Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 04, 2024 6:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 387, 388, 389, 390, 391, 392, 393 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kardynał Nycz jest troszkę kontrowersyjny. W każdym razie spotykałem się z mocną krytyką jego osoby w diecezji którą rządzi. Obecnie jest bardziej obiektywny niż za czasów rządów PO gdzie zdarzało mu się działać ręka w rękę z politykami PO. Tak samo jak swojego czasu kardynał Dziwisz robiąc rekolekcje dla polityków PO przed samą kampanią wyborczą.
Dzisiaj obaj już nie wpisują się w polityczne spory pomiędzy partiami i to jest dobra zmiana w ich przypadku. Nie wiem czy mnie zwolennicy PiS nie oskarżą o bezprawne używanie hasła dobra zmiana.
Oczywiście jest całe grono biskupów wpisujących się w spór polityczny po stronie PiS. Uważam za wielki błąd Kościoła udział w sporze politycznym po którejkolwiek ze stron. Mają prawo i obowiązek wypowiadania się w sprawach wiary i moralności. Nie mogą milczeć w takich kwestiach jak aborcja, eutanazja, in vitro, praca w niedzielę, system polityczny uderzający w rodziny itp. Ale nie mogą dać się wykorzystywać w walce politycznej jak to ma miejsce w Polsce.


So kwi 15, 2017 11:28

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jeżeli jedna strona jest wyraźnie przeciw Kościołowi (co zresztą wykorzystywała = patrz Palikociarzenie i wykorzystuje - patrz czarne marsze do ceków politycznych), za to jest za różnymi LGBT, gender, aborcją itd, to biskupi jak najbardziej powinni się przeciw takiej stronie wypowiadać.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So kwi 15, 2017 11:34
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Pełna zgoda. Bardziej mówiłem o akcjach czysto politycznych jak te rekolekcje dla polityków.

A zmieniając temat na finanse
http://www.rp.pl/Place/304159976-Abramo ... .html#ap-2
Już się boję co to miłościwie nam panujący w swojej mądrości wymyślili.


So kwi 15, 2017 11:43
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Pełna zgoda. Bardziej mówiłem o akcjach czysto politycznych jak te rekolekcje dla polityków.

W PRL duchowni nie zamieniali ambon na mównice polityczne i krytykę przeciwników....ba, ks Popiełuszko nigdy nie potępiał przeciwników, wskazywał służyć Bogu, to szukać najlepszej strony w najgorszym człowieku.....czyżby w wolnej Polsce duchowni uznali, że nakazy ewangeliczne uległy modyfikacji i grzeszników należy personalnie wskazywać z ambon, oraz stawać po stronie tej "lepszej części Polaków":o :o


So kwi 15, 2017 12:10
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus podsumowanie jak widzę czysto plemienne.
Dla ciebie problemem są ci którzy stoją po niewłaściwej stronie. Sam tekst o "lepszej części Polaków" ewidentnie to pokazuje. Problemem są wszyscy duchowni, którzy stają się stroną w sporze politycznym. A w tym są po każdej stronie odpowiedni księżą. Mamy O. Rydzyka i mamy ks. Sowę. Mamy kardynałów Nycza i Dziwisza i bp Pieronka. Ale są też z drugiej strony np. abp. Głódź. Trochę mniej znam stronę księży sprzyjających PiS bo nie interesowałem się nimi. Ale wiem, że są.

Cieszy mnie, że przewodniczący KEP jest w miarę obiektywny i nie wpisuje się w spór polityczny. Brakuje u nas kapłanów na miarę ks. kard. Wyszyńskiego, który potrafił zajmować się tym co trzeba nie angażując się w politykę. Chociaż towarzysze zarzucali mu to. Zawsze stał tak jak kapłan powinien. Nie polityka a człowiek i Kościół.


So kwi 15, 2017 12:23
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Rzecz w tym, że to Ty przypisałaś kard Nycza do kapłanów PiS.
PiS-owcy ustami posła Sasina w wywiadzie w TVN 24, wyrazili zdanie Nycz ma swoją politykę, my swoją.
Kard Nycz w jest w miarę obiektywny.

Absolutnie nie przypisałam. Źle zrozumiałaś.
Przeczytaj jeszcze raz to, co wytłuściłam. I wiem, że kard. Nycz jest obiektywny, dlatego bez ironii napisałam, aby go słuchali.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So kwi 15, 2017 12:32
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Alus podsumowanie jak widzę czysto plemienne.
Dla ciebie problemem są ci którzy stoją po niewłaściwej stronie. Sam tekst o "lepszej części Polaków" ewidentnie to pokazuje. Problemem są wszyscy duchowni, którzy stają się stroną w sporze politycznym. A w tym są po każdej stronie odpowiedni księżą. Mamy O. Rydzyka i mamy ks. Sowę. Mamy kardynałów Nycza i Dziwisza i bp Pieronka. Ale są też z drugiej strony np. abp. Głódź. Trochę mniej znam stronę księży sprzyjających PiS bo nie interesowałem się nimi. Ale wiem, że są.

Cieszy mnie, że przewodniczący KEP jest w miarę obiektywny i nie wpisuje się w spór polityczny. Brakuje u nas kapłanów na miarę ks. kard. Wyszyńskiego, który potrafił zajmować się tym co trzeba nie angażując się w politykę. Chociaż towarzysze zarzucali mu to. Zawsze stał tak jak kapłan powinien. Nie polityka a człowiek i Kościół.

Odczytałeś co chciałeś.....które plemię według Ciebie popierałam w PRL-u?
Wytłumaczę abyś zrozumiał..... duchowni mogą popierać kogo zechcą , ale nie mają prawa zawłaszczać ambony, Mszy św, do wygłaszania własnych poglądów.....kościół to dom Boga....mogą sobie głosić własne poglądy w mediach nie zawłaszczając miejsca Bogu.


So kwi 15, 2017 13:02
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jakby komuś umknęło, to poprzedni rząd nie robił nic konkretnego w kwestii aborcji, LGBT lub tzw. gender.

Poza tym to wszystko zależy od poparcia społecznego w danych kwestiach. Gdy 80% społeczeństwa popiera in vitro, nikt tego nie zabroni. Najwyżej przepychają się w kwestii państwowego dofinansowania, bo niewielki odsetek uważa to za istotne.

A na czarne marsze ludzie chodzą dlatego, bo sami chcą. I na pewno nie przeciw Kościołowi, tylko przeciw działaniom rządu.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So kwi 15, 2017 13:06
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus
Z tym co teraz napisałaś się zgadzam.
Powiedz po co był tekst o lepszych Polakach? Widziałem to jako poparcie dla wiadomych środowisk co to afiszują się jako gorszy sort.
Kościół ma być w sprawach człowieka i jego godności, w sprawach Boga i Kościoła. Ma robić to tak, żeby nie stawać po żadnej stronie sporu politycznego. Tego wymagam od księży. Nie toleruję uprawiania polityki z ambon i nie ważne po jakiej stronie stoją. Ambona jest do głoszenia Ewangelii o Jezusie a nie o Donaldzie czy Jarosławie.

Soul33 napisał(a):
Jakby komuś umknęło, to poprzedni rząd nie robił nic konkretnego w kwestii aborcji, LGBT lub tzw. gender.
Robił. Przygotowywali prawo pod gender. Sprzyjali LGBT były finanse dla tych środowisk.
Soul33 napisał(a):
Poza tym to wszystko zależy od poparcia społecznego w danych kwestiach. Gdy 80% społeczeństwa popiera in vitro, nikt tego nie zabroni. Najwyżej przepychają się w kwestii państwowego dofinansowania, bo niewielki odsetek uważa to za istotne.
Media mogą wiele aby zmieniać postrzeganie społeczne. Nazywa się to socjotechnika. Warto zapoznać się z metodami wywierania wpływów i manipulacji. Co do poparcia to znasz powiedzonko że są kłamstwa, wierutne kłamstwa i statystyki. Pamiętasz w jaki sposób przepchnięto w stanach homozwiązki? czy aborcje? Tam też teraz cierpią bo Trump wycofuje finansowanie z publicznych pieniędzy. Zniknęły też informacje promujące LGBT z oficjalnej strony Białego Domu.
In vitro niech sobie będzie jak tak bardzo rodzice chcą tylko dlaczego za publiczne pieniądze?
Soul33 napisał(a):
A na czarne marsze ludzie chodzą dlatego, bo sami chcą. I na pewno nie przeciw Kościołowi, tylko przeciw działaniom rządu.
Nie do końca. Marsz powstał przeciwko projektowi obywatelskiemu. Osobiście się pod tym projektem podpisywałem. Cała sprawa była bardzo nie na rękę PiS. A to że KOD i feministki postanowiły zrobić z tego akcje antyrządową to inna kwestia. Akcja wspierana przez media.


So kwi 15, 2017 13:23
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Najpierw może napisz, co rozumiesz przez gender, bo poza Polską to słowo stosuje się standardowo, zgodnie z anglojęzycznym znaczeniem. A potem wyjaśnij, jakie prawo przygotowali.

Z tymi marszami i protestami to się wielu osobom coś mocno myli. Dany protest media mogą nagłośnić ale ludzie tam chodzą tylko wtedy, gdy osobiście zgadzają się z ideą protestu.

Coroner napisał(a):
Media mogą wiele aby zmieniać postrzeganie społeczne. Nazywa się to socjotechnika. Warto zapoznać się z metodami wywierania wpływów i manipulacji.

No coś Ty? Zresztą, na opinię publiczną można wywierać wpływ, ale nie robić z nią wszystkiego, co się chce.

Oczywiście pomijam, że piszesz nie na temat, bo rząd w PL nie robił kampanii promujących związki jednopłciowe. Ani tym bardziej aborcję.

Coroner napisał(a):
In vitro niech sobie będzie jak tak bardzo rodzice chcą tylko dlaczego za publiczne pieniądze?

A dlaczego w ogóle finansuje się jakiekolwiek leczenie? Bo większość społeczeństwa to popiera.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So kwi 15, 2017 13:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Gruszki na wierzbie? Chociaż w Kórniku są ;-) :
Cytuj:
- W przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany projekt, który obniży pozapłacowe koszty pracy i podniesie zarobki Polaków o 25-30 proc. - zapowiedział przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego Adam Abramowicz.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... book_money

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So kwi 15, 2017 18:05
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Gruszki na wierzbie? Chociaż w Kórniku są ;-) :
Cytuj:
- W przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany projekt, który obniży pozapłacowe koszty pracy i podniesie zarobki Polaków o 25-30 proc. - zapowiedział przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego Adam Abramowicz.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... book_money

To gruszki, ale tu walka o frukta....
http://niezalezna.pl/97191-tomasz-sakie ... ie-koledzy


So kwi 15, 2017 19:10
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Gruszki na wierzbie? Chociaż w Kórniku są ;-) :
Cytuj:
- W przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany projekt, który obniży pozapłacowe koszty pracy i podniesie zarobki Polaków o 25-30 proc. - zapowiedział przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego Adam Abramowicz.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... book_money

Linkowałem to samo tylko z rzepy. Tez się obawiam pomysłów ekonomicznych PiS. Skoro zmniejszają przychody do budżetu to na pewno będą chcieli gdzieś indziej sobie to odbić. Obawiam się innych ukrytych podatków albo kolejne uderzenie w mały i średni biznes oraz ludzi wolnych zawodów którzy zarabiają powyżej średniej krajowej. To ze chcą kupić Polaków po wpadkach wizerunkowych ostatnich czasów to pewne. Zreszta akcja z wywaleniem Misiewicza z PiS te się w to wpisuje.


So kwi 15, 2017 19:13
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kontynuacja tematu in vitro tutaj: viewtopic.php?p=948459#p948459

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N kwi 16, 2017 23:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Soul33 napisał(a):
Kontynuacja tematu in vitro tutaj: viewtopic.php?p=948459#p948459

Ja nie dyskutowałam o in vitro :-D : viewtopic.php?p=948463#p948463

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 17, 2017 6:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 387, 388, 389, 390, 391, 392, 393 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL