsce nie ukarano


No i? HGW przecież wyraźnie napisała, że odmówił, choć nie miał prawa do klauzuli i to jest jeden z powodów odwołania.

Cytuj:
Alez prawda.


Nie. Więcej na ten temat znajdziesz w odpowiednim wątku.

Cytuj:
Wg ciebie słusznie się chełpi łamaniem prawa i ograniczania prawnych swobód innych ludzi? Nawołujesz do łamania prawa?


Nie można stosować prawa nakazującego zabijanie dzieci - należy je łamać.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt wrz 05, 2014 9:18
Zobacz profil
Post Re: RM i TV Trwam nie tylko pogłębia wiarę, ale i edukuje.
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Wg ciebie słusznie się chełpi łamaniem prawa i ograniczania prawnych swobód innych ludzi? Nawołujesz do łamania prawa?


Nie można stosować prawa nakazującego zabijanie dzieci - należy je łamać.

Nikt nie nakazywał Chazanowi dokonania aborcji, zadne prawo. Nie wprowadzaj w błąd.
Znów nawołujesz do łamania prawa.


Pt wrz 05, 2014 9:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: RM i TV Trwam nie tylko pogłębia wiarę, ale i edukuje.
.. i m.in. dlatego właśnie Chazan nie złamał prawa.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt wrz 05, 2014 9:22
Zobacz profil
Post Re: RM i TV Trwam nie tylko pogłębia wiarę, ale i edukuje.
Proponuję wszystkim przeczytanie tego artykułu pt.: "Brak przesłanek do zwolnienia prof. Chazana". Szczególnie intrygujący jest ten fragment:

W świetle ustaleń poczynionych przez Rzecznika Praw Pacjenta, pacjentka po raz pierwszy zakomunikowała wolę poddania się aborcji prof. Chazanowi w dniu 14.04.2014 r.

Odpowiedź Prof. Chazana na żądanie pacjentki gotowa była dnia następnego po jego wystosowaniu, zaś pacjentka zgłosiła się po jej odbiór 16.04.2014 r.

Niezwłocznie po tym (17.04.2014 r.), w Szpitalu św. Rodziny lekarz prowadzący, Dr Maciej Gawlak, samodzielnie wystawił pacjentce pisemne skierowanie do Szpitala Bielańskiego, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu konsultacji na dzień kolejny. Tym samym, lekarz prowadzący pacjentkę w Szpitalu św. Rodziny nie tylko wskazał miejsce, gdzie może się poddać procedurze aborcyjnej, ale wystawił też stosowne po temu skierowanie.


Pt wrz 05, 2014 9:29
Post Re: RM i TV Trwam nie tylko pogłębia wiarę, ale i edukuje.
Johnny99 napisał(a):
.. i m.in. dlatego właśnie Chazan nie złamał prawa.

Znów manipulujesz!
Zaprzeczasz nawet samemu sobie.
Taka "rozmowa" nie ma sensu.
Jak dla mnie środowisko RM i TVTrwam to stronnicze, skrajnie nietolerancyjne, nacjonalistyczne, zakłamane ugrupowanie polityczne.

Jeżeli ktoś chce posłuchać wartościowej katolickiej stacji, to polecam radio Emaus podlegające archidiecezji poznańskiej. Podobne radia znajdzie na terenach własnej katolickiej archidiecezji, np. Radio Rodzina, Radio eR.
O podobnym formacie jak RM, ale bez psującego wszystko politykierstwa jest Radio Anioł Beskidów.

@Yarpen_Zirgin
Moze przeczytasz tą informację. Jest tam wszystko krok po kroku, bez mataczenia, bez kłamstwa.

Jak poinformowała dziennikarzy prezydent miasta, kobieta poprosiła tam o przerwanie ciąży, a lekarze poinformowali ją o procedurach, omówili przebieg zabiegu i odesłali do szpitala Św. Rodziny, gdzie zaplanowano konsultację u Chazana. Konsultacja miała się jednak odbyć dopiero po uzyskaniu kompletu badań zleconych w Instytucie Matki i Dziecka. Według karty wypisowej wyniki badań miały być gotowe do odbioru 10 kwietnia, jednak na jedno z nich trzeba było czekać do 14 kwietnia. Tymczasem termin wykonania zabiegu upływał w weekend 12-13 kwietnia.
Zdaniem konsultanta zlecone badanie genetyczne, na które trzeba było czekać do 14 kwietnia, »było bezcelowe i przedłużyło postępowanie«.
Po konsultacji u Chazana i odmowie aborcji, lekarz prowadzący wydał kobiecie skierowanie do Szpitala Bielańskiego, tam jednak stwierdzono, że termin, w którym można było legalnie wykonać aborcję, minął pięć dni wcześniej.

Gronkiewicz-Waltz wyjaśniła, że w szpitalu Św. Rodziny nie poinformowano pacjentki o granicznym terminie wcześniejszego zakończenia ciąży co stanowi ograniczenia jej prawa do informacji. – Sytuacja taka miała miejsce już wcześniej w Instytucie Matki i Dziecka (nie podano granicznego terminu - przyp. red.), ale nie może to być usprawiedliwieniem dla specjalistycznego szpitala im. Św. Rodziny – dodała prezydent.

Podkreśliła, że konsultant krajowy w zakresie perinatologii jednoznacznie potwierdził, że w tym przypadku maksymalny termin na wykonania zabiegu przerwania ciąży upłynął w 24. tygodniu tej ciąży. Zaznaczyła, że Chazan twierdził w trakcie kontroli, że – według niego – w sytuacji tak dużego uszkodzenia płodu maksymalny termin wykonania zabiegu przerwania ciąży może być wydłużony.

Zdaniem konsultanta zlecone badanie genetyczne, na które trzeba było czekać do 14 kwietnia, „było bezcelowe i przedłużyło postępowanie”.


Czyli kobieta wykazała wolę kilka tygodni wcześniej. Chazan nie poinformował jej o terminie granicznym i zlecił badania niepotrzebne z punktu widzenia wydania opinii ale za to odkładające termin opinii poza dopuszczalny prawem termin aborcji.


Ostatnio edytowano Pt wrz 05, 2014 10:26 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt wrz 05, 2014 10:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: RM i TV Trwam nie tylko pogłębia wiarę, ale i edukuje.
Kozioł napisał(a):
Znów manipulujesz! Zaprzeczasz nawet samemu sobie.


Czyli argumenty się skończyły. Dodatkowo informuję cię, że masz błędne informacje odnośnie tej sprawy, więc zanim rzucisz kolejne oszczerstwo, radzę zapoznać się z wątkiem dot. sprawy Chazana.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt wrz 05, 2014 10:25
Zobacz profil
Post Re: RM i TV Trwam nie tylko pogłębia wiarę, ale i edukuje.
Johnny99 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Znów manipulujesz! Zaprzeczasz nawet samemu sobie.


Czyli argumenty się skończyły. Dodatkowo informuję cię, że masz błędne informacje odnośnie tej sprawy, więc zanim rzucisz kolejne oszczerstwo, radzę zapoznać się z wątkiem dot. sprawy Chazana.

Odpowiedź masz wyżej. Chazan robi z siebie męczennika. RM kłamie.


Pt wrz 05, 2014 10:27
Post Re: RM i TV Trwam nie tylko pogłębia wiarę, ale i edukuje.
A skad @Johnny99 wie, ze jego informacje sa bezbledne?


Pt wrz 05, 2014 10:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL